Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lener omluvil Hertla u maturity. Místo ní bude student hrát s Bělorusy

OMLUVENKA. Hokejový svaz žádá ředitele školy, aby posunul maturitu útočníka Tomáše Hertla, jenž reprezentuje Česko na MS ve Stockholmu. | foto: Robert Sára, MAFRA

2 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - V pátek měl zrovna maturovat, místo toho si "zkoušku z dospělosti" prožije Tomáš Hertl na ledě proti Bělorusku. Stane se tak po útočnících Martinu Havlátovi (2000), Milanu Michálkovi, Jiřím Hudlerovi (2003) a brankáři Petru Mrázkovi (2012) pátým hráčem, který v jedné sezoně odehraje juniorské i seniorské MS. A aby ve škole neměl problémy, napsalo mu vedení reprezentace omluvenku.

Vážený pane řediteli, obracíme se na Vás s žádostí o zvážení možnosti posunutí termínu maturitních zkoušek pro Tomáše Hertla, píše reprezentační manažer Slavomír Lener řediteli stavební a zahradnické školy v Praze 9. Místo zkoušky před maturitní komisí ho v pátek čeká první zkouška před hokejovými fanoušky na vrcholném světovém turnaji.

"Ve škole to vzali, že se nedá nic dělat. Mám dvě N (neklasifikován). Uvidí se, jak to bude. Asi bych si v září dodělal maturitu," plánuje devatenáctiletý útočník, kterého loni draftoval tým NHL San Jose Sharks.

"Škola, to je pro mě oříšek, je hodně těžké se tam dostat. Snažím se, abych tu maturitu měl. Ale že by mi to nějak šlo, to ne. Spíš pravý opak toho, co dělám na ledě," srovnával Hertl.

Na střední škole zvládal v pohodě první a druhý ročník, ale od té doby, co se dostal do A týmu Slavie, přešel na individuální plán.

Slávistický útočník Tomáš Hertl před odletem českých hokejistů na MS.

Tomáš Hertl musel maturitu odložit, čeká ho MS.

"Chodil jsem na zkoušky, pak po tréninku někdy na pár hodin si něco domluvit. Je to hrozně těžké, když mám jít z tréninku ještě do školy," popisuje student-hokejista.

Sám říká, že prospívá průměrně. "S trojkami, čtyřka se tam taky objeví. Ale občas mám i lepší známky," usmívá se.

Kdyby se neprosadil jako profesionální sportovec, chtěl by se stát architektem. "Něco designovat, stavět, to by mě bavilo," tvrdí.

K tomu však dojde asi sotva. Místo rýsování stavebních návrhů čeká největší český juniorský talent spíš rýsování přihrávek a střel v NHL. A teď i na mistrovství světa.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze