Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Hrát s Jágrem a Plekancem mi dodalo sebevědomí, říká střelec Tlustý

Jiří Tlustý | foto: AP

2 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Přiletěl jako nejlepší český střelec v NHL. A Jiří Tlustý věří, že svou fazonu (23 gólů) udrží i teď na světovém šampionátu. "Sebevědomí mám, ale nejdůležitější bude pořádně pracovat. Bez toho to nikdy nejde."

Takže formu udržíte?
Uvidíme v pátek proti Bělorusku, ale věřím, že lajnu na to máme. Žádný zápas ale nebude jednoduchý, i když začínáme se slabším soupeřem. Ale tak už se na to tady nikdo nekouká, všichni jsou totiž silní. A taky nebude lehké se do toho dostat, protože máme hodně kluků, co hráli na úzkém kluzišti.

Ale na mistrovství jste se těšil, že?
Těšil. Je to prodloužení sezony a je krásné reprezentovat Českou republiku. Těšil jsem se na kluky, na tu partu a na to, že si zase obleču reprezentační dres. Natěšení je veliké, ale ten první trénink nebyl jednoduchý. Přiletěli jsme teprve ve středu ráno a posun není příjemný. Navíc si musíme zvyknout na širší led. Ale zvládneme to a bude to dobré.

Nehecovali jste se v průběhu sezony s vaším kamarádem Jakubem Voráčkem, kdo dá víc gólů (Voráček nakonec vstřelil 22, o jeden méně než Tlustý)?
Ne, to ne. My si vždycky rádi napíšeme po zápase, po kterém se jednomu z nás dařilo. Takže letos byl aspoň důvod si psát častěji, protože to od nás obou bylo super. Fandili jsme si navzájem a bylo hezké vidět, že nám to oběma jde.

Teď ještě spolu s Jiřím Hudlerem budete hrát v jednom útoku.
Myslím, že by to mělo fungovat. S Kubou jsem hrál na Kladně v juniorech. Něco mezi sebou máme a víme o sobě. Bude pro nás jednodušší se poznat na ledě, i když jsme už jiní hráči, než když jsme hráli za mladé na Kladně. Ale těším se na to.

Nepřekvapilo i vás, jak skvěle se vám v NHL letos dařilo?
Já jsem dostal důvěru, trenér mi věřil. Často jsem s ním mluvil, co jsou mé úkoly, co mám na ledě dělat. Přitom sezona pro mě nezačala jednoduše. Bylo těžší si zvyknout na užší kluziště, než jsem čekal. Ale když jsem se dal dohromady, tak od té doby se nám dařilo. Vyhovovali jsme si na ledě, což je hodně důležité. Makali jsme jeden za druhého, a když někdo udělal chybu, druhý to napravil.

Pomohlo, že jste byl během výluky v Kladně?
Byl jsem rozehraný, i když těsně před koncem výluky jsem se zranil a skoro nehrál. Ale hrát s hráči, jako jsou Jarda Jágr či Tomáš Plekanec, mi dodalo sebevědomí. Když jsem pak přišel do Caroliny a hrál tam s těmi nejlepšími, bylo to pro mě po té zkušenosti z Kladna jednodušší.

Autor:


Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze