Dobré odpoledne při sledování české hokejové extraligy. Kladno dnes hostí na svém ledě Vítkovice a bude bojovat o první body v této sezoně. Všechny tři předešlé zápasy totiž domácí prohráli. To hosté bodovali ve všech svých čtyřech duelech a mají zatím osm bodů. Kdo se bude radovat dnes?
0:00
0:09
Zakázané uvolnění Vítkovic.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Sýkora (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 2 653

1:05
Oba celky mají za sebou první návštěvy útočného pásma.

Vsaďte si na probíhající zápas!

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
1:19
Strnad prověřil z dobré pozice brankáře Vítkovic.
2:43
Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, rychle však o kotouč přišli. Kladenští se ženou do útoku.
3:33
Domácí teď aktivně a hluboko v pásmu napadali vítkovickou rozehrávku. Hosté tak odehráli puk jen na zakázané uvolnění.
3:40
Valský spolu se svými spoluhráči teď v zajímavých pozicích, hosté odolávají.
4:07
Vyloučen hráč Schleiss (Vítkovice), 2 min. za držení hole
5:14
Hosté se osvobozují
6:07
Vítkovice první oslabení přečkaly, hosté jsou zpět v pěti.
7:19
Cikánek raději skryl puk pod lapačku a přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.
7:42
Domácí brankář opět skryl puk do své výstroje. Hra je přerušena.
8:05
Teď naopak Svoboda na druhé straně kryje střelu do lapačky.
8:20
Zakázané uvolnění Kladna posouvá hru zpět před domácí branku.
8:26
Trška hned po buly tvrdě vypálil od modré čáry, domácí gólman to neměl jednoduché, neboť se před jeho brankou pohybovalo hned několik hráčů obou týmů. Vítkovickou střelu si však našel a podržel ve výstroji.
9:59
Vyloučen hráč Stach (Kladno), 2 min. za podražení
10:35
Hosté se drží v útočném pásmu.
11:12
Kladenští podruhé v krátkém čase vyhazují puk ven z pásma.
11:59
Také Kladenští své oslabení přečkali, pokračuje se v pěti na obou stranách.
12:29
Puk vypadl z hrací plochy a skončil na střídačce. Hra je přerušena.
13:07
Jágr drží kotouč v útočném pásmu, hostům se nedaří jej o puk obrat.
13:48
Brankář Svoboda se rozhodl podržet kotouč a nepouštět se do nějaké riskantní rozehrávky. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Kladna.
14:16
Rozhodčí zastavili hru, neboť jeden z hokejistů přihrál rukou. Domácí tak přišli o útočné pásmo, vhazovat se bude ve středním pásmu.
15:20
Nash přizvedl Balážovu střelu do ochranné sítě. Domácí gólman díky tomu nemusel zasahovat.
16:01
Kladenští získali puk za vlastní brankou a jedou do útoku.
16:06
Vyloučen hráč Stránský (Vítkovice), 2 min. za sekání
16:35
Machačova rána od modré čáry se nevešla mezi tři tyče.
17:08
Domácí zamkli soupeře v pásmu a ostřelují soupeře, odkud to jen jde.
17:40
Jágr a další kladenští hokejisté teď zle zatápí vítkovické obraně. Před brankou hostů to hoří, domácí jsou ve velkém tlaku.
18:06
Hosté jsou v plném počtu, ale v posledních vteřinách měli velké problémy.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta a domácí mají i nadále drtivý tlak.
20:00
Prvních dvacet minut utkání je za námi, na gól se v Kladně stále čeká. Blíže k němu byli domácí, kteří především v posledních minutách před přestávkou masírovali Vítkovice a pálili ze všech stran. Hosté však nápor přečkali.
20:00
20:11
Hostům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, a rozhodčí tak hned zkraje druhé třetiny pískají ofsajd.
21:07
Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Strnadovi se však nepodařilo prostrčit puk Stachovi, hosté tuto situaci nakonec zvládli velmi dobře.
22:43
Hosté vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
22:51
Zikmund se tlačil do brankoviště, aby dostal puk za čáru. Hosté tuto šanci přečkali.
23:40
Baláž vyvezl puk až do útočného pásma. Jeho unavení spoluhráči tak mohli vystřídat.
24:52
Vítkovice jsou ve vlastním pásmu na puku a pomalu postupují dopředu.
25:09
Svoboda skvělým přesunem zastavil kladenské zakončení, kterým vyvrcholilo přečíslení dva na jednoho.
26:34
Hraje se hokej ve vysokém tempu, domácí jsou zatím aktivnější a ženou se za prvním gólem v utkání. Dočkají se ho?
27:58
Hráči obou týmů se nyní přetlačují o puk v rohu za brankou Kladna.
28:40
Výtisk měl velké problémy při rozehrávce zpoza branky, navíc ho napadal jeden z domácích hokejistů. Zkušený zadák však ošemetnou situaci nakonec zvládnul.
29:52
Hostům se nedaří vymanit se ze svého pásma.
30:02
Základní hrací doba se přehoupla do své druhé poloviny, na první gól se stále čeká.
30:29
Vyloučen hráč Werbik (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
31:04
Bukartsovi se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště až za branku Kladna.
31:19
Postavení mimo hru ze strany Kladna.
31:48
Stachovi se nepodařilo poslat puk do odkryté části branky, teď byli domácí opravdu velmi blízko.
32:29
Werbik je zpět na ledě, hosté hrají v plném počtu.
33:20
Domácí hokejisté zůstávají i po skončení přesilovky na puku a drží svého soupeře v pásmu. Vítkovice toho zatím ve druhé třetině moc nevymyslely.
34:17
Strnadovu střelu kryje dnes velmi spolehlivý Svoboda. Brankář hostů má výrazný podíl na bezbrankovém stavu, který na Kladně zatím panuje.
34:48
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, brzy však o puk přišli.
35:32
Krenželok v dobré pozici před brankou nedokázal poslat puk do branky za čáru, vzápetí na druhé straně nebezpečně zahrozil Hajný.
36:07
Cikánek se staví do gólmanského postoje, vhazovat se bude před brankou Kladna.
36:35
Jeden z hostů přizvedl Stachovu střelu až do ochranné sítě nad brankou.
37:14
Vyloučen hráč Výtisk (Vítkovice), 2+10 min. za vražení na hrazení
37:22
Hostům se podařilo hned v úvodu oslabení poslat puk ven z pásma.
38:00
Svoboda kryje Jágrovu střelu z pravého kruhu a drží puk na hrudi. Hra je přerušena.
38:33
Domácí pětka v čele s Jágrem kombinuje v útočném pásmu.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta a domácí jsou v drtivém tlaku. Hosté se brání ze všech sil.
39:52
Vítkovičtí jsou nastěhovaní v útočném pásmu, do přestávky ovšem mnoho času nezbývá.
40:00
Po druhé části je stav utkání stále bezbrankový. Kladenští byli po většinu času lepším týmem, zatím se jim však nedaří překonat výborného Svobodu v brance Vítkovic. Hosté zahájí třetí třetinu dlouhou přesilovkou pět na tři, což může být jeden z klíčových momentů zápasu. Uvidíme, máme se na co těšit.
40:00
40:27
Hosté jsou nastěhovaní v pásmu a přihrávají si puk.
40:45
Trška v dobré pozici vypálil do míst, kde byl připravený brankář Cikánek.
41:10
Brankář Kladna sbírá puk ze vzduchu do lapačky.
41:15
Domácí už jsou ve čtyřech.
41:36
Stránský (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Mallet a Lakatoš
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 0:1

