Dobrý den ze stadionu Ivana Hlinky! Do Litvínova přijíždí k zápasu předposledního kola extraligy Olomouc a týmy dělí pouhé čtyři body, takže půjde o třaskavý souboj o pozici v tabulce.
Litvínov má motivaci o poznání větší. Čtyři body náskoku je dělí od Karlových Varů na třinácté pozici, na níž tým po následujícím kole ukončí sezonu. Naopak jen tři body před Litvínovem se nachází brněnská Kometa.
Olomouc už má naopak jistou účast v předkole play off a hrát bude o nasazení a přijatelnějšího soupeře do vyřazovacích bojů.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Pešina (CZE), Sýkora (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 3 127

Hanáci si na Chemiky troufají s velkou jistotou v zádech. Čtyřikrát z posledních pěti vzájemných soubojů zvítězili, navíc proti Litvínovu mají skvělou produktivitu, hned třikrát Severočeši odjížděli z ledu s čtyřgólovým přídělem.
Do branky hostí se staví obyčejně dvojka Jan Lukáš. Branislav Konrád dnes v sestavě chybí. Domácí naopak posílají do klece jedničku Denise Godlu.
Hokejisté už nastupují na led, Litvínovští vypadají odhodlaně k zisku alespoň dvou bodů, což jim stačí na definitivní jistotu postupu. I kdyby prohráli, stačí, aby Vary ztratily dva body v Plzni. Jistě si ale postu chtějí uhrát sami.
Soupeři se dnes budou poznávat velmi dobře, domácí oblékli černožlutou sadu, hosté v bílé sadě s červenými prvky.
0:00
Utkání začalo.
0:08
Olomouc ovládla úvodní buly, do útoku se ale pustili Chemici, kteří rychle získali puk a z mezikruží pálil Straka, neb Litvínovští zahájili druhou formací. Pálil mimo.
0:50
Godla musel za svoji klec pro nahození soupeře, tam ho rychle napadá Knotek.
1:06
Olomouc se dopustila zakázaného uvolnění.
1:27
Klimek s Kolouchem se dostali do útočného pásma, při druhé výměně puku mezi sebou o puk přišli.
1:51
Fronk fauluje při samostatném úniku Nahodila, Krejčí půjde na trestné střílení.
1:51
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Krejčí (Olomouc) neproměnil
Bostonský medvěd rozhoupal ramena, jenže Godla se ani nepohnul a tak střela mezi betony nemohla najít skulinu v připraveném brankáři.
2:15
Zygmunt tečoval nahození od modré čáry, které vyslal z osy hřiště Hrbas. Lukáš byl ale blízko Zygmuntovi, a tak změna směru puku nemohla nadělat brankáři příliš vrásek.
2:42
Káňa (Olomouc) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Nahodil a Ondrušek
Stav zápasu Litvínov - Olomouc 0:1

Z ničeho nic se stadionem rozlehl smutek, ťukec Olomouce z první po nenápadném překonání modré čáry slaví úspěch. Nahodil dostal výborný pas za branku od modré čáry z hole Ondruška a Káňa u levé tyče už měl otevřenou branku před sebou.
3:26
Litvínov se musí oklepat a dělá to nejlepší, co může, tedy tlačí Olomouc v její třetině. Lukáš musel zasahovat proti nahození Zemana, neměl ale moc potíží.
4:24
Burian nechtěně tečoval nahození Stříteského a Lukáš musel rychle reagovat na změnu směru kotouče. Zvládl to však s přehledem.
5:10
Puk se válel na brankové čáře po ráně Demela z levého kruhu. Lukášovi puk vypadl, obránci ale stačili zakročit a rozhodčí hned inzerovali, že situaci měli pod dohledem a není ani třeba konzultace s videem.
5:30
Olomouc se stáhla do bloku a čeká na skulinky pro brejky, Litvínovští naopak musí útočit a to se jim zatím nedaří, Olomouc brání svoji modrou čáru v pěti.
6:18
Lukáš zasahoval vyrážečkou proti nahození Jarůška z pravé strany, tohle ale nebyl pokus, který by měl znamenat změnu skóre.
6:35
První komerční přestávka se odehraje po nahození kohoutů na Godlu, které si slovenský brankář raději ponechá v lapačce.
