Dobrý den, vítejte u sledování online reportáže z 3. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Litvínovem.
V Pardubicích se chystá zajímavý souboj, protože Litvínovu se mimořádně povedl vstup do sezony, dvakrát vyhrál a vede extraligovou tabulku.
Pardubice první domácí duel nezvládly. Nad Vítkovicemi sice brzy vedly, nakonec však prohrály 2:3. Pak však zvítězily v Liberci 2:0.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 305

Litvínovští hokejisté se cestou do Pardubic zdrželi u dopravní nehody a start dnešního zápasu je tak posunutý o patnáct minut.
A ještě než se vhodí úvodní buly dnešního utkání, proběhne v Pardubicích malý ceremoniál. Čároví rozhodčí Petr Blümel a Stanislav Barvíř se totiž loučí se svými rozhodcovskými kariérami.
0:00
0:20
Petr Čáslava to hned na úvod zápasu zkoušel přízemním nahozením od modré, ale Janus v pohodě zakročil betonem. Na druhé straně ofsajd Litvínova.
1:09
Dynamo je zpočátku aktivnějším týmem, ale v útočném pásmu se mu nedaří dostat se do zakončení.
2:34
Vyloučen hráč Hunkes (Litvínov), 2 min. za podražení
A máme tu první přesilovku pro domácí. Bývalý pardubický bek Jiří Hunkes dostává dvě minuty za podražení.
2:46
Litvínov však ihned po vhazování dostává kotouč ze třetiny.
3:21
Dynamu se nedaří zformovat se v útočné třetině.
3:52
Sacha Treille teď zahrál hodně tvrdě za litvínovskou klecí, kde poslal k ledu dva hostující hráče. Hra je přerušena, ale vylučovat se nebude.
4:34
Litvínov je v plném počtu.
5:27
Ofsajd domácích.
5:48
Vyloučen hráč Vondráček (Pardubice), 2 min. za krosček
Přesilovou hru okusí také Chemici. Dvě minuty za krosček pro Tomáše Vondráčka.
6:08
Jakub Černý teď promarnil obrovskou šanci, když Jiří Hunkes napálil kotouč od modré čáry a litvínovský útočník nadvakrát úplně sám před Kacetlem nedokázal dostat kotouč přes jeho beton.
6:45
Litvínov pokračuje v přesilovkovém náporu, ale Kacetl pro tentokrát schovává kotouč do lapačky a hra je přerušena.
7:03
Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry. Na cestě zpět do útoku Severočechy zastavilo postavení mimo hru.
7:26
Dynamo znovu vyhazuje puk až k Janusovi.
7:48
Domácí v plném počtu. Následuje komerční přestávka.
8:27
Od mantinelu pálil Petr Sýkora, Janus však v pohodě zasáhl.
9:42
Patrik Poulíček projel útočné pásmo a nebezpečně nahodil kotouč od modré čáry. Dorážka domácích však letěla mimo.
10:29
Myšák (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Lukeš a Hübl
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:1

Hosté jdou do vedení! Domácí obraně se utrhl šestnáctiletý Myšák, a i přesto, že jej stíhal domácí obránce, dokázal si poradit a překonal Kacetla.
11:27
Ale teď mohlo být vyrovnáno! Čáslavův padáček od modré orazítkoval tyč Janusovy klece, který vůbec nic neviděl!
11:59
Ščotka (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:2

Místo toho ovšem Litvínov utíká do dvoubrankového vedení! Chybnou domácí rozehrávku zachytil expardubický bek Jan Ščotka a z mezikruží se nemýlil.
14:06
Na litvínovských je dvoubrankové vedení hodně znát. Tlačí se dopředu, ale Kacetl prozatím odolává.
14:39
Ofsajd Severočechů.
15:04
Dynamo se na chvíli nastěhovalo do útočného pásma, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovalo.
15:37
Ščotka (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Trávníček a Gerhát
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:3

A s Pardubicemi to dnes vypadá zle. Další únik Litvínova znamená vedení hostů 3:0. Podruhé v dnešním utkání se prosazuje Jan Ščotka.
15:37
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Ondřej Kacetl, nahradil ho Milan Klouček
17:27
Poulíček si už chystal puk do dobré pozice, ale místo toho je pískán ofsajd.
18:09
Dynamo se teď opět dostalo trochu více do hry, ale všechny jeho šance prozatím kryje jistý Janus.
18:31
Vondráček bolestivě zblokoval bombu Kubáta.
19:19
Rolinek z mezikruží pálil mimo.
20:00
Máme tu konec první třetiny. Severočeši vytěžili maximum co šlo a v Pardubicích po dvaceti minutách vedou 3:0. Dvakrát se prosadil bývalý pardubický obránce Jan Ščotka.
20:00
20:07
Po sedmi vteřinách hry ve druhé části přichází ofsajd Dynama.
20:37
Jordann Perret si před Janusem počíhal na přihrávku zpoza branky, ale namířil kotouč přímo do litvínovského brankáře.
20:53
Na druhé straně v pohodě lapačkou přerušuje hru Milan Klouček.
21:30
Tomáš Matoušek se na pravém kruhu pro vhazování dostal ke střele, ale Klouček ji vyrazil mimo tři tyče.
22:02
Chemikům je pískán ofsajd.
22:20
Jakub Petružálek byl v obrovské šanci, když se procpal před Kloučka a přihrával do druhé vlny najíždějícímu spoluhráči. Domácí obránce však akci zamezil.
22:51
Na druhé straně podél mantinelu pláchl Miloš Bubela, jenž se taktéž snažil přihrávat na druhou stranu, ale Janus kotouči do cesty vložil svou hokejku.
23:50
Dynamo se drží v útočném pásmu, další střela však letí mimo.
24:32
Slibná kombinace domácích, ale příliš komplikovaná. Puk sice poskakoval na brankovišti a gólman byl trochu dezorientovaný, ale nikdo z pardubických nedokázal černou gumu nasměrovat do sítě.
24:58
Střelu Marka Trončinského Janus chytil s daleko větším klidem a hra je přerušena.
25:07
Vyloučen hráč Hrabal (Pardubice), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Další přesilovka pro Litvínov. Na dvě minuty + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku usedá na trestnou lavici domácí obránce Josef Hrabal. Menší trest odpyká Machala.
26:04
Lukeš (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ščotka a Doudera
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:4

Ten si ovšem na trestné lavici moc dlouho neposeděl. Karel Kubát vystřelil od modré čáry a kotouč za Kloučka dorazil František Lukeš. 4:0 pro Litvínov.
27:17
Na pravém kruhu pro vhazování dostal prostor Michal Trávníček, ale Klouček si s jeho pokusem poradil.
28:12
Perret střílel přes obránce a Janusovi vypadl kotouč z výstroje, pardubický útočník už však neměl dost času na to, aby si dojel pro dorážku.
28:04
Vyloučen hráč Baránek (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Marek Baránek.
29:33
Dynamu se ale přesilovka vůbec nedaří. Z tribun se ozývá pískot.
30:04
Hosté v plném počtu.
31:29
Dynamo sice drží útočné pásmo, ale vůbec není schopné vystřelit.
32:39
Tomáš Svoboda se protlačil až před Januse, ale jeho bekhend neměl potřebnou razanci.
33:41
Trončinského střela z první míří vysoko nad.
34:44
Po přihrávce od Bubely pálil Vojtěch Budík, ale kotouč skončil přesně v Janusově lapačce.
35:31
V prostoru mezi kruhy se ke kotouč dostal domácí Patrik Poulíček, ale jeho pokus neprošel přes bránícího hráče.
35:50
Na druhé straně za pukem v útočném pásmu spěchal Tomáš Matoušek, ale odstavil jej domácí obránce.
36:10
36:32
Černý dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale v útočném pásmu možná trochu zbytečně přibrzdil a z jeho šance nakonec nic nebylo.
37:03
Pardubice tlačí v útočném pásmu, ale Janus zalepil všechny mezírky ve své bráně. Litvínov nicméně vyhazuje na zakázané uvolnění.
38:59
Vondráček hledal v útočném pásmu Duška, ale přihrávku vůbec nenamířil přesně.
39:33
Litvínov se už delší čas nemůže usadit v útočném pásmu, ale nijak zvlášť ho to mrzet nemusí.
40:00
Ve druhé třetině Severočeši ještě navýšili své vedení a na jejím konci vedou v Pardubicích 4:0.
40:00
40:21
Zakázané uvolnění Litvínova. Vhazovat se bude před Janusem.
41:10
Další icing hostů. Hra je na obou stranách plná nepřesností.
42:07
Domácí hledají všemožné cestičky do útočného pásma, ale dnes se jim nic nedaří.
42:20
Zakázané uvolnění Litvínova.
42:36
Od mantinelu pálil Vondráček, ale Janus našel puk v lapačce.
42:58
Před Kloučka se probíjel Martin Hanzl, ale do zakončení se nedostal.
43:57
Karel Kubát nahazoval kotouč od modré čáry a trefil břevno Kloučkovy klece!
45:21
Bubela pálil od levého mantinelu, ale hodně nepřesně a kotouč letěl vysoko nad branku.
46:28
Litvínov kombinoval v útočném pásmu a domácí raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
46:55
Mikúš (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Petružálek
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:5