První gól utkání je tady. Domácí sice přečkali oslabení, ovšem ihned po jeho skončení prostřelil Šimon Stránský kladenského gólmana a posílá svůj tým do vedení.
42:41
Jágr našel dobře rozjetého Zikmunda, který z prostoru mezi kruhy poslal rychlou střelu na branku. Svoboda skvěle zasáhl betonem a puk vytáhl mimo tři tyče.
43:50
Domácí jsou v útočném pásmu a tlačí se za vyrovnávací brankou.
44:39
Hraje se především před brankou hostů.
44:53
Lakatoš přejel útočnou modrou o kousek dříve než puk. Rozhodčímu tento moment neunikl, a tak píská postavení mimo hru Vítkovic.
45:28
Zakázané uvolnění Kladna, hra se přesouvá před brankáře Cikánka.
46:13
Kladenský pobyt v útočném pásmu byl tentokrát velmi krátký, hostům se podařilo vytlačit hru nejen do středního pásma, ale dokonce až za domácí branku.
46:44
Na ledě se začínají projevovat emoce. Rozhodčí teď museli po přerušení hry krotit několik hokejistů, kteří se pustili do ostřejší výměny názorů.
47:08
Svoboda s drobnými problémy kryje puk před svou brankou, Kladenští tak získali alespoň buly v útočném pásmu.
47:58
Cikánek špatně rozehrál, namazal přímo na hůl jednoho ze soupeřů. Stihl se však vrátit a puk skrýt do výstroje.
48:22
Lakatoš (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Stránský a Bukarts
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 0:2

