Po čtyřiadvaceti hodinách vás znovu zdravím z pražské O2 areny a přeji krásný večer. V hlavním městě se proti sobě podruhé ve čtvrtfinálové sérii hokejové extraligy postaví Liberec a Sparta.
Svěřenci trenéra Patrika Augusty mají po včerejším debaklu 0:7 nad čím přemýšlet. Ze sestavy úplně vypadli dva zkušení hráči – útočník Michal Birner s obráncem Lukášem Dernerem. Drtivá většina složení formací zůstává beze změny.
Abych byl konkrétní, Bílí Tygři ve třetí obranné dvojici nahrazují Dernera Davidem Aubrechtem. Jako sedmého beka navíc povolali Jana Štibingra. Brinera v prvním útoku nahradí Jan Ordoš, na jehož místo ve druhé formaci se posune Martin Faško-Rudáš.

Rozhodčí: Šír (CZE), Lacina (CZE) - Brejcha (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 9 514

Sparťanské trenérské duo Jandač–Hořava nechává sestavu na chlup stejnou jako v úvodním duelu, což po drtivém vítězství dává smysl.
I strážci obou brankovišť jsou stejní. Matěj Machovský má po spolehlivém představení laťku nastavenou vysoko. Jeho protějšek Petr Kváča naopak včera nemohl mnoho ovlivnit a jistě doufá, že sparťané nebudou střílet tak přesně jako včera a že mu spoluhráči více vypomůžou.
0:00
0:08
Po vyrovnaném buly se puku zmocnili Liberečtí, ale kotouč rychle zamířil mimo hřiště a opět se vhazuje na středovém kruhu.
0:53
Liberec nastupuje aktivně, aktivní byl Klapka, mimo pálil Zachar a sám před brankářem zůstal Ordoš, který si však s Machovským neporadil.
2:02
Moravčík rozehrával od vlastní branky, ovšem domácí se zatím nemohou dostat do útočné třetiny.
2:59
Dvořáček nezachytil Němečkův pas a následuje souboj za brankou.
3:15
Machovský si připisuje zákrok a vhazovat se bude po jeho levici.
3:32
Kváča na druhém konci kluziště vytěsňuje Sobotkův pokus.
3:59
Liberecký brankář vychytal i Chlapíka, který unikl obraně hostí po levé straně a prozkoušel Kváču.
4:31
Pražané zaznamenali také první silnější pasáž v utkání, s Poláškovou bombou měl Kváča mírné problémy.
4:56
Po ztečované ráně Filippiho končí puk v ochranné síti.
5:06
Kváča ramenem zasahuje proti dalšímu nebezpečnému pokusu domácích.
6:15
Sparta si od většiny obecenstva vysloužila hlasitý potlesk. Po vydařeném libereckém nástupu začíná přebírat roli aktivnějšího mužstva.
6:29
Následuje komerční přestávka a Bílí Tygři si zahrají první přesilovku, na trestnou lavici putuje Forman.
Stav zápasu Sparta - Liberec 0:1

Liberecký obránce Ladislav Šmíd předvedl skvělé sólo a hosté vedou! Po rozehrávce brankáře vzal zkušený bek kotouč, projel lehce až k Machovskému a zavěsil mezi jeho betony. Středočeši hlásí využitou přesilovku.
7:41
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.
7:44
Hned po buly pálil obávaný střelec Tomášek, trefil však přímo Kváču.
8:20
Rozhodčí signalizují opět hru v šesti a tentokrát vylučují z liberecké strany.
8:20
Trest týmu (Liberec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Trest odpyká Adam Klapka.
8:33
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Moravčík a Šmerha
Stav zápasu Sparta - Liberec 1:1