6:35
Hübl vyhrál vhazování proti Kolouchovi a Litvínov půjde do útoku.
6:48
Kolář pálil od modré čáry příklepem na levou tyč Lukášovy branky. Někdo z Olomouckých beků se tam položil do střely a ještě tečoval puk nožem brusle tak, aby kotouč proletěl těsně vedle brankové konstrukce. Rána to ale byla parádní.
7:40
Godla si připisuje také další zákrok. Tentokrát proti slabému nahození, se kterým neměl potíže. Kohouti ale zle dotírali proti jeho rozehrávce, a tak přerušuje hru.
8:04
Káňu s Krejčím nyní zastavuje ofsajd.
8:19
Krejčí vystihl rozehrávku Chemiků na pravém kruhu útočné třetiny Olomouce. Nic ale s pukem nevymyslel, protože byl rychle dostoupený a neměl prostor.
8:33
Další ofsajd Hanáků.
8:44
A postavení mimo hru také na druhé straně, čároví tentokrát nachytali Patrika Zdráhala.
9:03
Olomouc hodně vysunula napadání a dere se nepříjemně po rozehrávce domácích. Teď se to dařilo třetí formaci hostí.
9:48
Na ledě pomáhá Chemikům Fratišek Lukeš, který je dnes zapsán jako třináctý forvard a zkušený matador hned získává puk.
10:28
Týmy se teď snaží projít do útočné formace s pukem na holi. Je z toho ale spíš závod o to, kdo překoná rychleji střední pásmo.
11:05
Litvínov se dostal ke střele Zemana z pravé strany od modré čáry. Puk se odrazil od Ondruška pro Demela, ten se ale ke střele neodhodlal a pak nechtěně pokaženou přihrávkou vyhnal domácí z útočného pásma.
11:23
Litvínov se dopustil zakázaného uvolnění a hra se tak přesune před Godlu.
11:23
Rozhodčí si všimli neuchycené ochranné sítě a tak dávají pokyn údržbářům a rolbařům, aby nedostatek odstranili, jinak nenechají hru pokračovat. Oko sítě se uvolnilo z úchytu na vrcholu plexiskla.
11:29
Káňa po vhazování pálil z velkého nápřahu, rána ale nedoputovala ke Godlovi.
12:17
Sukeľ vybídl Jarůška na pravé tyči, ten ale netrefuje klec.
12:30
Strejček (Litvínov) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Jarůšek a Zygmunt
Stav zápasu Litvínov - Olomouc 1:1

Zygmunt pálil z otočky na levém kruhu, puk srazil stínící Jarůšek a jeho nechtěnou asistenci zařídil Strejček, který mu vypomáhal v útočném snažení a dorazil puk za Lukáše.
13:06
Komerční pauza dává svěřencům trenéra Motáka se vzpamatovat z inkasované branky. Musí ale čelit dalšímu tlaku, protože se vhazuje před Lukášem v pravém kruhu.
13:10
Hanáci ale zvládli vhazování lépe a do útoku se tak tlačí Kolouch s Klimkem.
13:34
Rašner nahodil puk do jízdy Klimkovi, pas byl ale prudší, než by Klimek pokračoval a tak Godla povyjel a schoval puk pod svoji lapačku.
14:00
Hrbas se dostal k ráně z levé strany modré čáry, jenže jeho střelu tahem blokuje Švrček.
14:33
Káňa s Nahodilem získali puk a Olomouc se usadí v útočném pásmu.
14:54
Vyloučen hráč Sukeľ (Litvínov), 2 min. za hákování
Tlak Olomouce a rána Káni z mezikruží vyprovokovala Sukeľa k faulu na Davida Krejčího před brankou.
15:10
Olomouc vyhrála vhazování a kombinovala v útočné třetině. Na střelu ale nedošlo.
15:33
Hübl získal puk na Krejčím a hned jej poslal přes celé kluziště.
15:53
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za naražení zezadu
Knotek srazil Střteského v útočném rohu a rozhodčím se tento zákrok nelíbil.
15:55
Hraje se čtyři na čtyři. Olomouc vyhrála buly, jenže dlouhý pas střední třetinou nalezl jen hokejky Chemiků.
16:33
Rašner ztratil puk po souboji v pravém útočném rohu a puk se pak dostal k Demelovi na levém kruhu, kam si sjel na střelu. Rána končí v lapačce Lukáše.
