O2 arena se těší na další představení Jaromíra Jágra v O2 areně. Pár minut před zápasem byly ochozy ještě poloprázdné, ale rychle se plní. Prodáno bylo více než 11 tisíc vstupenek.
Před zápasem ještě podepsal kapitán Slavie Petr Kadlec Chartu fair play a oceněn byl i Marek Tomica za 700 zápasů v extralize.
0:01
Utkání začalo.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šír (CZE), Jeřábek (CZE) - Čech (CZE), Dřínovský (CZE)
Počet diváků: 14 175

1:21
Kladno začalo o poznání aktivněji a vyptvořilo si i první šanci zápasu. Obránce Majeský najel do pásma a z pravého kruhu našel před brankou Pateru. Ten však byl příliš blízko domácího gólmana, který puk vytěsnil.
2:31
Stránský (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Žejdl
Stav zápasu Slavia - Kladno 1:0

První vážnější akce Slavie končí hned gólem. Kladenští na chvíli nechali u tyčky volného Stránského, který dostal přihrávku z rohu a protlačil puk skrz Cháberu do sítě.
3:22
Jágr a spol. poprvé zahrozili. Nejprve pálil Jágr z levého úhlu, Kopřiva vyrazil. Pak s pomocí obránce pokryl i veteránovu přihrávku na Tlustého, kterému by stačilo posunout puk do prázdné branky.
3:58
Slavia měla velkou monžost zvýšit vedení. Hertl dostal pas do jízdy a natlačil se před obránce tak, že jel sám na branku. Chábera však jeho pokus kryl.
4:22
Hraje se velmi svižný ofenzivné hokej. Další šanci měl na druhé straně hned z protiútoku Patera, ale před brankou netrefil přihrávku letící vysoko ve vzduchu.
6:01
Elitní kladenský útok dostal Slavii pod tlak, ale Kadlec nepustil Plekance do šance a pokus o střelu po vyjížďce z pravé strany mu srazil. Na druhé straně pak ujížděl Sobotka, ale jeho střelu z pravého kruhu Kopřiva vyrazil.
8:00
Od začátku se hraje velmi pohledný hokej, ani jeden z týmů nevsadil pouze na defenzivu. Slávisté zatím dobře hlídají kladenskou letku z NHL a daří se jim překvapovat rychlými brejky, ovšem narážejí na připraveného Cháberu.
10:00
Oběma celkům se teď daří nabourávat útočné snahy soupeře. Poprvé se odehrály více než dvě minuty bez jediné šance.
11:38
Domácí zamkli Kladno v pásmu, ale Kučného nahození od mantinelu nikdo ze slávistů před brankou nedokázal tečovat.
12:55
Tlustý se po buly šikovně obtočil okolo Sobotky, ale jeho nahození mířilo vedle. Kladenský tlak však pokračuje.
13:36
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za podražení
Kadlec fauloval mezi kruhy Jágra a Kladno si zahraje první přesilovku.
14:15
Plekanec (Kladno) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Jágr a Židlický
Stav zápasu Slavia - Kladno 1:1

Kladno využívá přesilovku. Jágr si najel mezi dva hráče a místo střely nahrál šikmo k levé tyčce Plekancovi. Ten už dostal puk skoro za brankovou čárou, ale rychle ho přehodil na bekhend a dokázal ho posunout do sítě.
16:13
Jágr pobavil diváky kličkovanou ve středním pásmu, ale dál než těsně za modrou se přes hradbu těl nedostal.
17:02
Slávisté chybovali, puk se dostal k Bickovi, který z levého kruhu okamžitě pálil. Kopřiva však byl pozorný a puk vykopl.
17:55
Kempný u branky několikrát dorážel po odpískání na Kuchejdu, ten však zůstal v klidu a nic vážného z toho nebylo.
19:02
Sobotka sebral na modré vyhozený puk, vřítil se do pásma a zprava hledal spoluhráče před brankou. Ti však divoký puk minuli.
20:00
Skončila první třetina.
20:01
Začala druhá třetina.
20:30
Slávisté dobře narušují rozehrávku první kladenské pětky. Tulstý se dokonce po čistém střetu na vlastní modré poroučel k ledu.
21:45
Ve druhé třetině zatím kazí hru nepřesnosti. Hokejisté si přihrávají na paty a individuální průniky jim nevycházejí.
22:19
Jelínkovi při rozehrávce podjely nohy a upadl. Stačil však puk vyšťouchnout do středního pásma, takže hosté vjeli do přečíslení v ofsajdu.
23:03
Plekanec se vřítil do pásma a našel křížným pasem Jágra. Ten se však místo střely přes beka snažil soupeře ještě obejít a narazil na slávistickou hradbu.
24:02
Kladno dostalo Slavii pod tlak. Plekanec nejdřív v šanci pálil nad, po chvíli Jágr přetlačil za brankou Kuboše a když vyjížděl před Kopřivu, slávisté mu vypíchli puk, jenže te se málem odrazil do jejich vlastní branky. Kopřiva zasáhl na poslední chvíli.
24:53
Vyloučen hráč Růžička (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Kladno si zahraje i druhou přesilovku zápasu. Tu první využil Plekanec.
26:23
Vyloučen hráč Plekanec (Kladno), 2 min. za hákování
Kladnu se tentokrát přesilovka nepodařila. Do útočného pásma se dostávalo příliš složitě a vůbec se v něm neusadilo. Po Plekancově faulu se navíc síly na ledě vyrovnají.
26:37
Dragoun (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně)
Stav zápasu Slavia - Kladno 1:2

