Dobrý den z Vítkovic, vítejte u prvního utkání Českých hokejových her. Turnaj. který je zejména testovacím prostorem pro mistrovství světa, které začne za dva týdny ve Finsku. Právě Finové budou prvním vyzyvatelem obhájců triumfu z tohoto turnaje, tedy Česka.
Finové mají za sebou přípravné duely s Nory a Dány. Všechny duely zvládli hráči Suomi vítězně, i když první zápas proti Dánsku museli urvat až v nájezdech. Obránce Sami Vatanen byl rozhodujícím exekutorem.
Český výběr se postavil Rakousku, Německu a Slovensku a tak suverénní jako soupeř nebyl. Podlehl jednou Německu a Slovensku, druhý zápas se Slováky rozhodovaly také samostatné nájezdy, kde se blýskl Štěpán Lukeš v brance. Možná i proto jej dnes vidíme jako startujícího brankáře.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Holm (SWE), Harnebring (SWE) - Lederer (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 8 342

O zápase jde dopředu říci, že jej vyhraje Jalonen. Na české střídačce stojí Kari Jalonen, finský tým vede Jukka Jalonen. Zkušení stratégové však nejsou nijak příbuzní a jde jen o shodu jmen.
Češi mění sestavu vcelku razantně. K týmu se připojili Matěj Stránský, Roman Červenka nebo Michal Špaček. Tato jména by se měla objevit téměř jistě i v finální nominaci.
Ostravar aréna se postupně plní. Na zápas by mělo zavítat asi osm tisíc diváků. To je velmi pěkná návštěva na přípravné utkání. V Ostravě je po národním týmu očividně hlad, vždyť tu hrál naposled před deseti lety.
Favoritem zápasu jsou podle sázkových kanceláří Finové. Aby taky ne. Tým se hemží olympijskými vítězi a mistry světa.
S kapitánským C na hrudi povede český tým Roman Červenka, tak jako na olympijských hrách. Na druhé straně je kapitánem jmenován Valtteri Filppula. Oba forvardi působili letos ve Švýcarsku.
Hymny obou zemí dohrály a vše už se nyní připravuje na úvodní vhazování, které by měli obstarat Sakari Manninen a Jiří Černoch.
Češi jsou v zápise vedeni jako hostující tým, Jukka Jalonen tak bude mít výhodu dostřídávání z pozice domácích.
0:00
Utkání začalo.
0:10
Češi vyhráli úvodní buly, puk ale rychle sebrali Finové a hned míří do útoku.
0:22
Štěpán Lukeš si připsal první zákrok proti ráně od modré čáry z levé strany, které obstaral Lehtonen. Český brankář schoval puk bez problémů do lapačky.
0:49
Blümel už řádí před Olkinuorou a útočník Pardubic hned dvakrát pálil na finského brankáře. Druhý pokus od pravého mantinelu Fin nechal už v lapačce a přerušil hru.
1:28
Zdráhal získal skvělou aktivitou puk v útočném pásmu a pak se také mohl dostat do střely z mezikruží. Jeho pokus ale zblokovali obránci.
2:08
Finové už zase vymýšlí, čím překvapit Lukeše. Pokka s Ohtamoou nic nevymysleli a odevzdali puk.
2:56
Češi už mají na ledě první formaci, rozehrávka křížem přes střední pásmo ale neslavila úspěch. Finové však nevyužili možnosti jít do brejku, rozhodčí vidí jejich ofsajd.
3:25
Hartikainen bojuje s Jiřím Černochem o puk ve středním pásmu. Přetlačovanou nakonec nevyhrál nikdo, puk ale vypadl do cesty Stránskému. Útočník davosu hned vybízel Smejkala na pravé straně, ten byl ale zbrklý a byl v ofsajdu.
4:22
Blümel si sjížděl před branku pro teč pasu od pravého mantinelu z hole Červenky. Puk ale netrefil. Kdyby ano, byl by to téměř jistý gól.
5:13
Češi hrají ve výhodě. Šulák se snaží najít v šesti hráčích cestu do útoku. Bude se vylučovat.