Hosté střílí druhý gól a výrazně se přibližují k vítězství. Po zásahu Dominika Lakatoše puk zapadl přesně do horního rohu branky mimo dosah kladenského brankáře.
49:28
Domácí neskládají zbraně a tlačí se do útočného pásma.
51:10
Zakázané uvolnění Kladna.
51:47
Hosté se tlačí do útoku a drží tak hru daleko od své branky. To je přesně to, co se teď Vítkovicím hodí nejvíc.
53:15
Vyloučen hráč Kehar (Kladno), 2 min. za držení hole
53:29
Vítkovičtí kombinují v pásmu.
54:16
Domácí čtveřici se podařilo vyhodit puk ven z pásma, to je však pro Kladno v tuto chvíli málo. Čas na případné vyrovnání se domácím krátí.
55:15
Domácí jsou v plném počtu.
55:59
Kladenští jsou nastěhovaní v pásmu, navíc mají výhodu.
56:15
Austin (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Stach
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 1:2

Tak přesilovku si domácí nezahrají, ale určitě jim to teď nevadí. Brady Austin dostal puk na vrchol pravého kruhu a tvrdou ranou propálil brankáře Svobodu.
56:51
Domácí se tlačí do útočného pásma, zatím se jim však nepodařilo před brankou Vítkovic usadit.
57:12
Vhazování v útočném pásmu teď domácí nezvládli, hosté získali puk a posílají ho rovnou ven ze své třetiny.
57:49
Kladenští jsou zpět v útočném pásmu.
58:00
Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.
58:05
Redlich (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Austin
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:2

Je vyrovnáno! Kladenští udrželi puk na modré čáře, díky čemuž se k zakončení dostal o chlup později Tomáš Redlich, který zůstal mezi kruhy ne zcela pokrytý. A domácí forvard prostřelil Svobodu.
58:05
Hosté si berou oddechový čas.
58:48
Strnad se tlačil podél mantinelu do zakončení a branku Vítkovic skutečně ohrozil.
59:22
Kladenští jsou při chuti a zůstávají v útočném pásmu.
60:00
Ve třetí třetině začaly padat góly. Hosté se nejprve dostali do dvoubrankového vedení, domácím se však díky povedenému závěru podařilo vyrovnat.
Po šedesáti minutách je tak stav 2:2, což znamená, že Kladno má už nyní jistý první bod v letošní sezoně. A Vítkovice budou bodovat i ve svém pátém letošním utkání.
60:00
Začalo prodloužení.
60:26
Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Stránský
Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:3

Hosté vítězí! Hned v úvodu nastaveného času naservíroval Šimon Stránský puk Robertsu Bukartsovi přímo před odkrytou branku a lotyšský útočník celkem snadno rozhoduje.
Napínavé utkání Kladna a Vítkovic je minulostí. Hosté sice promarnili dvoubrankové vedení, nakonec si však přece jen odváží z Kladna vítězství v prodloužení. Domácím se nepodařilo dotáhnout obrat do konce, útechou jim může být alespoň první bod do extraligové tabulky.
Z dnešního zápasového přesonu je to všechno, pro další extraligové zpravodajství sledujte naše stránky. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

26. 2. 2023 16:00Kladno–Vítkovice 1:2
13. 1. 2023 17:30Vítkovice–Kladno 0:3
29. 11. 2022 17:10Kladno–Vítkovice 2:3
16. 10. 2022 17:30Vítkovice–Kladno 2:0
1. 3. 2022 18:00Kladno–Vítkovice 4:3
28. 1. 2022 17:30Vítkovice–Kladno 2:1
22. 10. 2021 17:30Vítkovice–Kladno 2:1
10. 9. 2021 18:00Kladno–Vítkovice 1:2