17:11
Zdráhal už s pukem v mezikruží při přesilové hře. Pálil pohotově, ale jeho rána byla zblokována.
17:48
Pokus Zdráhala dokázali Hanáci zblokovat a poté i vyhodit kotouč ven. To jim bude stačit, aby se vrátili do plného počtu.
18:35
Vervě se nedaří přejít střední pásmo s pukem na holi.
19:05
Teď už ale ano. Zygmunt zavezl puk po levém mantinelu, bekhendem předhodil kotouč na osu hřiště Hüblovi. Ten ale nechal Lukáše vyniknout, Olomoucký gólman ránu z první dokázal chytit.
19:16
Vyloučen hráč Zeman (Litvínov), 2 min. za hrubost
Zbytečný útočný faul Zemana rozhodčí zachytili. Viktor Hübl protestuje, rozhodčí ale nedovolený zákrok úplně mimo hru zachytili a nenechají jej bez trestu.
19:41
Hosté ale prohráli buly a Chemici je nenechali získat pásmo dlouho zpět.
19:56
Krejčí nabil Káňovi do obrovské rány z mezikruží. Godla při zákroku vyhodil klec z kolíků, neúmyslně a tak rozhodčí jen nechají branku opět ukotvit.
20:00
Skončila první třetina.
Parádní třetinu máme za sebou. Krejčí neproměnil trestné střílení, Olomouc ale přesto vedla zásluhou Káni. Chemici ale reagovali šťastnou asistencí Richarda Jarůška, kterého trefila střela a Jan Strejček vyrovnal. Olomouc začne druhou část v přesilové hře, zbývá jim ještě minuta a šestnáct vteřin.
Statistika nabízí zajímavý fakt, Kohouti vyslali na Godlu jen tři rány. Lukáš si připsal devět zákroků proti deseti střelám.
Vše je nachystáno k druhé třetině. Začíná se v oslabení domácích.
20:00
Začala druhá třetina.
20:05
Litvínov ale uspěl na vhazování a puk letí za branku Lukáše.
20:24
Káňa nahazoval bekhendem z pravého kruhu a obránci si puk srazili na Godlu. Toho ale kotouč trefil. Hra je přerušená po zásahu pukem do obličeje, který schytal kapitán hostí Ondrušek. Z toho tekla krev a míří s ručníkem u pusy do kabiny.
20:33
Olomouc pokračuje v přesilové hře, do útočné třetiny se ale musí nejprve vrátit.
20:55
Nahodil se nedostal k puku mezi kruhy, puk tak doputoval až k Rašnerovi u modré čáry, ten napřáhl, přihrával ale Káňovi v pravém kruhu. Útočník ale pas nečekal, a tak rána nebyla tak prudká, jak by si představoval a Godla zasáhl snadno betonem.
21:39
Fronk si chtěl prohodit Řezníčka v době, kdy už Litvínov byl kompletní a mířil za útočným snažením. Řezníček se však nachytat nenechal a dostal se k puku.
22:32
Bambula se dral ke kotouči u mantinelu na levém kruhu, Zeman ale byl rychlejší.
22:52
Litvínov se valil do útoku, jenže Zdráhala zastavuje ofsajd.
23:15
Hübl se otočil kolem klece Lukáše a poslal puk do mezikruží pro Havelku. Ten zavřel oči a pálil, co mu síly a odolnost hokejky dovolily. Jenže tohle chtělo přesné umístění, nikoliv sílu. Velká škoda pro domácí.
23:36
Strejček je dnes kromě střelce také otloukánkem, v první třetině byl tvrdě nastřelený, teď byl zasažen pukem do obličeje podobně jako Ondrušek. Alespoň z něj neteče krev, jako z kapitána Olomouce.
24:14
V středním pásmu se srazili Kolář s Nahodilem, jenže nešlo o žádný hit. Ani jeden pořádně o druhém nevěděl, a tak oba padli k ledu dost překvapeně. Rozhodčí raději přerušili hru, hráči vypadali otřeseně.
24:35
Zdráhal se pokusil o přihrávku sám sobě o mantinel, své nohy ale přecenil, tohle nemohl stihnout za obránci dojet.
24:54
Olomouc se dopouští dalšího ofsajdu. Knotek se tak rovná proti Gerhátovi.
25:26
Bambula (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kusko
Stav zápasu Litvínov - Olomouc 1:2

Godla zpytuje svědomí. Bambula se protáhl od levého mantinelu mezi Gerhátem a Hrbasem a v pádu bekhendem krkolomně zakončil mezi betony. Brankář se před tím ale pokusil mu puk vypíchnout holí a právě tento pohyb vytvořil mezeru mezi jeho betony.
26:07
Lichancova řada chce zatlačit na Litvínov, dokud to víc bolí a předvádí perfektní napadání. Demel musel hodně vyšívat za brankou Godly u mantinelu, aby nepřišel o puk.
27:03
Vyloučen hráč Jarůšek (Litvínov), 2 min. za podražení
Jarůšek byl až příliš horlivý při napadání rozehrávky Olomouce, neuhlídal svoji hůl, podrazil Káňu, a Olomouc tak má perfektní příležitost ještě odskočit soupeři.
27:05
Puk se při vhazování dostal do šermovačky hráčů a vyletěl prudce mimo hrací plochu.
27:19
Krejčí byl mimo útočnou třetinu, a tak se musí Olomouc znovu dostávat do pásma.
27:40
Krejčí se zlobí na rozhodčí, byl prvním u puku a také byl nejblíže nahození beků. O zakázané uvolnění nemohlo jít, jenže rozhodčí už se upískli. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
28:04
Hübl už se dral mezi beky, když Olomouc zaváhala v přihrávkách. Rybičku za ním ale hodil Alex Rašner a odzbrojil matadora, který by jinak šel do samostatného úniku.
28:49
Rašner se pak dostal k tvrdé ráně, puk byl někde na brankovišti a vykutálel se příznivě pro Knotka, ten ale kus černé gumy netrefil, i když měl branku odhalenou.
29:32
Litvínov už je kompletní a muži v černém už se rovnají k založení útoku.
30:05
Jenže s pukem operují Hanáci a Černý i Groch se dostali k nahození puku od modré čáry na Godlu. Po pokusu druhého jmenovaného brankář domácích raději přerušuje hru.
30:27
Groch testoval krátce po vhazování pozornost Godly znovu a ten měl hodně ztížený výhled. Dokázal se však zorientovat rychle a s dorážejícími hosty mu pomohli jeho obránci.
30:57
Groch chyboval v rozehrávce a domácí se tak dostali k pokusu z pravé strany. Lukáš však byl v pozoru a hru raději při první příležitosti přerušuje.
31:49
František Lukeš by se do hry měl dostávat častěji, jeho přehled zařídil dobrou palebnou pozici Strejčkovi. Tomu ale rána nesedla.
32:41
A další skvělý pas Lukeše. Ten hledal Sukeľa na pravé tyčce, před kterým se otevřela klec, neboť Lukáš byl v přesunu k levé tyči. Slovenský útočník však terstuhodně selhal a branku netrefil a promáchl.
33:02
Komerční pauza trochu naředí intenzivitu posledních minut hry.
33:30
Domácí mají puk za brankou Godly a chystají se na další výpad proti Lukášovi, rozehrává Zeman.
34:00
Zkoušel vybídnout Zygmunta, pas byl ale trochu prudší, než polský střelec potřeboval.
34:07
Vyloučen hráč Kunc (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Litvínov dostane přesilovku, po nevybíravém zákroku Kunce na Zygmunta.
34:35
Litvínov v pěti forvardech rozehrává přesilovku.
34:58
Straka se dostal k puku na vrcholu kruhů a tvrdě pálil. Lukáš ale byl postavený správně a puk srazil za svoji klec.
35:24
Krejčí získal puk při napadání a vybídl Klimka před brankou k zakončení jednou rukou. Godla dává pozor i v přesilovce a Klimek byl blízko.
35:50
Litvínov se snažil rozhodit kompaktní čtverec Olomouce, Hrbas se ale ke střele nedostal a pak se Kohouti osvobodili, když donutili domácí vyklidit pásmo vynuceným ofsajdem.
36:28
Kunc se z trestné lavice rovnou zapojil do hry a s Lichancem a Burianem honili puk po mantinelu útočného pásma.
37:02
Kudrna získal pásmo podél levého mantinelu a když byl na úrovni čárek útočných kruhů pálil zápěstím. Lukáše trefil do masky, a tak rozhodčí přerušili hru.