5:28
Vyloučen hráč Pesonen (Finsko), 2+2 min. za hru vysokou holí
Vysoká hůl zas brankou při napadání je zbytečná a rozhodčí vidí krev, tedy ještě dvě minuty navíc.
5:55
Češi ale nezačínají přesilovou hru dobře. Jiříček musí zakládat akci až od Lukeše.
6:30
Češi už se radovali, když Smejkal dorážel Jiříčkovu bombu od modré. Rozhodčí ale pískají jeho postavení v brankovišti. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.
6:58
Češi váhají s rozehrávkou. Finsko výborně brání modrou čáru.
7:20
Krejčík pálil další ránu od modré čáry z osy. Kousal se ještě natahoval po vyraženém puku Olkinuorou. Na kotouč ale nedosáhl.
7:55
Kousal se znovu sápal po dorážce. Opět byl ale o krůček dál, než by potřeboval a Finsko může vyhodit.
8:24
Skvělá rána z levého kruhu od Romana Červenky mířila k levé tyči. Olkinuora ale předvedl parádní zákrok lapačkou.
8:48
Jiříček skvěle zavezl puk do útočného pásma, nedostalo se mu ale podpory a tak hráči Suomi měli snadnou cestu k dalšímu vyhození.
9:30
Finové jsou kompletní. Češi si vypracovali dvě dobré příležitosti, příliš mnoho času ale promarnili rozehráváním.
10:04
Sallinen za Lukešovou klecí už kombinuje s Pesonenem. Obrana Česka je ale pečlivá a nedává Suomi příliš prostoru.
10:37
Probíhá první komerční pauza. Lukeš lapil další pokus z úctyhodné vzdálenosti a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho levici.
10:38
Maenalainen nevyzrál na buly na Černocha. Češi ale brzo přišli o puk. Finové však vyrobili ofsajd, konkrétně Vatanen.
11:23
Michal Špaček šlápl do bruslí za nahozením Krejčíka, soupeř měl ale k puku blíže.
12:00
Ani další rozehrávka Čechům nevyšla, píská se zakázané uvolnění.
12:25
Hodně rozehrávání, málo hokeje zatím vystihuje dění po české přesilovce.
12:55
Jiříček má puk za brankou Lukeše. Opět čekáme na rozjetí se vpřed.
13:23
Palmu ale vystihl rozehru a na levém kruhu se rozhlížel, komu může puk předat. Nikoho ale nenašel.
13:56
Vyloučen hráč Budík (Česko), 2 min. za držení protihráče
Budík si přidržel Pesonena u mantinelu a rozhodčí signalizují, že tyto drobnosti nenechají být.
13:56
Češi mají čas si domluvit systém obrany, probíhá totizž komerční pauza.
14:10
Z levého kruhu zkoušel Lukeše Maninen, puk ale nedoletěl k brankáři, když jej Ščotka zblokoval.
14:43
Finové se znovu rozesstavili do vzorce.
15:20
Hartikainen (Finsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Manninen
Stav zápasu Finsko - Česko 1:0

Nejprve zahrození, poté už branka. Jeřábek zabránil brance obětavým zákrokem, jenže na přihrávku Maninena z levého kruhu zakončenou z mezikruží Hartikainenem neměli muži v bílem odpověď.
15:49
Hra opět stojí další komerční pauzou po ofsajdu Finů.
16:05
Češi teď zrychlili přechod do útočného pásma. Karlovarská čtvrtá formace ale neudržela puk a ze svého výpadu musí ustoupit.
16:58
Šulák musí u mantinelu bojovat s Ojamakim, s pomocí Stránského situaci ale zvládl a Češi budou moci zaútočit.
17:35
Další útok končí na modré čáře Finska. Suomi mají výborné postavení proti rozehrávce Čechů.
18:05
Maninen se nabízel Innalaovi na pravém kruhu, Innala však situaci vyřešil sám ranou zápěstím. Střela ale byla slabá a Lukeš neměl žádný problém.