Prosba hostujících příznivců "dejte jim bůra" byla vyslyšena. Juraj Mikúš za Kloučkova záda uklidil přesný pas napříč útočným pásmem od Petružálka.
47:39
Tůma si najížděl do dobré pozice, ale dostal příliš prudkou přihrávku a kotouč mu odskočil od hole.
48:17
Střelu Hollanda od modré kryje Janus.
48:27
Vyloučen hráč Marosz (Pardubice), 2 min. za podražení
Další přesilovka pro Litvínov. Rostislav Marosz odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
48:48
Příklep Ščotky letí mimo branku.
49:12
Ščotka poslal na Kloučka další nahození a před ním se snažili kotouč tečovat další litvínovští hráči, ale Klouček udržel puk před čárou.
49:40
Gerhát (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hunkes
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:6

Tak to už je debakl. František Gerhát dobře operoval kolem pardubického brankoviště a nakonec za Kloučka procpal Hunkesovo nahození.
50:08
Trončinský (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Treille
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:6

Nakonec ale přece jen přichází čestný gól domácího Dynama! Úspěšným střelcem je Marek Trončinský, jenž u mantinelu s kotoučem nic nevymýšlel a vystřelil přesně do sítě.
Dnešní utkaní v Pardubicích sleduje 7 305 diváků.
50:38
51:16
Dynamo se po vhazování celkem dlouho drželo v útočném pásmu, ale opět nepřišla žádná nebezpečná střela.
52:05
Rolinek se procpal do útočného pásma a bekhendem zkoušel překvapit Januse, ale nebyl úspěšný.
52:47
Rostislav Marosz vymýšlel útočnou akci, ale byli na něm nalepení dva litvínovští obránci a Marosz tak nemohl uspět.
53:17
Treille (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Marosz
Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:6

Přichází však další gól Dynama! Treille si v útočném pásmu vyměnil kotouč s úplně volným Maroszem, jenž nahodil kotouč zpět na Januse a Treille jej dostal do brány.
53:17
Litvínov si vyžádal oddechový čas.
53:56
Vyloučen hráč Kubát (Litvínov), 2 min. za zdržování hry
Přesilovka pro Dynamo. Karel Kubát dostává dvě minuty za zdržování hry - sevření puku.
55:24
Miloš Bubela zkoušel přihrávat před branku, ale kotouč neprošel.
55:49
Od modré pálil Budík, Janus jeho kotouč vyrazil.
55:56
56:35
Petružálek zavážel kotouč do litvínovského útočného pásma, ale hned za modrou o něj přišel a Dynamo může dopředu.
57:34
Holland nahazoval puk na branku, ale nikdo z domácích se k teči nedostal.
58:07
Poslední desetiminutovku jsou Pardubice hodně aktivní, ale dohánět v tento čas výsledek 2:6 je trochu pozdě.
58:43
Po delším čase si na kotouč sáhl také Milan Klouček a hra je přerušena.
59:01
Rozběhla se poslední minuta dnešního utkání. Bubela mířil vysoko nad.
59:25
Z podobného místa to zkoušel také Rhett Holland, ale Janus jeho pokus zneškodnil.
Je konec. Dynamo má dnes za sebou hodně nepovedený zápas, když prohrálo doma s Litvínovem 2:6. Hosté o své výhře rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvakrát se prosadil bývalý obránce Východočechů Jan Ščotka. Z Pardubic se s vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke.

3. 3. 2023 18:00Pardubice–Litvínov 2:3
15. 1. 2023 15:30Litvínov–Pardubice 1:2
6. 12. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 1:0
18. 10. 2022 17:30Litvínov–Pardubice 0:1
3. 2. 2022 18:00Pardubice–Litvínov 6:5
28. 12. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 1:5
2. 11. 2021 18:00Pardubice–Litvínov 4:2
21. 9. 2021 17:30Litvínov–Pardubice 4:7