Hezký podvečer z Brna. Ve fazoně hrající Kometa hostí aktuálně druhý celek extraligy z Litvínova. Pěkné chvíle při sledování online přenosu přeje Jan Daněk.
Domácí celek se ještě před několika koly choulil na předposledním místě tabulky. Z posledních pěti zápasů ale Kometa dokázala čtyřikrát zvítězit a nyní už je v elitní šestici. Dnes se proti ní však postaví Litvínov. I tomu se v posledních mačích daří, z pěti zápasů vyhrál rovněž čtyři.
Hosté mají v dnešním souboji o motivaci postaráno. Pokud vyhrají v základní hrací době, díky tříbodovému zisku poskočí do čela extraligy. Lídr z Třince totiž dnes získal v duelu s Libercem pouze bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Homola (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 6 603

Litvínov při nástupu vítá hlasitý pískot. Po chvíli přichází na led i domácí borci.
0:00
0:28
První ránu zápasu vyslal hostující Lukeš. Prudký projektil ale zastavil brankář Čiliak.
0:49
Poprvé se domácím příznivcům představil útočník Honejsek, o puk však za litvínovskou brankou přišel.
1:47
Vyloučen hráč König (Kometa), 2 min. za hákování
První přesilovku si zahrají Severočeši.
2:01
Hüblova technická rána prolětěla těsně kolem pravé tyče, Čiliak mpuk lehce líznul.
2:41
Rodící se brejk Komety zbrzdil rozhodčí, domácí branka je totiž posunutá.
3:19
Trávníček šikovně zavezl puk do pásma a od modré pálil Pavlík. Čiliak měl těžkou práci, ale kotouč dokázal udržet ve výstroji.
3:27
Lukeš (Litvínov) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Hübl
Stav zápasu Kometa - Litvínov 0:1

Rychlá kombinace Litvínova končí gólem. Hübl chytře podržel kotouč, poté ho nabil Lukešovi, který z mezikruží vymetl šibenici. Hosté využívají přesilovku a v Brně se ujímají vedení.
4:05
Postasvení mimo hru. Ptáčkovo nahození bylo zdržděné a Němec vjel do třetiny příliš brzy.
4:50
Vyloučen hráč Piroš (Litvínov), 2 min. za sekání
Hostující hráč sekl při zakončení mladého Káňu.
5:06
Ton dostal puk zády k brance. Dokázal se otočit, ale jeho švih nebyl příliš prudký. Francouz si připisuje snadnější zákrok.
5:35
Němec (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kempný a Čiliak
Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:1

A i Kometa využívá početní výhodu. Němec si nabruslil středem hřiště a mezi kruhy vypálil. Na jeho švih k zadní tyči nedokázal Francouz včas zareagovat.
6:01
Čiliak teď domácí podržel. Trávníček dostal dobrý pas před brankoviště, ale brněnský golman se dokázal včas přemístit.
7:03
Po faulu na domácího Mrázka si žádá Rondo vyloučení, píšťalka sudích ale mlčí a Litvínov v klidu rozehrává.
8:16
Vyloučen hráč Honejsek (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Honejsek podrazil nohou brankáře Francouze. Bude znamenat třetí přesilovka třetí gól?
8:48
Brno nyní zachránila tyčka. Jánský byl natlačený před brankovištěm a po jeho teči se došoulal puk do tyčky. Po následném závaru se posunula domácí klec.
9:09
Tlak chemiků pokračuje. Čiliak si připisuje po ráně od modré další úspěšný zákrok.
9:30
Hruška napotřetí vyhazuje a Kometa získává vzácné vteřiny.
10:30
Brno se tentokrát ubránilo, ale nápor hostů pokračuje.
10:37
Vyloučen hráč Francouz (Litvínov), 2 min. za zdržování hry
Hostující golman vyhodil puk až na tribunu.
11:20
Francouz teď nepředvedl zcela jistý zákrok. Puk vyrazil ale Honejsek se k dorážce nedokázal propracovat.
12:25
Ton krásně našel Hrušku, tomu ale rána z první absolutně nesedla.
13:19
König udělal pěknou kličku, jeho ránu zastavil obětavý soupeř. Další Burianův pokus pro změnu brankář Francouz.
14:10
Kometa se dostala do tlaku, teď ji ale zastavilo zakázané uvolnění.
14:27
Káňa ujížděl po levém křídle. Jeho bleskové zakončení po teči ale končí nad brankou.
15:03
Ručinský vtipně zkoušel nastřelit puk k rozjeté dvojici soupeřů. Puk se od brusle jednoho z hráčů ovšem odráží do rohu.
16:32
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za sekání
Litvínov po Pirošově akci málem skóroval. Jeho únik zastavili domácí nedovoleně. Následný závar zakončil Čiliak, který zalehl puk. Fauloval König, ale trest odpyká produktivní Němec.
16:50
Hübl (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Lukeš a Kubát
Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:2

