Dobré středeční odpoledne z Olomouce, kde v 17 hodin začne utkání 43. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a Litvínovem.
Oba týmy patří do spodní poloviny tabulky, lépe jsou na tom o poznání hosté, kteří nasbírali 54 bodů a jsou desátí, domácí se 46 body dvanáctí.
V minulém kole oba celky braly po bodu za prohru v prodloužení, Mora v Pardubicích 2:3, Cheza doma s Libercem 1:2.

Rozhodčí: Horák (CZE), Pražák (CZE) - Zíka (CZE), Šimánek (CZE)

0:00
0:37
Bambula se krásně vyhnul litvínovskému tělu, ale pak nepřesně přihrál na Káňu.
1:29
Klimek (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kunc a Nahodil
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 1:0

Domácí skórují z první střely, Nahodil poslal do rohu puk mladému Kuncovi, který perfektně našel před brankou Klimka, jemuž stačilo nastavit hůl.
1:59
Handl (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Strapáč a Ostřížek
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:0

Dvě minuty hry a domácí už naplnili svou obvyklou střeleckou normu. A jak! Handl se zbavil obránce kličkou, která bude ozdobou sestřihů a pověsil puk do víka.
Oddechový čas pro Litvínov.
2:15
Irving (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Havelka a Stehlík
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 2:1

Kanonáda nekončí, tentokrát se radují hosté, jmenovitě Irving, který bombou trefil horní roh.
3:03
Godla si připisuje úspěšný zásah! A vůbec ne snadný, Nahodil byl sám a střílel zblízka, jenže slabě.
5:20
Knotek u mantinelu naložil Zdráhalovi, který otřesen zamířil na střídačku.
5:42
Bambula měl chviličku na střelu, Godlovi pokus mířící do středu neudělal problémy.
8:54
Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Ondrušek
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:1

Olesz na modré vybojoval puk, který se dostal na volného Ondruška, jenž si položil Godlu a do prázdné skóroval Kolouch.
8:54
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Denis Godla, nahradil ho Šimon Zajíček
9:20
Valenta poslal puk naslepo před branku a nový muž v litvínovské kleci si připsal příjemný první zákrok.
9:43
Chemici byli blízko snížení, Žejdl ale svůj nájezd zakončil trefou do Konrádovy vyrážečky.
10:45
Pěkné střídání druhé olomoucké lajny, která zamkla hosty před branku. Pokus Kunce z mezikruží však skončil sražený vysoko nad.
12:48
Vyrůbalík zkusil střelu po ledě, Zajíček zasáhl levým betonem.
13:55
Vyloučen hráč Pospíšil (Litvínov), 2 min. za faul kolenem
Prvním vyloučeným je odchovanec z nedalekého Šumperka Tomáš Pospíšil.
14:54
Látal zblokoval dělovku Ondruška a osvobodil hosty.
15:56
Hosté jsou v plném počtu, bez potíží se ubránili.
16:53
Konrád udržel domácím náskok těžkým zákrokem proti střele Jarůška.
17:56
Pospíšil tečoval ostrou přihrávku těsně mimo.
19:00
Velký zmatek před Konrádem, který domácí se štěstím ubránili a vyhodili puk ze třetiny.
19:59
Cinnnk! Těsně před sirénou ještě Ščotka zazvonil na tyčku či snad spojnici.
20:00
20:00
21:58
Domácí zazmatkovali v rozehrávce, vše ale nakonec vyřešil Konrád a puk v jeho lapačce.
22:02
Hned po buly ostře vypálil Demel, Konrád se díval za sebe jestli mu nevypadl puk, ale betony sklapl včas.
22:50
Burian dvakrát pálil, Zajíček oba pokusy vyrazil.
23:21
Hanzl (Litvínov) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Irving a Jarůšek
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 3:2

Hanzl pohotovou střelou vrací Litvínov na dostřel, Konrád se nestihl přesunout.
25:40
Nabuzený Litvínov se tlačí za vyrovnáním, domácí začínají puky jen vyhazovat.
27:36
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Bambula
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:2

Domácím vrací dvoubrankový náskok Jan Knotek.
28:22
Kunc poslal nabídku na modrou Vyrůbalíkovi, který vypálil nahoru. Tam však čekal s lapačkou Zajíček.
31:14
Pospíšila zblízka vychytal Konrád.
33:03
Rutar chyboval v rozehrávce a hosté si rychle předali puk na Zygmunta, jeho střelu ale chytil famózně Konrád, když se bleskově přesunul.
33:27
Vyloučen hráč Zygmunt (Litvínov), 2 min. za hákování
34:56
Nejprve pálil Ondrušek, pak dvakrát Káňa, mimo tečoval Nahodil. Domácí si připravili dobré šance, ale gól nepřidali.
35:32
Hosté v plném počtu.
37:00
Hosté se radují, puk je za čárou, sudí ale budou konzultovat s videem.
Gól neplatí, protože byl dosažen rukou.
38:12
Hosté se podruhé v krátkém čase osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
38:47
Zdráhal (Litvínov) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Jarůšek
Stav zápasu Olomouc - Litvínov 4:3

Zdráhal nakonec přeci jen snižuje, když Jarůšek objel branku. Domácí Švrček ještě reklamuje bránění ve hře gólmanovi, leč marně.
39:44
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za hákování
40:00
Střely na branku po dvou třetinách 11:9 a 11:9. Celkem tedy zatím 22:18.
40:00
41:07
Puk sražený do sítě za olomouckou brankou, vhazovat se bude před Konrádem v okamžiku, kdy z trestu Vyrůbalíka zbývá 37 sekund.
Vypadá to na nějaký technický nedostatek, dveře k technické četě jsou otevřené, oba týmy krouží po ledě, aby nevychladly.
Problém s plexisklem odstraněn, můžeme pokračovat.
42:57
Gerhát vytáhl puk z kalhot, vhazuje se ve středním pásmu.
46:08
Látal vypálil zápěstím na bližší tyč, Konrád dokázal vyrazit nad.
48:07
Demel se dostal ke střele zápěstím z levého kruhu, Konrád nedovolil ani dorážku dvojici číhajících mužů v bílých dresech.
49:09
Výborně sehrané od nahrávajícího Jarůška a tečujícího Hanzla, Konrád však stihl tuto těžkou ránu zblízka chytit.
51:23
Hokej má opravdu skvělé tempo, které se s blížícím koncem třetí třetiny ještě zvyšuje.
52:17
Zdráhal dokázal s vypětím sil udržet pásmo, puk se pak dostal na modrou, odkud ho Cibulskis tvrdým příklepem poslal na branku. v ní však stál připravený Konrád, který ho s pomocí hrudi ztlumil.
53:03
Po delší době v akci Zajíček, proti střele Knotka zblízka na kterou mu zpoza branky nabil Káňa.
54:22
Puk je na tribuně, vhazovat se bude před Zajíčkem.
54:59
Drobná nepřesnost v domácí rozehrávce okamžitě resultovala ve střelu Demela. Konrád zatím stále odolává a drží nepatrný náskok Mory.
56:28
Horko v olomoucké brance po nevinném nahození, které Konrád srazil pod sebe a pak se mu zamotalo mezi nohy. Nakonec puk včas našel a zalehl.
56:49
A znovu v akci olomoucká jednička. Nepoměr zákroků ve třetí třetině zřejmě bude hodně zajímavý.
57:04
Domácí jeli ve dvou na jednoho, ale Strapáč poslal Oleszovi přihrávku na paty, a teď se za to na sebe zlobí.