Vítejte alespoň prostřednictvím textu v brněnské Winning Group Areně, kam dnes v 25. kole přijel Litvínov. Souboj devátého týmu s desátým, které dělí jediný bod nabídne jistě hokej nabitý emocemi.
Jde zároveň s trochou nadsázky o souboj mistra s jeho žákem. Mistr Vladimír Růžička na lavičce Třince vyzve svého učně Jiřího Kalouse, který mu dělal asistenta při titulech se Slávií v sezonách 2002/2003 a 2007/2008.
Litvínov se může chlubit výbornou bilancí čtyř výher a jediné prohry v posledních zápasech. Lépe si vedou už jen hokejisté Hradce Králové. Kometa naopak stále ne a ne chytit rytmus, dvě výhry, z toho jedna po prodloužení z pěti utkání nemohou přinášet pohodu do kabiny.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šír (CZE), Vrba (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)
Počet diváků: 5 767

Rytmus má přinést návrat majitele Libora Zábranského na lavičku. Působí v roli kouče útočníků. V prvním zápase po jeho návratu měla hra opravdu jiný spád a prozatím to vypadá na správný tah.
Ač do Brna přišel brankář Jakub Sedláček, i v druhém zápase po reprezentační pauze bude klec Komety střežit Matej Tomek. Ten si vysloužil důvěru za dobré výkony v reprezentačním dresu na Německém poháru, kde vychytal výhry se Švýcary a Ruskem B.
Domácí už krouží po ledě, stejně jako hráči Litvínova. Rychle uklidit nafukovací kometu a jde se hrát.
0:00
Utkání začalo.
0:18
Jako první zahrozili po buly hosté, do střely z mezikruží se dostal Estephan, byla ale zblokovaná Hollandem.
1:29
První zákork už má za sebou také Godla, zásah proti střele zápěstím, vyslané Krištofem ale nebyl příliš složitý.
2:13
Do útoku už míří borce ve žlutém, po pravém mantinelu se dere Sukel.
3:15
Po vhazování, které nařídili čároví za ofsajd se rychle do zakončení dostala elitní domácí formace. Od pravého mantinelu nahazoval Mueller na Zaťoviče před brankou, jemuž puk těsně přeskočil hůl.
4:10
Hosté se osmělili a začínají napadat výše, než v úvodu duelu. Bartejs tak musí rozehrávat zpoza Tomkovy klece opatrně.
5:15
Godla si připisuje výborný zákrok lapačkou proti střele od pravého mantinelu, kterou vyslal Horký.
6:02
Puk už je ale v útočném pásmu hostí a na holích mužů ve žlutém, do střely od modré se pustil Zygmunt, byla ale spíše nahozením, než plánovaným ohrožením klece.
7:20
Hosté se snažili zrychlit pomalejší přechod pasem obránců až na útočnou modrou, kde číhali muži z druhého útoku. Puk ale na statické útočníky nedoputoval.
7:59
Po komerční přestávce se na vhazování před Godlou staví Kryštof proti Sukelovi. Uspěl brněnský Slovák, puk ale letí z útočné třetiny ven a posléze také ven z kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
8:15
A puk je opět mimo hřiště, letěl od některého z hráčů Komety, kteří blokovali nahození. Vhazuje se před Tomkem po jeho pravé ruce.
9:06
Balinskis (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jurčík
Stav zápasu Kometa - Litvínov 0:1