Když to nešlo v přesilovce, povedlo se to při čtyřech proti čtyřem. Dragoun vyšťoural puk u zadního mantinelu, najel s ním před branku a po bekhendové kličce ho poslal pod břevno k bližší tyči.
26:53
Růžička je na ledě, začíná minutu a půl trvající přesilovka Slavie.
27:20
Hosté jeli ve třech proti dvěma, Tlustý potáhl puk a našel před brankou Židlického. Kopřiva se však proti jeho střele bleskově přesunul a puk kryl.
28:37
Slavii se přesilovka vůbec nepovedla, Chábera byl bez práce. Kladno je kompletní.
29:17
Tlustý podcenil výjezd Sobotky a nestihl pokrýt jeho přihrávku na hranici brankoviště. Tam se však puk odrazil od zakleslé dvojičky soupeřů přímo do náruče připraveného Chábery.
29:50
Hlaváč poslal krásnou žabku od modré před branku přímo na hůl Bicka. Ten puk jen lehce tečoval, i Kopřiva však byl na místě.
30:23
Partie krásného Dragouna skončila ve středím pásmu u Kuboše, který kladenského útočníka sestřelil ukázkovým bodyčekem.
31:29
Žejdl dostal parádní pas na modrou až os slávistické branky. Mohl jet sám na branku, ale v otočce pukk nezpracoval.
33:39
Vyloučen hráč Bicek (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Žejdl se protáhl kolem dvou soupeřů až do šance, v ní ale přestřelil. Byl však faulovaný a vybojoval tak pro Slavii aspoň přesilovku.
35:03
Slavia hraje přesilovku dobře, Sobotka se dostal k nebezpečné střele, po chvíli dorážel další nahození Hertl. Ale Chábera byl vždy na místě.
35:39
Konec přesilovky.
36:39
Slávisté zůstali aktivní i po přesilovce, Stránský před brankou tečoval nebezpečně od modré, ale Chábera si opět poradil.
37:01
První kladenský útok si vytvořil nápor, Jágr nabil Plekancovi, jeho střelu k tyči vyrazil Kopřiva.
39:30
Závěr se odehrává bez větších šancí, až v poslední minutě se na chvíli usadil v pásmu Plekancův útok. Ale střely Jágra i Židlického mířily mimo branku.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
40:48
Kučný byl v signalizovaném ofsajdu, ale místo, aby vyjel, se rozkročil nad pukem a nechtěl k němu pustit kladenské útočníky, jako by šlo spíš o vyokou hůl nebo o přihrávku rukou. Sudí pískli úmyslný ofsajd.
41:11
Krenželok (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Skokan a Kuboš
Stav zápasu Slavia - Kladno 2:2

