Hezké odpoledne, vítejte u on-line reportáže z druhého utkání české reprezentace na Švédských hrách v Malmö. Výběr trenéra Hadamczika v úvodním duelu přehrál domácí tým poměrem 2:0.
0:01
0:23
Češi se pustili do prvního útoku. Kašpar se rozjel po levém křídle a přes hůl finského beka vypálil nad branku.
0:45
Finové útok oplatili. Přečíslení tří proti dvěma zakončoval v dobré pozici Salminen. Zblokovaná střela ale vyletěla nad branku.
1:08
Lajunen V. (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Finsko 0:1

Salák poprvé na turnaji inkasuje. A hodně smolně. Prudký pas před branku se odrazil od bruslí obránce Zámorského do sítě. Autorem gólu je obránce Lajunen.
2:34
Češi podnikli výpravu za vyrovnáním a natlačili se do brankoviště. Metsola nápor i s odrážkami ustál.
4:25
Dva rychlíci se hnali vpřed, jenže Tenrkátova přihrávka na Adamského byla příliš dlouhá. Třinecký forvard na ni nedosáhl.
5:21
Tenkrátovu střelu zneškondil Metsola. Češi se drží u puku, ale vážnější šance jim zatím chybí.
6:24
Finové hrozí o mnoho nebezpečněji. Další ostrý výpad podnikl Aaltonen, jehož ránu z mezikruží musel Salák vytěsnit betonem.
7:42
Češi se stáhli do defenzivy. Hru teď kontrolují Finové, kteří se snaží nahazovat puky na branku. Předbrankový prostor však kryjí obránci bezpečně.
9:56
Útok vedený Průchou zakončil Čáslava pokusem z ostrého úhlu. Metsola bez potíží zasáhl lapačkou.
10:45
Zápas navazuje na tradiční zápasy s Finskem. Hokejisté hrají "na babu", bruslí po celém hřišti, puk se střídá na hokejkách. Šance ale chybí.
11:46
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Česko), 2 min. za hákování
12:24
Hietanenova rána minula cíl. Češi pak odpálili puk od vlastní branky.
13:13
Salák ramenem vytěsnil svižnou střelu Aaltonena.
13:46
Oslabení skončilo, Češi se ubránili. Rachůnek se už zapojil do hry a začíná česká ofenziva.
14:54
Salák podržel puk u tyčky. Hraje se zatím především po mantinelech, kudy křídla tahají své útoky. Střelecké prostory zatím obě obrany pozorně střeží.
15:43
Metsola vyjel pro volný puk před brankoviště, ale při srážce mu ujel z hokejky. Na nekrytou branku zkusil vystřelit Průcha, jenže puk mezi několika těly neproklouzl.
17:05
Spolupráce batří Rachůnků vedla k šanci mladšího Tomáše. Střílel zápěstím ke vzdálenější tyči, jenže minul.
18:34
Češi nechali ležet puk před Salákem a vrhl se po něm Salminen. Brankář ale stál na správném místě a kotouč zadržel.
19:12
Tenkrát oblétl branku, vyjel zpoza tyče a hned mířil k bližší tyčce. Trefil jen připraveného Metsolu.
19:54
Těsně před koncem třetiny se Češi přiblížili vyrovnání. Hertl se obtočil kolem obránců a bekhendem vypálil. Metsola pokus po ledě kryl betonem.
20:00
20:01
20:25
Kašpar se stejné jako v první části hned uvedl střelou. Metsola zakročil a o chvíli později si poradil i s Irglovou ranou přes obránce.
20:44
Vyloučen hráč Lajunen V. (Finsko), 2 min. za podražení
Češi budou hrát první přesilovku.
21:32
Českým hokejistům se nedaří uchytit v útočném pásmu. Trenér Hadamczik se na střídačce durdí.
22:01
Tenrkát vzal zodpovědnost na sebe. Vzal puk na levé straně a vysoko napřáhl. Zblokovaný puk skončil v ochranné síti.
22:44
Česku se přesilovka vůbec nepovedla. Metsola neměl práci.
23:45
Aaltonen vykroužil s pukem několik osmiček, pak nahrál na modrou čáru. Spoluhráči se ale střela vůbec nepovedla.
24:17
Další útočnou akci už zakončil Aaltonen sám a trefil pravou tyčku!
24:22
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Česko), 2 min. za podražení
25:14
Aaltonen opět zahrozil. Střílel z mezikruží, ale minul branku.
25:45
Češi vyhodili puku a mohou vystřídat.
26:12
Vondrka s Průchou šlapali v oslabení do protiútoku. Metsola si ale tyčku pohlídal a nenechal propustit puk do sítě.
27:19
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za hákování
27:58
Salák výborně odhadl situaci a přesunul se proti Filppulovi ještě dřív, než k finskému útočníkovi dorazil křižný pas. Střelu bez přípravy pak schytal do ramena.
28:21
Do branky se dral Hytönen, ale Saláka s pukem ale nepřetlačil.
29:14
Obránce Mojžíš musel couvnout před rozjetým Niskalou, který tak zvolil střelu mezi jeho nohama. Salák proti střele včas zasáhl.
29:33
Vyloučen hráč Mojžíš (Česko), 2 min. za hákování
30:05
Hietanen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Filppula
Stav zápasu Česko - Finsko 0:2

Finové využili přesilovku. Hietanen zápěstím nahodil puk a ten u levé tyče proletěl až do branky. Salákovi střídavě stínila dvojice Finů.
32:13
Savinainen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Lajunen V.
Stav zápasu Česko - Finsko 0:3

