Dobré páteční odpoledne z Olomouce, kde v 18 hodin začne utkání 25. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hosty z Litvínova.
Půjde o souboj týmů, které jsou na tom prakticky stejně, Olomouc je s 28 body desátá, Litvínov má o bod méně, což aktuálně stačí na dvanáctou pozici. Tedy žádná hitparáda.
Chemici ale mají solidní formu, z posledních čtyř utkání třikrát vyhráli, naposledy ohromili extraligu skvostným obratem proti Mladé Boleslavi z 1:4 na 6:4, hlavně pět branek v poslední třetině budí zasloužený respekt.

Rozhodčí: Šír (CZE), Kubičík (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 468

Kohouti se v letošní sezoně trápí hlavně doma, což je trochu paradox, protože právě ve specifickém prostředí své plecharény byli zvyklí soupeře přehrávat a bodovat. Aspoň, že při svém posledním představení před vlastními fanoušky dokázali utnout sérii domácích porážek výhrou nad Třincem 3:1.
V letošní sezoně se týmy potkaly zatím jednou, v Litvínově uspěli Hanáci 4:3 a jaká je dlouhodobá statistika vzájemných zápasů můžete vidět níže.
Jak si stojí brankáři, kteří dnes v brankách začnou: Jan Lukáš - 91,37% úspěšnost, 4 výhry a 10 porážek, průměr 2,55 gólů/zápas Jaroslav Janus 90,11%, 5 výher a 10 porážek, průměr 3,37 gólů/zápas
Za skromného potlesku spoře zaplněných tribun nastupují hráči obou týmů na led.
0:00
0:50
Janus si málem zadělal na problém, když ve snaze odehrát puk trefil přijíždějícího Klimka, od něj se ale puk odrazil mimo.
0:58
Podobný náznak potíží i na druhé straně, když Lukáš vyjel za branku a chtěl rozehrát, puk se ale od forčekujícího litvínovského hráče odrazil před opuštěnou klec.
2:05
Domácí získali puk a zkusili jít do rychlého brejku, přihrávka na Buriana ale nebyla přesná.
3:30
Domácí se zformovali za brankou a snadno se přes Nahodila dostal puk na volného Klimka, který ale zblízka minul.
3:58
A znovu Klimek ve výborné pozici sám s pukem mezi kruhy, tentokrát skvěle zasáhl Janus.
5:19
Švrček na modré komicky promáchl a místo střely spadl na ústa.
6:43
Znovu Nahodilova formace způsobila horko před Janusem, jmenovitě aktivní Klimek, ale těsně před dorážkou do odkryté branky mu puk ustřelil jeden z obránců.
8:57
Jánošík zkusil ramenem rozhodit za brankou Káňu, ten byl ale zpevněný a skončilo to převrácenou litvínovskou brankou. Janus stačil před kácející se ocelovou konstrukcí zavčas odjet.
9:52
Dobré střídání první olomoucké lajny, nejprve byl v dobré střelecké pozici Irgl, ale raději nabil Švrčkovi, jehož ránu tečovalo clonící klubko mimo. Olomoucký obránce ale dostal šanci na opravu, tentokrát pálil po ledě a Janus spolehlivě chytil.
10:28
Klimek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Dujsík
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0

