Dobrý den z Olomouce, kde v 17 hodin začne utkání 45. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hosty z Litvínova.
Dnes budeme sledovat čistokrevný a nefalšovaný souboj o desítku, Olomouc je aktuálně devátá se 64 body, Litvínov je hned za nimi s jednobodovou ztrátou.
V sestavě domácích bude chybět Zbyněk Irgl, s 19 góly nejlepší střelec týmu, naopak se do první lajny vrací uzdravený David Ostřížek. Šanci dostávají i mladíci Tobiáš Handl (16 let) a Matúš Hlaváč (17 let).

Rozhodčí: Hradil (CZE), Pavlovič (SVK) - Jelínek (CZE), Špringl (CZE)
Počet diváků: 4 177

0:00
0:26
Hanzl byl rychlejší na modré čáře, takže sudí pískají ofsajd. Petružálek navíc na přivítanou schytal hit od Ondruška.
2:04
Káňa měl prostor na pravé straně, tak si našlápl a švihem poprvé pořádně zaměstnal Petráska v brance Litvínova.
2:49
Švrček měl problémy v rozehrávce a Hübl se ocitl sám mezi kruhy. Střelu po ledě Konárd chytil betonem, ale nebyl si vůbec jistý.
3:24
Hunkes odnesl střet se Strapáčem pádem do mantinelu a na led, a tak sudí raději přerušil hru, než se litvínovský hráč posbírá z ledu.
5:28
Pěkná litvínovská kombinace skončila u Hübla, který znovu sám mezi kruhy pálil, tentokrát schoval Konrád puk mezi ruku a tělo.
6:25
Mora jela ve dvou na jednoho, situaci ale vyřešil Skladaný nepříliš prudkou střelou po ledě, s níž si Petrásek poradil.
7:33
Skokem na led musel zabránit rodící se brejk Litvínova Tomeček.
8:12
Vyloučen hráč Trončinský (Litvínov), 2 min. za podražení
Šikovností si Jergl postrčil puk přes Trončinského, který ještě chtěl zachránit situaci, ale bylo z toho podražení.
8:52
Litvínov se osvobozuje z kleští první olomoucké lajny.
9:40
Puk je znovu u Konráda, z trestu už zbývá jen půlminuta.
10:01
Dujsík zkusil vypálit příklepem, Ščotka srazil puk do ochranné sítě.
10:12
Hosté jsou v plném počtu.
12:36
Z dosavadního průběhu je vidět, že Olomouc dnes vsadila na mnohem větší agresivitu v soubojích, která zatím hostům moc nechutná. Ti naopak vysunutým forčekingem působí domácím velké problémy s rozehrávkou.
13:55
Skladaný skvěle našel před brankou Mráze, který ač tísněn dokázal puk nasměrovat na Petráska, ten byl však trefen, spíš než že zasáhl. To však není důležité, stav je stále 0:0.
15:16
Knotek s Jerglem se dokázali dostat do úniku dva na dva, druhému jmenovanému chyběly centimetry aby dosáhl na puk.
15:41
Vyloučen hráč Svoboda (Litvínov), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
16:52
Vyloučen hráč Šesták (Litvínov), 2 min. za zdržování hry
Výborný minutový zámek Olomouce řeší Šesták vyhozením, jenže i přes mantinel, takže mají domácí 50 sekund proti třem.
17:19
Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Knotek
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0

Tři sami před brankářem se ocitli Olomoučtí, vyťukali si brankáře a Ostřížek dával do prázdné. To jsem tedy ještě neviděl.
18:53
Ostřížek chyboval na modré a Hübl jel sám na Konráda. Situaci vyřešil střelou, se kterou si olomoucký gólman poradil.
20:00
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za podražení
Švrček v posledních okamžicích první třetiny fauloval a Litvínov tedy začne druhou část přesilovkou.
20:00
Střely na branku po 1. třetině: 13:4
20:00
20:16
Galvas na modré šikovně posunul puk a vystavil Chemiky do ofsajdu.
21:29
Válek (Litvínov) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Ščotka a Petružálek
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:1

Litvínov využívá přesilovku překvapivou střelou po ledě.
23:23
Vyloučen hráč Graborenko (Litvínov), 2 min. za podražení
23:41
Jakub Galvas zkusil žabičkou rozehrát před vlastní brankou, ale Lukeš puk ze vzduchu sklepl přímo na Konráda, který ke svému štěstí dával pozor.
24:33
Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Jergl a Mráz
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:1

Nevídaná invence v řadách Olomouce. Jergl už mohl pálit z mezikruží, ale nečekaně ještě posunul puk na Ostřížka, který trefil přesně k tyči.
25:29
Laš (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Holec a Skladaný
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:1

Puk se odrážel před Petráskem, až se dostal k Lašovi, který ho zametl do prázdné branky.
26:07
Komerční přestávku využil Petrásek k opravě své masky, v akci vidíme i dřevěnou palici, tak zřejmě jde o nějaký zkřivený drát.
27:27
Blesková kombinace domácích, na jejímž konci byl střílející Ostřížek, trefil však jen Petráskův hrudník.
28:24
Lukeš dostal nabito do druhé vlny, ale netrefil čistě puk.
32:18
Skladaný našel Káňu mezi kruhy, střelu bez přípravy krásným semaforem zklikvidoval Petrásek.
33:06
Sledujeme krásně rychlý hokej z obou stran, kéž by to tak bylo v každém zápase.
33:38
Olomoucký Strapáč spadl na led jak podťatý, vypadalo to snad na hokejku v obličeji, ale sudí nic neviděli a teď se radí co s tím.
33:38
Nakonec nic, pokračuje se v plném počtu k nelibosti domácího publika.
35:55
První útok Litvínova doslova uvařil třetí lajnu Mory. Minutu ji držel před Konrádem, nakonec však domácí přece jen vyhodili puk z pásma a vystřídali.
36:27
Válek se rozhodl, že dostane puk do sítě i s Konrádem, což se nemohlo líbit jeho spoluhráčům, takže je z toho špetka emocí, u kterých nemohl chybět ani Trávníček. Avšak nic k vylučování.
37:03
Miroslav Holec z druhé vlny pálil do šibenice, ale Petrásek zasáhl vyrážečkou.
37:22
Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Kašpar
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:2

Hosté vybojovali tvrdým hitem puk za Konrádovou brankou a Hanzl ho zblízka poslal pod víko.
39:03
Jurčík (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Jurčík a Mikúš
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:3

A je vyrovnáno.
Hunkes odjíždí z ledu s krvavým zraněním v obličeji, které vzniklo při třetím gólu Litvínova.
40:00
Střely na branku ve druhé třetině: 7:10, celkem 20:14
40:00
43:05
Tvrdost dnešního zápasu okusil i jeden z hlavních rozhodčích, který si usilovně masíruje tvář. Až skončí, budeme moci pokračovat.
43:44
Handl (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vyrůbalík
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:3

Takhle pálí šestnáctiletý Tobiáš Handl! První extraligový gól pro mladíka, který ve čtvrtek pomohl reprezentační sedmnáctce ke zlatu na olympiádě mládeže.
45:30
Trončinský měl na hokejce vyrovnání, ale zblízka minul.
45:42
Další tvrdá rána žlutočerných, tentokrát od Františka Lukeše.
47:43
Knotek se vyhnul Trončinskému a vypálil švihem, Petrásek ale bezpečně chytá do lapačky.
47:52
Jergl šel důrazně na pukem a jeho zblokovaná střela skončila na horní síťce.
48:21
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Souboj u mantinelu, jakých bylo dnes už mraky, tentokrát končí trestem pro olomouckého Knotka.
49:16
Nahození od modré končí v rukavici Konráda, první minuta trestu je pryč.
50:10
Další střela spíše propagační neškodně pleskla o Konrádův hrudník.
50:25
Domácí jsou v plném počtu.
53:29
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez šancí na obou stranách.
55:28
Puk končí někde na tribuně v okamžiku, kdy Litvínov stupňuje svůj tlak ve snaze o vyrovnání.
56:38
Trávníčkova rozehrávka skončila u Holce, který hned pálil švihem, ovšem jen do středu branky.
57:24
Vyloučen hráč Laš (Olomouc), 2 min. za sekání
Laš vysekl hokejku soupeři a Litvínov má šanci vyrovnat.
Zápas sleduje 4177 diváků, v tom odhadem třicítka fanoušků hostí.
57:39
Hosté jsou v šesti bez brankáře.
59:03
Trončinský (Litvínov) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Lukeš a Mikúš
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:4

Trončinský propálil Konráda. Domácí ještě reklamují faul na Ondruška, ale sudí jsou neoblomní.
Oddechový čas pro Litvínov
59:39
Střela Jurčíka je zblokovaná do ochranné sítě. Vhazuje se před Konrádem.
59:56
Zakázané uvolnění a poslední buly třetí třetiny bude naopak před Petráskem.
60:00
Třetí třetina skončila a domácí diváci jsou hodně rozezlení na rozhodčí, kterým vytýkají situaci předcházející čtvrté brance Litvínova. Oč šlo: Ondrušek přijížděl v rohu k puku a chytal se ho vyhodit, ovšem jeden z hostů mu zablokoval hůl a puk tím pádem udržel v útočné třetině, následně padl gól.