Dobrý den z Brna. U souboje tabulkových konkurentů, brněnské Komety a Litvínova vás vítá Jiří Černý.
Domácím patří v tabulce průběžně devátá pozice, Litvínov je jim s tříbodovou ztrátou v patách. Oba týmy budou mít v nohách také včerejší utkání, Kometa podlehla Třinci 1:4, Litvínov odjel s porážkou 2:3 z Vítkovic.
Domácí se budou spoléhat na dobrý výkon týmové brankářské jedničky Karla Vejmelky, na lavičce dnes totiž sedí teprve šestnáctiletý Michael Schnattinger.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Rožánek (CZE), Lederer (CZE)

Oba týmy už jsou na ledové ploše, vše se již chystá na úvodní buly.
0:00
Utkání začalo.
0:06
Kometa vyhrála úvodní vhazování, dopředu ale míří hosté.
0:27
Kometa má výhodu, Lukeš půjde na trestnou lavici za zbytečný faul v útočném pásmu.
0:57
Domácí stále kombinují v šesti lidech v útočném pásmu.
1:17
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za podražení
1:31
Holík se Zaťovičem kombinují blízko Zajíčkovy klece.
1:54
Mueller (Kometa) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Zámorský
Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:0

Dlouho to netrvalo a domácí potvrzují, jak silnou disciplínou jsou pro ně přesilové hry. Zámorský viděl na levém kruhu postaveného Muellera, který už jen přesně zamířil nad rameno litvínovského brankáře.
2:54
Kometa je nastartovaná a mohla jít i do dvoubrankového vedení. Na konci rychlých přihrávek na dlouhou vzdálenost byl u pravé tyče hlídkující Peter Schneider. Toho ale Zajíček vychytal.
3:36
Balinskis s Cibulskisem teď rychle rozehráli hru na Pospíšila, pronikajícího do útočného pásma podél pravého mantinelu. Vejmelka musel rychle schovávat puk před dotírajícím Hüblem.
4:40
Žejdl za brankou hostů dlouho přemýšlel, koho poslat do útoku, nakonec jeho přihrávka končí zakázaným uvolněním.
5:00
Druhá formace domácích vypadá dnes při chuti. Schneider s Klepišem motali hosty v útočném pásmu velmi dlouho, do zakončení se ale nedostali.
5:35
Kdo se ale do zakončení dostal byl hostující obránce Irving. Od modré čáry vyslal tvrdý projektil. Na jeho střelu ale Vejmelka viděl a velké komplikace tak se zákrokem neměl.
6:42
Vyloučen hráč Kusko (Kometa), 2 min. za podražení
Za zbytečný zákrok budou pykat i domácí. Kusko v útočném pásmu neuhlídal svoji hůl a podrazil jednoho z hostujících útočníků. Málem ale na přesilovku vůbec nedošlo, při výhodě se před klecí Vejmelky objevil Hübl, který jen těsně minul pravý horní růžek branky.
6:57
Zaťovič vypíchl puk Balinskisovi a unikal mezi dva bránící hráče, hosté si ale nakonec poradili a kapitána domácích do zakončení nepustili.
7:45
Jarůšek nahazoval od modré čáry a Hanzl do jeho pokusu ještě sáhl. Puk ale nadzvedl příliš a ten tak skončil v ochranné síti nad Vejmelkovou klecí.
8:27
Litvínovu se ale daří obléhat útočné pásmo a kombinuje v něm bez ohrožení. Demelův pokus od pravého mantinelu však opět končí jen nad brankou Vejmelky.
8:33
Žejdl na puk sáhl holí příliš vysoko a tak ser hra přesouvá k vhazování do pásma Litvínova.
8:50
Kusko už je zpátky na ledě. Kometa je v plném počtu.
9:17
Oba týmy střídají, Kometa totiž vyhodila žabkou puk šikovně tak, aby to nebylo zakázané uvolnění,chce po vyloučení srovnat své útoky.
9:51
Klepiš měl na holi druhý gól domácích, přihrávku od Svozila dostal osamocený útočník přímo před branku Zajíčka. Ostřílený borec ale v zakončení tentokrát selhal a netrefil levý horní růžek branky, kam mířil.
11:03
Dlaší projektil od hostujícího beka Irvinga. Kanaďan schoval střelu šikovně za jednoho z clonících Brňanů a Vejmelka zasahoval jen reflexivně. To ale stačilo a puk skončil v rohu.
11:50
Hra je přerušená po pěkné akci čtvrté formace domácích, Bondra s Kuskem prověřili hostujícího brankáře. Oba ale neuspěli.
13:06
Kometa teď má problémy s rozehrávkou přes střední pásmo, nepřesný pas Barinky končí jen na holích Litvínova.
13:43
Hübl teď mohl přihrát ve slotu postavenému Lukešovi, raději ale volil zakončení sám od levého mantinelu. Střela ale neměla gólové parametry a Vejmelka zasahovat ani nemusel.
14:25
Vejmelka zachránil Kometu Brno. Vysoko letící kotouč těsně před ním ještě tečoval Jarůšek a zdálo se, že je brněnský brankář překonán. Ten ale kotouč ještě po otočce čelem k brance usměrnil mimo branku.
14:47
Mueller (Kometa) vstřelil branku (19. gól v sezóně) , asistence Holík a Král
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:0