37:12
Olomoučtí vyhráli buly, jenže rozehrávka končí až za Godlou a tak se píská zakázané uvolnění. Buly se bude opakovat, konkrétně po pravici Lukáše.
37:32
demel vyhodil přes tři čáry, jenže Jarůšek ukázal bojovnost a byl u puku první, tudíž se zakázané uvolnění pískat nemůže. Obránci hostí ale urostlého Chemika dostoupili a odzbrojili.
38:16
Rašner hned za modrou nahazoval na Godlu, trefil ale prvního blokujícího muže.
38:37
Zdráhal vyzval parádní bekhendovou přihrávkou Zygmunta stojícího přímo před Lukášem k zakončení. Brankář byl ale hodně blízko a polský střelec neměl kudy jej prostřelit. Snažil se kotouč protlačit někudy pod ním, nakonec ale končí na zádech, neboť obránci takové jednání nesnáší.
39:06
Zdráhal opět servíroval luxusně z levé strany, tentokrát Fronkovi na pravý kruh. Ten pálil zápěstím pohotově, jenže netrefil klec.
39:17
Na druhé straně se do rány z levého kruhu dostal z protiútoku Klimek, jeho pokus byl přesnější, ale slabší a tak jej snadno zastavil Godla.
39:53
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za podražení
Srážka ve středním pásmu má dohru. Klimek seknul holí přes nohy pronikajícího obránce domácích a půjde si sednout.
39:58
Litvínov se ještě pokoušel ohrozit Lukáše, Zdráhal ani Straka se ale k zakončení nedostali.
40:00
Skončila druhá třetina.
Olomouc je stále méně aktivní ve střelbě, zásluhou odvahy mladého útočníka Bambuly ale opět vede. Verva se do toho po inkasování opřela a vytovřila si několik možností, jak vyrovnat, skvělé pasy Františka Lukeše ale nezužitkovali a tak jdou do šaten s jednogólovým mankem.
Domácí budou mít ještě minutu a 53 sekund přesilovou hru. To ale až po pauze.
40:00
Začala třetí třetina.
40:09
Litvínov vyhrál úvodní buly, začnou ale až za Godlou a ztrácí cenné vteřiny.
40:40
Olomouc hned vyhazuje puk ze svého obranného pásma po špatné přihrávce Kudrny, kterou vystihl Ondrušek.
41:20
Hrbas (Litvínov) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Hübl a Kudrna
Stav zápasu Litvínov - Olomouc 2:2

Další útok už ale vyšel. Hrbas dostal přihrávku na osu, zvedl hlavu, po ní i hů a vypálil projektil, který skončil v pravé šibenici Lukášovy klece.
41:51
Olomouc zastavuje ofsajd.
42:05
Hanáci se usazují v útočném pásmu, Škůrek pálil z pravé strany od modré čáry. Netrefil klec asi o metr.
42:53
Olomouc pronikla po levé straně do pásma prostřednictvím Kunce, Chemici je ale odzbrojili.
43:16
Signalizuje se výhoda domácích, bude se vylučovat.
43:31
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za sekání
Lichanec fauloval v útočném pásmu a domácí tak mohou otočit vývoj utkání.
44:00
Straka se snaží založit útok, Kusko ale jeho rozehrávku vystihl.
44:31
Verva se zatím s pukem nepodívala do útočného pásma. Tato přesilová hra se jí teď vůbec nedaří.
44:54
Kolouch nyní zblokoval pokus Hübla, který pálil hned za modrou čarou.
45:13
Krejčí (Olomouc) vstřelil branku (19. gól v sezóně) , asistence Ondrušek
Stav zápasu Litvínov - Olomouc 2:3

A přichází trest za mizernou přesilovou hru. Krejčí si najel podél pravého mantinelu, najel na pravý kruh a do protějšího růžku přišpendlil puk naprosto přesně, s tím Godla nemohl nic ndělat.
45:40
Kolář pálil od modré z levé strany. Lukáš ale pokus viděl a schoval jej do lapačky.
45:51
Lukáš už ležel na břiše a jen se modlil, když Sukeľ dostal puk na forhend u pravé tyče jeho klece. Slovák ale totální šanci zazdil a trefil jen boční síťku.
46:40
Hrbas rozehrával křížem na Hübla na modré čáře u pravého mantinelu. Ten jen prodloužil, ale do útoku nikdo v čeerném nešel. Olomouc tak získává puk velice lacino.
46:51
Hanáci jen nahodili na Godlu. Ten ale raději přerušuje, protože vidí, jak je jeho tým rozhozený. Následuje komerční pauza, při které si snad Vladimír Růžička své hráče porovná.
46:54
Litvínov se snaží o rozehrávku dlouhými přihrávkami. Olomouc ale tyto pokuse efektivně napadá.
47:48
Zeman se teď těžce zvedá z ledu a v předklonu míří na střídačku. Lichanec jej tvrdě trefil v pravém útočném rohu Olomouce. Zákrok byl ale naprosto čistý.
48:02
Vyloučen hráč Kunc (Olomouc), 2 min. za sekání
To se ale nedá říct o zákroku Kunce, který se ohnal po holi Hrbase a vysekl mu ji z rukavice.
48:10
Olomouc se osvobozuje vyhozením při vystihnutí křižné přihrávky z hole Straky.
48:37
Knotek znovu vybojoval puk, jenže tentokrát Hanáci nevyhodili.
48:51
Estephan dostal puk na pravou tyč a chtěl trefit vzdálenější růžek Lukešovy branky. Nebyl ale tak přesný jako Krejčí.
49:32
Další rána Kanaďana od levého mantinelu. Lukeš ale drží hosty ve vedení.
50:02
Estephan do třetice pálil z levé strany, když už Kunc naskakoval na led. Trefil boční konstrukci branky.
50:22
Strejček pálil příklepem z pravého kruhu, když Olomouc střídala celou pravou stranu hřiště. Lukáš přerušuje hru.
50:35
Vyloučen hráč Hrbas (Litvínov), 5+20 min. za úder hlavou
Úder do oblasti hlavy a krku proti Nahodilovi ve středu hřiště spáchal Hrbas. Tohle hodně zamává s šancí domácích. Nahodil odjíždí z hřiště po svých, ale značně otřesený.
50:40
Pět minut v přesilové hře začali Hanáci trávit už nyní. Do útočného pásma se ale budou muset vrátit.
51:20
Olomouc už ovládá útočné pásmo, Káňa kombinuje s Krejčím u pravého mantinelu.
51:47
Straka ale vypíchl puk a hned se pustil i v oslabení do útoku. Do zakončení se ale nedostal.
52:20
Domácí se zase osvobozují, Zygmunt vydoloval puk a dostal jej přes modrou do středního pásma.
52:44
Kusko s Kolouchem se prokombinovali do šance. Druhý jmenovaný ale v zakončení netrefil puk čistě a tak jeho pokus od levé tyče neznamená odskočení Olomouce na rozdíl dvou branek.
53:30
Olomouc příliš nezvládá přesilovku. Litvínovští zase vyhazují a zbývají jen necelé dvě minuty.
54:15
Nejprve se Hanáci nepřesnou přihrávkou vyhnali z pásma, následně jim je pískán ofsajd.
54:35
Zbývá jen minuta z trestu Hrbase. Olomouc si vyprodukovala jen jedinou pořádnou šanci.
54:35
Zbývá jen minuta z trestu Hrbase. Olomouc si vyprodukovala jen jedinou pořádnou šanci.
55:31
Rašner od modré čáry terfil prvního clonícího hráče, Litvínov už je v pěti mužích.
56:00
Oba týmy přezbrojily.
56:12
Litvínov už troubí do útoku, Kolář pálil z pravé strany tvrdý projektil od modré, sestřelil ale pouze Švrčka.
56:49
Jarůšek nahazuje na Hübla u levého mantinelu a Verva tak získává pásmo.
56:58
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za podražení
Ondrušek poslal k zemi Zygmunta a rozhodčí v jeho počínání viděli nedovolený zákrok. Verva se tak ještě může vrátit do zápasu.
56:58
Estephan vyhrál buly, to se ale bude opakovat, čárový inzeruje, že si počínal nedovoleně.
57:15
Zdráhal měl na čepeli vyrovnání, když dostal pas křížem na levý kruh. Před ním byla prázdá klec, Lukáš se neměl šanci přesunout, jenže Zdráhal trefil tyč.
