Dobrý večer z pražské O2 areny. Hokejová extraliga dnes pokračuje 15. kolem. Jedním ze zápasů, který můžete spolu s námi sledovat, je duel Sparty a Liberce. Úvodní buly padne v 18:30.
Sparta aktuálně patří k nejlepším celkům soutěže – v tabulce jí patří druhé místo, na vedoucí Kometu Brno ztrácí tři body. Liberec je v tuto chvíli na deváté příčce. První vzájemný zápas obou celků v této sezoně byl velmi divoký, Liberec jej vyhrál 8:7 v prodloužení.
0:00

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kika (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)
Počet diváků: 10 038

0:53
Forman z dobré pozice mezi kruhy netrefil branku.
1:40
Domácí hokejisté jsou od začátku nastěhovaní v útočném pásmu.
2:04
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za podražení
2:30
Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
3:33
Liberečtí se zatím zodpovědně brání. Sparta sice operuje v útočném pásmu, žádná vážnější šance z toho však není.
4:04
Jelínek je zpět na ledě, hosté hrají v plném počtu.
4:50
Zakázané uvolnění Sparty. Hra se přesouvá před brankáře Machovského.
5:40
Růžička se tlačil do zakončení, obránci hostů jej však nepustili.
6:29
Domácí hokejisté teď nepřešli v souladu s pravidly přes modrou čáru. Rozhodčí píská ofsajd.
7:04
Šmíd zachytil ve středním pásmu letící puk a vrátil jej hned do obranné třetiny Sparty.
7:41
Graborenko prověřil Machovského od modré čáry, ten s jeho střelou neměl sebemenší problém a kryje puk do lapačky.
8:03
Bulíř zlomil hokejku, když clonil před brankovištěm, a hned si jede ke střídačce pro novou.
9:14
Domácí teď ze své vlastní třetiny rozjeli rychlou, přímočarou akci, na jejímž konci byl zákrok libereckého Peterse. Brankář hostů puk podržel ve výstroji a přerušuje hru.
10:19
Hosté při střídání otevřeli pravou stranu hřiště, čehož málem využil Smejkal, který dostal do volného prostoru puk. Obránci Liberce se však stihli včas vrátit.
11:12
Zakázané uvolnění Liberce.
11:21
Peters si hned po vhazování před svou brankou připisuje ne úplně jednoduchý zákrok a opět přerušuje.
12:33
Bulíř vystihl přihrávku domácího týmu a ujel do samostatného úniku. Obránci Sparty na něj dotírali, proto se rozhodl pro jednoduché řešení – pro střelu, kterou Machovský zastavil dobrým zákrokem lapačkou.
12:56
Polášek tvrdou ranou od modré čáry ohrozil branku Liberce.
13:19
Vyloučen hráč Smejkal (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
13:56
Liberci se zatím nedaří trvale se usadit v pásmu. Největší šanci tak měli domácí, jmenovitě Forman, který z prostoru mezi kruhy zamířil těsně nad branku.
15:01
Už se zdálo, že se hosté dostanou k náporu, ale nakonec ne. Domácí se opět osvobozují.
15:19
Sparta hraje v plném počtu.
16:50
První třetina se pomalu blíží ke svému závěru, Sparta je v tuto chvíli aktivnějším celkem na ledě.
17:41
Zachar po buly získal kotouč, obkroužil branku a poslal puk do nebezpečného prostoru před ní. Nikdo z Libereckých se ovšem k zakončení nedostal.
18:48
Sparta teď posunula jen do středního pásma, u kotouče jsou nyní hosté.
19:00
Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.
19:39
Hosté jsou usazení v pásmu, hraje se však zejména u mantinelu a po rozích.
20:00
První třetina utkání je minulostí, na první gól utkání se zatím čeká. Sparta byla většinu času o něco aktivnější a vytvořila si více možností. I Liberec však měl šance vstřelit gól, především tedy Bulíř, který se dostal do samostatného úniku. Oba brankáři jsou zatím bezchybní.
20:00
20:22
Vhazování před brankou Sparty.
20:52
Domácí hokejisté vyhazují puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
21:13
Vyloučen hráč Kalina (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
21:36
Domácí hokejisté ujeli v oslabení ve dvou, situaci z pohledu Liberce zachránil obránce Šmíd, kterému se podařilo vložit hokejku do přihrávky.
22:48
Machovský zastavil střelu z pravé strany, ani nevěděl jak. Po zákroku hledal kotouč, ten mu zůstal někde ve výstroji.
23:13
Sparta je zpět v plném počtu, zápas pokračuje dál v pěti hráčích na obou stranách.
23:50
Smejkal napadá hluboko v útočném pásmu, svou aktivitou nadělal libereckým obráncům problémy.
24:40
Machovský schoval do lapačky nahození od modré čáry a po chvíli přemýšlení se rozhodl přerušit hru. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Liberce.
24:55
Hudáček (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Bulíř
Stav zápasu Sparta - Liberec 0:1