Neskutečná souhra a hrozivá obrana hostí. Přihrávky z první letěly postupně od Zaťoviče přes Krále až k Holíkovi u levé tyče, který dobře viděl Muellera na druhé straně. Ten už měl branku otevřenou a jen uklízel puk za bezmocného Zajíčka.
15:17
Valský se teď chvíli povaloval na ledě a nevypadlo to, že je schopný pokračovat. Už je ale zpátky na bruslích.
16:03
Holland teď váhá s rozehrávkou za vlastní brankou. Dokonce si je rukou i volal k sobě. Nakonec se Kometa dostává do útočného pásma.
16:58
Mladá třetí formace domácích dlouho kombinovala v útočném pásmu, hosté se ale osvobodili a Vejmelka musel po nahození hru přerušit.
17:21
Podobně končí i akce domácích, vhazuje se v levém útočném kruhu domácích.
18:00
Zdráhal se dral do útočné třetiny příliš horlivě. Vít Lederer na modré čáře píská ofsajd.
18:16
Litvínov kombinuje v útočném pásmu, puk ale honí jen po mantinelech čelem k němu. Do zakončení se tak nemohou stále dostat.
18:59
Zaťovič přetlačil v rohu za Zajíčkovou brankou Zemana a obkroužil s pukem pravou tyč. Hostující brankář ale u tyče čekal.
19:46
Třetina končí, Cibulskisova nabídka Jíchovi a jeho následná střela zápěstím z pravého kruhu snížení nepřinesly.
20:00
Skončila první třetina.
Litvínov musí srovnat mířidla, jen polovina z čtrnácti pokusů letěla na branku Karla Vejmelky, který je navíc stoprocentní. Kometa naopak pálí jedovatě a přesně, Jen dva z patnácti pokusů mířily vedle a dvě Muellerovy zakončení našly cestu za záda Šimona Zajíčka.
20:00
Začala druhá třetina.
20:31
Ščotka zkusil vyslat ránu po přihrávce Lukeše z útočného rohu, Vejmelka ale dobře viděl.
20:42
Brněnský brankář si teď zvyšuje statistiky, zákrok si připisuje i po slabé střele od Cibulskise, postaveného na modré čáře.
21:11
Zdráhal byl na konci akce dva na jednoho, ve které se ocitli s Látalem. Puk ale plachtil ve vzduchu a baseballový úder směrem k brance Vejmelky puk nezasáhl.
22:15
Litvínov je od začátku třetiny jasně aktivnější, Jarůšek s Hanzlem teď opět kombinují bez velkého nátlaku od domácích.
22:50
Gulaši má problémy vysunout hru do středního pásma, Jícha jej dobře napadá.
23:58
Vejmelka musí dávat pozor, jeho parťáci laxně napadají a Hübl s Lukešem tak mají prostor k zakončení z nebezpečných prostorů před brankou.
24:28
Kometa se musí nastartovat zpátky do tempa, Litvínovské formace ji teď nepouští z obranné třetiny.
24:55
Toto si uvědomil Peter Schneider, puk jen žabkou poslal na Zajíčka, jeho následné dotírání ale nutí brankáře hostů hru přerušit.
25:44
Jícha od pravého mantinelu hledal k levé tyči najíždějícího Stehlíka. Ten byl na místě zcela sám, ale přihrávka zaskočila i jeho. Než si puk zpracoval, hokejku mu zablokoval čistě Kučeřík.
26:54
Kometa se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.
27:31
