Vážení čtenáři, vítejte u zápasu sedmnáctého kola hokejové extraligy. Své síly změří domácí Olomouc s pražskou Spartou.
Sudí Kika právě vhodil úvodní buly.
První gólová šance. Roman Horák vyplaval sám před Janem Lukášem, svůj nájezd ale neproměnil.

Rozhodčí: Kika (CZE), Staňo (SVK) - Hynek (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 5 168

0:00
Pražané dnes začínají sérii devíti venkovních mačů v řadě.
5:24
Pavelkovu rána zleva vyrazil výstrojí Lukáš, Olomouc se ujímá kotouče.
6:35
Jan Lukáš kryje další pokus Sparty. Vhazovat se bude v obranném pásmu Mory.
7:50
Jakub Neužil zatím bez zákroku a Olomouc bez střely.
8:47
Černého tvrdou ránu od modré vyrazil Neužil hokejkou. Hra pokračuje ve středním pásmu.
9:02
Jan Lukáš předvádí další důležitý zákrok. Počíhal si na teč Tomáše Janduse.
10:04
Chlapíkova střela po teči končí v ochranné síti. Vhazuje se před Lukášem.
11:38
Sparťané přečíslení tři na dva nevyužili, neboť David Kaše při střele zlomil svoji hůl. Před druhou komerční přestávkou je stav nadále 0:0.
12:56
Škůrek zápěstím vyzkoušel pozornost Jakuba Naužila. Gólman Sparty kryje projektil ramenem.
12:58
Vyloučen hráč Ostřížek (Olomouc), 2 min. za podražení
Faul Davida Ostřížka znamená první vyloučení v zápase.
13:59
Sparta po minutě přesilovky ještě nevystřelila.
14:18
Až nyní! Ke sraženému kotouči se dostal David Kaše, zblízka ale na Lukáše nevyzrál.
14:56
Domácí v plném počtu.
15:05
Mora si ale neodpočine. Vyhodila kotouč na zakázané uvolnění a hra se znovu přesouvá před domácí svatyni.
16:06
Hra je přerušena. Lukáš Nahodil po individuální akci posunul pražskou branku.
16:30
Pokračuje se! Kotouč drží hosté.
17:31
Jan Knotek získal puk na útočné modré, ale svůj samostatný únik po ataku obránce ani nezakončil.
18:15
Na druhé straně pálil Jurčina, Jan Lukáš nemohl nic nevidět, ale střela po teči mířila mimo tři tyče jeho brány.
18:37
Hra nabírá na nervozitě. Byli jsme svědky potyček před oběma brankami.
19:45
Největší příležitost Mory. Půl minuty před sirénou nejprve střílel Krejčí, jeho pokus zablokoval bek Sparty. Následně hvězdnému centrovi zbývalo pár centimetrů, aby se před odkrytou bránou dostal k vyražené střele Lukáše Kucsery.
20:00
Skončila první třetina. Sparta přestřílela Moru 11:6, gól ale zaplněná Plecharéna neviděla.
20:00
Lukáš lapačkou vyráží Buchteleho pokus z osy hřiště do ochranné sítě. Následuje buly.
22:52
Vyloučen hráč Jandus (Sparta), 2 min. za podražení
Na dvě minuty si odjíždí odpočinout Martin Jandus po té, co u mantinelu podrazili Jiřího Ondruška.
23:37
David Krejčí se v přesilové hře dostal ke střele ze slibné pozice, ale Jakub Neužil měl dobrý výhled a jeho pokus zneškodnil.
24:51
Sparťané hrají opět v pěti.
25:31
Vyloučen hráč Polášek (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Další dvě minuty pro Adama Poláška. Po jeho teči kotouč opustil hrací plochu.
26:56
Ondruškova rána z osy pouze prověřila připravenost Neužila. Následný bekhend Káni se také neujal.
27:36
David Kaše a Filip Chlapík se při vlastním oslabení dostali do přečíslení. Rána druhého jmenovaného těsně minula Lukášovu bránu.
28:00
Hraje se opět pět na pět.
29:22
Kucsera při situaci jeden na jednoho vystřelil. Jakub Neužil střelu přes obránce zkrotil a vhazovat se tak bude před jeho brankovištěm.
29:26
Krejčí na buly úspěšnější. Ke střele se od modré dostal Káňa. Neužil opět pozorný.
31:09
Dvořák (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Doležal a Prymula
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:1

A je to tady! Tomáš Dvořák označen za střelce branky, po té, co od modré napřáhl ke střele. Jeho rána, pravděpodobně bez další teče hostujících, propadla Jana Lukášovi za brankovou čáru.
33:45
David Kaše ani Lukáš Kucsera na druhé straně svými pokusy nedonutili gólmany k zákroku.
35:07
Vyloučen hráč Kolouch (Olomouc), 2 min. za podražení
Na tresty srovnáno 2:2. Petr Kolouch v útočném pásmu podrazil jednoho ze sparťanů.
36:09
Moravčíkovu přihrávku z první zakončoval Řepík. Lukáš se však včas stihl přesunout k levé tyčce.
37:05
39:00
Káňa v útočném pásmu špatně přihrál, načež se Filip Chlapík dostal do úniku po křídle. Jeho ránu na zadní tyč však vyrazil Lukáš.
40:00
Trefa Tomáše Dvořáka zatím udává stav zápasu, v němž Sparta v Olomouci vede 1:0. Kohouti tak nadále pokračují ve svém skoupém gólovém přídělu. Střelecky se však v druhé periodě zlepšili. Na pokusy na bránu je to 16:18.
40:00
40:43
To byla rána! Kucserův projektil trefil Neužila do masky.
41:06
A další střela Olomouce. Ostřížek udělal kličku doprostřed kluziště a následnou ránou donutil Neužila k zákroku pravou rukou.
42:14
Mora je v poslední periodě zatím aktivnější. Další střelou to demonstroval Dujsík. Po zásahu ochranné sítě se vhazuje ve sparťanském pásmu.
42:39
Horák (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Řepík a Kaše
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:2