A ani Klapka nezůstane na lavici dlouho. Vladimír Sobotka ranou z vrcholku pravého kruhu propálil Kváču! Libereckému brankáři se kotouč odrazil od výstroje do sítě.
8:52
Domácí hráli v ofsajdu.
9:24
Aubrechtova střela letí do zadního hrazení.
9:38
Vitouch atakoval libereckého obránce při postavení mimo hru a sudí přerušují.
10:04
Zcela volný teď zůstal Němeček na levé straně. Jeho ránu si ale Kváča vyloženě užil a ukázal divákům secvaklou lapačku.
11:37
Teď se oba týmy střídají kvůli nepřesnostem a mnoha osobním soubojům v držení kotouče.
12:00
Kváča ukořistil do lapačky Tomáškovu střelu. Sparťanský útočník hlídkoval, jestli gólmanovi protivníka nevypadl kotouč a skončil v brankovišti. Z něj jej tvrdě vystrnadili obránci. Branka skončila mimo kolíky a situaci musí uklidňovat rozhodčí.
12:00
Vše se obejde bez vyloučení, následuje vhazování ve střední třetině.
12:33
Je tu další menší strkanice, rozpoutané vášně teď trochu utlumí komerční přestávka.
12:49
Němeček (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Matuškin a Horák
Stav zápasu Sparta - Liberec 2:1

Sparta otáčí skóre po přesné křižné přihrávce! Matuškin od levého mantinelu našel na pravé straně volného Davida Němečka, a ten přesně trefil malou mezírku mezi rukou a tělem přesouvajícího se Kváči.
12:53
Vyloučen hráč Šír (Liberec), 2 min. za podražení
13:25
Kváča se v posledních minutách má co ohánět, teď na něj šlo více střel, ale nejvýraznější šanci měl Sobotka, který pálil zblízka přímo proti libereckému gólmanovi. Ten vlastní mužstvo nyní podržel.
13:54
Forman dostal přímo před rozhodčími hokejkou do obličeje a hosté půjdou do tří!
13:54
Vyloučen hráč Rosandič (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
14:25
Pražané zmáčkli svého soupeře až ke Kváčovi a Řepík pálil. Těžko říct, odkud se puk odrazil, možná to byla tyčka...
14:56
Tomášek (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Sparta - Liberec 3:1

Teď už je to jedno, domácí po velkém tlaku a několika dorážkách na brankovišti přidávají třetí branku! Kváča famózně hokejkou zasáhl proti Tomáškovi, a ten hodil puk do brankoviště, kde se odrazil od Šmída za brankovou čáru.
15:13
Jurčinovu prudkou ránu Kváča kryje ve výstroji.
16:00
Horákovi se nyní u modré čáry vyhýbal Gríger a sparťanský útočník jej podrazil kolenem. Gríger ležel na ledě, ale naštěstí je v pořádku.
16:00
Vyloučen hráč Horák (Sparta), 2 min. za faul kolenem
16:47
Puk je v síti a liberečtí hráči se radují, jenže situaci předcházel střet Ordoše s brankářem Machovským. Bude branka platit?
16:47
Hra zůstává přerušená a stále čekáme na verdikt rozhodčích. Na záběrech je vidět krosček do zad Ordoše, který pak svalí Machovského na led a znemožní mu chytání. Klíčový je ale kontakt domácího beka s Ordošem.
16:47
Sparta si vyžádala trenérskou výzvu pro nedovolené bránění brankáři!
16:47
Vlach (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Zachar a Jelínek
Stav zápasu Sparta - Liberec 3:2