Krásná kombinace hostů končí druhým gólem. Lukeš se neunáhlil a přes celou šířku nahrál Hüblovi, který z voleje trefuje odkrytou klec. Litvínov opět vede.
17:55
Další práce pro Čiliaka, od modré nahazoval Majdan, ale brněnský brankář vytečoval puk betony.
19:02
Hübl se řítil sám na Čiliaka. Jeho pokus mezi betony mu ale nevyšel. Slovenský brankář zaklapl nohy včas.
19:47
Litvínov po vstřelené brance ožil a v partii je teď aktivnější.
19:59
Z otočky ještě pálil hostující Trávníček. Kromě zlomené hole ale jeho střela nestála za zmínku. Proletěla totiž kolem pravé Čiliakovy tyče.
20:00
Tři góly z přesilovek, svižný a pohledný hokej. Diváci se v Rondu zatím nenudí. Domácí však po úvodní dvacetiminutovce budou dohánět jednobrankové manko.
20:00
20:47
Vyloučen hráč Kubát (Litvínov), 2 min. za hákování
Ton si vykoledoval faul. Kometa ve výhodě měla dvě dobré možnosti.
21:01
Dujsík vypráčil levý Francouzův beton. Kometa nadále zůstává v útočné třetině.
22:18
Další dělovka Komety od modré. Tentokrát Kempného pokus Francouz vyráží nad sebe, s odklizením puku mu poté pomohli spoluhráči.
23:10
Dva Königovy pokusy nepřinesly kýžené vyrovnání. Druhý projektil Francouz vůbec neviděl, naštěstí pro Litvínov k brance nedoletěl.
24:58
Honejsek přišel při kličce o puk, pro hosty nastává chvíle zklidnění.
26:13
Ptáčkovo nahození, které nemířilo mezi tři tyče pro jistotu chytá do lapačky litvínovský brankář. Následuje komerční pauza. Kometa vstoupila do druhé třetiny lépe.
26:31
Třetí útok Litvínova získal ve středním pásmu puk.
26:48
Pavelka (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Piroš a Trávníček
Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:3

Piroš poslal milimetrový pas. Na zadní tyči našel rozjetého Pavelku, který zamířil švihem do šibenice. Litvínov, který byl ve druhé třetině zatím horším týmem, se ujímá dvoubrankového vedení.
28:19
Ptáčkovo nahození se zvláštně odrazilo od mantinelu, hosté dezorientovaně raději vyhazují puk ze třetiny. Zakázané uvolnění.
28:47
Hruškovu pohotovou ránu z otočky chytá Francouz, byť moc netušil jak. Poté volný kotouč zalehl.
29:25
Třetí útok Komety zamotal hostům hlavu, chemiky nakonec uklidňuje Kubát, který dokázal vyvést puk z nebezpečné zóny.
30:31
Jánský se ocitl na moment sám na modré. Dobře ho ale dostoupil domácí forvard Káňa, jenž připravil Litvínov o šanci.
31:28
Po delším čase si připisuje zásah i Čiliak. Baránkova přízemní rána ho nevystrašila.
32:01
Hruška (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Ton a Čermák
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:3

Povedený brejk končí brněnským gólem. Ton ujel po pravém křídle a naservíroval ideálně do jízdy Hruškovi. Francouz nestihl zareagovat v Brně to bude ještě dnes velmi zajímavé.
32:35
Koreis (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Burian a Vondráček
Stav zápasu Kometa - Litvínov 3:3

A v Brně je srovnáno! Tísněný Burian trochu z nouze od modré nahodil, před Francouzem ale bravurně nastavil čepel Koreis. Puk proklouzal Francouzovi mezi betony a stav je 3:3.
33:22
Kubát (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Trávníček
Stav zápasu Kometa - Litvínov 3:4

A zase mění skóre. Kubát si chvíli počkal a poté přes houštinu těl trefil naprosto přesně pravý růžek.
33:35
Rondo, které před chvílí explodovalo nadšením je mírně v šoku. Domácí fans ale povzbuzují dál.
34:15
Lukeš z pravého křídla prudce pálí. Čiliak vyrazil puk daleko od brány, končí až ve spodních řadách tribuny za trestoměřiči.
35:40
A třetí formace opět v ráži. Akci zakončuje Vondráček ranou do Francouzova ramene. Unavené pětky obou týmů střídají.
37:24
Káňa pálí po ledě z otočky, k puku se dostal osamocený Honejsek, ale nedokázal si puk naštelovat k zakončení.
37:45
Vyloučen hráč Martynek (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
38:09
Vyloučen hráč Pavlík (Litvínov), 2 min. za podražení
Agilní Němec si vykoledoval faul. Po jeho akci navíc nebezpečně pálil Ton.
38:25
Kempný míří přímo do náruče hostujícího golmana.
38:47
Hruška si vybruslil z pravé strany na střed, ale Francouz opět chytá.
38:47
Kometa bude pokračovat v přesilovce čtyři na tři.
39:14
Vyloučen hráč Zeman (Litvínov), 2 min. za podražení
A další vyloučení...
39:35
Kometa vykoupala bránící trojici, poté však pálil Kempný. Jeho tvrdá rána lízla Francouzovu helmu.
40:00
Siréna ukončila brněnský nápor. Kometa tak odjíždí do kabin opět s jednobrankovou ztrátou. V Rondu se hraje výborný hokej se spoustou šancí. Diváci viděli ve druhém dějství čtyři branky.
40:00
40:51
Ručinský (Litvínov) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Pavelka
Stav zápasu Kometa - Litvínov 3:5

Zkušený forvard ujel v oslabení domácí obraně. Ač tísněný dokázal najít skulinu mezi Čiliakovými betony a zvyšuje na 5:3.
41:50
Kometa je evidentně rozhozená. Místo přesilovkového tlaku inkasovala a těžko se z direktu sbírá.
43:20
Ručínský dotírá a nedává domácím bekům klid. Kometa si zatím ve třetí třetině žádnou možnost nevytvořila.
44:00
Ideální příležitost pro Brno jak snížit.
44:20
Hruška se bekhendem tečoval Tonův příhoz. Puk se mezi tyče nevešel.
45:54
Hanzlík (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Káňa a Honejsek
Stav zápasu Kometa - Litvínov 4:5

A další využitá přesilovka. Hanzlík si krásně sjel od modré před bránu a perfektně zužitkoval Káňovu přihrávku.
47:12
Kubát se hezky uvolnil, ale jeho přízemní pokus míjí zadní tyčku brněnské branky.
49:01
Čiliak drží brněnské naděje. Bleskově švihl lapačkou a kryje Gerhátovu ránu.
49:16
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za hákování
50:03
Lukeš při střele zlomil hůl, ale Verva nadále zůstává v útočné třetině.
51:52
Kometa vyhazuje, tohle oslabení pravděpodobně ubrání.
52:20
Famózní zákrok Čiliaka. Na Ručinského zívala prázdná branka, jeho bekhend ale brněnský brankář zázračně chytá.
53:40
Dlapa (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vondráček
Stav zápasu Kometa - Litvínov 5:5

Vondráčkovu přihrávku zpoza branky nechytatelně umisťuje Dlapa. V Brně je srovnáno.
54:30
Rondo cítí, že jejich miláčci mohou dotáhnout zápas do vítězného konce.
55:00
Zakázané uvolnění Vervy. Do konce třetiny zbývá přesně pět minut.
55:52
Ptáček objel litvínovskou branku a z otočky pálí. Francouz ránu mezi betony s mírnými obtížemi kryje.
56:25
Káňa se dostal v útočné třetině k puku. Jeho pokus ale velké nebezpečí pro hosty neznamenal.
58:00
Hlasatel oznamuje poslední dvě minuty. Kometa má navrch.
58:40
Gerhát pálil, Čiliak, který toho moc neviděl stěží vyráží.
59:21
Vondráček šikovně zadovkou na Koreise, ten měl na hokejce tři body. Pravý beton Francouze je proti.
60:00
Výborná podívaná bude pokračovat. Brno dokázalo dohnat ve třetí třetině dvoubrankové manko a v Rondu diváci shlédnou i hokejový nášup - pětiminutové prodloužení.