Dujsík nahodil od modré a Klimek tečoval tak, že Janus neměl šanci reagovat. Jedině by ho puk trefil, což se ale nestalo a domácí jdou do vedení.
Sudí ještě zkoumali, zda Klimek neměl hokejku příliš vysoko, ale vše bylo v souladu s pravidly.
11:35
Kašpar dostal nabídku žabičkou a z první zkusil trefit bekendem šibenici, mířil ale nad.
11:43
Skladaný si položil Januse, z úhlu ale nedokázal litvínovského brankáře překonat.
13:39
Hübl měl rychlost na levé straně a s tvrdým příklepem nadělal Lukášovi problémy.
14:57
Válek mohl vyrovnat, zblízka ale mířil o kousek nad Lukášovu šibenici.
15:10
Rychlý přechod do pásma hostů vyústil ve střeleckou pozici pro Irgla, ten z mezikruží ještě vyzval volného Koloucha, který ale místo odkryté branky trefil spodní oblouk.
15:43
Vyloučen hráč Kubát (Litvínov), 2 min. za sekání
16:05
Rozhodčí posílá Olomouc ven z pásma, Knotek stál v brankovišti.
16:59
Skvělý Janus dokázal lapit další Dujsíkovu nabídku na teč i přes clonícího a úplně volného Knotka.
17:08
A znovu Janus v akci po tvrdé dělovce Tomečka od modré.
17:45
Hosté v plném počtu a mohou si oddechnout, protože kohouti si v početní výhodě vypracovali několik dobrých střeleckých pozic. Naposledy v okamžiku skončení trestu napálil Káňa Januse do plastronu.
20:00
Je za námi první třetina, která lépe vyšla domácí Olomouci, když se ujala vedení po teči Klimka. Litvínov může být za mírnou ztrátu spíše vděčný, protože i přes pár šancí byl viditelně horším týmem.
Naopak kohouti směrem dopředu předvedli rozhodně jeden ze svých lepších domácích výkonů - měli rychlost, lehkost i nápady.
Převaha vyjádřená střelami na branku: 17:3
20:00
20:09
Cinnnk! Jarůšek rozezněl po brejku dvou na jednoho tyč.
20:49
Pavelka tvrdě vypálil od modré, Lukáš střelu dobře viděl a zlikvidoval lapačkou.
21:31
Klimek zkusil z úhlu pozornost Januse, ten ale nejenže byl připravený, ale stihl i rozehrát do brejku.
21:48
Kašpar tvrdě vypálil, Lukáš ale zatím bez potíží drží. Během necelých dvou minut už ale Chemici vyrovnali svou střeleckou bilanci z úvodní třetiny.
23:48
Janus tentokrát podržel svůj tým, když forčekující Olesz s Kolouchem získali puk pro Irgla, který pálil úplně sám z pravého kruhu.
25:18
Knotek jel od modré sám na Januse, ale na zádech si vezl Říhu, který mu znemožnil zakončit. Podle sudích v souladu s pravidly.
27:20
Vyrůbalík za brankou prodal svá kila a napadající Mahbod se posadil na zadek.
27:50
Irgl se proháčkoval před branku, Janus zatím drží.
28:22
Nahodil zblízka dorážel těsně mimo. Přesně takto v minulých zápasech skóroval.
29:14
Na opačné straně se dral před Lukáše mladý Myšák, olomoucký gólman si připsal další důležitý zákrok.
29:45
Švrčkovi se nelíbilo Jánošíkovo dotírání na Lukáše a rázem byly rukavice v obličejích. Sudí ale vše uklidňují a nebude se ani vylučovat.
30:40
Hübl tísněn dokázal puk tečovat mimo dosah Lukáše ovšem i mimo branku.
33:20
Jarůšek z dobré pozice na hranici kruhů pálil nad. Litvínov má nyní tlak.
34:05
Petružálek byl tvrdě naražený na mantinel a otřesený odjíždí střídat.
35:00
Irgl se rozhodl zakončit z velkého úhlu, Janus neměl s jeho střelou problém.
35:11
Hned po buly pálil Valenta zápěstím nad břevno.
35:56
Litvínovská branka vyskočila ze své pozice, rozhodčí přerušili hru.
37:27
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za podražení
Hodně naivní faul od Lukeše, který podrazil Káňu ve snaze vypíchnout puk. Možná měl i trochu rudo před očima, jen pár vteřin předtím ho totiž Ondrušek tělem poslal na led.
38:47
Velký zámek Olomouce, při kterém už hosté tahali nohy, nakonec vyústil ve střeleckou pozici pro Irgla, ze své kanceláře v pravém kruhu ale švihem mířil mimo.
39:18
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Olesz a Tomeček
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:0