Balinskis ze středu modré čáry nahazoval puk na Vejmelku, před ním ale chyběla litvínovská clona a tak puk rychle zmizel v připravené lapačce gólmana, chytajícího v opačném gardu, než bývá obyvklé.
27:36
Střondala teď krásně připravil o puk v útočném rohu hostujícího obránce a piruetkou se jej následně i zbavil. Jeho pas před branku ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
28:56
Jarůšek se teď snažil se Zygmuntem proniknout do pásma, Holland si následně pomohl nedovoleně a čeká se na hvizd rozhodčího.
29:28
Vyloučen hráč Holland (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
29:37
Hned po vhazování pálil z pravého rohu Pospíšil, puk vypadl vedle levé tyče a Ščotka jej hned servíroval zpět Pospíšilovi. Jeho druhá rána ale skončila jen v ochranné síti.
30:03
Balinskis s Hüblem dlouho vymýšleli co s pukem, až jim Klepiš narušuje rozehrávku dlouhoou holí.
30:33
Klepiš i napodruhé plní své obranné povinnosti a vyhazuje puk pryč z pásma.
31:00
Demel z mezikruží ještě posunul puk Jarůškovi stojícímu na kraji pravého kruhu. Vejmelka se ale přesouvá velmi rychle a na jeho pokus byl již připraven.
31:19
Holland už stojí u vrátek trestné lavice.
31:29
Vejmelka se ale musel ještě strachovat. Dvě rychlé střely v samém konci oslabení ale nemířily do brněnské klece.
32:20
Cibulskis šel teď společně s útočníky do protiakce, ani podpořený pokus obráncem nekončí kvalitním zakončením.
33:17
Hosté opět mačkají Kometu v jejím pásmu, ta je ve druhé třetině velmi pasivní. Na střely je to v prostřední části neoficiálně 1:15!
33:41
Nyní se druhá formace domácích konečně osvobozuje od tlaku, na konci kombinace byl bekhendem zakončující Klepiš, jeho pokus byl ale spíše k získání pásma, než přímým ohrožením.
34:10
Kučeřík při rozehrávce chyboval a puk nechal za sebou, Litvínov toho ale nijak nevyužil.
34:45
Bondra hledal z mezikruží na pravém mantinelu Kuska, tomu ale střela příliš nesedla. I tak ale čtvrtá formace předvedla lepší střídání, než to předchozí.
35:13
Pospíšil je ve sruhé třetině nejaktivnějším střelcem. Vejmelku ale opět nepřekonal.
35:41
Hosté se vrací do útočného pásma, Vejmelka raději přerušuje, protože jeho spoluhráči jsou opět velmi statičtí.
36:15
Vyloučen hráč Vejmelka (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Vejmelkovi se teď puk namotal na hůl při rozehrávce a brněnský strážce klece kotouč poslal až do hlediště.
36:31
Zdráhal střílel ze středu hřiště a Jarůšek dobře clonil. Vejmelka ale i tak dokázal zasáhnout.
37:09
Zdráhal s Irvingem prověřili svými pokusy Vejmelku, ten ale odmítá inkasovat.
37:39
Smyčka kolem branky domácích se utahuje, ani Zdráhalův pokus však nenachází jedinou skulinku.
38:14
Jarůšek (Litvínov) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Demel
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:1