Balinskis hýřil aktivitou a hledal, komu nahrát na modré čáře. Nakonec se rozhodl puk jen nahodit a clona Zygmunta stačila k překonání Tomka, který vůbec nic neviděl.
9:32
Kometa bude muset doma dotahovat, což se jí stává letos až příliš často. Elitní formace hostí ale nemá prostor k zakončení další akce, kterou se snažil založit Straka.
10:33
Pavlík od pravého mantinelu servíroval přihrávku křížem celým pásmem, kde už na puk čekal Ďaloga. Vypálil zápěstím přes útočníka, Godla moc neviděl. Puk mu ale zůstal ve výstroji, v podpaží místo nenechal.
10:52
Roth musel dávat pozor po vyhození, hostí, kteří se hned drali do útoku. Jeho puk končí ztečovaný v ochranné síti. Vhazovat se bude po levé ruce Tomka.
11:10
Kučeříkovi se povedlo napodruhé vyhodit a puk dojel nejrychleji v pravém rohu Magee. Z akcec ale nic nebude. Puk mizí v Godlovi.
11:34
Vyloučen hráč Jurčík (Litvínov), 2 min. za nedovolené bránění
Jurčík vrazil do Mateje Tomka v brankovišti a tohle bude za dvě minuty. Tomek bude v pořádku.
11:39
Mueller s Holíkem honí puk po prknech, Kometa hledá skulinku, kudy vypálit.
11:56
Ta se objevila Ďalogovi od modré. Godla musel vytáhnout dobrý zákrok lapačkou, na puk ale viděl.
12:13
Rychlá sehrávka ve slotu před Godlou, kde byli všichni tři útočníci první formace Brna zakončoval Mueller z levého kruhu. Střela mezi betony ale nebyla tak přesná a rychlá, aby stačila na výborného Godlu.
12:40
Střílel Mueller, opět z levého kruhu, Godla je vyrazil před sebe, kam mezitím sjel Ďaloga. Jeho pokus už byl pro Godlu nestihnutelný, obránce ale poslal puk po ledě těsně vedle tyče.
13:29
Vincour se ocitl osamocený v mezikruží, a ne jednou, ale hned třikrát. Ani jednou se mu ale nepodařilo vystřelit tvrdě a tak první početní výhoda domácích přijde vniveč.
13:56
Hosté už jsou nějakou chvíli v plném počtu a můžou konečně zase do útoku. Rozehrávka Hrbase ale míří na hole domácích.
14:29
Kouč Růžička vynechává čtvrtou formaci, na ledě je lajna Estephana. Ta se ale do uzávěry útočného pásma nedostala.
15:26
Kometa se dostala do útočné třetiny a kombinovala v levém kruhu. Litvínovští je ale připravili o puk a posílají ho na zakázané uvolnění.
15:28
Holík vyhrál vhazování pro Muellera a ten okamžitě pálil. Levý beton Godly ale byl připraven na správném místě.
16:19
Jurčík dostal puk na útočné modré, zatáhl jej do levého kruhu a pálil příklepem šílenou ránu na Tomka. Pukus měl razanci, ale ne přesnost a tak se skóre nemění. Následovat bude komerční přestávka.
16:50
Kometa dlouho ovládá útočné pásmo, Krištof tancuje kolem Hübla, ani jemu či Rothovi se nedaří najít volný prostor, odkud by mohli ohrozit Godlu.
17:36
Nakonec puk doputoval za branku Godly, kde byl Horký, jenž rychle hleedal Mageeho před brankou, jeho pas ale nenašel Kanaďana.
18:06
Ke střele se dostal Erik Meluzín na jedné straně, netrefil jeho branku a do útoku mohli hosté. Do zakončení zápěstím kousek za modrou se položil jediný úspěšný střelec zápasu Balinskis, tentokrát ale puk Tomek drží.
18:48
Lotyšský obránce ale i po vhazování dělá vrásky obráncům Komety. Natáhl na sebe dva hráče a poslal puk Zygmuntovi na pravém křídle. Ten pálil zápěstím mezi betony Tomka, slovenský brankář ale zasáhl včas a bez problémů.
19:17
Puk končí v ochranné síti nad brankou Godly, vhazovat se bude po jeho pravici.
19:37
Hrbas se dostal ke střele po odrazu od ležící hole, puk ale letí vedle levé tyče.
20:00
Skončila první třetina.
Na střely máme vyrovnáno 11:11, vedení ale drží hosté po brance Balinskise, který propálil nahozením vše, co mu stálo v cestě. Tomek se přesouval a asi nebude mít úplně čisté svědomí. Kometa poté přidala a měla možná více gólových šancí, na ty se ale hokej nehraje.
Vše je nachystáno k začátku druhé třetiny.
20:00
Začala druhá třetina.
20:06
Kometa vyhrála vhazování, na puk se na chváíli dostal Mueller, přišel ale o něj ještě před modrou čarou.
20:40
Meluzín teď dopňuje první formaci místo Zaťoviče.
21:08
Do útoku jde tým hostí a Balinskis potvrzuje, že je dnes ve střelecké chuti. Znovu nahazoval, z pravé strany od modré čáry. Tentokrát ale neúspěšně.
22:58
Ostřížek dostal puk mezi kruhy a pálil z výborné pozice. Dorážel po něm ještě Meluzín. Ani jeden ale Godlu nepřekonal.
23:52
Za Godlou vzápětí zvoní horní tyč, Zaťovič dostal pas na levý kruh, odkud rychle pálil. Chyběly milimetry, ale slovy Karola Poláka, bylo jich mnoho.
24:30
A další obrovská možnost k vyrovnání, do samostatného úniku se dostal na středu modré čáry najíždějící Mueller, jeho forhendové zakončení ale Godlu nepřekvapilo, protože Mueller netrefil branku a střela jen prolétla kolem levého betonu Godly.
25:38
Čtvtrtá formace Litvínova se snaží uklidnit trochu obranné řady a alespoň na chvíli ulevit Godlovi od tlaku. To se jí zatím daří, puk je daleko od jejich klece.
26:09
Litvínov také po delší době zakončil, od modré čáry pálil Irving. Tomek byl ale postavený dobře a na střelu měl výhled. Puk ale raději schovává v lapačce a na řadu tak přichází první reklamní přestávka.
26:13
Esptephan vyhrál vhazování, ale puk vystihl Ostřížek, který hned poslal Pavlíka do samostatného zakončení. Zkoušel kličku do bekhendu, puk mu ale ujel, a tak ano další příležitost k vyrovnání neslaví úspěch.
26:33
Hübl přišel o puk u pravého mantinelu a tak dal možnost Muellerovi s Holíkem. Druhý jmenovaný poslal puk před branku na Američana, ten ale kotouč nedokázal usměrnit na branku Godly.
27:12
Krištof vybojoval další puk a Kometa v druhé části dominuje. Godla je ale znamenitý.
27:40
Do dobré příležitosti se dostal Erik Meluzín, pálil ze slotu forhendem pod vyrážečku Godly, ten je ale rozchytaný výborně.
28:24
Kometa dále mačká hosty, chybí tomu ale přesné zakončení. Nyní si své voje rovná Holík.
29:23
Tohle už snad není možné. Holík ujel po pravé straně, pálil na zadní tyč, kde jště Godla dokázal zasáhnout, tam byl ale Zaťovič a před ním prázdná branka. Kapitána Brna ale zastavil vracející se obránce vystrčenou holí.
30:31
Vincour kombinuje s Rákosem u levého mantinelu, pak puk letěl k Rothovi na pravé straně u modré čáry, ten si s kotoučem sjel blíže a pálil tvrdě zápěstím nad pravé rameno Godly. Ten jej ale opět rychle vytrčil a puk letí nad branku.
31:16
V Brně se hraje nyní hokej na jednu branku. Domácí lisují Litvínov a přidávají střelu za střelou.
32:08
Mueller (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Holík a Pavlík
Stav zápasu Kometa - Litvínov 1:1