18:16
Ohtamaa nechal úmyslně puk za sebou na ose hřiště a Ojantakanen se opřel do puku. Kousal ale výborně vystoupil a zblokoval ránu útočníka finské SaiPy.
19:06
Zdráhal zpoza branky vymýšlel, koho vyzvat a nakonec nahrával před branku naslepo. Finové byli však skvěle postavení a nedovolili Budíkovi vjezd do předbrankového prostoru.
19:50
Filppula ještě zkouší v závěru něco vymyslet. Čas mu ale vyprší.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina je za námi. Češi promarnili čtyřminutovou přesilovou hru a možná jim právě výhoda jednoho muže trochu ublížila. Poté měli o jednoho muže navíc Finové, kteří se v přesilovce naopak prosadili snadnou kombinací a parádní ranou Hartikainena. Na střely je zápas vyrovnaný 8:8.
Jde vidět, že týmy se stále mění a hráči ještě nejsou dokonale sehraní. Čechům dělá problém finský pohyb a skvělá defenziva modré čáry. Kari Jalonen bude o přestávce jistě vysvětlovat, jak tento modrý val překonat.
20:00
Začala druhá třetina.
20:23
Češi se hned museli bránit náporu a Finsko vybojovalo vhazování před Lukešem. To ale Černoch dokázal zvládnout tentokrát lépe.
20:55
Stránský nahodil puk z levé strany na Olkinuoru, před kterým byli oba jeho parťáci z útoku. Poslední odraz od brusle Smejkala vypadal nebezpečně, puk ale letěl vedle finské klece.
21:30
Hartikainen sebral puk po ztrátě Krejčíka v obranném pásmu Česka. Naštěstí si musel kotouč nejprve zpracovat, takže Lukeš měl čas postavit se pořádně proti střele.
22:34
Hietanen kombinuje se Sallinenem a Češi teď jen stínují.
23:00
Jiříček ale pak vystihl jednu z přihrávek a Češi mohou jít dopředu.
23:19
Beránek nabral rychlost ve středním pásmu a pak pálil z pravého kruhu. Rána ale nebyla příliš přesná a Olkinuora nemusel zasahovat.
24:00
Karlovarská lajna ale pokračuje v náporu, ránu nakonec vyslal obránce Šulák od modré čáry. Hladonik ještě chtěl tečovat, puk ale netrefil. Toto bylo ale možná nejlepší střídání Čechů.
24:55
Hala píská po zákroku na Smejkala, který dorážel zblízka nahození a byl při tom dohraný Ohtamou. Rozhodčí zůstávají klidní.
25:50
Češi jsou však stále v náporu. Iniciativu teď přebrala Špačkova formace.
26:02
Špaček zakončoval do poloodkryté klece z první u levé tyče a stadion už jásal. Forvard švédské Frölundy ale netrefil volnou klec, jen orazítkoval tyčku.
27:40
Pesonen dostal dobrou nabídku na pravý kruh, odkud si ještě sjel do středu. Lukeš musel zasahovat vyrážečkou proti jeho přesné střele. Brankář Karlových Varů se nenechal nachytat.
28:28
Smejkal prověřil tvrdou ranou zápěstím od levého mantinelu Olkinuoru. Před brankářem byla ještě drobná skrumáž, jenže to už olympijský vítěz držel kotouč bezpečně v náručí.
28:28
Probíhá komerční pauza.
28:35
Český tým stále drží skvělé nasazení, druhá třetina patří rozhodně jemu.
28:55
Finové raději vyhazují na zakázané uvolnění. Tlak tak může pokračovat.
29:13
Krejčík kličkoval na modré čáře, ale umíchal napadající útočníky. Puk ale poté letí do levého útočného rohu, kde o něj musí bojovat Červenka. To národní tým trápí dlouhodobě, dostává se pryč z nebezpečného prostoru sám.
29:43
Finové opět vyhodili na zakázané uvolnění. Vyhrané buly jim však pomohlo k vystřídání unavené pětice.
30:16
Kaski znovu vyhazuje kotouč jen tak pryč, zakázané uvolnění to ale nebude, Maninen může jít za pukem až za branku Lukeše.
30:45
Suomi se dopouští ofsajdu. Pauza bude opět komerční, takže se týmy mohou jít poradit a Finové i vydechnout, měli teď dlouhá střídání.
30:50
Češi zvládli lépe buly, jenže nepřesná rozehrávka a zakázané uvolnění vrátí čtvrtou formaci před Lukeše. Proti Hladonikovi se sklání Valtteri Filppula.
31:15
Finové neprokličkovali lesem bílých dresů před modrou čarou a Hladonikova formace tak může jít do útoku.
31:48
Puk je v ochranné síti za Lukešovou klecí, kam se odrazil po šermovačce v levém útočném rohu Finska.
32:08
Smejkal s Černochem a Stránským teď trápí Finy v útočném pásmu, opět je to ale honění puku po prknech bez možnosti ohrozit Olkinuoru.
32:53
Friman se opřel do rány příklepem z pravé strany od modré čáry. Lukeš zasáhl levým betonem bez potíží.
33:20
Ojantakanen s Maenalanenem a Nenonenem teď ukazují, že i Finsko umí tahat puk kolem hrazení v útočném pásmu. Na Finech je ale více znát snaha jít do středu hřiště. Suomi srovnávají krok s tempem Čechů.
34:10
Češi rozehrávají zpoza Lukešovy klece, Jiříčkova nabídka ale brzy končí na holích Finů.
34:46
Innala už čekal před Lukešem na nabídku zpoza branky, Kodýtek se teď ale výborně vrátil a puk před borcem z Helsinek dokázal sebrat.
35:44
Flek ujel s pukem po výpadu Frimana a společně s Beránkem jeli dva na jednoho, přihrávka na Beránka však neprošla. Finové ale pak faulují.
35:55
Vyloučen hráč Vatanen (Finsko), 2 min. za podražení
35:57
Snad se našim hráčům povede přesilová hra lépe, než ty úvodní. Černoch zahajuje zvládnutým buly.
36:13
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za sekání
Jenže Sallinen unikal do samostatného úniku a Červenka jej musel faulovat. Síly na ledě se srovnají.
36:35
Hra ve čtyřech svědčila teď Česku. Šulák se dostal do rány z osy hřiště, pokus ale mířil nad branku. Olkinuora si jej ale raději stáhl a vhazovat se bude před jeho pravačkou.
36:50
Zdráhal s Kodýtkem chtěli rozjezdit Finy rychlým bruslením. Hráče v modrém však neukličkovali a budou muset zahájit návrat.
37:35
Kaski pálil zápěstím od modré čáry, jeho pokus byl zblokovaný. Potí Finové ale znovu faulují. Podrazili Stránského a Češi si tak zahrají přesilovou hru.
38:11
Vyloučen hráč Manninen (Finsko), 2 min. za podražení
38:15
Červenka hned po buly skáče na led z trestné lavice a začíná přesilová hra.
38:36
Rychlé pasy po ose Jiříček Špaček Červenka ještě neslaví úspěch.
38:45
Černoch (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Červenka
Stav zápasu Finsko - Česko 1:1

Černochova rána už ale ano. Smejkal dal puk Červenkovi do pravého rohu, ten zvedl hlavu, viděl mezi kruhy Černocha a ten po vzoru gólu Finů prostřelil Olkinuoru.
39:14
Vyloučen hráč Ščotka (Česko), 2+10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Ščotka měl zvednutý loket při dojezdu na mantinel. Rozhodčí jeho vyloučení zmírnili, toto mohlo být klidně na trest do konce utkání.
39:35
Skórovat mohli v oslabení Češi, když Smejkal ujel s Černochem. Smejkal vybídl Černocha najíždějícího mezi kruhy, jeho bekhendový blafák byl ale příliš rychlý a hlavně mířil nad branku Olkinuory.
40:00
Skončila druhá třetina.