Puk ale končí v síti domácích ještě v přesilovce, Demelův pokus tečoval Richard Jarůšek a Vejmelka už nestihl reagovat. Puk mu propadl mezi betony.
39:11
Úmyslný ofsajd posílá Kometu do obranného pásma. Ofsajdu předcházel únik Zaťoviče, který ale hosté zvládli eliminovat.
39:38
Kometa se ještě pokusila souhrou Kučeříka s Barinkou. Zakončení ale jen prosvištělo kolem Zajíčkovy klece.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhou třetinu ovládli hosté rozdílem třídy. Kometa se spokojila s dvoubrankovým vedením a hrála velmi pasivně. Litvínov přestřílel Kometu 22:3. Puk ale za Vejmelkova záda doputoval pouze jednou.
40:00
Začala třetí třetina.
40:07
Litvínov hned po vhazování vyrábí zakázané uvolnění. Puk Irving dopředu poslal zbytečně.
40:23
Litvínov je ale opět velmi aktivní a tlačí se dopředu, nyní je ale zastavuje ofsajd.
41:08
Tempo se ale oproti druhé třetině trochu zklidnilo. Gulaši teď rozehrává z bezpečí za svou brankou.
41:37
Rohzehrávku domácích Litvínovsští zachytili, jejich pokus ale letí až za Vejmelkovu kleca rozhodčí píská icing.
42:03
Jarůšek dostal puk do slotu a litvínovský forvard okamžitě zakončoval. Vejmelka byl ale dobře povyjetý a tak technický pokus dokázal eliminovat.
42:41
Vyloučen hráč Barinka (Kometa), 2 min. za krosček
Už to vypadalo, že se Kometa dostane po delší době do útoku, rozhodčí ale pískají, protože Barinka poslal soupeře k zemi nedovoleně.
43:09
Irving (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Demel a Zdráhal
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:2