Pavlík získal puk v pravém rohu pro Holíka na pravém kruhu, ten nabil mezi kruhy Muellerovi do nápřahu a je vyrovnáno. Godla neměl na střelu nad lapačku nárok. Co je neuvěřitelné je radost Muellera. Vykopnul brusli snad metr a půl do vzduchu.
32:49
Balinskis už vyváží kotouč, domácí ale nechtějí ztratit získané momentum a brzy získává kotouč, Chalupa se k němu pak dostal těsně před vlastní modrou, pod tlakem ale jen vyhazuje na zakázané uvolnění.
33:22
Krištof zatáhl puk po pravém mantinelu, odkud přihrával Horkému na střed. Demel mu ale položenou holí k ledu zabránil v převzetí puku.
34:20
Troška emocí už je z ledu cítit. Rákos dotíral na Godlu po jeho zákroku. Mela v brankovišti je ale zbytečná. Litvínovský brankář má puk a rozhodčí píská.
34:58
Gulaši ukázal, že není jen drsným zlým mužem. Puk převzal na útočné modré a Balinskisovi stahovačkou zamotal nohy a ruce do sebe. Pak vypálil z levého kruhu, Godla byl ale postavený dobře.
35:20
Do úniku se prodral Zdráhal, neměl ale čas na žádné finesy a tak pálil z pravého kruhu. Tomek byl připravený v postavení a nakonec ani zasahovat nepotřeboval.
36:34
Horký (Kometa) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Holík a Meluzín
Stav zápasu Kometa - Litvínov 2:1