Krenželok přiklepl puk do brejku Skokanovi. Ten se zprava řítil na branku, ale puk nechal na mokrém ledě za sebou a až napotřetí se mu povedlo slabě vystřelit. Chábera však kotouč jen vyrazil a Krenželok z druhé vlny dorážel do sítě.
42:35
Kladno se pokusilo rychle odpovědět. Tlustý se ač tísněn Kadlecem dokázal otočit a nebezpečně vystřelit. Kopřiva puk vytěsnil nad břevno.
43:01
Chábera předvedl fantastický zákrok. Puk mu po střele vypadl k tyčce, kam se dral za dorážkou Tomica. Mohl poslat puk do prázdné branky, ale Chábera mu v tom bleskovým skokem zabránil.
43:23
Vyloučen hráč Plekanec (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Plekanec je podruhé v zápase vyloučen, Slavia hraje přesilovku.
45:23
Slavia se sice tlačila před Cháberu, měla několik závarů, v tom největším byl Hertl, ale gól domácí nedali. Kladno je tak v plném počtu.
46:52
Plekanec (Kladno) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Jágr a Židlický
Stav zápasu Slavia - Kladno 2:3

Poté, co neuspěl slávista Sobotka při akci na jeden dotek, ujel do brejku Plekanec, najel k brance z pravé strany a po bekhendové kličce zavěsil puk pod břevno.
47:55
Růžička zamotal hlavu za brankou dvěma kladenským soupeřům, jeho přihrávka se odrazila přímo na hůl volného Sklenáře. Ten mezi kruhy ihned vypálil, ale střelu po ledě Chábera vykopl.
50:30
Slavia se snaží útočit, ale Kladno se stáhlo a dobře brání vlastní modrou. A nepouští domácí do pásma.
51:18
Neslanou nemastnou střelu Sklenáře do Cháberových prsou vidělo 14 175 diváků.
51:32
Hlaváč se po pravé straně dral přes beka k brance, skákavý puk natřikrát dorážel. Bylo to však z úhlu a Kopřiva odolal.
51:50
Slávisté ujeli ve dvou na jednoho, ale Sobotka našel ještě třetího Tomicu, který najížděl z druhé vlny. Ten však svou obrovskou šanci spálil. Trefil Cháberu.
53:17
Sobotka (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Tomica a Kučný
Stav zápasu Slavia - Kladno 3:3

Slavia vyrovnává. Tomica poslal na modré přihrávku do jízdy Sobotkovi, a ten se trefil přesně k tyčce.
54:43
Slavia je při chuti, další velkou šanci měl Skokan, který dostal křížný pas z pravého rohu od Alinče, ale stačil se vrátit Plekanec. Ten střelu stačil zblokovat.
56:27
Jágr si přijel pro puk k pravému mantinelu, vykroužil s ním doprostřed pásma, ale jeho střelu lehce tečoval Kuboš do horní sítě.
58:00
Plekancův útok chodí na led ob střídání. Jágr, který se často potkává se Sobotkou, ho teď srazil v rohu k zemi. Ale sudí nevylučují, ačkoli to bylo dost na hraně.
58:41
Kladno si bere time-out.
59:50
Plekancovi, Jágrovi ani Sobotkovi individuální průniky nevyšly. Zápas spěje do prodloužení.
60:00
Skončila třetí třetina.
60:01
Začalo prodloužení.
60:29
Jágr obral na vlastní modré o puk Kempného a řítil se sám na branku. Ale při pokusu o blafák Kopřivovi mu zablokoval hůl jeden z vracejících se slávistů.
61:20
Kladenská čtveřice si vytvořial obrovský tlak, Jágr se dostal k dalším dvěma střelám, ale největší šanci měl Plekanec, který však v ideální pozici přestřelil branku.
62:05
Do útoku se dostala i Slavia, Krenželok najel do pásma a z pravého kruhu ostře otestoval Cháberu.
64:00
Při svém dalším střídání se Jágr s Plekancem vůbec nedostali k puku, ale slávisté vůbec neútočili a čekali na vlastní půlce, aby soupeře nepustili do šancí.
64:59
Vyloučen hráč Jágr (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Jágr tím pádem nemůže jet nájezd.
65:00
Skončilo prodloužení.
Začaly samostatné nájezdy.
1:0
Sobotka (Slavia) nájezd proměnil
Sobotka zamíchal s pukem a pak střelou proměnil k tyčce.
1:1
Plekanec (Kladno) nájezd proměnil
Plekanec jel na Furcha a také se prosadil střelou zápěstím.
1:1
Kalla (Slavia) nájezd neproměnil
Kalla mířil mezi betony. Marně.
1:2
Židlický (Kladno) nájezd proměnil
Židlický suverénně mířil pod horní tyčku.
2:2
Hertl (Slavia) nájezd proměnil
Hertl suverénně bekhendovým blafákem zamířil pod horní tyčku.
2:2
Dragoun (Kladno) nájezd neproměnil
Dragoun chtěl udělat kličku do bekhendu, ale sjel mu puk z čepele.
2:2
Plekanec (Kladno) nájezd neproměnil
Proti Plekancovi šel do branky Kopřiva a tenhle tah Růžičkovi vyšel. Kopřiva bekhendovou kličku chytil u tyčky betonem.
2:2
Sobotka (Slavia) nájezd neproměnil
Sobotka si vytáhl gólmana na stranu, ale nedokázal přehodit jeho beton.
2:2
Židlický (Kladno) nájezd neproměnil
Židlický neuspěl proti Kopřivovi. Pokus mezi betony.
2:2
Růžička (Slavia) nájezd neproměnil
Růžička zkusil střelu forhendem, ale Chábera vyrazil betonem.
2:2
Hlaváč (Kladno) nájezd neproměnil
Hlaváč neuspěl, nepodařilo se mu vůbec překvapit Kopřivu.
2:2
Hertl (Slavia) nájezd neproměnil
Hertl mířil do horního růžku, ale Chábera vyrazil lapačkou nad.
2:3
Plekanec (Kladno) nájezd proměnil
Plekanecovi vyšel bekhendový blafák se štěstím.
3:3
Sobotka (Slavia) nájezd proměnil
Sobotka uspěl podobně jako při svém prvním pokusu.
3:3
Plekanec (Kladno) nájezd neproměnil
Plekanec tentokrát nic nevymyslel a zamířil vedle.
4:3
Krenželok (Slavia) nájezd proměnil (5 gól v sezóně)
Krenželok si položil Cháberu a zavěsil pod horní tyčku. Slavia tak vítězí.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