Skóre je veselejší, než po první třetině a hlavně předvedená hra byla o kus lepší. Češi vedou i na střely 20:17. V závěru mohli ještě Finům poslat gól do šatny, střelec prvního gólu Jiří Černoch nedotáhl blafák do úspěšného konce.
Aktéři už znovu bruslí po ledové ploše. Finsko bude hrát ještě minutu a čtvrt přesilovou hru. Stále se mi nedaří zjistit, zda Ščotka dostal osobní trest. Ten by měl být automatický po zásahu do oblasti hlavy a krku, v zápise však zatím není.
40:00
Začala třetí třetina.
40:05
Finové nezačali přesilovku nejlépe Češi pálí puk daleko od Lukešovy klece.
40:40
Kaski nabíjel Vatanenovi na osu hřiště, Pesonen se ještě snažil tečovat či alespoň clonit. Ránu však netrefil a Lukeš puk drží v lapačce.
41:05
Blümel ujel sám za obranu a dostal puk. Měl jej na patách bruslí, takže se musel ještě srovnat, přesto dokázal Olkinuoru ohrozit. Finský brankář mu ale nenechal mezi betony místo.
42:03
Flek pálil tvrdě z levého kruhu, Olkinuora vyrazil ještě před Červenku, jenže ani kapitán neprostřelil finského gólmana.
42:34
Sallinen napřáhl k prudké ráně od modré čáry. Lukeš vůbec neviděl a kdyby střelu nesrazili Šulák s Černochem, mohlo být zle.
42:57
Finové pokračují v nastaveném trendu vysokého napadání, chtějí si udržet momentum z přesilovky na své straně. Teď je ale vyžene z útočného pásma pískaný ofsajd.
43:20
Sklenička chtěl pomoci útočníkům v založení nové akce a vzal puk středem sám, brzy o něj ale přišel.
44:00
Češi rozehrávají zpoza vlastní branky, jenže Šulák netrefil přihrávku na Špačka přesně a tak se píská zakázané uvolnění.
44:48
Puk zašlápli Manninen se Ščotkou v levém útočném rohu Finů. Tím padá otázka Ščotkova osobního trestu, vyvázl bez něj. Finové se poté dostaly k ráně od modré čáry, jenže Manninen byl v brankovišti, a tak rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
45:30
Pesonen ujížděl se dvěma spoluhráči do protiútoku, všechny ale zastavil skvělým zákrokem holí Jakub Jeřábek.
45:48
Olkinuora ukazuje, proč je olympijským vítězem. Jiříček se pustil do útočného snažení a kličkou chtěl překvapit finského brankáře, poté Olkinuora vytáhl ještě dvě další rány.
46:57
Lukeš už byl překonaný po střele z levého kruhu, na brankovou čáru se položil ale Budík a svého brankáře zastoupil perfektně.
47:27
Komerční pauza teď přerušuje šílené tempo. Vhazovat se bude před Olkinuorou, jelikož puk se odrazil do ochranné sítě za jeho klecí.
47:56
Červenka dostal parádní přihrávku od Jiříčka mezi kruhy a kapitán poslal po ledě z první prudkou ránu. Olkinuora se jen ohlédl, puk ale mířil těsně vedle pravé tyče.
48:50
fanoušci volají po gólu, jako by jim nestačily čtyři skvělé šance během poslední minuty a půl.
49:09
Pesonen nabíjel na levý kruh Saarijarvimu, který minul ranou příklepem pravý růžek branky. Z hlavní tribuny to ale vypadalo dost děsivě.
50:00
Krejčík vyslal dlouhým pasem Beránka u pravého mantinelu, ten se ale zamotal do svých kliček a Pokka jej rychle odzbrojil.
50:16
Další komerční pauza přerušuje hru. Vhazovat se bude před modrou čarou českého týmu.
50:29
Češi vyhráli vhazování a Černoch se dostal i do zakončení. Prudká rána od pravého mantinelu neudělala Olkinuorovi vrásky na čele, puk ale přesto raději schoval a přerušuje hru.
51:00
Krásnou akcí se blýskl finský kapitán Filppula, když přezval puk mezi kruhy, objel Ščotku a snažil se zakončit na lapačku Lukeše. Už byl ale blízko a rána mu vůbec nesedla. Nastřelil jen boční síťku.
52:00
Další dobrá akce Finů. Rychle se museli vracet propadlí útočníci, vše ale vyřešil Sklenička výborným obranný zákrokem, podobně jako před chvílí Jeřábek.
52:27
Finové teď ale hodně převažují iniciativu na svou stranu, s tím se něco snaží udělat Kodýtek se Zdráhalem. Zvláště Kodýtek je hodně poctivý a nepříjemný v napadání.
53:34
Nenonen pálil od levého mantinelu po rychlém překonání modré čáry jeho centrem Maenalanenem. Rána skončila v ochranné síti, Lukeš tam puk vyrazil.
53:48
Fanoušci teď hodně ženou český tým. Hladonikovi s Flekem to teď dobilo baterky a hodně šlápli do bruslí. Hladonik pálil zápěstím od levého mantinelu. Rána ale neměla potřebnou razanci ani přesnost.
54:14
První formace navazuje na práci té čtvrté a hodně zavařila Finům. Smejkal byl před brankou v dobré šanci, puk se mu ale zamotal mezi brusle a útočník Oskarshamnu se nedokázal zorientovat dost rychle.
55:18
V útoku už jsou zase hráči Suomi. od modré pálil Kaski a ránu ještě někdo tečoval. Lukeš musel měnit svůj zákrok, s tečí nepočítal, ale zvládl to.
56:00
Finové také cítí tlak závěru a raději v klidu střídají s pukem za vlastní klecí.
56:27
Sklenička nabíjel Kodýtkovi na osu u modré čáry, plzeňský centr se pořádně opřel do rány, ta ale mířila příliš vysoko.
57:14
Lukeš musel zasáhnout porti tvrdé ráně z pravé strany a hlásí se rozhodčímu, že má problém s řemínkem masky. Rozhodčí jej ale ignoruje.
57:58
Zakázané uvolnění konečně umožní českému brankáři si opravit výstroj po zákroku proti Nenonenově pokusu.
58:19
Češi dokázali odzbrojit Filppulu, jenže sami pokazili rozehrávku.
58:47
A Rajalova nabídka Ojamakimu s Filppulou, kteří se střídali v dorážkách byly hodně nepříjemné. Lukeš ale povyjel a situaci zvládl.
59:45
Finové drží puk, jsou ale v úctyhodné vzdálenosti od Lukeše. Tento zápas se bude prodlužovat.
60:00
Skončila třetí třetina.
Je to tak. Tento duel rozhodne prodloužení nebo samostatné nájezdy. Třetí třetina nabídla spoustu šanci, jenže brankáři se vyznamenávali, nebo za ně zaskočili jejich parťáci, jako v případě Budíkova obětavého zákroku.
Vyrovnáno je i na střely 31:31. To je zřejmě pozitivnější zjištění pro Česko, které bylo považováno za outsidera. Za dnešní výkon si však dnes zaslouží pochvalu, ať už přidaná porce hokeje rozhodne pro kteroukoliv stranu.
Hrát se bude ve třech proti třem.
60:00
Začalo prodloužení.
60:04
Černoch vyhrál buly a Blümel tak může do útočného pásma s pukem. S nimi je na ledě Ščotka.
60:28
Bl¨mel nabízel puk před klec Olkinuory Černochovi, ten ale nedokázal zasunout puk za pravý beton Olkinuory.
61:06
Michael Špaček byl dalším mužem, který stál sám před Olkinuorou, jenže Fin skočil po puku a eliminoval jeho šanci.
61:44
Puk mají Finové a snaží se vymíchat Smejkala se Stránským a Šulákem.
62:05
Rajala však stále krouží s pukem.
62:18
Smejkal ale vypíchl uk a jel se Stránským na jediného beka. Puk ale ztatil.
