Příjemné povánoční odpoledne ze Zlína, kde je dnes poprvé v sezoně vyprodáno. V sestavě Kladna přitom pořád chybí jeho majitel Jaromír Jágr.
Oba týmy na Štěpána vyhrály. Zlín uspěl nečekaně v Plzni v okleštěné sestavě, do níž se dnes vrací Köhler a Claireaux. Kladno doma udolalo Vítkovice.
Oba dosavadní vzájemné duely vyhráli Rytíři za plný počet bodů.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Kubičík (CZE) - Bryška (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 7 000

0:00
0:49
Ofsajd domácích, na první střelu zatím čekáme.
1:37
Hra je zatím dost rozháraná, máme tady druhý ofsajd Zlína.
1:51
Do střely Zikmunda mimo tyče sáhl lapačkou Čiliak, vzápětí si připsal další zákrok.
2:03
Vyloučen hráč Nosek D. (Zlín), 2 min. za hákování
2:52
Berani dvakrát vyhodili, Kladno se nemůže usadit v pásmu.
19:19
A vzápětí ofsajd Rytířů.
3:41
Valský projel až před Čiliaka, který pravým betonem jeho bekhendový blafák vystihl.
4:37
Zlín je už v pěti, Kladno domácí zamklo až po vypršení přesilovky, Čiliak ale dvakrát spolehlivě zasáhl.
5:37
Skákavou střelu Dufka hostující brankář vyrazil, pak Kladno vyhodilo na zakázané uvolnění.
8:05
Po Noskově ráně zazvonila tyčka za brankou Godly. Předtím mohl střílet do odkryté klece Honejsek.
8:24
Poté, co Claireaux nevyužil šanci poslal z úhlu puk do Godly, následuje komerční přestávka.
8:51
Novotný (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Fryšara a Dufek
Stav zápasu Zlín - Kladno 1:0

Novotný zamíchal pukem na modré a jeho střela s pomocí zadní tyče skončila v síti.
10:30
Zlín se vymanil z tlaku hostů jen za cenu zakázaného uvolnění.
10:40
Vyloučen hráč Zelingr (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
11:08
Honejsek (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Okál a Šlahař
Stav zápasu Zlín - Kladno 2:0

Domácí rozebrali bránící čtveřici a Honejsek pálil do odkryté brány. Zlín využil přesilovku po 28 sekundách.
12:00
Kaut mohl snížit, ale jeho střelu z jedné vyrazil fantastickým zákrokem betonem Čiliak.
13:54
Domácí si nahrávali před vlastní bránou, ale risk jim vyšel, protože puk přece jen vystrkali do středního pásma.
15:45
Šlahař to zkusil z ostrého úhlu, střelu zablokoval kladenský obránce do ochranné sítě.
17:02
Vyloučen hráč Sedláček (Zlín), 2 min. za podražení
18:11
Hosté dvakrát tvrdě vystřelili a puk se pokaždé o zadní mantinel vykutálel z pásma.
18:46
Fořt vystřelil i v oslabení, pak ho nesmyslně napadl jeden z kladenských hráčů.
19:05
Zlín přestál bez úhony i druhé oslabení. Kladno v přesilovce Čiliaka vůbec neohrozilo.
20:00
Zatímco v předchozích dvou vzájemných zápasech překonali zlínští hokejisté brankáře Godlu pouze jednou, dnes jim stačilo 11 minut, aby mu dali dvě branky. Berani tak po úvodní třetině vedou zaslouženě 2:0.
20:00
20:22
Fořt se dostal za obranu soupeře, jenže z úhlu beton Godly nepřehodil.
20:58
Okál (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Ferenc a Honejsek
Stav zápasu Zlín - Kladno 3:0

Berani na soupeře vletěli a ze třetí střely v prostřední třetině skórují. Ferencovu ránu tečoval mezi betony gólmana Okál.
22:01
Godla raději puk v lapačce podržel před dojíždějícím Köhlerem.
22:45
Zlín pokračuje v náporu, Kubišovu teč Godla se štěstím vyrazil.
25:11
Kladno se ve druhé třetině zatím jen brání, nyní vyhodilo na zakázané uvolnění.
26:26
Kubiš dostal puk do jízdy, branku ale minul.
27:13
Godla je v ohni střel, v největší zlínské šanci vyrazil ránu Ference.
28:00
ODonnell vztekl práskl hokejkou o led, protože zblízka Čiliaka nepřekonal. Domácí fanoušci vyvolávají jméno brankáře, jemuž ke konci roku vyprší hostování z Brna.
29:51
Po zakázaném uvolnění se vrací hra před Godlu, který čelil ve druhé třetině už 11 střelám.
30:14
Vyloučen hráč Fryšara (Zlín), 2 min. za držení protihráče
31:41
Kladno zamklo soupeře před Čiliakem, po jehož zákroku domácí vyhodili puk.
32:27
Fryšara se po návratu z trestné lavice urval do nájezdu, jenže Godla souboj jeden na jednoho ustál a domácí útočník ho neprostřelil.
33:18
Okál dostal pěstí od Réwaye po odpískání, rozhodčí jsou ale klidní a nevylučují.
33:58
Kubiš nahazoval puk od modré, Godla ho třímá v lapačce.
34:08
Godla se vrhl proti dorážce Sedláčka a jen jemu můžou hosté děkovat, že prohrávají pouze o tři góly.
35:07
Vyloučen hráč Barinka (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Zlín si ve výhodě vytvořil velký tlak, jeho šance ale pochytal výtečný Godla.
35:59
Okál udělal kličku před modrou, čímž vystavil spoluhráče do postavení mimo hru.
36:15
Machač měl v bruslařském souboji dvou pětek před Žižkou náskok dvou kroků, z úhlu však Čiliaka neprocedil.
37:15
Hosté jsou v pěti, druhá dnešní přesilovka domácím vůbec nevyšla. Ale za daného stavu jim to nemusí vadit.
38:12
Proti Sedláčkově střele z úhlu vytasil Godla zákrok lapačkou.
39:17
Vyloučen hráč Machač (Kladno), 2 min. za podražení
40:00
Zlín má zápas zatím pod kontrolou, v prostřední třetině navýšil svoje vedení na 3:0.
40:00
40:12
Zlín začíná poslední třetinu v početní výhodě, trvat může ještě 64 sekund.
41:05
Tempo hry opadlo, Zlínu se přesilovka nedaří.
41:20
Hosté jsou kompletní.
41:46
Austin tečoval puk před Čiliakem, domácí brankář byl pozorný a zasáhl.
43:13
Fořt (Zlín) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Kubiš a Nosek D.
Stav zápasu Zlín - Kladno 4:0

Teď už byl Godla bezmocný. Kubiš naservíroval puk před bránu nehlídanému Fořtovi, který se trefil přesně k tyči.
44:52
Honejsek vložil hůl do střely Šlahaře, Godla ale zareagoval rychle a puk chytil.
46:07
Nosek si vybruslil zpoza brány do střelecké pozice, Godla jeho úmysl vystihl a u bližší tyče zakročil.
46:16
Hosté už působí hodně odevzdaně, hraje se převážně před jejich bránou.
47:01
Kaut pálil z úhlu, Čiliak místo u bližší tyče pokryl a puk podržel u těla.
48:15
Ondráčkovi střela nesedla, takže trefil jen nohy obránce.
49:25
Domácí si v tuto chvíli dělají na ledě, co chtějí, Kladno ale drží Godla - jediný hostující hráč, který dnes snese extraligové měřítko.
50:57
A znovu zasahuje Godla, tentokrát proti výpadu Okála.
51:45
Propagační střelu Valského přikryl na hrudi Čiliak.
53:00
Sedláček jel sám na Godlu, který opět úspěšně zakročil.
53:34
Domácí ostřelují Godlovu klec ze všech úhlů, Claireaux trefil boční konstrukci brány.
57:15
Nosek D. (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Fořt
Stav zápasu Zlín - Kladno 5:0

Zlín má drtivou převahu a korunuje ji pátým gólem. Noskovu střelu od modré zastavila až síť za Godlou.
58:46
Teď už jde o to, jestli Čiliak udrží čisté konto. Po zákroku proti Keharově střele má k nule hodně blízko.