Z ničeho nic se ocitnul Roman Horák úplně sám před Janem Lukášem. A když mu Řepík se štěstím z otočky přiťukl Kotouč, poradil si hostující centr s domácím brankářem na výbornou. Puk zasunul pod jeho betony.
43:51
Jiří Ondrušek obkroužil pražskou svatyni, ale v dobré pozici nedokázal adekvátně zakončit.
44:52
Sparta se v krátkém intervalu podruhé za sebou osvobozuje zakázaným uvolněním.
46:52
David Ostřížek se dostal ke střele z pravé strany. Neužil opět pozorný a jeho neprůstřelnost trvá i nadále.
47:21
Vyloučen hráč Ostřížek (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
K nelibosti domácího publika posílají arbitři na trestnou lavici Davida Ostřížka za zákrok v rohu kluziště.
47:55
Vyloučen hráč Krejčí (Olomouc), 2 min. za podražení
Jedinečná příležitost pro Spartu. Po faulu Davida Krejčího si hosté zahrají přesilovku 5 na 3. Trvat bude přes jednu minutu.
49:21
Olomouc ve čtyřech.
50:00
Mora dvojnásobné oslabení zvládla i díky obětavému bloku vrátivšího se Davida Ostřížka. Po návratu z trestné lavice tvrdě pálil Krajčí, Neužila ale nezaskočil.
50:20
David Krejčí dostal holí do obličeje. Sudím prohřešek Sparty ale ušel.
50:38
Jako u Verdunu. Tomáš Černý zasypal Neužila dvěma tvrdými střelami od modré. Olomouckou střeleckou potenci ale neprolomil.
51:49
Dnešnímu utkání přihlíží 5168 diváků. To je největší návštěva na olomouckém zimním stadionu v letošní sezoně.
53:08
Puk končí mezi diváky. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
54:14
Zikmund (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:3

Nevídaná situace končí gólem! Ladislav Zikmund nahazoval puk z vlastního pásma. Jan Lukáš s jeho střelou neměl problém, následně se ale nedohodl s Alexem Rašnerem a po jejich vzájemném střetu hokejkami přeskočil kotouč domácího gólmana.
55:36
Ondrušek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kucsera
Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:3

Tak přece! Kucsera zpoza branky vracel puk na levý kruh odkud neomylně na přední tyč pálil domácí kapitán.
57:22
Ke tvrdá střele se po několika soubojích v rohu kluziště dostal Lukáš Klímek. Jeho projektil trefil přímo do hrudě hostujícího Neužila.
57:25
Domácí si berou oddechový čas.
57:34
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Krejčí a Ondrušek
Stav zápasu Olomouc - Sparta 2:3

Drama je na světě! Jan Káňa vybojoval kotouč, předal ho Ondruškovi, ten posunul na Krejčího. Pětatřicetiletý centr zleva naznačil střelu, aby pak skrytě přes osu kluziště oslovil volného Káňu, jenž se přesně trefil do odkryté části branky.
58:37
Krejčí (Olomouc) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Káňa a Olesz
Stav zápasu Olomouc - Sparta 3:3

Tohle olomoucká Plechárena neustojí! David Krejčí využil domácí hru bez brankáře a za bouřlivé atmosféry srovnává stav na 3:3! Tvrdá rána od modré díky dobré cloně končí v síti. Hned po té Krejčí gestem hecuje diváky.
59:59
Krátce před závěrečným hvizdem jsme svědky šarvátky za bránou Jakuba Neužila. Ještě před tím pálil z dobré pozice Lukáš Kucsera.
60:00
Olomoučtí kohouti předvedli neskutečné. Ještě pět minut před koncem třetí třetiny prohrávali o tři branky, zázračně ale srovnali a jde se do prodloužení. Na střely na bránu je to 32:23. Mora se ve třetí třetina výrazně zlepšila.
60:00
60:00
Je to tady. Prodloužení 3 na 3. V něm Mora ještě v letošní sezoně neprohrála.
61:20
Sparta se v prodloužení ještě nedotkla puku.
61:54
Až nyní u moci Pražané.
62:04
Vyloučen hráč Lukáš (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
Pozor. Jan Lukáš hrál po nahození kotouč mimo vymezený lichoběžník za bránou a dostává dvě minuty. Sparta bude hrát v prodloužení přesilovku 4 na 3
62:41
Jan Lukáš kryje tvrdou střelu.
63:14
Mora se prezentuje dvě obětavými bloky a stále drží stav 3:3 v prodloužení.
64:07
Kaše podruhé v zápase při střele zlomil hůl a Olomouc hraje v plném počtu.
64:46
Individuálně se až před Jana Lukáše prokličkoval David Kaše. Domácí gólman ale připraven.
65:00
Uvidíme nájezdy. Pro Olomouc premiéra.
Na nájezdy se rozcvičoval i náhradní gólman Sparty Oldřich Cichoň. V kleci ale zůstává Neužil.