62:50
Innala předal puk Palmuovi a ten nepříjemně pálil z osy Lukeš vyrazil puk do rohu.
63:27
Černoch s Blümelem jsou zpět na ledě a drží puk v útočném pásmu.
63:53
Nic nevymysleli, a tak na led jde Špaček s Červenkou.
64:12
Špaček se snaží vyzrát na Vatanena, ten mu ale zabránil v překonání modré čáry.
64:50
Šulák musel vracet Špačkovi špatnou přihrávku a tak se Češi o závěrečný tlak připraví.
65:00
Skončilo prodloužení.
O vítězi tak rozhodnou samostatné nájezdy.
Poslední zápas proti Slovensku byl Štěpán Lukeš naprosto nepřekonatelný, co se nájezdů týče. To ale finští trenéři jistě viděli. Budou umět svým střelcům poradit ten správný recept? Těžko říci.
Kari Jalonen už sepisuje seznam střelců. Kolem něj jsou také oba asistenti Libor Zábranský a Marin Erat.
Jukka Jalonen je na druhé straně klidnější, obchází své střelce a oznamuje jim, kdo pojede. Žádná velká porada se na finské střídačce nekoná.
Martin Erat žertuje na střídačce s Jiřím Smejkalem, žádná nervozita, naopak vtípky vládnou na střídačce.
Olkinuora se už rozcvičuje na ledě. Lukeš už také odjíždí od střídačky.
Rolba už nasucho upravil středový pruh. Branky jsou připravené. Jdeme najít vítěze tohoto duelu.
65:00
Začaly samostatné nájezdy.
0:0
Manninen (Finsko) nájezd neproměnil
Manninen trefuje pravou tyč.
0:0
Černoch (Česko) nájezd neproměnil
Rána na lapačku končí na její hraně.
1:0
Vatanen (Finsko) nájezd proměnil
Vatanen prostřelil mezi betony do mimimální skuliny.
1:0
Stránský (Česko) nájezd neproměnil
Břevno trefil Stránský svou ranou zápěstím.
1:0
Ojamäki (Finsko) nájezd neproměnil
Opět střela forhendem. Lukeš chytíil.
1:0
Špaček (Česko) nájezd neproměnil
Špaček chtěl kličkou do forhendu objet do velkého úhlu. Olkinuora ale měl lapačku nad svým betonem.
2:0
Kaski (Finsko) nájezd proměnil
Kaski obhodil forhendovým blafákem Lukeše.
2:1
Červenka (Česko) nájezd proměnil
Červenka zvláštním forhendem nad levé rameno prostřeluje Olkinuoru.
2:1
Innala (Finsko) nájezd neproměnil
Innala byl příliš blízko.
2:2
Smejkal (Česko) nájezd proměnil
Smejkal stáhl puk do bekhendu a přehodil levý beton Olkinuory!
2:2
Červenka (Česko) nájezd neproměnil
Olkinuora tentokrát vybruslil Červenku a jeho forhendovou kličku.
2:2
Vatanen (Finsko) nájezd neproměnil
Vatanen se umíchal.
2:2
Smejkal (Česko) nájezd neproměnil
Střela mezi betony neměla šanci.
2:2
Kaski (Finsko) nájezd neproměnil
Kaski nevyzrál na levý beton Lukeše.
2:2
Zdráhal (Česko) nájezd neproměnil
Zdráhal střílel forhendem k pravé tyči, neuspěl.
3:2
Manninen (Finsko) nájezd proměnil (1 gól v sezóně)
Manninen trefil ránu nad lapačku a rozhoduje zápas.
Díky za sledování tohoto úchvatného zápasu. Viděli jsme toho hodně a vyhrál ten šťastnější. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni za Česko brankář Štěpán Lukeš. Suomi za svého nejlepšího muže označili taktéž gólmana Jussiho Olkinuoru.
