Hezký den. Vítejte u on-line přenosu ze zápasu Rusko - Finsko. Rusové potřebují vyhrát, aby si udrželi šanci na druhé místo v osmifinálové skupině E. Pokud zápas dojde do prodloužení, Finsko si udrží pozici před Ruskem.
V ruské sestavě nechybí zlý muž Arťuchin, jen v neděli vyřadil ze zápasu Milana Michálka a Karla Rachůnka. Přestože se jeho zákroky zabývala disciplinární komise, důvod k dodatečnému potrestání nenašla.
Rusko nasadí stejnou sestavu jako proti Čechům, Finové udělali proti předchozímu utkání s Dány jednu změnu. Ve čtvrté formaci Jani Lajunen nahradil Janneho Lahtiho.

Rozhodčí: Kurmann (SUI), Lärking (SWE) - Carlson (CAN), Murchison (CAN)
Počet diváků: 9 292

Předchozí zápas Finů s Rusy v rámci Českých hokejových her byl hodně emotivní. Ruutu tvrdým zákrokem sestřelil Birjukova, následně na něj vystartoval Arťuchin. Za rvačku s Ruutuem dostal trest na pět minut a do konce zápasu. Rusko v Brně vyhrálo 4:2.
Mužstva nastupují, diváci přivítali Arťuchina pískotem.
0:01
0:01
Úvodní buly vyhrál Koivu.
1:09
Kovalčuk prošel po levém křídle do pásma, ale nic z toho nebylo.
1:52
Vehanen vyrazil střelu Radulova, z dorážky se neprosadil Těreščenko.
2:33
Arťuchin předvedl během 12 vteřin tři hity, diváci pískají.
3:33
Ruutu nezvládl přihrávku na Koivua, který byl volný před brankou. Přihrávku srazil obránce.
4:01
Ruská akce čtyři na tři vyřešil Afinogenov střelou, Vehanen chytá do lapačky.
4:26
Kuljomin (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství)
Stav zápasu Rusko - Finsko 1:0

Kuljomin tečoval střelu od modré mezi Vehanenovy betony.
4:37
Nikulin (Rusko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Zaripov a Morozov
Stav zápasu Rusko - Finsko 2:0

Po přihrávce od zadního mantinelu zakončoval volný Nikulin.
4:37
Finové inkasovali dvakrát během 12 vteřin. Trenér Jalonen si vzal oddechový čas a vystřídal brankáře. Do hry poslal Lassilu.
5:25
Puk se od zadního mantinelu odrazil k Barulinovi, který pro jistotu přidržel puk.
6:24
Do šance se dostával Granlund, ale v mlýnici před brankou nedokázal puk zasunout do branky.
7:45
Kovalčuk dobře forčekoval, ale Radulov z toho nic nevymyslel.
8:34
Střely na branku: 7:0
9:12
Komarov si vyjel zpoza branky a napálil Barulina.
10:05
Pihlström obral o puk Aťjušova a jel sám na Barulina, který jeho pokus chytil.
11:32
Střílenou nahrávku Koivua získal nejbližší obránce.
12:01
Ovečkin byl volný před Lassilou, který rukavicí vyrazil.
12:36
Puistola střílel od modré, Barulin vyrazil.
12:53
Vyloučen hráč Pesonen (Finsko), 2 min. za krosček
13:48
Nikulin od modré sestřelil Nokelainena, který odkulhal na střídačku.
14:53
Finsko je kompletní. V závěru oslabení zahrozil Komarov, ale backhandem mířil nepřesně.
15:20
Trest týmu (Finsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
15:30
Od modré střílel Nikulin. Lassilovi puk vypadl, ale Rusové se k dorážce nedostali.
16:00
Zaripov byl volný před Lassilou a tečoval těsně vedle.
17:04
Vyloučen hráč Jaakola (Finsko), 2 min. za hru vysokou holí
Jaakola trefil Kovalčuka hokejkou do obličeje, Rusové budou hrát 16 vteřin pět na tři.
17:16
Lassila lapačkou parádně chytil ránu Aťjušova.
17:20
Finové jsou ve čtyřech, ale brání se ve vlastním obranném pásmu.
19:04
Finové jsou v pěti, ubránili se v pohodě. Rusko žádnou šanci nemělo.
20:00
První třetina patřila Rusku, které si během 12 vteřin páté minuty vybudovali uklidňující náskok. Finsko pak vystřídalo gólmana, ale na výraznější obrat to nestačilo.
Střely na branku: 14 - 3
20:01
20:33
Arťuchin byl volný před brankářem, ale přestřelil.
21:23
S Bělovovým nahozením od modré měl Lassila problémy, puk zneškodnil až napodruhé.
22:52
Barulin vyrazil Nokelainenovu střelu z pravého kruhu.
24:36
Niko Kapanen vystihl rozehrávku Rusů, jel sám na Barulina, který vyrazil a poranil si také s dorážkou Komarova.
24:51
Vyloučen hráč Zinovjev (Rusko), 2 min. za vražení na hrazení
25:30
Granlund se natlačil před Barulina, ale puk za něj neprocedil, z dorážky neuspěl ani Kapanen.
26:51
Rusko se ubránilo, v závěru dokonce hrozilo. Lassila vyrazil Aťjušovovu střelu od modré.
26:59
Koivu (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Puistola
Stav zápasu Rusko - Finsko 2:1

Puistola poslal přihrávku přesně na hůl volného Koivua, který zápas zdramatizoval.
28:33
Ovečkin parádně uvolnil Kalinina, který byl zcela volný před Lassilou, jenž skvěle vyrazil.
29:25
Lassila vyrazil nebezpečnou střelu Zinovjeva.
30:23
Zpoza beka střílel Ruutu, Barulin chytá.
31:12
Vyloučen hráč Radulov (Rusko), 2 min. za držení protihráče
31:48
Vyloučen hráč Ruutu (Finsko), 2 min. za sekání
Přísný trest pro Ruutua, který lehce seknul do hokejky Kalinina.
33:12
Začíná ruská přesilovka.
33:48
Ruutu je na ledě. Rusové roztočili v přesilovce kolotoč, ale bez šance.
35:25
Aaltonen jel sám na Barulina, ale přetáhl blafák a vůbec nevystřelil.
35:52
Vyloučen hráč Gorovikov (Rusko), 2 min. za hákování
36:04
Vyloučen hráč Salmela (Finsko), 2 min. za sekání
V oslabení ujel Kuljomin. Lassila vyrazil blafák, ale Salmela ho sekl, takže jde na trestnou.
36:35
Z levého kruhu střílel Puistola, Barulin chytá.
36:39
Niskala (Finsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Immonen
Stav zápasu Rusko - Finsko 2:2

