Oba národní týmy se již rozcvičují na ledové ploše. Začínáme za necelou půlhodinku!
0:00
0:31
První střelu dnešního utkání má na svědomí finský obránce Juuso Riikola. Francouz však jeho pokus v pohodě vyrazil.

Rozhodčí: Oskirko (RUS), Soin (RUS) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 6 212

1:16
Finové protečovali kotouč do útočného pásma, ale do zakončení se nedostali. Francouz ovšem raději přikryl kotouč a hra je přerušena.
2:11
David Tomášek mohl otevřít skóre dnešního utkání! Dostal přihrávku přímo před branku, ale nezakončil.
4:01
Hrozí ale také seveřané! Kapitán hostů Veli-Matii Savinainen tečoval nahození od modré čáry těsně před Francouzem. Domácí gólman se ale naštěstí pro český tým dokázal zorientovat a první brance zabránil.
5:26
Vyloučen hráč Anttila (Finsko), 2 min. za vražení na hrazení
Český národní tým si dnes jako první zahraje přesilovku. Marko Anttila dostává dvě minuty za vražení na hrazení.
6:16
Roman Červenka se dostal na malý moment ke kotouči mezi kruhy, ale finský gólman neměl problém.
7:15
Na ledě je dravé mládí a je to znát! Několik českých hráčů se snažilo dorážet, ale Kilpeläinen udržel puk před čárou.
5:26
Finové jsou v plném počtu.
8:35
Vyloučen hráč Honka (Finsko), 2 min. za podražení
Další přesilovka pro Čechy. Julius Honka dostává dvě minuty za podražení.
9:05
Zadina (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Sklenička
Stav zápasu Česko - Finsko 1:0

Filip Zadina hraje svůj první zápas za dospělou reprezentaci a hned je z toho přesilovková trefa! Mladý křídelník vystřelil taháčkem a kotouč do finské sítě doputoval po odrazu od brusle finského beka.
10:22
Ville Pokka už se prokličkoval skrz českou obranu, ale je pískán ofsajd.
11:56
Suomela (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Näkyvä
Stav zápasu Česko - Finsko 1:1

Finové ovšem po pár minutách srovnávají na 1:1! Podél mantinelu pláchl Antti Suomela a propálil Francouze mezi rukou a tělem.
13:07
Ke střele se v útočném pásmu domácích dostal Adam Musil, ale jeho střela neměla parametry a v brance neskončila.
13:59
Češi se drží v útočném pásmu, ale hraje se pouze u mantinelu a domácím se nedaří dostat do zakončení.
14:59
Filip Chytil se dostal ke střele, ale ozvalo se pouze plexi za finskou brankou.
15:21
Vyloučen hráč Zadina (Česko), 2 min. za držení hole
Přesilovka také pro Finsko. Dvě minuty za držení inkasuje Filip Zadina.
16:01
Krásnou kombinaci teď předvedli Finové! Na jejím konci byl střílející Ville Pokka, jeho příklep ovšem zablokoval domácí obránce.
17:07
Olli Palola zakončoval úplně sám před Francouzem, ale český brankář proti němu vytáhl skvělý zákrok betonem!
17:21
Češi jsou kompletní.
18:24
Galvas nahazoval od modré čáry. Finský brankář jeho pokus vyrazil do rohu.
19:01
Rozběhla se poslední minuta první třetiny.
19:18
Bekhendový pokus hostů po objetí branky řeší svou lapačkou Francouz a hra je přerušena.
20:00
Úvodní dvacetiminutovka je u konce. Skóre v její desáté minutě otevřel svou premiérovou brankou v seniorské reprezentaci ve svém prvním zápase Filip Zadina. Na 1:1 však za necelé tři minuty vyrovnal Suomela.
Rozhodčími dnešního utkání jsou pánové Yuriy Oskirko, Aleksandr Soin a na čarách Jiří Ondráček s Josefem Špůrem.
20:00
20:33
Dominik Kubalík mohl hned na začátku druhé třetiny Čechům vrátit vedení, když vybojoval kotouč protečovaný do útočného pásma a dostal se sám před finského brankáře! Překonat jej ovšem nedokázal.
21:21
Češi se v prvních minutách neúnavně drželi v útočném pásmu, ale ani jednomu z hráčů se nepodařilo skórovat. Finové tedy odvážejí kotouč na druhou stranu hřiště.
21:45
Toni Rajala pálil od mantinelu, Francouz ale jeho pokus dobře viděl a puk vyrazil.
22:42
Vyloučen hráč Moravčík (Česko), 2 min. za hákování
Finové si opět zahrají v početní výhodě. Michal Moravčík odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.
23:31
Po nepřesné finské kombinaci domácí dostávají kotouč do středního pásma.
24:04
Filip Pyrochta znovu vyhazuje. Tentokráte až za Kilpeläinena.
24:22
Vyloučen hráč Pavlík (Česko), 2 min. za zdržování hry
Finové budou hrát osmnáct vteřin ve třech! Na trestnou lavici odjíždí Filip Pavlík, jenž dostává dvě minuty za zdržování hry - posunutí branky.
24:40
Domácí jsou již ve čtyřech.
24:52
Finskou střelu řeší Francouz a hra je přerušena.
25:49
Antti Suomela rychle projel do útočného pásma, ale do zakončení se nedostal. Češi vyhazují.
26:16
Vyloučen hráč Jaškin (Česko), 2 min. za podražení
Nepříjemná pasáž pro český tým. Rozhodčí vylučuje Dmitrije Jaškina na dvě minuty za podražení a je tady další oslabení tři na pět.
27:11
Tommi Kivistö pálil od modré, ale branku netrefil.
28:16
Češi sérii oslabení ubránili a po delším čase se hraje zase pět na pět.
29:08
Další neuvěřitelný zákrok Francouze, jenž po vzoru gólmanů z NHL vytáhl do branky letící kotouč lapačkou. Nikoliv však zachycením kotouče do ní, ale rukou za zády puk poslal mimo tři tyče.
30:20
Ve velké šanci byl na druhé straně také Roman Horák, ale i s jeho pokusem si finský brankář dokázal poradit.
30:43
Hra je nyní přerušena pro zakázané uvolnění českého týmu.
31:41
Martin Kaut bojoval ve svém útočném pásmu u mantinelu o kotouč. Souboj ale prohrál a útočí Finsko.
32:39
Vyloučen hráč Jaškin (Česko), 2 min. za napadení
Finové mají před sebou další přesilovku. Podruhé v dnešním utkání odjíždí na trestnou lavici Jaškin. Tentokráte za napadení.
33:29
Češi jsou ale paradoxně ve vlastním oslabení nebezpečnější! Už druhou velikou šanci měl Adam Musil, ten však svou střelu z pravého kruhu neumístil přesně.
33:55
Oslabení zvládají domácí opravdu skvěle. Finy alespoň prozatím vůbec k ničemu nepouští.
34:27
Hosté navíc dostali kotouč až na zakázané uvolnění a vhazovat se bude v jejich pásmu.
34:39
Jaškin je na ledě, Češi jsou kompletní.
35:23
Další dvě veliké šance domácích chytil skvělý Kilpeläinen a Finové raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
36:34
Michal Jordán se dostal ke střele, ale pálil jen těsně mimo!
37:30
Finsko se vymanilo z českého tlaku a vyrazilo do útoku. Zastavil jej ale ofsajd.
38:06
Andrej Nestrašil dobře našel Dominika Kubalíka, ale ten z první přestřeluje!
38:56
Vyloučen hráč Chlapík (Česko), 2 min. za držení protihráče
Další přesilovka pro hokejisty ze země tisíců jezer. Filip Chlapík si odsedí dvě minuty za držení protihráče.
39:27
Před Francouzem operoval finský kapitán Savinainen, ale kotouč letící od modré čáry tečoval jen těsně mimo.
40:00
Máme tu konec druhé třetiny. Gól v ní nepadl a platí tak stále vyrovnaný stav 1:1. Finové nedokázali využít řadu přesilových her. Z jedné takové jim aktuálně zbývá 56 vteřin a druhou třetinu tak bude Finsko zahajovat v početní výhodě.
40:00
40:42
K volnému kotouči se v útočném pásmu dostal Sami Sandell. Francouz ale jeho pokus vyrazil.
40:56
41:33
Vyloučen hráč Savinainen (Finsko), 2 min. za sekání
Přesilovku si vyzkouší také český tým. Dvě minuty za sekání totiž rozhodčí ukazuje pro kapitána Finů Savinainena.
42:27
Čechům se ovšem nedaří dostat se do útočného pásma.
43:15
Vystřelit zkusil Dominik Kubalík, ale Kilpeläinen si s jeho pokusem poradil.
43:33
Finové oslabení přečkali bez újmy a jsou kompletní.
44:06
Dopředu mířil David Tomášek, ale trochu se zapomněl na útočné modré čáře a je z toho ofsajd.
44:40
Rozhodčí dnes vylučuje převážně české hráče. Potřetí dnes odjíždí na trestnou lavici Jaškin. Dostává dvě minuty za podražení.
45:18
Na Björkqvista číhala prázdná branka, ale finský útočník nedokázal dopravit kotouč za čáru!
45:59
Český tým vyhazuje kotouč až na druhou stranu hřiště.
46:22
Vyloučen hráč Jordán (Česko), 2 min. za krosček
Vylučovat se tentokráte bude na obou stranách. Za český tým je to Michal Jordán, kdo dostává dvě minuty za krosček...
46:22
Vyloučen hráč Jormakka (Finsko), 2 min. za hrubost
...na finské straně menší trest inkasuje Pekka Jormakka. Dvě minuty za hrubost.
47:32
Finské zakázané uvolnění.
48:38
Vyloučen hráč Vaakanainen (Finsko), 2 min. za podražení
Češi si aktivní hrou v útočném pásmu vybojovali přesilovou hru. Dvě minuty za podražení inkasuje Urho Vaakanainen.
49:09
Z hostujícího trestu ovšem uběhla půlminuta a Češi se zatím k ničemu moc nedostali.
49:26
Teď pálil Horák, ale jeho pokus byl nepřesný.
49:33
Jaškin (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kaut a Sklenička
Stav zápasu Česko - Finsko 2:1