Liberec se ujímá vedení. Pro hosty to byl šťastný, ale vybojovaný gól. Spartě se nepovedla rozehrávka, u své branky přišla o kotouč, který se pak od Libora Hudáčka odrazil do vzduchu a zapadl do branky těsně za čárou.
26:45
Sparta se ve snaze o rychlou odpověď tlačí do útočného pásma.
27:29
Smejkal se pěknou kličkou prodral až do prostoru před brankou, jeho zakončení však zamířilo těsně vedle pravé tyčky.
28:09
Machovský na druhé straně podržel své spoluhráče, když zastavil únik jednoho z Libereckých.
28:57
Peters si celkem v pohodě poradil se střelou ze středního pásma, vytřepal kotouč z rukavice a poslal jej svým obráncům.
29:54
O další střelecký pokus, tentokrát od modré čáry, se postaral Polášek. Peters kryje.
30:44
Domácí pomalu, ale jistě utahují smyšku. Žádnou vyloženou šanci si sice hokejisté Sparty nevypracovali, ale v posledních minutách se hraje především u liberecké branky.
31:43
Teď ovšem bojují hokejisté o puk v rohu za brankou Sparty.
32:08
Lenc tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela šla mimo tři tyče.
33:47
K vidění je v těchto chvílích především urputný, bojovný hokej. Hráči obou týmů dřou a přetahují se o každý kousek ledu. V pozoru musí být především brankář Machovský, u jehož branky se hraje.
34:45
Dlouhá pasáž bez přerušení končí zákrokem brankáře Sparty. Vhazovat se bude v útočném pásmu Liberce.
35:08
Domácí zatlačili svého soupeře do pásma, ovšem bez výsledku.
35:50
Hosté mají výhodu, budou hrát přesilovku.
36:12
Vyloučen hráč Tomášek (Sparta), 2 min. za podražení
36:28
Hosté must začít zpoza své branky, Sparta se totiž hned po buly osvobodila.
37:33
Smejkal aktivním pohybem na modré čáře vytlačil hosty z útočného pásma.
38:12
Domácí jsou v plném počtu. Sparta toto oslabení zvládla velmi dobře, několikrát se dokonce sama tlačila do zakončení, čímž dostala Liberec do problémů.
38:59
Icing Sparty, do konce druhé třetiny zbývá přibližně minuta hry.
39:18
Na ledě to začíná jiskřit. Jisté je, že se bude vylučovat na straně Sparty za nedovolenou hru holí. Je však možné, že dohru bude mít také následná výměna názorů.
39:18
Vyloučen hráč Blain (Sparta), 2 min. za krosček
39:18
40:00
Ve druhé třetině došlo k posunu skóre. Liberec vyrovnal hru a vstřelil také první branku zápasu. Sparta měla taky několikrát ke gólu blízko, zatím ale zůstává neproduktivní. Zápas každopádně zůstává otevřený. Můžeme se těšit, co oba týmy předvedou ve třetí části.
40:00
40:45
Machovský musel být ve své brance pozorný.
41:18
Oba týmy hrají v plném počtu.
41:38
Domácí získali po vhazování u své branky puk a rychle se dostali ven z pásma.
42:39
Machovský vytěsnil libereckou střelu levým betonem, nebyla to však pro něj jednoduchá situace, před brankou totiž clonil nikým nehlídaný Jelínek.
43:20
Zakázané uvolnění hostů. Hra se přesouvá před Peterse.
43:53
Polášek je s pukem ve svém pásmu, chystá se rozehrát akci Sparty.
44:09
Machovský si našel a přikryl puk, který zpoza branky utekl jednomu z hráčů Liberce. Hra je přerušena.
45:14
Hráči Liberce se nyní dostali pod tlak, a tak dostali puk ven z pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění.
45:35
Dvořák a Musil se teď trochu ostřeji přetlačovali u domácí branky. Rozhodčí jejich souboj sledoval, ponechal jej však bez trestu.
46:19
Šmíd nabruslil s pukem do útočného pásma a nenápadnou, ovšem nebezpečnou střelou ohrozil branku Sparty.
46:54
Do ještě nebezpečnější palebné pozice se dostal Knot, ten však minul branku.
48:05
Teď Sparta svírá svého soupeře v útočném pásmu. Liberečtí se zatím velmi zodpovědně a organizovaně brání.
49:02
Po přerušení hry se do sebe pustilo několik hráčů obou týmů, rozhodčím se podařilo celkem rychle odtrhnout rváče od sebe. Jde však vidět, že emoce s hráči obou týmů cloumají.
49:39
Hokejisté Sparty teď nepřešli přes útočnou modrou. Rozhodčí píská ofsajd a nařizuje vhazování v útočném pásmu.
50:35
Košťálek se ocitl sám před odkrytou brankou, ale než si stihl zpracovat puk, Peters se přesunul a jeho střelu zastavil! To byla velká šance domácího celku.
51:09
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny. Hokejisté Sparty stále neúnavně, avšak zatím také neúspěšně buší na libereckou branku.
52:20
Rousek se ocitl na ledě po tvrdém zákroku jednoho z hostů.
52:54
Machovský si stáhl puk ze vzduchu a okamžitě jej posouvá Poláškovi.
54:01
Teď Polášek vystřelil od modré velmi trvdě, puk však nezamířil mezi tři tyče.
54:49
Liberci se zatím daří rozbíjet domácí tlak tím, že opakovaně dostává puk ven z pásma.
54:58
Zakázané uvolnění Liberce. Vhazovat se bude před Petersem.
56:02
Jeden z hráčů Liberce ve snaze dostat puk ven z pásma trefil čárového rozhodčího zřejmě někam do nohy. Z výrazu obličeje rozhodčího lze tušit, že to byl bolestivý zásah.
56:25
Špaček dostal puk za obránce a jel sám na Machovského. Domácí gólman kryje betonem!
57:42
Sparta se tlačí do pásma, stále z toho však není trvalejší zámek.
57:59
Zakázané uvolnění Liberce. Domácí lavička toho využívá k oddechovému času.
57:59
Machovský zůstává na střídačce, domící to zkusí v šesti. Do konce třetí třetiny zbývají přibližně dvě minuty.
58:05
Kotvan (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Jelínek
Stav zápasu Sparta - Liberec 0:2

Hosté velmi rychle trefují prázdnou branku, konkrétně tak učinil obránce Oldrich Kotvan. Liberec díky tomu odskakuje do dvoubrankového vedení.
58:29
Domácí se ještě nevzdávají. Rychle se stěhují i s pukem do útočného pásma.
58:58
Peters kryje puk a přerušuje hru. Machovský je zpět na střídačce a Sparta se šesti bruslaři v poli.
59:18
Košťálek rozjíždí akci zpoza své branky. Domácím už příliš času nezbývá.
59:50
Sice se hraje před brankou hostů, Spartě to však není nic platné. Liberec je dnes v obraně prakticky bezchybný.
Utkání skončilo, z vítězství se radují hokejisté Liberce. Ti vstřelili rozdílový gól ve druhé třetině, v závěru zápasu pak přidali pojistku do prázdné branky. Nejlepšími hráči zápasu jsou vyhlášeni oba brankáři.
Děkujeme za pozornost. Z O2 areny vám přejeme hezký zbytek večera.

19. 2. 2023 16:00Liberec–Sparta 2:1
6. 1. 2023 18:30Sparta–Liberec 2:5
6. 12. 2022 18:00Liberec–Sparta 0:1
25. 11. 2022 18:30Sparta–Liberec 3:1
28. 3. 2022 19:00Sparta–Liberec 5:4
26. 3. 2022 15:00Liberec–Sparta 4:2
25. 3. 2022 17:00Liberec–Sparta 1:2
22. 3. 2022 19:00Sparta–Liberec 3:2