Dobrý den, vítejte u čtvrtého předkola hokejového play-off mezi Slavií a Pardubicemi. Pokud dnes hosté vyhrají, postupují do čtvrtfinále, pro domácí bude sezona končit.
V domácí sestavě se objevuje bek Wharton a útočník Kolařík, kouč Růžička trochu přeházel sestavu a do elitního útoku se dostal k Bednářovi na centra Žejdl. Hosté zase mají na soupisce střelce Tybora, jenž dal Slavii ve dvou duelech čtyři góly.
0:01

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Charvát (CZE), Zavřel (CZE)
Počet diváků: 5 708

0:46
První dvě střely na obou stranách: nejprve pálil zleva Krenželok, na druhé straně z brejku Sýkora jen do boční sítě.
1:07
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za hákování
Fauloval Tybora, jenž dostal přihrávku mezi dvěma hráči a šel by sám na bránu.
Ve slávistické sestavě zatím chybí kapitán Kadlec, ačkoli je psaný v zápisu.
2:55
Pardubice se v přesilovc nedostávají do trvalejšího tlaku, domácím se daří průběžně vyhazovat puky.
3:07
A jsou už v plném počtu.
4:24
Slavia se dostala do krátkého tlaku, který vyústila ve dvě střely. Obě však Hudáček vyrazil, tu Knotovu do ochranné sítě.
5:07
Do šance se dostal Tybor, jeho střelu vyrazil Furch helmou.
5:54
Cetkovský se hned po vhazování natlačil před Furcha a přepadl přes něj. Gólman nakonec schovává puk pod lapačkou.
6:41
Slavia se snaží o rychlý přechod do útoku, teď ale puk přeskočil čepel Stránského a je z toho icing.
7:57
Zohorna obkroužil branku a u protější tyčky nahrával. Puk projel brankovištěm... Vzápětí pálil Kočí z mezikruží, ale do rány mu obětavě padl bek.
9:30
Pardubice jsou častěji v útočném pásmu, ale těžko se dostávají do zakončení. Slavia je na tom ještě hůř.
9:54
Vyloučen hráč Valach (Slavia), 2+2 min. za hru vysokou holí
Pardubice budou hrát čtyři minuty přesilovku.
11:00
Hosté se usadili v pásmu a nakonec vyslali ránu od modré, kterou Furch nepustil ze své náruče.
12:04
První polovina přesilovky je pryč a hosté se navzdory tlaku nedostávají do střelby.
13:21
Tybor je opravdu ve formě: neohroženě se prodral mezi trojicí protihráčů a když byl vytlačený ze střelecké pozice, nahrál do šance Noskovi. Ten však minul odkrytou branku.
Slavia dlouhé oslabení zvládla a je v pěti.
14:19
Bednář krásnou přihrávkou našel najetého Krenželoka, jehož pokus Hudáček vystihl. Vyrazil puk ale jenom na modrou ke Knotovi. I s jeho bombou si štěstím poradil.
15:09
Slávističtí fanoušci vytáhli transparent s nápisem: ČT Sport uvádí: TV demence 2. Režie: R. Záruba. Narážejí tím na to, že televize posunula začátek duelu z původních 17:30 na 18:20, takže fanoušci nestihnou souběžně hrané utkání fotbalové Slavie se Znojmem.
16:37
Slávisté se dostávali dvakrát do solidní šance, pokaždé je zastavit těsný ofsajd.
18:47
Slavia jako by vypadla z tempa, Pardubice se také nedostávají do pásma. Je k vidění spousta nepřesných přihrávek a osobních a urputných soubojů. Žádná lahoda pro oko diváka.
19:46
Ještě icing hostů.
20:00
20:01
20:33
Krenželok hned v úvodu druhé třetiny dostasl přihrávku od Žejdla. Byl před brankou hlídaný, přesto dokázal zakončit bekhendem k protější tyči. Ale minuul.
22:22
Slavia ve druhé části trochu přidala a v úvodních minutách se držela v pásmu, hosté už ale obraz hry vyrovnali.
23:21
Pardubice se s tím nemažou, situace řeší jednoduše: vyhazují puky z pásma.
24:09
Klubko hráčů se zaklínilo u mantinelu, kde nehnutě drželo dobrých 20 vteřin. Sudí ale hru nepřerušovali.
25:49
Pardubice se dostávaly do přečíslení dvou na jednoho, ale Furch střelu Cetkovéského vyrazil a poradil si i s následnými dorážkami.
26:54
Nebezpečnou střelu vyslal na Furcha z druhého sledu Tybor, ale slávistický gólman vytrčil beton včas.
28:38
Hra dostává spád a útoky se valí na obě strany.
29:35
Poslední minutu jsou aktivnější hosté, kteří častěji ohrožují gólmana. Ale nejsou to pokusy, které by hrozily gólem.
31:32
Slavia často zkouší dlouhé nahrávky, kterými se snaží přelstít obrannou hráz soupeře ve středním pásmu. Zatím ani jeden pokus nevyšel.
32:01
Vyloučen hráč Furch (Slavia), 2 min. za zdržování hry
33:33
Hosté si vytvořili solidní tlak, rezultovala z toho rána Benáka, kterou Furch vyrazil a puk putoval až z pásma. Takže Slavia mohla vystřídat.
Slávisté jsou v plném počtu.
35:00
Pardubickou převahu z posledních minut narušil výpad Stránského a jeho golfák, který Hudáček vyrazil.
36:12
Domácí se pouze brání a jejich pokusy o brejky jsou bez šance. Hosté mají navrch, ale také se nemohou prosadit v koncovce.
37:21
Klhůfek po přiťuknutí Vrdlovce mezi dvěma protihráče zkoušel zakončovat technickým obloučkem, ten se ale nevešel pod břevno.
38:02
Hudáček teď Pardubicím málem zavařil. Po ráně Stránského vyrazil nikým neatakován puk daleko před sebe a Jelínek minul prázdnou branku.
38:35
Teď už je pardubický brankář jistý při skryté ráně Knota od modré.
39:00
Slávisté to zkouší ze všech pozic, Krenželok třeba hned po vyhraném buly. Hudáček drží.
39:21
Pardubice se dostaly do přečíslení a Tybor mohl zakončovat, ale Furch svůj tým podržel včasným přesunem.
40:00
40:01
41:08
Pokračuje stejný obrázek ze druhé třetiny, s tím rozdílem, že se domácí snaží více útočit.
41:44
Jenže první šanci si připravily Pardubice, konkrétně Kolář, jenž zleva mířil k protější tyčce. Minul.
43:55
Je to bitva o každý kus ledu, i proto je v utkání nezvyklé množství zakazáným uvolnění.
44:07
Rozjetý Sýkora se v jízdě napřáhl a vypálil golfákem. Furch s obtížemi vyrazil. Následně bylo odpískáno úostavení útočícího hráče v brankovišti.
44:34
Brejk Pardubic a na jeho konci pokus Tybora, který Furch vyráží rukavicí nad.
44:34
Vyloučen hráč Žejdl (Slavia), 2 min. za napadení
45:45
Jelínek se v oslabení natlačil až k tyčce, kde chtěl procpat puk. Nepovedlo se. Stejně tak další brejk v oslabení, při němž Růžička nahrával před bránu najíždějícímu parťákovi.
46:09
Tybor se už cpal ke střele, ta mu však po přihrávce od zadního hrazení nesedla. Stejně tak neuspěl Vašíček, kterého důrazně odstrčili od brankáře domácí beci.
Slavia je v pěti, Pardubice, které ještě nebyly vyloučené, nevyužily další z řady přesilovek.
47:59
Čas se krátí a ani jeden tým nemůže dát. Pokud se tak stane, bude následovat dvacetiminutové prodloužení, takže vlastně taková čtvrtá třetina. Teprve pak by přišly na řadu samostatné nájezdy.
49:15
Benák jemně nastřeloval puk na bránu, aby puk tečovali spoluhráči. Před Furchem dotírali Cetkovský a Zohorna. Následuje další icing. Utkání sleduje 5 708 diváků.
50:21
Menší potyčka Šticha, který postrkoval Nahodila za to, že dotíral na Furcha, jenž měl puk pod kontrolou.
50:47
Další icing.
52:00
Bednář se už na to nemohl dívat, a tak se rozjel s pukem a zkusil do individuálně. Jenže narazil na modré proti přesile.
52:38
Na druhé straně končí dorážka Radila nad Furchovou brankou.
53:14
Po závaru před Hudáčka hosté raději vyhazují přes celé hřiště.
53:36
Tomica (Slavia) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Stránský a Jelínek
Stav zápasu Slavia - Pardubice 1:0