Nakonec přeci jen udeřilo. Z podobného místa prostřelil přesouvajícího se Januse Petr Kolouch.
40:00
Ve druhé třetině se Litvínov hodně zvedl, nebál bych se říct, že byl lepším týmem, ale nakonec dostal klasického šatňáka a v poslední třetině bude dohánět dvoubrankové manko.
Poměr střel na branku ve druhé části: 8:10, celkem 25:13.
40:00
41:12
Hüblovi v kritické chvíli utekl puk.
42:43
Zakázané uvolnění Mory posílá hru před Lukáše.
42:47
Hned po buly vypálil Jánošík, Lukáš puk kryl vyrážečkou do ochranné sítě.
43:42
Jarůšek si sjel mezi kruhy a mířil nahoru, přestřelil.
44:06
Vzruch před Lukášem nekončí, tentokrát domácí špatnou rozehrávkou nabili Petružálkovi, který okamžitě vypálil, olomoucký gólman puk ukryl ve výstroji a nedovolil ani dorážku.
44:28
Mikúš v další výborné pozici před Lukášem míjí, Litvínov je blízko gólu.
45:50
Olomouc se příliš soustředí na bránění a tím se dostává pod tlak. Vůbec se nehraje v obranné třetině Litvínova.
47:56
Ofsajd na útočné modré Olomouce, ve kterém byl Myšák, vrací hru do středního pásma.
49:25
Kolouch zblokoval dělovku Petružálka od modré botou a s bolestivým výrazem okamžitě střídal.
50:35
Kubát dostal do druhé vlny puk a byl úplně sám, neprostřelil ale klubko před brankou.
50:45
Petružálek si položil Lukáše, nedokázal ale ani nadvakrát přehodit puk přes něj do odkryté branky.
50:58
Vyloučen hráč Skladaný (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Skladaný je prvním vyloučeným na domácí straně, když si v rohu při souboji s Lukešem pomohl rukama.
51:11
Mora okamžitě vyhazuje.
51:26
Jarůšek zblízka mířil zase nahoru, ale puk přeletěl branku, plexi a zastavil se až o ochrannou síť.
51:52
O centimetry, možná o milimetry neudržel Pavelka poskakující puk v pásmu, takže ofsajd.
52:33
Litvínov musí znovu začít od Januse.
53:09
Domácí jsou v plném počtu.
54:00
Klimek nabídl puk před branku Nahodilovi a ten šikovně tečoval, ovšem těsně mimo.
55:48
Mikúš, Jánošík a Doudera postupně vypálili během jednoho zámku hostů, Lukáš zatím dál drží nulu.
56:54
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za podražení
Ondruškovi při rozehrávce sklouzl puk a pak ve snaze o nápravu skočil Jarůškovi pod nohy. Litvínov má velkou šanci na snížení.
57:02
Litvínov v šesti.
57:13
Cinnnk! Lukáš ležel v brance a Jánošík trefil spojnici.
57:37
Mahbod (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hanzl a Lukeš
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:1

To už domácí obrana nemohla pokrýt, Mahbod dorážel sám do odkryté branky.
Utkání přihlíží 3460 diváků.
Rozhodčí ještě na videu zkoumají, zda při brance nebylo porušeno pravidlo o postavení útočícího hráče v brankovišti.
Gól platí.
Vzhledem k tomu, že šlo o trenérskou výzvu, přichází domácí o možnost oddechového času.
58:01
Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny, vhazuje se před Lukášem.
Hosté znovu v šesti.
58:30
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Irgl a Olesz
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:1

Irgl mohl zkusit trefit prázdnou branku, ale ještě posunul puk na Koloucha a udělala z něj dnes dvougólového střelce.
59:30
Hanzl vystřelil z otočky, Lukáš puk dobře viděl.
59:57
Knotek mohl do prázdné přidat čtvrtý gól, ale minul a je z toho zakázané uvolnění.
Nejlepší hráči utkání Tomáš Dujsík - Viktor Hübl.

5. 3. 2023 16:30Litvínov–Olomouc 5:1
20. 1. 2023 18:00Olomouc–Litvínov 1:8
4. 12. 2022 15:30Litvínov–Olomouc 5:3
21. 10. 2022 18:00Olomouc–Litvínov 5:3
6. 3. 2022 17:00Litvínov–Olomouc 2:3
8. 2. 2022 18:00Olomouc–Litvínov 4:1
3. 12. 2021 17:30Litvínov–Olomouc 3:4
15. 10. 2021 18:00Olomouc–Litvínov 1:0