Hezký podvečer z Českých Budějovic, kde v 18.10 začne třetí utkání čtvrtfinálové série mezi domácím Mountfieldem a Libercem.
V sestavě Severočechů chybí Michal Bulíř a Tomáš Klimenta. Dva útočníci, kteří po zákrocích soupeře nedohráli druhé utkání v Liberci. Za faul kolenem na Klimentu obdržel budějovický obránce Vydarený disciplinární trest na tři utkání a dnes také do utkání nezasáhne.
Předchozí dva duely pod Ještědem si byly velmi podobné. Liberečtí předvedli výbornou první polovinu utkání, pak soupeř začal dotahovat. Poprvé se mu to nepovedlo, druhý den už zvrátil skóre ze stavu 1:3 na 6:4. Stav série je proto vyrovnaný.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Husička (CZE), Jeřábek (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 358

Stadion se zaplňuje a očekává se, že mnoho červených sedaček dnes volných nezůstane. Na jih přicestoval i liberecký autobus, hosté se shlukují v pravém rohu, blízko budějovického kotle.
Oba týmy nastoupily na led. Budějovičtí proskočili do hřiště ohnivou branou.
Sudí Husička objevil na ledě díru, start zápasu se tak o chvíli odkládá. Na led už vstoupili dva muži v červených mikinách vybaveni lopatami, aby problém vyřešili.
0:01
Utkání začalo.
0:10
Uběhlo deset sekund a brankář Pinc už musel rychle vymrštit lapačku do vzduchu. Zasahoval proti ráně bývalého spoluhráče Šimánka, jenž z hranice útočného pásma pálil příklepem.
0:50
Další povedená budějovická kombinace. Kašpařík pěkně prostrčil puk k rozjetému Martynkovi, který následně postupoval od pravého mantinelu k brance. Obránci ho nakonec dostihli.
1:34
Publikum apladuje. Budějovičtí totiž vstoupili do utkání hodně dravě. Další pokus na Pince vyslal Gulaš.
2:00
Podlešák nahodil ze středního pásma a Pinc skryl kotouč do lapačky. Budějovičtí ještě doráželi na brankoviště, strhla se proto menší potyčka.
2:14
Obránce Kranjc se vymotal z rohu a chtěl předložit puk najíždějícímu Hornovi. Liberečtí kotouč zablokovali.
3:10
Hosté nejenže ještě nevystřelili na bránu, oni si ani nepřihráli v útočné třetině. Budějovice zatím na ledě dominují.
3:34
Až teď. Bárta přiťuknul kotouč do jízdy Bartovičovi, jehož pokus vyrazil Kovář nad branku.
3:43
Hned po buly se prosadil ke střele Víšek. Kovář zakročil.
4:23
Pinc si musel pohlídat levou tyčku, jelikož se tam agresivně tlačil Aleš Kotalík. Odstavil si protihráče, podržel puk na dlouhé hokejce. Pak nastřelil konstrukci.
5:10
První vážnější šanci si ale vypracoval Liberec. Mladý útočník Bortňák dorážel na brankovišti proti rozhozenému Kovářovi, puk se ploužil těsně vedle tyčky.
5:45
Znovu závar před budějovickou branku. Tentokrát v brankovišti důrazně bojoval Vantuch. Stál u pravé tyče a snažil se doklepnout volný puk do sítě. Mrštný Kovář se ale přesunul proti střelci včas.
6:12
Šimánek zkusil vystřelit podobně jako v první minutě. Kousek za modrou, vysokým příklepem. Pinc se složil do rozkleku a ránu zachytil.
6:42
Vyloučen hráč Vak (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Šimánek znovu vypálil a po zákroku Pince se k volnému puku hnal Martynek. Zezadu ho však srazil Tomáš Vak, Budějovice si tak zahrají první přesilovku.
7:12
První půlminuta se ovšem odehrála před budějovickou bránou. Hrozili Urban s Víškem.
7:51
Do samostatného úniku našlápl liberecký útočník Špaček. Těsně než ale dostihl puk, ustřelil ho vyjetý brankář. Kovář odpálil kotouč až na zakázané uvolnění.
8:42
Vak se vrátil na led. Druhá minuta se domácím povedla lépe. Tvrdě pálil ze zadní linie Ptáček. Všechny rány však nemířily přesně.
9:45
Rothova přihrávka středem hřiště málem doputovala až na hůl volného Víška. Liberecký útočník mohl vyrazit sám proti Kovářovi.
10:45
Kotalík si u zadního hrazení přiťukával puk s Gulašem, ale Liberec jejich souhru nakonec zastavil. Nápor domácích trochu oslabil.
11:26
Z ostrého úhlu mířil na branku Kašpařík, do střelecké pozice se mu ovšem nenabídl žádný spoluhráč. Proti povyjetému Pincovi tak zakončil sám.
11:52
Obránce Trončinský ukázal ofenzivní vlohy. Za zvuku vimperských trubek vyjel zpoza budějovické branky, soupeř si však dobře rozebral potetciální střelce.
12:10
Rychlá a vážná liberecká příležitost. Po vhazování se kotouče ujal Bartovič, zavezl ho k zadnímu hrazení a místo objezdu branky zvolil krátkou přihrávku k bližší tyči. Vantuch před otevřenou stranou klece nastřelil jen Kováře.
12:47
Gulaš skočil na modrou čáru rybičkou, přesto se mu nepodařilo zachytit dlouhou přihrávku. Puk tak doklouzal na zakázané uvolnění.
13:13
Kudrnovi se přilepil kotouč na čepel. Vytočil se s ním zpoza branky až do střelecké pozice a rychlým švihem mířil na Kovářův beton. Netrefil se tak, jak plánoval, a zasáhl gólmana.
14:04
Mertlovo nevinné nahození skoro připravilo Kuchejdovi úvodní trefu zápasu. Puk se totiž nepředvídatelně odrazil od zadního mantinelu a Pinc se vůbec nestačil vrátit do klece. Naštěstí pro Liberec před brankoviště hlídkoval Holub.
14:38
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za sekání
Rudolf Červený se prodíral do šance a obránce Moravec mu přeseknul hůl. Druhá početní výhoda pro domácí.
15:05
Liberečtí vyhodili kotouč za soupeřovu klec a střídají.
15:45
Severočeši dvakrát vyhodili, Budějovicím se přesilovka moc nedaří.
16:10
Liberečtí v obraně propadli a Gulaš najížděl v přečíslení na branku. Zvolil ránu, jenže Pinc mu výborně vykryl střelecký úhel a zachytil puk.
17:20
Další mela poblíž Kovářovy branky. Víšek s Kudrnou se dlouho snažili dorazit volný puk, pak ho budějovický brankář skryl. Podráždění soupeři se hned do sebe pustili. Hodně agresivně se bitky účastnil dlouholetý bývalý liberecký útočník Kašpařík.
17:20
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za sekání
17:20
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
17:20
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za hrubost
Třetí přesilovka pro Budějovice. Kudrna byl totiž potrestán za seknutí do Kováře.
17:20
Rozhodčí se už postavili k vhazování, přitom na opačné straně hřiště zapomněli postavit zpátky na místo posunutou branku. Z hlediště se ozval smích.
18:02
Do Pince pálil Ptáček a pak tvrdým příklepem zkusil štěstí i Kotalík.
18:48
Zblokovaný puk, který vyslal na branku Kotalík, se vznesl do vzduchu a odrazil se od horní síťky do brankoviště. Tam liberečtí obránci museli odolat silnému tlaku domácích útočníků.
19:20
Liberec ubránil i třetí přesilovku.
20:00
Skončila první třetina.
Oba brankáři si v úvodní části třetího duelu napravili trošku pošramocenou reputaci z libereckých zápasů a podali výborný výkon. S velkou jistotou zneškodnili všechny gólové příležitosti a hlavně proto je stav nerozhodný.
20:01
Začala druhá třetina.
20:34
Liberečtí si v prvním útoku na budějovickou stranu vůbec nerozuměli. Finální přihrávky míjely hokejky i prostor, kde stáli spoluhráči.
21:43
Jenže hosté puk udrželi, zpřesnili pasy a vytvořili si dvě vynikající šance. Jenže jak Bárta, tak o zhruba půlminutku později Vantuch z mezikruží nastřelili skvělého Kováře.
22:34
Geniální bekhendová přihrávka Petra Nedvěda z rohu hřišta dosedla přesně na hůl Kudrny. Ten ale metr před brankovištěm minul!
23:10
Budějovice se po přestávce nemohou vzpamatovat. Puk létá mezi libereckými hokejkami a šance mají jen hosté.
24:01
Vantuch bídně rozehrál a po mantinelu hned unikal mladý Burian. Zdálo se však, jako by se sám fauloval. Zapotácel se a ztratil rychlost.
24:59
Martynek letěl po levém křídle a obránce do nedokázal zastavit. Přízemní ranou těsně minul levou tyč.
25:09
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
25:34
Nedvěd v oslabení obkroužil tři protihráče a bekhendem zakončil svůj výpad. Kovář puk zadržel ve výstroji.
26:32
Půl stadionu zvedlo ruce nad hlavu, ale gól nepadl. Langhammerova dorážka z bezprostřední blízkosti skončila na tyčce a odletěla mimo dosah budějovických hokejek.
27:09
Liberečtí se i počtvrté ubránili, teď jim ovšem pomohlo obrovské štěstí, když Langhammer neproměnil gólovou pozici.
27:30
Bartovič nabral kotouč na špičku a zpoza branky ho přehodil před branku, tam nikdo z Liberce nebyl.
28:01
Jako sněhová lavina se teď liberecká čtveřice valila na branku. Hostující čtveřice v bílých dresech obklíčila branku, ale klíčová Trončinského přihrávka byla zablokovaná.
28:34
Kašpařík s Šimánkem se snažili ujet hostující obraně, ale o neunikli víc než o krok. Proti nepříliš razatní ráně zakročil Pinc.
29:09
Trončinský se proplétal budějovickou obranou a bekhendem pak přisunul puk pod Kováře.
29:34
České Budějovice jsou ve druhé části velmi pasivní. Na branku se tlačí Liberec, teď u tyčky číhal Urban.
30:11
Vyloučen hráč Kolarz (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
Liberec si po Ptáčkově faulu na Kicu zahraje první přesilovku v utkání.
30:34
Trončinskému se ale nepovedlo dobře rozehrát. Liberečtí v úvodu početní výhody ztratili puk.
30:59
Ta střela proletěla nad břevnem přímo o fous. Na budějovickou branku pálil z mezikruží Roth, pozici mu připravil povedeným pasem Kudrna.
31:30
Nedvědův prudký švih skončil na betonu Kováře a Liberec ani nedostal příležitost k dorážce. Budějovický brankář totiž rychle vymetl puk z brankoviště.
32:11
Liberec první přesilovku nesehrál špatně, ale Budějovice se i díky Kovářovi ubránily.
32:45
Pinc se posadil do zvláštního sedu na jedné noze poté, co Martynek tečoval nahození Kašpaříka. Puk prolétl mimo, v hledišti to zahučelo.
34:08
Vantuch (Liberec) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Špaček
Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:1

Puk poskakoval po hraně, vrtěl se, ale Liberečtí si ho přesto předali a skórovali. Hned po buly prorazil Špaček obranu a připravil kotouč před prázdnou branku Vantuchovi, který odrazem o tyčku přidal svůj třetí gól v sérii.
34:35
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
35:02
Neskutečný zákrok brankáře Pince. Kotouč mířil křížem zpoza branky přesně na hůl Pavla Kašpaříka, který puk zvedl do levého růžku. Pinc se přesto stihl přesunout, roztáhnout ruce a srazit si puk pod beton.
36:12
Kranjc tak dlouho napřahoval, až proti němu vyjel protihráč a střelu zblokoval.
36:35
Hosté jsou v plném počtu. Ubránili i páté oslabení v zápase.
37:13
Moravcovi se nepovedl lob na rozjetého Nedvěda. Liberecký kapitán pak jen tak mávnul rukou, mohla to být dobrá příležitost.
37:56
Českobudějovičtí ostřelují Pincovu branku, ale malý muž v liberecké masce chytá s přehledem a sebevědomím.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
40:45
Kovář jen uhnul maskou proti tvrdé ráně Vaka. Ta se od zadního skla odrazila zpátky k libereckému útočníkovi, ten ale skákavý kotouč nezpracoval.
41:45
Znovu budějovická branka v ohrožení. Špaček bekhendem posouval kotouč do prázdné brány, ale Kovář se ještě vrhl puku do cesty a zachránil Jihočechy.
43:12
Kovář odjížděl z branky, aby zachytil puk u zadního mantinelu. Jenomže si nevšmil, že kotouč mezitím změnil směr. Po Nedvědově zásahu nakonec doputoval metr vedle prázdné brány.
44:13
Budějovičtí opět v úvodu třetiny váhají. Liberečtí jsou přesnější a dravější. Domácí se pohybují bez energie a také bez puku.
44:46
Teď ovšem rychle nakročil do útoku Kotalík, Martynek mu poslal puk přes obránce, a budějovický útočník pálil mezi betony. Pinc opět předvedl výborný zákrok.
46:02
Čakajíkova rána protáhla Kováře, ale mířila mimo. Puku se znovu ujali Liberečtí.
46:46
Vyloučen hráč Novák (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
47:24
Liberečtí neudrželi pásmo a musí rozjet další útok od vlastní branky.
47:59
Nedaří se jim to. Budějovičtí nahodili puk až na Pince. Ten se nenchal zaskočit.
48:46
Libereckým se přesilovka nepovedla. Kovář neměl práci a jen s pokrčenými koleny stál na kraji brankovišti.
50:15
Budějovice se nemohou dostat do tempa. Liberečtí potírají jejich útoky v zárodku a aktivně napadají.
50:35
V rohu libereckého pásma se rodí nečekané odrazy. Už potřetí puk klouzal jiným směrem, než všichni čekali. Pinc však zůstal ve střehu a kotouč pohlídal.
51:14
Špaček nabil na pravou stranu Bártovi, který bez přípravy pálil. Kovář se jen ohlédl, protože puk letěl vedle.
52:34
Derner před vlastní bránou hrozivě chyboval. Ztratil puk, spadl a umožnil zakončit Červenému. Naštěstí pro Liberec dnes hájí branku neprůstřelný Marek Pinc. Bekhendový pokus vytěsnil z brankové čáry.
53:45
Bárta se snažil forčekovat a vlétl do obránce Kranjce. Jenže se svojí drobnou postavou do slovinské hory narazil a odlétl.
55:34
Budějovičtí se trápí ve středním pásmu. Jen tak na sebe nahazují puky a chybí jim konstruktivní rozehrávka.
56:34
Bartovič se hnal pomoci spoluhráčům, jenže při výjezdu ze střídačky upadl. Budějovice najížděly v přečíslení, ale znovu si špatně přihrály.
57:04
Mertl vyslal skrytou střelu skrz chumel před brankou. Puk narazil do brankového oblouku.
57:33
Puk po Ptáčkově střele padal z velké výšky do blízkosti branky. Pinc zvedl hlavu, zaklonil se a upadl. Puk mířil vedle.
58:30
České Budějovice si vybraly oddechový čas. Zatím se jim nedaří zamknout soupeře v útočné třetině.
58:37
Kovář stojí na střídačce a netrpělivě sleduje své spoluhráče. Petr Mikuš teď znovu ztroskotal na Pincovi.
58:37
Kašpařík diskutuje s rozhodčími, protože ho vykázali z vhazování. Nikoho lepšího na buly než Pavla Kašpaříka Budějovice nemají...
59:00
Šimánek se prodral k puku na brankovišti, ale Pince nepřekonal.
59:30
Budějovice jsou v pásmu, Kovář podruhé odjel na střídačku. Domácí hrají v šesti.
59:50
Kudrna puk odvezl daleko od Pince. Bude se vhazovat před Kovářem a diváci houfně odcházejí z hlediště.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

22. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Liberec 3:4
8. 1. 2023 16:00Liberec–Č. Budějovice 2:3
27. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Liberec 4:1
4. 10. 2022 18:00Liberec–Č. Budějovice 6:1
6. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Liberec 5:3
30. 1. 2022 16:00Liberec–Č. Budějovice 1:2
11. 1. 2022 17:10Č. Budějovice–Liberec 5:4
5. 10. 2021 18:00Liberec–Č. Budějovice 3:2
23. 2. 2021 17:00Liberec–Č. Budějovice 4:2
19. 2. 2021 17:30Č. Budějovice–Liberec 2:5
8. 1. 2021 18:00Liberec–Č. Budějovice 7:0
22. 11. 2020 17:00Č. Budějovice–Liberec 2:3
21. 5. 2016 15:15Č. Budějovice–Č. Budějovice 0:0
20. 1. 2013 17:00Liberec–Č. Budějovice 0:2
7. 12. 2012 17:30Č. Budějovice–Liberec 2:1
26. 10. 2012 18:30Liberec–Č. Budějovice 2:6
21. 9. 2012 18:15Č. Budějovice–Liberec 4:1
16. 3. 2012 18:10Liberec–Č. Budějovice 3:1
13. 3. 2012 17:30Č. Budějovice–Liberec 1:3
12. 3. 2012 18:10Č. Budějovice–Liberec 0:1
9. 3. 2012 18:10Liberec–Č. Budějovice 4:6
8. 3. 2012 18:30Liberec–Č. Budějovice 4:3
5. 2. 2012 17:00Č. Budějovice–Liberec 2:1
28. 12. 2011 18:30Liberec–Č. Budějovice 1:3
16. 11. 2011 18:10Č. Budějovice–Liberec 2:3
5. 10. 2011 18:30Liberec–Č. Budějovice 4:2
20. 2. 2011 18:10Liberec–Č. Budějovice 5:2
9. 1. 2011 17:00Č. Budějovice–Liberec 4:0
30. 11. 2010 18:10Liberec–Č. Budějovice 3:1
19. 10. 2010 17:30Č. Budějovice–Liberec 2:4
14. 3. 2010 18:10Liberec–Č. Budějovice 9:1
12. 3. 2010 18:10Č. Budějovice–Liberec 6:5
11. 3. 2010 18:10Č. Budějovice–Liberec 4:1
9. 3. 2010 17:40Liberec–Č. Budějovice 6:5
8. 3. 2010 18:10Liberec–Č. Budějovice 2:1
5. 3. 2010 18:10Č. Budějovice–Liberec 3:4
10. 1. 2010 18:10Liberec–Č. Budějovice 2:3
22. 11. 2009 17:00Č. Budějovice–Liberec 1:0
6. 10. 2009 18:30Liberec–Č. Budějovice 3:0
19. 2. 2009 17:30Č. Budějovice–Liberec 4:3
9. 1. 2009 18:30Liberec–Č. Budějovice 3:2
26. 11. 2008 18:30Liberec–Č. Budějovice 3:2
10. 10. 2008 17:30Č. Budějovice–Liberec 2:3
22. 5. 2008 0:00Liberec–Č. Budějovice 1:1
1. 5. 2008 0:00Č. Budějovice–Liberec 5:1

Diskuse

Míra 4.2: no tak snad zítra (20:47)

APW: Tomásek: ale no tak:-)) (20:45)

Tomásek: Burger a Ujča jsou prostě opory!!! Co by za to dali sousedi. (20:44)

Tomásek: Super Vítky a Liberec, snad to dotáhnou do semi!!!! (20:43)

Míra 4.2: Motor jedeme!!! (20:16)

APW: dobře Liberec... (19:41)

dr_x: Budějovice mají toho zmetka Husičku na výplatní pásce, nebo co? (19:29)

Tomf1: tv.hokej.cz a vybrat (19:00)

radvra: mě to prostě nejede ... :( (18:56)

moby78: Tak tady: http://www.tvtipsport.cz/elh/?matchId=-365931099 (18:40)

moby78: http://www.tvtipsport.cz/elh/index.php?bpaId=69911 (18:37)

moby78: Tady bezi Vitkovice, tak by to tam mohlo byt: (18:37)

radvra: dá se to někde spustit ? (18:36)

radvra: má někdo odkaz na live přenos ? (18:28)

moby78: Bezi to nekde na netu? (18:20)