Gól platí a Sparta dostává trest za zdržovaní hry! Autorství branky je přiznáno Jaroslavu Vlachovi.
16:47
Trest týmu (Sparta), 2 min. za zdržování hry
Trest odpykává Tomáš Šmerha.
17:11
Hosté hráli v ofsajdu.
17:36
Domácí hokejisté vyhazují kotouč ven z obranného pásma.
18:27
Vlach vypálil hned třikrát. Dvakrát minul a při posledním pokusu zasáhl Machovský. Pražané drží těsný náskok.
18:39
Ordoš se vytočil před Machovského, ale pálil nad branku. Jelínek krátce nato tečoval puk do sparťanského brankáře.
20:00
I druhé utkání série mezi Spartou a Libercem nabízí velmi svižný hokej. V úvodní třetině padlo hned pět branek, z toho čtyři v přesilových hrách, v nichž jsou oba celky smrtící. Po trefě Tomáška na 3:1 to s Bílými Tygry vypadalo hodně špatně, jenže hosté po nabídnuté početní výhodě snížili.
Libereckým se dnes povedlo více zachytit začátek duelu a byli aktivnější, zakrátko je však domácí začali přehrávat a navyšovali svůj čas v útočném pásmu. Další vývoj úplně překopaly zmíněné přesilovky.
20:00
20:01
Liberec čistě vyhrál na buly a kombinuje s pukem.
21:33
Zatím se hraje zejména v obranném pásmu hostí, kteří se nemohou dostat do střední třetiny.
21:56
Nyní už se jim to povedlo a posílají puk po mantinelech v útočné části hřiště.
22:14
Sudí Libereckým pískají postavení útočícího hráče v brankovišti a vykazují hru do středního pásma.
22:22
Pražané posílají kotouč na icing.
23:02
Obrovská hrubka v obraně Liberce, Sobotka se jednoduše dostal přes Šmída a jel společně s Řepíkem proti Kváčovi! Reprezentační centr v poslední chvíli poslal puk svému spoluhráči, kterého přesouvající se liberecký brankář fantasticky vychytal!
23:49
Icingem se nyní provinili hosté.
23:49
Muži v pruhovaném své rozhodnutí berou zpět. Severočeši mohou vystřídat a vhazovat se bude na středovém kruhu.
23:53
Teď na icing vyhazují pro změnu domácí.
24:39
Chlapíkův přejezd přes modrou čáru nebyl podle sudích v pořádku. Nejproduktivnější hráč základní části extraligy se sice zlobí, ale píská se ofsajd.
25:14
Jurčina odpálil kotouč na další zakázané uvolnění.
26:38
Po sérii přerušení se delší dobu hraje, čtvrtá formace domácích míchá s pukem v útočné třetině.
26:58
Řepíkova tečovaná střela letí těsně mimo.
27:33
Bílí Tygři se dostávají pod tlak a odesílají puk na icing.
27:54
Filippi vyváží puk a část třetí liberecké pětky může konečně střídat.
29:14
Domácí hráči i fanoušci si stěžují, že Liberečtí se na ledě pohybovali v šesti. Rozhodčí nereagují.
29:31
Pražané se nevyvarovali dalšího ofsajdu. Na led kvůli reklamní pauze vyráží úklidové čety.
29:54
Sparťané se snaží usadit v útočné třetině, hosté je však nepouští od hrazení.
30:01
Vyloučen hráč Vlach (Liberec), 2 min. za krosček
Přece jen si ale domácí vykoledovali další přesilovou hru.
31:18
Sparťanská kombinace skončila u Matuškina, který kousek za mezikružím napálil puk do připraveného Kváči.
31:29
Pravým ramenem pak liberecký gólman zasahuje proti Řepíkově střele ze zápěstí.
31:39
A hosté se osvobozují.
32:11
Kváča svírá kotouč v lapačce a úklidové čety se znovu pouští do úpravy ledové plochy.
32:56
Klepišova křižná přihrávka na spoluhráče neprošla.
33:20
Kváča zastavuje Vitouchovu střelu lapačkou. Sparťanského centra následně z brankoviště odklízí Melancon ještě s jedním kolegou.
34:09
Horák zablokoval Šmídovu ránu od modré čáry.
35:08
Liberečtí forvardi si rozdali tři svižné přihrávky z první. Zakončující Filippi však pálil v tísni a Machovský jeho pokus zachytil.
35:20
Sparťané nemohou střídat. Opět puk zahráli pouze na icing.
35:54
Před Kváčou nebezpečně poskakoval nahozený kotouč. Liberecký brankář po něm skočil rybičku a skryl jej pod tělem.
36:59
Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky, zatímco obě mužstva střídají.
37:33
Sudí Liberci píská úmyslné postavení mimo hru, a tím pádem se bude vhazovat v jeho obranném pásmu.
38:16
Hosté se nepohodli v rozehrávce a Pražané získávají útočnou třetinu zdarma.