Souhra Litvínova srovnává stav skóre, Demel nabil napravém kruhu Irvingovi, který mocnou bombou golfovým úderem propálil Vejmelku- Lahev s pitím letěla až do mantinelu.
43:59
Oba týmy navázaly na druhou třetinu, Litvínov je na vlně a útočí, Kometa působí laxně.
44:53
Hübl (Litvínov) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Pospíšil
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:3

Ač se nejprve do šance tlačila první formace domácích, radují se Litvínovští. Pospíšil vyvezl puk, najel s ním do slotu, odkud ale nestřílel. Našel kousek od sebe Hübla a ten byl tím, kdo překonal Vejmelku.
45:10
Vyloučen hráč Ščotka (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
45:39
Zámorský a Zaťovič se rovnají v útočné třetině.
46:06
Holík od pravého mantinelu mohl střílet, potvrdil ale svoji pověst nahrávače, jelikož hledal na levé tyči Muellera. Ten ale měl k puku i hattricku daleko.
46:57
Valský a po něm i Plášek stříleli z pravého kruhu, přesilovka ale zůstane nevyužitá.
47:39
Domácím obrat ve skóre jasně naznačil, že takto to nepůjde a jsou mnohem aktivnější.
48:37
Pospíšil dnes hraje opravdu parádně, na levém kruhu se rozhlédl a poslal puk na druhou stranu pro Hübla. Naději domácícm zachraňuje Vejmelka velmi dobrým zákrokem.
49:39
Hostům se nyní daří rozbíjet tempo hry a znepříjemňovat souhru Komety.
50:26
Bondra za brankou soupeře ukázal přehled, když viděl najíždějícího Hollanda od modré čáry. Obránce ale mocnou ranou jen vyprášil výstroj dobře postavenému Zajíčkovi a Litvínov stále vede.
50:59
Elitní formace domácích si nyní přidává, s pukem ale pracují hosté a Zaťovič při prvním kontaktu s pukem posílá kotouč na zakázané uvolnění
51:14
Zaťovič šel po vhazování sám do třech bránících hráčů, i přesto dokázal bekhendem vystřelit a získat vhazování před Zajíčkem.
51:45
Kometa má problém s přechodem středního pásma, hosté si teď počínají zkušeně.
52:20
Kučeřík nyní našel puk u modré čáry a vyslal překvapivou střelu do levého horního rohu branky. Zajíček skvěle zasáhl ramenem.
53:16
Zaťovič se tlačil do zakončení, Jícha ale na poslední chvíli domácímu kapitánovi před svým brankářem zablokoval hokejku.
54:13
Kometě utíká čas hodně rychle. Bude mít ale výhodu.
54:37
Vyloučen hráč Irving (Litvínov), 2 min. za hru vysokou holí
Domácí dostanou šanci na vyrovnání. Bondra se za obličej chytil právem, Irving svoji hůl neuhlídal.
55:04
Zaťovič ale začíná přesilovku až ve vlastní třetině.
55:29
Kometa získává pásmo až po minutě v přesilové hře.
55:49
Do zakončení z pravého kruhu se dostal Holík. Zajíček byl ale připravený a puk schovává ve své výstroji.
56:18
Zámorský se opřel do puku od modré čáry. Jeho ránu ale někdo z hostí tečoval mimo hrací plochu.
56:43
Holík (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Mueller
Stav zápasu Kometa - Litvínov 3:3

Tak lahev s pitím letí z branky i na druhé straně. Mueller chvíli po skončení přesilovky poslal přihrávku napříč pásmem a Holík vymetl pravý horní roh Zajíčkovy klece.
57:00
Pospíšil (Litvínov) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Hübl
Stav zápasu Kometa - Litvínov 3:4

Vyrovnání ale netrvalo dlouho. Hned po vhazování šli dopředu Pospíšil s Hüblem. Druhý jmenovaný poslal geniální zadovku zpoza branky a najíždějící Pospíšil z první prostřelil Vejmelku.
58:00
Kometa drží puk, ale pouze za svou brankou.
58:27
Kometa sahala po vyrovnání, nejprve střílel Mueller a po něm i od modré Král, pokusy ale letí mimo.
59:15
Litvínov se brání houževnatě a Kometu nahání po mantinelech.
59:32
Kometa musí vyklidit útočné pásmo, puk už opustil třetinu a rozhodčí pískají ofsajd.
59:32
Libor Zábranský si bere oddechový čas.
59:33
Puk prolétl vedle tyče prázdné branky domácích po nahození Jarůška.
Konec utkání.
Kometa dnešní zápas nezvládla, i když vedla o dvě branky. Litvínov od druhé třetiny byl lepším týmem a v tabulce svého dnešního soka bodově vyrovnává. Kometa prohrává potřetí v řadě.
Díky za sledování a přeji hezký zbytek sobotního večera.

