Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kašpar varuje před Kazachy: Vjedou do třetiny a letí to na kasu

13 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Norsku dal dva góly, jeho lajna celkem čtyři. Zkrátka byl to pro Lukáše Kašpara výjimečný zápas. A zvláštní duel ho čeká i dnes. Češi hrají proti Kazachstánu, kde 30letý útočník dva roky hrál. "Byla to pěkná štace. A jaký to bude soupeř? Těžký. Oni totiž už nechtějí pořád padat z elitní skupiny a dostávat rychty," říká Kašpar.

Začněme zápasem s Norskem. Asi rozhodl výtečný začátek, že?
Ano. Povedlo se nám to a Nory jsme k moc věcem nepouštěli, přidali další góly. A myslím, že Šimiho (Šimkův) pátý je pak definitivně zlomil. Naše lajna byla u čtyř gólů, jsme za to rádi, protože předtím jsme moc k výsledkům nepřispěli. Tak je dobře, že nám to tam spadlo teď.

Slýcháme od vás, že už není na šampionátu slabých soupeřů. A pak rozstřílíte Norsko 7:0, ukazuje to tedy naopak vaši sílu?
To není tím, že je Norsko slabý soupeř. My prostě měli dobrý začátek a nevypustili jsme to. Pak z toho bylo to, co z toho bylo. Kdybychom nevyhráli první třetinu nebo v ní nehráli tak, jak jsme hráli a bylo to 0:0, byl by to úplně jiný zápas. Asi by se na to nevyprdli a nemělo by to takové tempo jako ke konci. Kdyby cítili šanci, mohl zápas skončit jakkoliv.

Ve třetí třetině jste se hlavně snažili o nulu pro gólmana Furcha?
Právě že to moc nevypadalo. Měli jsme to trošku víc zabetonovat, jenže ten výsledek k tomu svádí. Ale oni i Norové trošku vypnuli. My jim bohužel dali šance, které jsme jim dávat neměli. Za stavu 7:0 je už těžké se soustředit na maličkosti. Stávat by se to ale nemělo, to není žádná omluva.

Teď vás čeká Kazachstán, kde mnoho hráčů dobře znáte.
Těším se na ně. S pár kluky už jsme se potkali na hotelu a pokecali. Znám i trenéry a vedení mužstva. Jejich první lajna za to umí vzít. Když se jí daří, tak Kazaši letí. Když se Starčenkovi chce, je to vynikající hokejista. Rychlý s tvrdou střelou. Žádný sranda soupeř to nebude. Hrají jednoduše. Přijedou do třetiny a letí do kasy. Hrají spolu tři čtyři roky a prostě o sobě ví.

Překvapilo, že naturalizovali hráče ze zámoří?
Ne. Už za mého působení v Astaně usilovali o Kevina Dallmana, kterého získali dřív než tyhle kluky. Chtějí hrát na mistrovství světa skupinu A. Hrát dobrý hokej v KHL i na mezinárodní scéně. Dokonce můj odchod z Astany mi byl vysvětlen neúspěchem národního týmu. Chtějí, aby za Astanu hrálo víc Kazachů. Hokej mají rádi, chtějí být úspěšní. nechtějí pořád padat z elitní skupiny a dostávat rychty. Mají v sobě hodně hrdosti. A tak tím naturalizováním možná chtějí překlenout určitý čas, dokud si nevychovají vlastní hráče.

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal BirnerNajdete na iDNES.cz

mobilní verze