Slavia se dostává poprvé v sérii do vedení jako první. Domácí si vytvořili tlak a puk se odrazil přímo před bránu na Tomicu. Ten v tváří v tvář prostřelil Hudáčka mezi betony po ledě.
54:55
SLavia mohla přidat druhou trefu, volný Žejdl dostal přihrávku, měl čas zamířit, ale neprostřelil houšť těl.
57:13
Domácí gól hodně nabudil a jsou rázem hodně aktivní v útočné fázi. Pardubice se po dlouhé době dostaly k výpadu, byl to Tybor, jehož střelu zprava Furcha vytěsnil vyrážečkou.
58:00
Pardubice se už začínají tlačit dopředu, chtějí rychle vyrovnat. Mají na to dvě minuty.
58:45
Furch kryje další výpad hostů. A Pardubice si berou oddechový čas. Dá se očekávat, že odvolají brankáře, jelikož se vhazuje před Furchem.
Je to tak, Pardubice jsou v šesti.
59:14
Benák měl vyrovnání na holi, ale Furch výborně zasáhl. Následně i proti ráně od modré, kterou přerušil hru - udržtel puk.
Slavia vybojovala výhru, vyrovnala stav série na 2:2 a rozhodne se tak v neděli v Pardubicích.

27. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
13. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
12. 12. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:1
16. 9. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:2
16. 3. 2014 0:00Pardubice–Slavia 6:4
14. 3. 2014 18:20Slavia–Pardubice 1:0
13. 3. 2014 18:15Slavia–Pardubice 2:4
11. 3. 2014 18:20Pardubice–Slavia 3:4