19. 1. 2014 15:00Slavia–Kladno 4:1
3. 12. 2013 18:00Kladno–Slavia 3:1
20. 10. 2013 17:00Slavia–Kladno 1:0
13. 9. 2013 18:00Kladno–Slavia 1:3
18. 3. 2013 18:15Slavia–Kladno 4:0
15. 3. 2013 17:30Kladno–Slavia 1:5
14. 3. 2013 17:30Kladno–Slavia 1:0
11. 3. 2013 18:15Slavia–Kladno 3:1
10. 3. 2013 17:00Slavia–Kladno 4:0
18. 2. 2013 18:15Slavia–Kladno 2:1
4. 1. 2013 17:30Kladno–Slavia 0:2
20. 11. 2012 18:15Slavia–Kladno 4:3
19. 9. 2012 18:00Kladno–Slavia 2:3
5. 2. 2012 15:00Slavia–Kladno 2:3
28. 12. 2011 18:10Slavia–Kladno 3:1
16. 11. 2011 17:30Kladno–Slavia 5:1
4. 10. 2011 17:30Kladno–Slavia 1:4
6. 2. 2011 17:30Kladno–Slavia 3:4
2. 1. 2011 15:00Slavia–Kladno 4:3
21. 11. 2010 17:30Kladno–Slavia 3:1
12. 10. 2010 18:15Slavia–Kladno 3:0
29. 1. 2010 18:15Slavia–Kladno 3:2
11. 12. 2009 18:10Kladno–Slavia 3:2
22. 10. 2009 18:10Slavia–Kladno 2:6
20. 9. 2009 17:30Kladno–Slavia 6:4
17. 2. 2009 17:30Slavia–Kladno 4:3
4. 1. 2009 17:00Slavia–Kladno 5:1
23. 11. 2008 17:30Kladno–Slavia 2:1
6. 10. 2008 17:30Kladno–Slavia 5:4
10. 5. 2008 0:00Kladno–Slavia 1:0
4. 5. 2008 0:00Kladno–Slavia 2:1

Diskuse


M58a34r96t12i84n N90e14b89e59s90á44ř 1659358811958: Ten Chabera musi mit nervy jako ze zeleza! (21:01)

J72a30n K22e68f77u40r28t 9950369153925: To neni fotbal, a Kladno neni Sparta.. (18:51)

K66a14r71e69l J72o47a67c76h88i81m79s53t97á80l 2503732470152: tak kolik JARDA zaplatil aby se nepískalo proti nim ? (18:46)

J31a69r40o11s65l59a69v V93á40c94h29a 7849138842426: Aleš Jabůrek 49109: jestli to nebude tím že oba hrají za sešíffky :-))))))) (18:45)