Ode mne je to pro dnešek vše, zvu Vás na sledování dalších utkání Českých hokejových her. Už v sobotu náš národní tým vyzve Švédy. Přeji hezký zbytek večera.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

4. 5. 2023 18:20Finsko–Česko 3:2
11. 2. 2023 12:00Finsko–Česko 6:1
15. 12. 2022 17:30Finsko–Česko 2:3
12. 11. 2022 15:30Finsko–Česko 2:5
24. 5. 2022 19:20Finsko–Česko 3:0
7. 5. 2022 12:00Finsko–Česko 1:3
28. 4. 2022 17:30Finsko–Česko 2:1
16. 12. 2021 18:00Česko–Finsko 2:3
13. 11. 2021 17:00Finsko–Česko 4:2
3. 6. 2021 19:15Finsko–Česko 1:0
12. 5. 2021 20:00Česko–Finsko 2:1
13. 2. 2021 12:00Česko–Finsko 2:3
17. 12. 2020 12:30Česko–Finsko 3:4
7. 11. 2020 16:30Finsko–Česko 0:2
8. 2. 2020 12:30Finsko–Česko 1:3
12. 12. 2019 18:30Česko–Finsko 4:3
9. 11. 2019 16:30Finsko–Česko 2:3
2. 5. 2019 17:30Finsko–Česko 3:2
9. 2. 2019 12:00Finsko–Česko 1:3
13. 12. 2018 17:30Finsko–Česko 3:4
10. 11. 2018 16:30Finsko–Česko 3:0
28. 4. 2018 12:00Finsko–Česko 5:2
19. 4. 2018 19:00Česko–Finsko 3:1
13. 12. 2017 18:30Česko–Finsko 3:2
8. 5. 2017 20:15Finsko–Česko 3:4
27. 4. 2017 18:30Finsko–Česko 2:3
11. 2. 2017 12:00Finsko–Česko 1:7
15. 12. 2016 17:30Finsko–Česko 4:2
5. 11. 2016 16:30Finsko–Česko 3:5
17. 12. 2015 18:30Česko–Finsko 0:3
7. 11. 2015 17:00Finsko–Česko 2:1
14. 5. 2015 20:15Česko–Finsko 5:3
20. 12. 2014 16:00Česko–Finsko 2:3
6. 11. 2014 17:30Finsko–Česko 2:1
24. 5. 2014 17:45Česko–Finsko 0:3
4. 5. 2014 12:30Finsko–Česko 2:1
3. 5. 2014 16:00Finsko–Česko 0:0
19. 12. 2013 18:30Česko–Finsko 2:0
9. 11. 2013 15:30Finsko–Česko 3:2
29. 8. 2013 17:00Finsko–Česko 3:1
25. 4. 2013 18:00Česko–Finsko 3:2
9. 2. 2013 13:30Česko–Finsko 0:3
13. 12. 2012 17:30Finsko–Česko 3:2
9. 11. 2012 17:30Finsko–Česko 0:1
20. 5. 2012 15:00Finsko–Česko 2:3
28. 4. 2012 14:00Česko–Finsko 2:3
11. 2. 2012 12:00Česko–Finsko 0:7
17. 12. 2011 15:00Česko–Finsko 5:1
12. 11. 2011 16:00Finsko–Česko 4:0
4. 5. 2011 20:15Finsko–Česko 1:2
21. 4. 2011 18:10Česko–Finsko 2:1
12. 2. 2011 12:00Česko–Finsko 2:3
16. 12. 2010 17:30Finsko–Česko 2:3
13. 11. 2010 15:30Finsko–Česko 5:0
20. 5. 2010 16:15Finsko–Česko 1:2
1. 5. 2010 12:00Česko–Finsko 1:4
25. 2. 2010 4:00Finsko–Česko 2:0
17. 12. 2009 17:30Česko–Finsko 2:1
7. 11. 2009 15:30Finsko–Česko 2:1
29. 4. 2009 20:15Finsko–Česko 4:3

Diskuse


T19o96m56á27š B26u80b30e64n35í34č41e57k 6272506657563: Krásná reportáž - Smejkal nájezd neproměnil, a přesto střelil gól. To stejný Červenka či Kaki. (20:02)