39:44
V závěrečných vteřinách puk více létá středním pásmem, gól už zřejmě nepadne.
40:00
Poprvé v sérii nepadla v jedné ze třetin branka a duel platí i nadále za otevřený. Sparta má herně navrch, ale Liberec rozhodně neztrácí takovým způsobem jako včera a jednoznačně má na to stav čtvrtfinále klidně vyrovnat.
40:00
40:07
Sobotka vyhrál úvodní buly a Sparta se vzápětí provinila ofsajdem.
40:25
Liberecký bek ztečoval Sobotkovu střelu do ochranné sítě.
40:47
Tomášek odvedl skvělou práci, když zatlačil na obránce, obral ho o puk a okamžitě černou pryž předložil před branku Chlapíkovi. Kváča byl částečně mimo pozici, ale měl štěstí, že sparťanský útočník napálil puk přímo do něj.
42:09
Domácí míří na střídačku a odevzdávají puk soupeři v jeho obranném pásmu.
42:25
Zakázané uvolnění Liberce.
42:34
Machovský přikryl klouzající puk. Obránci před ním učebnicově zablokovali hokejku Ordošovi.
42:42
Tentokrát se další icing zapíše do statistik Spartě. Hra se opět kouskuje.
42:58
Ordoš se dostal sám před Machovského, ale z bekhendu vypálil poměrně výrazně mimo.
43:32
Dvořákova rána prosvištěla vedle Kváčovy klece.
44:40
Severočeši nezvládli přechod přes modrou čáru a sudí jim pískají ofsajd.
44:47
A další přerušení. Šmerha tečoval Němečkův pas do ochranné sítě.
45:19
Thorell dostal z pravé strany pobídku, do níž jen jemně sáhl, avšak netrefil zařízení.
46:15
Machovský v pokleku ztlumil Aubrechtův pokus od modré. Následuje komerční přestávka.
46:53
Brankář Pražanů sbírá i Klepišovo nahození.
47:39
Chlapík neprošel přes libereckého obránce, o chvíli později Tomášek zblízka střílel kousek vedle.
49:20
Nyní se hraje až nezvykle dlouho bez přerušení. Ani jeden z týmů se nedostává do vyložených šancí, o něco vyšší aktivita je stále na straně domácích.
50:38
Puk vyletěl na domácí střídačku, pokračuje se buly ve středním pásmu.
51:32
Sparta se snaží něco vymyslet, ale buď v rozhodných chvílích dělá chyby, nebo je Liberečtí dokáží perfektně eliminovat.
52:43
Obránci v rudých dresech si poslali přihrávku přes modrou čáru a návratem do pásma vystavili vlastní tým do ofsajdu. Hra se opět rozběhne po závěrečné komerční přestávce v základní hrací době.
53:01
Hosté posílají puk přes všechny čáry – icing.
53:22
Chlapík si špatně zpracoval trochu pomalou Vitouchovu přihrávku na modré čáře a sudí pískají kvůli ofsajdu. Nebýt této chyby, ujížděl by Chlapík sám na Kváču...
54:19
Souvislejší dobu nyní liberečtí hokejisté odehráli před Machovským, který zasahuje.
54:22
A vzápětí zapisuje další zákrok.
54:50
Sparťanská defenziva odklidila volný puk před brankovištěm, následně Machovský čape Filippiho pokus z levé strany.
55:04
Sobotka se odhodlal ke střele kousek za mezikružím, ale Šmíd ji ztečoval do ochranné sítě.
55:13
Bílí Tygři se kotouče zbavují za cenu zakázaného uvolnění.
55:35
Šmíd šel agresivně po Tomáškovi, rozhodčí nicméně nereagují.
55:55
Pražané kotouč odehrávají na icing.
56:25
Chlapík jednou nahrávkou vyřadil ze hry kompletní libereckou pětici, ale Šmerha už skoro v pádu pálil mimo, poté smetl Kváču. Celou situaci se opět vydal řešit Šmíd, emoce po krátké době vyhasínají.
57:12
Machovský má puk a vhazovat se bude po jeho levém boku.
57:52
Kváča kryje Chlapíkův pokus z levé strany.
58:19
Domácí se zatím drží v útočném pásmu.
58:58
Liberec se při přechodu do útoku dopustil ofsajdu a všechny zraky nyní směřují na Patrika Augustu.
58:58
Liberecký kouč ukazuje "téčko" a hosté si tedy vybírají oddechový čas. Vhazuje se ve středním pásmu, Kváča zatím zůstává v brance, ale je připravený ji rychle opustit.
59:03
Puk končí v ochranné síti a buly proběhne na totožném místě jako před chvílí. Kváča čeká v mezikruží.
59:23
Machovský přikryl nastřelený puk a Liberec se pouští do risku bez brankáře!
59:50
Forman dojel kotouč a zrušil zakázané uvolnění po výhozu Řepíka. Naopak Liberec se dopustil icingu a Sparta je blízko druhému vítězství.