0:00
1:03
První střelecký pokus vyslal na domácí branku Polášek, jeho střela šla pár centimetrů vedle a Patera nemusel zasahovat.
1:57
Teď už musel být domácí gólman v pozoru, s pokusem Mikysky si ale snadno poradil.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Vrba (CZE) - Votrubec (CZE), Ševic (CZE)
Počet diváků: 1 000

2:34
Vyloučen hráč Kubalík (Vítkovice), 2 min. za sekání
3:32
Po Přikrylově ztrátě se k nebezpečnému zakončení dostal hostující Marosz, ale Patera si poradil.
4:34
Vítkovice jsou kompletní, Kubalík je na ledě. Přesilovka Motoru nebyla nebezpečná.
5:25
Po rychlé akci se dopředu hnal Voženílek, ale z otočky na kotouč nedosáhl, aby mohl vypálit.
6:30
Po dlouhé tlačenici u mantinelu rozhodčí přerušil hru a následuje komerční pauza.
8:09
Skoro celou minutu drželi domácí Vítkovice v jejich obranném pásmu. Vrcholem byla střela Vydareného, kterou ale obránci zablokovali.
9:14
Prokešovo nahození bekhendem Svoboda vyrazil jen k Ondřeji Slováčkovi, který ale z výhodné pozice hostujícího brankáře neprostřelil.
10:00
V další dobré možnosti byl Plášil, ale z vrcholu kruhu minul šibenici Svobodovy svatyně.
10:41
Christov zpoza branky hledal Christova. O brusle bránícího Poláka skoro dostal puk do sítě, ale Svoboda byl pozorný. Nicméně tlak domácích trvá.
12:33
Další zakázané uvolnění Vítkovic. Motor hýří aktivitou a na hostech je znát, že se do tempa teprve dostávají.
12:45
Polášek (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 0:1

Třináct minut domácí tlačili, ale stačila jedna ztráta na útočné modré, Vítkovice vyrazily do rychlého brejku. Dočekalova teč skončila ještě zřejmě na tyči, ale dorážka Adama Poláška už byla gólová.
13:34
Pro Motor je to nepříjemná rána, zatím byl rozhodně aktivnějším týmem. Ale znovu se potvrzuje, že soupeři každou chybu v extralize trestají, což nováček tvrdě poznává.
13:46
Vyloučen hráč Koch (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
15:16
Z voleje pálil Martin Novák, ale branku netrefil. Přesilovka se Jihočechům nedaří.
17:34
Kovář (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Werbik a Dočekal
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 0:2

Vítkovice vedou o dva. Obránce Lukáš Kovář se vydal na útočný výlet, ze strany nahazoval puk na branku, kde si kotouč srazil do vlastní branky kapitán domácích Pavel Pýcha.
18:07
Zaskočení Jihočeši se trápí dál a v tuto chvíli spíš vyhlíží konec první třetiny a poradu v kabině.
19:11
Náladu domácím mohl zvednout Jakub Suchánek, ale střelou po ledě od modré čáry Svobodu nepokořil.
19:29
Po srážce s Barinkou zůstal na ledě otřesený Vít Christov. Za doprovodu spoluhráčů ale míří na lavičku po svých.
20:00
První část je u konce. Motor byl aktivnější, ale Vítkovice efektivnější. Z tlaku domácí nevytěžili nic, naopak hosté dvakrát skórovali, byť zejména při druhé situaci s přispěním budějovického kapitána Pýchy, který si dal vlastní gól.
20:00
21:25
Vyloučen hráč Polášek (Vítkovice), 2 min. za sekání
22:30
Motor se vůbec nemůže dostat do přesilovkového rozestavení, na Svobodu ještě neletěl v této třetině ani jeden puk.
23:17
Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
23:25
Polášek je na ledě a Vítkovice už jsou ve čtyřech.
24:24
Domácí útočník Voženílek byl zřejmě zasažen vysokou holí, zahodil rukavice a odjel na střídačku. Sudí ale už vylučovat nebudou.
25:08
Plašilovu střelu od modré se pokoušel tečovat Karabáček, ale na puk nedosáhl. Záhy pálil ze slušné pozice Raška, ale vyslal slabý pokus do středu branky.
25:37
Christova v úniku zahákoval Krenželok, je tu nájezd pro domácí!
25:37
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Christov (Č. Budějovice) proměnil (1 gól v sezóně)
Vít Christov si kličkou do bekhendu položil Svobodu a snižuje stav na 1:2.
26:09
Na ledě zůstal Dominik Lakatoš po tvrdém ataku jednoho z domácích hráčů. Otřesený forvard hostů ale bude zřejmě v pořádku.
26:32
Vyloučen hráč Jonák (Č. Budějovice), 2 min. za držení hole
27:10
Paterova branka je posunutá, hra je přerušená. Zatím jediná rána hostů v přesilovce šla z hokejky Štencela nad.
27:47
Vyloučen hráč Allen (Č. Budějovice), 2 min. za zdržování hry
Za úmyslné posunutí branky jde Allen ven, hosté mají 45 vteřin přesilovky 5 na 3.
28:32
Patera vyrazil ránu Poláška, domácí jsou ve čtyřech.
29:16
V oslabení navíc ujel Holec, ale bekhendem těsně minul branku Svobody.
29:49
Motor hraje v plném počtu a ustál horké chvilky v dvojnásobném oslabení.
31:28
Allen křížnou přihrávkou našel před brankou Doležala, kterého skvělým způsobem vychytal brankář Svoboda.
31:57
Polák přišpendlil na mantinel Slováčka a rozhodčí signalizoval trest. Spoluhráče šel mstít Suchánka, kterého kravatou stáhl Lakatoš. Následně se strhla menší potyčka. Sudí bude vylučovat.
32:08
Po hektických chvilkách se bude prakticky dvě minuty hrát 4 na 4. Hosté se musí deset minut obejít bez kapitána Poláka.
33:07
Proti Štencelovi nešel žádný bránící hráč, a tak vítkovický bek tvrdě vypálil. Patera předvedl jistý zákrok.
33:30
Po aktivitě a důrazu Voženílka s Raškou měli domácí dobré možnosti, ale ke gólovému zakončení se nakonec nedostali.
33:59
Karabáček vystihl rozehrávku Krenželoka a mířil sám na brankáře soupeře, ale Svobodu nechal vyniknout střelou do jeho betonu.
35:49
Nahození od modré čáry Patera neudržel, k dorážce se dostával Mikyska. Už se zdálo, že zakončí do odkryté branky, ale obránci společně s brankářem mu gólovou radost sebrali.
36:27
Po opatrné a na šance skromné první části vidíme ve druhém dějství daleko víc aktivity i možností na obou stranách.
38:06
Schleiss se prosmýkl kolem Vydareného a pálil do protipohybu Patery, branku minul.
38:42
Vítkovice se po pěkné kombinaci dostaly k dalšímu zakončení. Krenželok zaparkovaný v mezikruží dostal přesný pas, ale jeho střelu zastavila pohotová lapačka Patery.
39:22
Extraligový nováček se v závěru třetiny nadechl k náporu. Plášil si dovolil kličku na modré, posléze ale vystřelil do středu branky.
40:00
Druhá třetina nabídla daleko atraktivnější podívanou, celou řadu šancí, ale jenom jeden gól. Ten dali domácí díky proměněnému nájezdu Christova. Motor je před poslední částí ve hře o první body.
40:00
40:24
Hned po vhazování zakončoval z otočky Karabáček. Svobodu trochu překvapil, ale nepřekonal.
41:04
Další střelecký pokus vyslal Voženílek, ale našel jen připraveného gólmana soupeře.
42:16
Beránek (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:2