58:00
Godla už je na střídačce.
58:14
Lukeš jako falešný obránce pálil z osy na Lukáše. Brankář hostí nadvakrát puk zkrotil a má kotouč v lapačce.
58:14
Vladimír Růžička si bere oddechový čas.
58:14
Jde se hrát, vhazovat se bude po levici Lukáše. Litvínov pokračuje v šesti mužích.
58:16
Hanáci nevyhodili, i když vyhráli buly.
58:35
Estephan nevypálil, protože Švrček výborně vystoupil.
58:50
Kotouč je mimo hrací plochu, ránu Estephana Švrček zblokoval někam do ochranné sítě.
59:00
Hanáci jsou zpět v pěti.
59:16
Sukeľ přišel o puk po vypíchnutí beky Olomouce, puk se ale odrazil pro Lukeše, který pálil okamžitě na Lukáše. Tihle skorojmenovci mi dávají zabrat, každopádně jejich měření zatím vždy vyznívá pro olomouckého muže s maskou.
59:32
Vhazuje se po pravačce Lukáše.
59:54
Přesně 6,7 vteřiny času zbývá do konce. Hanáci se osvobodili zakázaným uvolněním.
59:55
Krejčí byl na buly lepší než Esephan a nadějím Vervy je konec.
Konec utkání.
Olomouc bere proti oblíbenému soupeři tři plné body! Opět se ukázalo, jak je důležité míti Davida. Krejčí je tím, kdo si připisuje vítězný gól i vyhraná buly v power play Litvínova.
Olomouc tak jde na devátou pozici, Litvínov čeká duel o play off, neboť Karlovy Vary uspěly proti Plzni, a tak oba týmy dělí jediný bod. Ode mě je to vše, přeji příjemný večer.

Vzájemné zápasy

5. 3. 2023 16:30Litvínov–Olomouc 5:1
20. 1. 2023 18:00Olomouc–Litvínov 1:8
4. 12. 2022 15:30Litvínov–Olomouc 5:3
21. 10. 2022 18:00Olomouc–Litvínov 5:3
6. 3. 2022 17:00Litvínov–Olomouc 2:3
8. 2. 2022 18:00Olomouc–Litvínov 4:1
3. 12. 2021 17:30Litvínov–Olomouc 3:4
15. 10. 2021 18:00Olomouc–Litvínov 1:0
23. 2. 2021 17:00Olomouc–Litvínov 1:2
17. 2. 2021 17:00Olomouc–Litvínov 4:3
3. 1. 2021 16:30Litvínov–Olomouc 2:1
24. 11. 2020 17:30Litvínov–Olomouc 4:3
3. 3. 2020 17:30Olomouc–Litvínov 3:1
19. 1. 2020 15:30Litvínov–Olomouc 1:3
6. 12. 2019 18:00Olomouc–Litvínov 3:1
20. 10. 2019 17:30Litvínov–Olomouc 3:4
17. 2. 2019 17:00Olomouc–Litvínov 4:5
4. 1. 2019 17:30Litvínov–Olomouc 1:4
16. 11. 2018 18:00Olomouc–Litvínov 3:1
30. 9. 2018 17:30Litvínov–Olomouc 2:1
28. 1. 2018 17:00Olomouc–Litvínov 4:2
20. 12. 2017 17:30Litvínov–Olomouc 2:3
29. 10. 2017 17:00Olomouc–Litvínov 1:3
17. 9. 2017 17:20Litvínov–Olomouc 0:3
20. 1. 2017 17:30Litvínov–Olomouc 0:3
4. 12. 2016 17:00Olomouc–Litvínov 7:1
21. 10. 2016 17:30Litvínov–Olomouc 3:2
9. 9. 2016 18:00Olomouc–Litvínov 1:3
1. 3. 2016 17:20Olomouc–Litvínov 4:1
22. 1. 2016 17:30Litvínov–Olomouc 1:2
4. 12. 2015 17:20Olomouc–Litvínov 3:0
18. 10. 2015 17:30Litvínov–Olomouc 3:2
20. 2. 2015 18:00Olomouc–Litvínov 2:4
6. 1. 2015 17:30Litvínov–Olomouc 4:2
21. 11. 2014 18:20Olomouc–Litvínov 4:5
5. 10. 2014 17:30Litvínov–Olomouc 3:1