Holík převzal puk na modré čáře, zatáhl jej středem, přes ležícího Irvinga hodil puk žabičkou Horkému a ten už měl snadnou práci proti přesouvajícímu se Godlovi, Horký mu ještě vysekl kličku a prostřelil forhendem do poloodkryté klece.
37:08
Kometa je na koni. První formace znovu proniká do pásma.
38:04
Do úniku dva na jednoho se dostali Krištof z pravé strany, kterému ještě najížděl Horký. Slovenský centr to vzal na sebe, střela po vyjetí si na střed ale Godlu nepřekvapila. Vhazovat se bude po levé ruce Godly.
38:24
Hala gratuluje Luboši Horkému ke gólu, ale také Eriku Meluzínovi k vůbec první asistenci v extralize.
39:18
Zdráhal v poslední minutě druhé části nejvíce ohrozil branku komety, najel pravým kruhem a zakončoval nadvakrát bekhendem Tomek ale byl k tyči přitisknutý pevně.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhá třetina se odehrála takřka na jednu klec. Skóre je k hostům ještě milostivé, Kometa soupeře zašlapala do ledu a Vladimír Růžička musí hodně nabudit svůj tým, aby přeřadili zpátky alespoň na vyrovnaný výkon s dnešním soupeřem.
Tomek s Godlou už drásají led ze svých brankovišť. Bude se hrát.
40:00
Začala třetí třetina.
40:18
Kometa bude rozehrávat, po vhazování má puk Holland.
40:30
Holík (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Mueller a Zaťovič
Stav zápasu Kometa - Litvínov 3:1

A rozehrává hodně mocně! Zaťovič dal puk na pravou stranu najíždějícímu Muellervi, ten mohl jít do zakončení, zbruslil ale na střed a poslal přihrávku Holíkovi najíždějícímu zleva, který už puk převzal za bezmocným vyjetým Godlou a uklízel do prázdné branky.
41:34
A domácí dále rozehrávají další akce. Vincour teď projel celým útočným pásmem podél mantinelů, nic z toho nebude, ale rozhodně to ukazuje, kdo je momentálně psychicky nahoře.
42:50
Vhazovat se bude před Tomkem. Po jeho pravici. Po rozehrávce se dostal do zakončení z levého kruhu Hrbas, beton Tomka ale byl připravený u pravé tyče.
44:06
Druhá formace domácích se teď probíjela po levém mantinelu, do zakončení se ale nedovedli prosadit. Na druhou stranu tak míří Straka s Demelem.
44:56
Kometa se teď osvobozuje zakázaným uvolněním.
45:25
Po vhazování se Kometa opět uchýlila k zakázanému uvolnění, člení tím ale hru a nedovolují Litvínovu nabrat tempo.
45:50
Holland je dalším mužem, který vyhazuje po mantinelu na druhou stranu ledové plochy, pískat se tentokrát nebude, Litvínovští podle rozhodčích mohli hrát.
46:18
Mueller (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Holík a Zaťovič
Stav zápasu Kometa - Litvínov 4:1

