0:00
Hezký podvečer z brněnského Ronda. Menu 44. kola servíruje na závěr pochoutku - duel čtvrtého se druhým, aneb Kometa hostí Litvínov. Pěkné chvíle při sledování online reportáže přeje Jan Daněk.
0:00
V předchozích třech zápasech se dvakrát radovali chemici, naposledy na Štěpána se však radovali v Litvínově Brňané. Duel začíná za malou chvíli.
0:00
Domácí Kometa bude chtít navázat na páteční triumf 6:3 v Olomouci, Verva naposledy brala tři body za vítězství nad Mladou Boleslaví.

Rozhodčí: Horák (CZE), Šír (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 038

0:00
Obě zahajovací pětky jsou už na ledě.
0:00
0:18
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za podražení
Útočník chybně rozehrál a chybu hasí faulem.
0:35
Kometa se osvobozuje za hlasitého potlesku.
1:15
Poprvé zasahuje domácí brankář, kterého trefuje Hanzlova technická rána z levé strany.
1:47
Hostující přesilovka je zatím hodně rozháraná.
2:16
Obrovský závar po Jurčíkově nahození. Dobře zapracoval brněnský tandem Hanzlík - Čiliak.
3:25
Po Pavlíkově nezištné bekhendové přihrávce tvrdě pálí z pravého kruhu osamocený Ručinský, jeho dělovka rozezvučela brněnské břevno.
4:03
Hruškovi vjel příliš rychle do pásma kolega Honejsek. Rondo si na první šanci svých miláčků musí počkat.
4:23
Francouz si přijel pro nastřelený puk. Vhazuje se po pravici reprezentačního golmana.
5:00
Hanzlík drží za brněnskous vatyní puk a oba celky střídají.
5:23
Ptáčkovo pohotové zakončení od modré. Litvínovský brankář si připisuje první ostrý zákrok.
5:46
Gerhát nabil Gulovi, brankář Komety pokus jistí vyrážečkou a sráží střelu do rohu.
6:35
Dobře zaforčehoval druhý útok hostů. Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění.
6:53
Vyloučen hráč Štindl (Litvínov), 2 min. za hákování
Šikovný Káňa si vykoledoval první přesilovku pro Brno.
7:10
Kempný si zkomplikoval život na modré a hosté vytlačili puk za modrou čáru.
7:57
Čermákovo sólo a následné zakončení zblokovali litvínovští beci.
8:20
Verva, ač v oslabení, v pohodě zakombinovala a získala cenné vteřiny.
8:50
Kometa si nakonec vypracovala střeleckou pozici, střela však prosvištěla kolem pravé lítvinovské tyče.
10:06
Oba týmy puky spíš přehazují ze strany na stranu. Diváci už delší čas žádnou kloudnou akci neviděli.
10:52
Lukeš vyzýval chytrým pasem Štindla, tomu chyběly centimetry...
11:34
Hosté působí svěžejším dojmem, tentokrát váhajícího modrobílého borce obral ve středním pásmu Petružálek.
12:52
Řadu nepřesností ukončuje vyhození puku na tribuny.
13:32
Ton vystihl rozehrávku Litvínova, potáhl puk a forehendem prověřil Francouze, ten ránu vyráží.
14:10
Hruška se skvěle uvolnil a nabil volnému Honejskovi. Brněnský útočník z pozice mezi kruhy pálil k pravé tyči. Francouz ale část těla zanechal na pravém místě. V Brně se stále na první branku čeká.
15:00
Šrámek pálí zpoza brněnského beka. Čiliakův levý beton je na místě.
15:44
Druhá domácí lajna zaměstnávala Litvínov, střelu si však Koreisův útok nevypracoval.
16:28
Ostřižek hledal z levé strany dobře zaparkovaného Dočekala, Francouz jejich úmysly dokázal vystihnout.
17:05
Kempného pas nikoho z modrobílých nenašel. Vhazovat se bude v brněnském pásmu - icing.
17:40
A další vyhození Komety. Brňané byli poslední minuty aktivnější, nepřesnostmi se ale obírají o převahu.
17:48
Hostující Hanzl vtipně tečuje ránu od modré. Čiliak však dokázal zareagovat a vyrazit.
18:20
Rondo teď bouří, může za to aktivní Kometa a neodpískaný zákrok na Zohornu.
19:06
Kováčik se dokázal na modré uvolnit, následnou přihrávku ale černožlutí dokázali vytěsnit do hlediště.
19:33
Vyloučen hráč Chaloupka (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Kometa z nápru vytěžila druhou početní výhodu.
19:40
Tonova pumelice štípla Francouze do lapačky. Prudký projektil ale dokázal včas golman sevřít.
19:59
Ručinský ještě prověřil z dálky Čiliaka. Víc diváci v úvodním dějství neviděli.
20:00
Rondo zatím sleduje vyrovnanou partii. Úvod duelu patřil hostům, Kometa ale dokázala v závěru třetiny hosty přetlačit, na gól však diváci zatím čekají.
20:00
20:15
za doznívajícího chorálu zaplněných tribun hraje Kometa přesilovku, kterou si přenesla z první třetiny.
20:45
Čermákova povedená teč i následná Kubošova dělovka řádně provětrala Francouze. Litvínov ale díky němu stále hájí čisté konto.
21:09
Martynek pozdravil Čiliaka, brněnské golman zasahuje vyrážečkou.
22:11
Kometa se dostala do tlaku, teď však přibržďuje hru puk mimo kluziště.
22:59
Hübl tečoval Jánského střelu, Čiliak byl ve střehu.
23:34
Dočekal (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Hanzlík a Ostřížek
Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:0