A nakonec je přesilová hra využitá! Češi si berou zpět své vedení po tom, co od modré čáry nahodil kotouč Martin Kaut a za záda Kilpeläinena jej usměrnil Dmitrij Jaškin.
50:29
Do další šance si najížděl Jakub Galvas, ale ke kotouči přihrávanému před branku se nedostal.
52:16
Finové dobře kombinují v útočném pásmu, ale střela z toho neplyne.
53:57
Tutovku teď zazdil David Tomášek, když dostal přihrávku přímo před finského brankáře ale nedokázal jej překonat!
54:53
Finskou kombinaci na obranné modré čáře dobře přečetl Dominik Kubalík a dostal kotouč do středního pásma.
55:17
Jaškin už se rozjížděl podél mantinelu, ale kotouč mu nakonec odskočil na střídačku.
56:20
Roman Červenka se dostal před finského obránce a přijal kotouč, branku ale neohrozil.
57:51
Dobrá kombinace Kubalíka s Nestrašilem! Druhý jmenovaný však nakonec vůbec netrefil branku.
59:01
Běží poslední minuta třetí třetiny a Finové jsou bez brankáře!
59:15
Nestrašil (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Finsko 3:1

A Češi power play poměrně rychle využívají! Pětačtyřicet vteřin před koncem zápasu odkrytou branku trefuje Andrej Nestrašil, jenž tak napravil své předchozí zaváhání.
59:59
V samém závěru byli ještě současně vyloučeni domácí Adam Musil a Toni Rajala oba za sekání, ale na osudu dnešního utkání to již nic nezmění.
Češi tak zvládli vstup do turnaje Carlson Hockey Games 2018 a před pardubickým publikem poráží Finsko výsledkem 3:1. Za domácí skórovali Filip Zadina, Dmitrij Jaškin a Andrej Nestrašil. Za Finy se potom prosadil Antti Suomela. Z Pardubic se s vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke.

4. 5. 2023 18:20Finsko–Česko 3:2
11. 2. 2023 12:00Finsko–Česko 6:1
15. 12. 2022 17:30Finsko–Česko 2:3
12. 11. 2022 15:30Finsko–Česko 2:5
24. 5. 2022 19:20Finsko–Česko 3:0
7. 5. 2022 12:00Finsko–Česko 1:3
28. 4. 2022 17:30Finsko–Česko 2:1
16. 12. 2021 18:00Česko–Finsko 2:3