A druhá branka Američana, dostal pas na modrou čáru a tentokrát nehledal nikoho. Zápěstím prostřelil Godlu a zřejmě rozhoduje toto utkání.
47:05
Komeťáci oslavuje první formaci. Ta dnes skórovala třikrát a vypadá, že si vzpomněla na svoji fazonu z minulého ročníku.
47:54
Přihrávka na Jurčíka přes celé kluziště nenašla adresáta a tak se hra vrací ke Godlovi.
48:00
Ostřížek vyhrál vhazování a Holland vyzkoušel od modré zápěstím své štěstí.
48:56
Kudrna posílá puk po mantinelu za branku Tomka, puk se pak dostal až na modrou čáru k Irvingovi, který nabíjel Hrbasovi, jeho rána ale neměla přesnost.
49:20
Vzápětí pálil z mezikruží Chalupa a po něm dorážel Sukel. Tomek ale drží.
49:57
Vhazuje se před Tomkem, Litvínov ještě zkouší bojovat s osudem dnešního zápasu.
50:16
Gulašiho pas středním pásmem zachytl Zygmunt. Pálil těsně za modrou, ale puk se nedostal ani k Tomkovi.
51:31
Vincour teď narazil Demela tvrdě na mantinel za Godlovou klecí, rozhodčí vyhodnotili střet čistě, Demel odjíždí v předklonu na střídačku.
52:16
Hrbas chtěl vyslat Lukeše, poté se Irving snažil nastartovat Chalupu, Litvínovu se ale nedaří překonat útočnou modrou.
53:02
Kometa hraje hodně v pohodě a zřejmě dnešek potáhne do zdárného konce. Poslední komerční pauza ještě dává Litvínovu čas na poslední instrukce do závěrečné stíhací jízdy. Vhazovat se bude před Godlou.
53:18
Puk ale míří rychle na duhou stranu. Demel nahazoval od modré čáry a puk doletěl až k Tomkovi. Slovenský brankář uklidňuje tým přerušením hry.
53:37
Kometa se osvobozuje snadno a jen nahazuje puk za Godlovu klec, tam rozehrává Baláž, Litvínov ale zase musí jet přes celí kluziště.
54:14
Tomek si připisuje svůj zákrok zápasu. První ránu z mezikruží vyrazil před sebe, kam dojel Irving a snažil se rychle poslat puk na poloprázdnou klec. Tomek ale lapačkou puk polapil a efektně si zákrok patřičně vychutnal.
55:20
Chalupa s Lukešem se snažili prokombinovat se útočnou třetinou, puk ale rychle míří pryč ze třetiny a kometa si zápas hlídá.
56:10
Baláž dostal nabito na pravé straně u modré čáry do příklepu. Bomba ale jen proletěla kolem Tomkovy klece.
56:31
Brno ovládlo vhazování a puk vyváží do středního pásma. To domácím stačí.
56:41
Bartejs se snažil zaskočit obránce hostí nahozením za ně, překvapil ale i Rákose, a tak puk míří na zakázané uvolnění.
57:33
Hübl (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Lukeš a Chalupa
Stav zápasu Kometa - Litvínov 4:2

Tak přeci jen dramatizace. Lukeš dostal puk na pravé straně modré čáry, podíval se na najíždějícího Hübla, který dostal luxusní pas. Tomek se musel přesouvat a zkušený útočník měl snadnou práci jej překonat.
58:11
Vyloučen hráč Demel (Litvínov), 2 min. za nesportovní chování
Demel atakoval Mageeho. Rozhodčí jej vylučují za nesportovní chování.
58:31
Litvínov se dokázal osvobodit, jenže přišli v protiútoku o puk a Vincour, čekající na modré čáře jel do samostatného úniku. Godlu zkoušel překonat kličkou na vyrážečku, ale neuspěl.
58:58
Zaťovič má puk za brankou Godly a Brno si užívá klidného konce utkání.
59:30
Mueller dal žabičku Holíkovi do jízdy na levém kruhu. Ten zkusil bekhendový blafák. Puk zvednul ale až příliš.
59:48
Vyloučen hráč Horký (Kometa), 2 min. za podražení
Konec utkání.
Kometa dnes zvládla obrat a koncovku zápasu potom dominovala. Učeň Jiří Kalous poráží svého mistra Vladimíra Růžičku a Kometa tak bere druhou výhru v řadě. Díky za sledování a přeji hezký zbytek večera.

Vzájemné zápasy

17. 2. 2023 17:30Litvínov–Kometa 3:2
3. 1. 2023 18:00Kometa–Litvínov 3:1
20. 11. 2022 15:30Litvínov–Kometa 5:1
7. 10. 2022 18:00Kometa–Litvínov 5:4
22. 2. 2022 17:20Kometa–Litvínov 1:5
9. 1. 2022 15:30Litvínov–Kometa 2:3
21. 11. 2021 17:00Kometa–Litvínov 4:2
1. 10. 2021 17:30Litvínov–Kometa 3:4
30. 1. 2021 17:00Kometa–Litvínov 3:4
22. 12. 2020 17:30Litvínov–Kometa 2:1
21. 12. 2020 17:30Litvínov–Kometa 6:7
9. 11. 2020 18:00Kometa–Litvínov 2:4
26. 1. 2020 15:00Kometa–Litvínov 4:3
18. 12. 2019 17:30Litvínov–Kometa 5:2
27. 10. 2019 17:00Kometa–Litvínov 4:3
13. 9. 2019 17:30Litvínov–Kometa 2:1
24. 2. 2019 16:00Litvínov–Kometa 3:4
13. 1. 2019 17:00Kometa–Litvínov 3:5
25. 11. 2018 17:20Litvínov–Kometa 2:3
12. 10. 2018 18:00Kometa–Litvínov 3:1
4. 3. 2018 16:20Kometa–Litvínov 4:0
12. 1. 2018 17:30Litvínov–Kometa 1:4
26. 11. 2017 17:00Kometa–Litvínov 6:2
15. 10. 2017 17:30Litvínov–Kometa 4:3
15. 2. 2017 17:20Litvínov–Kometa 5:3
28. 12. 2016 18:00Kometa–Litvínov 2:1
13. 11. 2016 17:30Litvínov–Kometa 3:2
27. 9. 2016 18:00Kometa–Litvínov 7:1
5. 2. 2016 18:00Kometa–Litvínov 1:6
26. 12. 2015 17:30Litvínov–Kometa 0:1
15. 12. 2015 18:00Kometa–Litvínov 1:3
20. 9. 2015 17:30Litvínov–Kometa 2:3
3. 4. 2015 18:20Litvínov–Kometa 3:2
31. 3. 2015 17:20Kometa–Litvínov 4:1
30. 3. 2015 18:15Kometa–Litvínov 0:3
27. 3. 2015 17:10Litvínov–Kometa 2:1
26. 3. 2015 18:20Litvínov–Kometa 3:2
1. 2. 2015 18:20Kometa–Litvínov 2:1
26. 12. 2014 17:30Litvínov–Kometa 1:3
2. 11. 2014 18:20Kometa–Litvínov 5:6
21. 9. 2014 17:30Litvínov–Kometa 6:1
28. 2. 2014 18:00Kometa–Litvínov 4:1
5. 1. 2014 18:20Litvínov–Kometa 4:1
22. 11. 2013 17:00Kometa–Litvínov 2:3
6. 10. 2013 17:30Litvínov–Kometa 1:4
3. 2. 2013 17:00Kometa–Litvínov 3:4
26. 12. 2012 18:15Litvínov–Kometa 5:2
14. 11. 2012 18:00Kometa–Litvínov 3:4
30. 9. 2012 17:30Litvínov–Kometa 4:3
27. 1. 2012 18:20Kometa–Litvínov 4:1
9. 12. 2011 17:30Litvínov–Kometa 3:2
30. 10. 2011 18:10Kometa–Litvínov 5:1
23. 9. 2011 17:30Litvínov–Kometa 4:1
18. 1. 2011 17:30Litvínov–Kometa 1:7
7. 12. 2010 18:00Kometa–Litvínov 4:1
29. 10. 2010 17:30Litvínov–Kometa 5:3
21. 9. 2010 18:10Kometa–Litvínov 3:1
17. 1. 2010 17:00Kometa–Litvínov 3:2
27. 11. 2009 17:30Litvínov–Kometa 6:5
11. 10. 2009 17:00Kometa–Litvínov 1:3
11. 9. 2009 17:30Litvínov–Kometa 5:3

Diskuse


J22a44n F31o94j42t96ů 3781483675744: Po odpykaném trestu se musí na toho, kdo si trest odpykal, pohlížet jako na netrestaného. (19:00)

M30o35j35m30í34r S56k44á81l72a 2150792366: Kometa vyprovodí pravomocně odsouzeného gaunera Žvejkala tam, kam patří...!!! (16:54)