Češi už nabrali třígólovou ztrátu. Lajunen přenechal puk rozjetému Savinainenovi, který unikl po levém křídle a střelou k tyči překonal Saláka.
34:10
Finové se řítili na branku v přečíslení tří proti dvěma. Kuusela střílel a Virtanen se jetě puk snažil tečovat, Salák kotouč betonem vyrazil.
36:09
Čeští hokejisté se po delší době rozjížděli do útoku, ale jejich postup zabrzdili Finové už na modré čáře.
37:07
Průcha poslal dlouhou přihrávku před branku najetému Nedorostovi, jenž snažil puk bekhendem usměrnit k tyčce. Po špičce čepele se mu však sklouznul a skončil na zadním hrazení.
38:07
Vyloučen hráč Ohtamaa (Finsko), 2 min. za držení protihráče
Češi mají díky Vránově aktivitě možnost snížit ztrátu. Do konce třetiny mohou hrát přesilovku.
38:38
Finové vyhodili puk, Češi musí začít odznova.
38:57
Irglovu ránu pod horní tyč zarazil Metsola ramenem. Pak zůstal v klidu i proti dorážce Novotného.
39:14
Zámorskému přeskočil puk hokejku a Koskiranta se ze strany řítil na Saláka. Čáslava, přestože obvykle nepatří mezi nejrychlejší bruslaře, ho ale stihl dojet a znepříjemnit mu zakončení.
40:00
40:01
40:10
Kašpar i potřetí osvěžil úvod třetinu střelou na branku. Nabruslil po levé straně a poslal puk Metsolovi do klína.
40:58
Irgl podnikl individuální průnik ze střední třetiny, přejel modrou čáru a vystřelil doprostřed branky. Metsola znovu zasáhl.
41:30
Vyloučen hráč Koskiranta (Finsko), 2 min. za podražení
Češi mají podruhé za sebou možnost početní výhody.
42:05
Hadamczik nasadil do přesilovky hned tři hokejisty, kteří zatím vysedávali na lavičce - Petružálka, Němce a Krejčíka. Souhra v útočném pásmu se jim ale zatím moc nedaří.
42:57
Vyloučen hráč Novotný (Česko), 2 min. za podražení
Útočný faul Novotného ukončil českou přesilovku. Za půl minuty budou ve výhodě Finové.
43:30
Začíná zkrácená finská přesilovka. Už mají puk na hokejkách.
44:20
Průcha vypálil kotouč ze třetiny, Finsko zatím neobsadilo útočné pásmo.
45:03
Vyloučen hráč Čáslava (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
Čáslava před brankou zahodil soupeře a ještě nezamezil finské šanci. Finové gól nedali, ale budou pokračovat v přesilovce.
45:43
Niskalovu ránu od modré čáry snadno zkrotil Salák. Nikdo mu totiž nestál ve výhledu.
46:10
Málem český obránce zavinil další vlastní gól. Puk se tentokrát odrazil od Němcovy brusle odrazil těsně vedle tyčky.
46:54
Vrána zatáhl puk do útočné třetiny a pak ještě jednou vybojoval puk, aby připravil pozici Tenkrátovi. Jeho střela v oslabení minula branku.
47:44
Vyloučen hráč Anttila (Finsko), 2 min. za hákování
Přesilovku si teď zahraje český tým.
49:15
Irgl se rozjel ve středním pásmu a prolétlaž za obranu. Zadovkou hledal Novotného, toho ale tísnili Finové, proto neměl brankář se zákrokem potíže.
49:44
Češi opět přesilovku nevyužili.
50:21
Češi díky přesilovkám nabrali tempo. Zavřeli soupeře v pásmu a mačkali ho. Nejblíže gólu byli, když tečovaný puk prolétl těsně kolem tyčky.
51:21
Národní tým se snaží střílet z každé pozice. Teď na branku mířili Krejčík i Petružálek. Jejich pokusy mužstvu ale nic nepřinesly.
52:13
Puk se zasekl u konstrukce finské branky, kde ho přes snahu Novotného s Kašparem zadržel brankář Metsola.
53:21
Češi v posledních minutách zvýšili útočnou aktivitu, dosud ale stříleli jen zdálky nebo nevýhodných pozic. Teď od modré pálil Zámorský přesně do místa, kde stál Metsola.
54:54
Češi se marně snaží znepříjemnit Finům závěr zápasů. Seveřeané jasně kotrolují hru.
57:13
Už zbývá málo času na to, aby čeští hokejisté vyrovnali. Navíc Finsko nepouští soupeře před vlastní branku.
57:56
Až teď měl dobrou šanci Kašpar. Zůstal sám u pravého kruhu a zvedl puk bekhendem. Metsola ale dobře zakročil.
58:25
Finsové předvedli rychlý brejk, který Aaltonen zakončil střelou do tyče.
59:02
I v posledních sekundách zápasu mají Finové blíž gólu. Salák si připsal další zásah.

4. 5. 2023 18:20Finsko–Česko 3:2
11. 2. 2023 12:00Finsko–Česko 6:1
15. 12. 2022 17:30Finsko–Česko 2:3
12. 11. 2022 15:30Finsko–Česko 2:5
24. 5. 2022 19:20Finsko–Česko 3:0
7. 5. 2022 12:00Finsko–Česko 1:3
28. 4. 2022 17:30Finsko–Česko 2:1
16. 12. 2021 18:00Česko–Finsko 2:3