Máme srovnáno. Martin Beránek si vzal kotouč ve vlastní třetině, přejel celé hřiště, obhodil si obránce Barinku a zakončil přesně pod horní tyčku.
44:00
Domácí jsou lační po vedoucí brance a obratu ve skóre. Pýcha pálil od modré, čímž završil nápor v útočné třetině. Svoboda odolal.
45:23
I Vítkovičtí však nadále myslí na vítězství. Nicolas Werbik protáhl Pateru, který byl připraven.
48:17
Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Oba celky útočí. Marosz s Kovářem se vydali do útoku, rychlou akci ale nedokázali zakončit.
49:07
Motor se nadechuje k náporu. Prokeš plácl do skákajícího puku, jeho střele moc nechybělo.
49:45
Tisícovka diváků v aréně také vycítila šanci a žene domácí za třetí trefou.
50:51
Nepříjemné nahození zpoza branky z dílny Josefa Mikysky nadělalo Paterovi nemalé problémy. Budějovický brankář ošemetnou situaci zvládl.
50:51
Tedy zřejmě zvládl. Rozhodčí kontrolují situaci u videa.
50:51
Vítkovice branky nedocílily, pokračujeme za stavu 2:2.
52:14
Obrovská dvojšance hostů! Nejprve dorážel Dočekal do tyčky, akce pokračovala a záhy zblízka zakončoval Mallet, ale branku přestřelil.
53:39
Teď mají víc ze hry Vítkovičtí. Znovu pálil Mallet, opět přestřelil, byť tentokrát zdaleka ne z tak výhodné pozice.
54:34
Allen měl jít pykat za držení soupeře. Vítkovický Lakatoš ale faul odvolal, a tak se bude hrát 5 na 5 i nadále.
55:36
Po Kovářově střele se k dorážce sápal Kubalík, ale domácí beci byli v přesile.
57:22
Čas základní hrací doby se krátí a vše směřuje k prodloužení. Oba celky teď myslí zejména na obranu.
58:29
Odražený kotouč se dostal ke Christovovi, který zkusil z úhlu prostřelit Svobodu. Neuspěl.
58:57
Vhazovat se bude po levici Svobody poté, co vítkovický brankář kryl ránu Doležala.
60:00
60 minut hry vítěze neurčilo. Oba celky tak získaly první bod v sezoně. Kdo si připíše ten druhý, to možná rozhodne prodloužení, které bude následovat záhy.
60:00
61:05
Po rozvážné první minutě prodloužení mohl rozhodnout Schleiss, ale zblízka minul.
61:42
Polák se tlačil před branku, na Pateru ale nevyzrál.
63:15
Schleiss (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 2:3

Domácí mohli rozhodnout, Novák byl sám před Svobodou, ale nájezd zakončil střelou mimo. Z protiútoku vyrazil dopředu Jan Schleiss, namířil si to mezi dva bránící hráče a křížnou střelou rozhodl o výhře Vítkovic 3:2.
Vítkovice si odváží z jihu Čech dva body za výhru 3:2 po prodloužení. Ve vyrovnaném utkání hosté vedli o dva góly, Jihočeši srovnali a dočkali se prvních bodů. Rozhodnout mohly oba celky, nakonec byli šťastnější hosté.

19. 2. 2023 16:00Vítkovice–Č. Budějovice 1:4
6. 1. 2023 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 0:2
25. 11. 2022 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:3
9. 10. 2022 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 2:3
4. 3. 2022 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:3
8. 2. 2022 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:2
30. 11. 2021 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:2
10. 10. 2021 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 1:2