Vzájemné zápasy

17. 2. 2023 17:30Litvínov–Kometa 3:2
3. 1. 2023 18:00Kometa–Litvínov 3:1
20. 11. 2022 15:30Litvínov–Kometa 5:1
7. 10. 2022 18:00Kometa–Litvínov 5:4
22. 2. 2022 17:20Kometa–Litvínov 1:5
9. 1. 2022 15:30Litvínov–Kometa 2:3
21. 11. 2021 17:00Kometa–Litvínov 4:2
1. 10. 2021 17:30Litvínov–Kometa 3:4
30. 1. 2021 17:00Kometa–Litvínov 3:4
22. 12. 2020 17:30Litvínov–Kometa 2:1
21. 12. 2020 17:30Litvínov–Kometa 6:7
9. 11. 2020 18:00Kometa–Litvínov 2:4
26. 1. 2020 15:00Kometa–Litvínov 4:3
18. 12. 2019 17:30Litvínov–Kometa 5:2
27. 10. 2019 17:00Kometa–Litvínov 4:3
13. 9. 2019 17:30Litvínov–Kometa 2:1
24. 2. 2019 16:00Litvínov–Kometa 3:4
13. 1. 2019 17:00Kometa–Litvínov 3:5
25. 11. 2018 17:20Litvínov–Kometa 2:3
12. 10. 2018 18:00Kometa–Litvínov 3:1
4. 3. 2018 16:20Kometa–Litvínov 4:0
12. 1. 2018 17:30Litvínov–Kometa 1:4
26. 11. 2017 17:00Kometa–Litvínov 6:2
15. 10. 2017 17:30Litvínov–Kometa 4:3
15. 2. 2017 17:20Litvínov–Kometa 5:3
28. 12. 2016 18:00Kometa–Litvínov 2:1
13. 11. 2016 17:30Litvínov–Kometa 3:2
27. 9. 2016 18:00Kometa–Litvínov 7:1
5. 2. 2016 18:00Kometa–Litvínov 1:6
26. 12. 2015 17:30Litvínov–Kometa 0:1
15. 12. 2015 18:00Kometa–Litvínov 1:3
20. 9. 2015 17:30Litvínov–Kometa 2:3
3. 4. 2015 18:20Litvínov–Kometa 3:2
31. 3. 2015 17:20Kometa–Litvínov 4:1
30. 3. 2015 18:15Kometa–Litvínov 0:3
27. 3. 2015 17:10Litvínov–Kometa 2:1
26. 3. 2015 18:20Litvínov–Kometa 3:2
1. 2. 2015 18:20Kometa–Litvínov 2:1
26. 12. 2014 17:30Litvínov–Kometa 1:3
2. 11. 2014 18:20Kometa–Litvínov 5:6
21. 9. 2014 17:30Litvínov–Kometa 6:1
28. 2. 2014 18:00Kometa–Litvínov 4:1
5. 1. 2014 18:20Litvínov–Kometa 4:1
22. 11. 2013 17:00Kometa–Litvínov 2:3
6. 10. 2013 17:30Litvínov–Kometa 1:4
3. 2. 2013 17:00Kometa–Litvínov 3:4
26. 12. 2012 18:15Litvínov–Kometa 5:2
14. 11. 2012 18:00Kometa–Litvínov 3:4
30. 9. 2012 17:30Litvínov–Kometa 4:3
27. 1. 2012 18:20Kometa–Litvínov 4:1
9. 12. 2011 17:30Litvínov–Kometa 3:2
30. 10. 2011 18:10Kometa–Litvínov 5:1
23. 9. 2011 17:30Litvínov–Kometa 4:1
18. 1. 2011 17:30Litvínov–Kometa 1:7
7. 12. 2010 18:00Kometa–Litvínov 4:1
29. 10. 2010 17:30Litvínov–Kometa 5:3
21. 9. 2010 18:10Kometa–Litvínov 3:1
17. 1. 2010 17:00Kometa–Litvínov 3:2
27. 11. 2009 17:30Litvínov–Kometa 6:5
11. 10. 2009 17:00Kometa–Litvínov 1:3
11. 9. 2009 17:30Litvínov–Kometa 5:3

Diskuse


J90a29n V37i44n18t41r 8357975667836: pítr mjuler (19:45)

B36o72n15e F54a21l54c28o 8750674320591: Gooool :D (18:46)

B47o61n43e F65a87l78c52o 8710644190951: Gooool suoer Litvajz :) (18:43)

M68o81j19m43í93r S42k92á44l62a 2810202906: Mueller!!! (17:29)