Hosté zapomněli na Dočekala, ten samostatný únik zakončil naprosto mazácky. Forehendovou kličkou a zasunutím puku mezi Francouzovy betony otevírá skóre zápasu.
24:48
Káňa pálí, ale Francouz je tentokrát pozorný. Vyražený puk uklízí do bezpečí hostující obránci.
25:49
Vondráček (Kometa) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Burian a Koreis
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:0

Tak to byla parádní akce Komety. Koreis získal na půlce puk. Posunul ho Burianovi, který skvěle viděl volného Vondráčka, pro něhož nebyl problém trefit poloodkrytou klec. Kometa vede 2:0.
26:28
Mrázek nezpracoval puk před brankovištěm Litvínova, ač tam byl zcela sám.
27:30
Gerhát s Trávníčkem zamotali domácím hlavu, následnou dělovku od modré Čiliak stěží vyráží betony.
27:44
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 2 min. za krosček
28:01
Lukešova bomba z levé strany rozvlnila síť nad plexisklem. Vhazuje se ve středním pásmu.
28:39
Ručinský (Litvínov) vstřelil branku (17. gól v sezóně) , asistence Hübl a Kubát
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:1

Ručinský zavezl puk do třetiny a byl i na konci celé akce. Hüblovu pobídku šikovně veterán tečoval mezi kruhy a puk skončil za zády bezmocného Čiliaka. A máme tu zápletku... Verva snižuje na 1:2.
29:22
Vyloučen hráč Martynek (Litvínov), 2 min. za podražení
29:30
Kováčikova raketa procedila Francouzovu výstroj, puk poté poskakoval po brankovišti, ale litvínovský golman se dokázal včas zorientovat kotouč zakrýt.
30:10
Střelec Ton teď neprokázal pověst kanonýra, místo rány hledal ještě volného Honejska. Rondem místo jásotu zněl nesmělý pískot.
30:58
Káňova ledabylou přihrávku vystihla hostující čtveřice a vyhazuje.
32:47
Trochu rozháraná pasáž hry. Oběma týmům ale nelze upřít snaha a bojovnost.
33:18
Po Ostřižkově pádu k ledu zní halou hlasitý pískot. Domácí se naopak museli bránit, Čiliak raději přikrývá Petružálkovo nahození.
34:01
Pohotová teč brněnského Honejska, hostující golman nechal betony na ledě správně a zabránil třetí brněnské radosti.
35:38
Francouzova rozehrávka končí v síti. Dvě minuty ale nedostává, neboť puk se předtím dotkl tvrzeného skla.
36:54
Litvínov z přemíry snahy se dopouští zakázaného uvolnění.
37:29
Kometa opět zavařila hostům. Ti vyhazují na zakázané uvolnění.
38:27
Chaloupkova dělovka a hezký Čiliakův semafor si zaslouží potlesk.
39:33
A brněnský golman opět chňapl další litvínovský pokus, tentokrát ztroskotal Trávníček.
39:59
Verva si příliš dlouho štelovala puk na střelu, Lukeš nakonec páli až po siréně. Rána by se navíc ani nevešla mezi tyče.
40:00
Diváci v Rondu konečně viděli góly. Po pohledné třetině vedou domácí 2:1, čeká nás však ještě drama.