Niskala po buly zachytil puk na modré, popojel si a pak prostřelil vše včetně Barulina.
38:04
Oba týmy jsou kompletní.
39:00
První ruská lajna se usadila před Lassilou, Finové se taktak ubránili.
39:55
Těreščenko vystřelil z levého kruhu mimo.
40:00
Druhá třetina patřila Finům, kteří byli mnohem aktivnější a po zásluze srovnali.
Střely na branku ve 2. třetině: 7 - 11
40:01
40:29
Ruské akce na na jednoho, Kajgorodov pokazil přihrávku na Kuljomina.
41:20
Niskala střílel od modré, Barulin dobře viděl a v pohodě lapil do lapačky.
42:22
Kovalčuk uvolnil Těreščenka, který nádherně předložil před branku Afinogenovovi, který byl tak překvapený, že netrefil odkrytou klec.
43:37
Hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou, po Arťuchinově nájezdu na Lassilu se strhla menší mela.
43:37
Vyloučen hráč Lajunen J. (Finsko), 2 min. za držení protihráče
Na trestnou jde jenom Lajunen.
44:21
Vyloučen hráč Morozov (Rusko), 2 min. za hákování
Zbytečný útočný faul ruského kapitána, který atakoval vyhazujícího protihráče.
44:55
Salmelova střela od modré jen těsně minula tyčku, na druhé straně hrozil Kovalčuk, trefil Lassilu.
45:37
Začíná finská přesilovka.
46:21
Rusko v plném počtu.
47:13
Zápas má v poslední třetině strhující tempo, hra se přelévá od jedné branky ke druhé.
47:31
Těreščenko zblízka tečoval, Lassila si prostor u levé tyčky pohlídal.
48:59
Ovečkin uvolňoval Kalinina, přihrávku zachytil Salmela.
49:34
Ovečkin jel od modré sám na Lassilu, který rozkleklem zastavil jeho blafák. Ovečkin chtěl zakončit k levé tyčce, ale finský gólman puk zadržel betonem.
50:22
Zaripov se natlačil před Lassilu, s dorážkou neuspěl ani Zinovjev.
50:47
Další velká šance Rusů, tenokrát v ní byl Kovalčuk. Byl v brejku, tísnil ho jeden z beků, proto vystřelil z mezikruží, Lassila chytil do lapačky.
51:18
Hala se baví mexickou vlnou.
51:35
Vyloučen hráč Kulikov (Rusko), 2 min. za vražení na hrazení
Kulikov narazil na mantinel Komarova.
52:02
Kapanen střílel po přihrávce od modré nepřesně.
52:31
Vyloučen hráč Afinogenov (Rusko), 2 min. za podražení
Finsko bude hrát 64 vteřin pět na tři.
52:51
Volný Koivu zblízka zakončoval, Barulin vyrazil.
53:14
Další možnost Ruuta, Barulin opět skvělý.
53:35
Kulikov je na ledě, navíc se bude vhazovat ve středním pásmu, protože Ruutu stál v brankovišti.
54:12
Pesonen dorážel po ráně od modré, Barulin chytil.
54:31
Rusko přežilo těžké chvíle v oslabení a hraje v pěti.
56:15
Rusové dobře forčekovali, ale na šanci pro Ovečkina to nestačilo.
57:07
Od modré nahodil puk Kovalčuk. Lassila viděl puk na poslední chvíli, přesto dobře zasáhl.
58:31
Z pravého kruhu vystřelil Komarov, Barulin chytil do lapačky.
58:55
Radulov se na útočné modré srazil s Těreščenkem.
59:39
Afinogenov střílel o modré těsně vedle.
60:00
Zápas jde do prodloužení, což znamená, že Rusko skončí v osmifinálové skupině čtvrté a ve čtvrtfinále narazí na vítěze skupiny F. Bude jím vítěz zápasu Švédsko - Kanada.
Střely na branku ve 3. třetině: 11 - 12
60:01
61:01
Od modré slabě vystřelil Salmela, Barulin v pohodě vyrazil.
62:40
Aaltonen střílel z první, ale rána mu nesedla, takže Barulin si v pohodě poradil.
53:09
Morozov pokazil rozehrávku, ale Finové z toho nic nevytěžili.
53:29
Ovečkin se protáhl kolem beka před Lassilu, který zneškodnil blafák.
54:37
Kukkonen vystřelil, Barulin vyrazil. Finský bek vzápětí dostal novou šanci, ale znovu neuspěl.
65:00
Střely na branku v prodloužení: 2 - 5
Finsko čeká už třetí rozstřel na šampionátu.
0:1
Immonen (Finsko) nájezd proměnil
Immonen pěkným backhandovým blafákem nedal Barulinovi šanci.
0:1
Kovalčuk (Rusko) nájezd neproměnil
Kovalčuk vystřelil bez jakéhokoliv náznaku, Lassila vyrazil.
0:2
Koivu (Finsko) nájezd proměnil (2 gól v sezóně)
Koivu parádně zakončil blafák backhandem pod horní tyčku. Byl to jeho čtvrtý úspěšný nájezd na turnaji.
0:2
Morozov (Rusko) nájezd neproměnil
Morozov střílel mezi betony, ale neuspěl.
Finsko sice už v 5. minutě prohrávalo 0:2, přesto zápas otočilo. Pokud Němci večer neporazí v základní části Čechy, skončí druzí a půjdou na Nory.
Nejlepší hráči: Kuljomin - Lassila

25. 5. 2019 15:15Rusko–Finsko 0:1
21. 5. 2017 16:15Rusko–Finsko 5:3
22. 9. 2016 21:00Finsko–Rusko 0:3
21. 5. 2016 15:15Rusko–Finsko 1:3
12. 5. 2015 20:15Finsko–Rusko 3:2
25. 5. 2014 20:00Rusko–Finsko 5:2
11. 5. 2014 20:00Finsko–Rusko 2:4