40:00
40:56
Litvínov se v úvodu třetí třetiny snaží hru zjednodušit. Čiliak ale propagační nahození s přehledem kryje.
42:46
Vyloučen hráč Jánský (Litvínov), 2 min. za podražení
43:35
Kováčik vtipně vybízel parťáky, hosté ale jeho záměr na poslední chvíli odhalili a jeden z beků přihrávku vypíchl.
44:30
Čermák hledal před brankou Dočekala, poté se odhodlal i sám ke střele z otočky. Ránu ale obránci zblokovali.
45:01
Dočekalův švih z pravé strany Francouz kryje.
46:48
Vyloučen hráč Gula (Litvínov), 2 min. za zdržování hry
Litvínovské snahy o srovnání brzdí nepovedené vyhození.
47:17
Domácí Kováčik si vyměnil puk s Tonem a z dálky pálí mezi Francouzovy betony, ty však zaklaply včas.
47:55
Brno se v přesilovce zlepšilo, tentokrát pálí z úhlu Kempný, brankář Vervy vyráží do ochranné sítě.
48:32
Váhající Kuboš přišel o puk, ale samostatný únik ve vyrovnání Lukeš neproměnil. Čiliakův levý beton byl proti.
49:20
Kometa se teď řítila dva na jednoho, ale Vondráček nedokázal puk přes jediného beka procedit. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
50:30
První brněnský útok získává čas, akci ukončuje nepřesná Hruškova přihrávka.
52:15
Litvínov teď zařadil vyšší rychlost a brněnské hokejisty zatlačil do vlastního pásma.
53:12
Hra se mění v tvrdý boj. Dobrou práci pro Kometu teď odvedl Ostřižek. Nejdřív zblokoval střelu, poté dokázal puk vyhnat z obranného pásma.
53:30
V Rondu dnes vyprodáno není, zápas sleduje 7038 diváků.
55:08
Ton měl po Hruškově přihrávce na holi pojistku. Jeho technický forehend, který prošel Francouzovi mezi nohama ale proletěl kolem pravé tyče.
56:21
Obrovský závar před litvínovskou brankou. Tutovky ale neproměnili Dočekal ani Koreis. Verva nadále žije.
57:00
Do konce zbývají tři minuty, hostům se nedaří pořádně Kometu zatlačit.
58:03
Vyloučen hráč Jánský (Litvínov), 2 min. za sekání
Velká komplikace pro chemiky, Jánský zbytečně fauluje.
58:46
Káňa získává čas. Litvínov se musí bránit.
59:43
Vzrušení je zbytečné. Litvínovští si nevšimli, že je posunutá branka a hráli dál, zatímco domácí reklamovali vychýlenou klec.
59:43
Verva si bere oddechový čas.
59:37
Rozhodčí po poradě mění čas na kostce, do konce mače zbývá ještě 23,7 vteřin.
59:58
Kubát se náhodně dostal ještě ke střele, ale nebojácný Hanzlík mu vypálit nedovolil. To byla poslední možnost zápasu.
Kometa přetlačila Litvínov a připisuje si tři body. Hezký zbytek večera a zase někdy na viděnou.

17. 2. 2023 17:30Litvínov–Kometa 3:2
3. 1. 2023 18:00Kometa–Litvínov 3:1
20. 11. 2022 15:30Litvínov–Kometa 5:1
7. 10. 2022 18:00Kometa–Litvínov 5:4
22. 2. 2022 17:20Kometa–Litvínov 1:5
9. 1. 2022 15:30Litvínov–Kometa 2:3
21. 11. 2021 17:00Kometa–Litvínov 4:2
1. 10. 2021 17:30Litvínov–Kometa 3:4