Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže z duelu mezi hokejisty Liberce a Brna.
Souboj sousedů v tabulce slibuje vyrovnanou bitvu. Brněnští hokejisté letos už přehráli Třinec nebo Plzeň, Liberec zase vyhrál poslední dva zápasy na ledě soupeřů.
Liberec však dnes postrádá dva své klíčové útočníky. Milana Bartoviče, který má problémy s přitahovačem, a Jaroslava Kudrnu. Do sestavy se tak probojovalo i několik málo známých mladíků. Michal Bulíř nebo Lukáš Krejčík.

Rozhodčí: Šindler (CZE), Smitka (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 4 338

Kometě zase chybí zraněný Andrej Podkonický, který tak přijde o prestižní zápas proti klubu, v němž strávil posledních sedm sezon.
Za Brno ovšem nastoupí další bývalá liberecká ikona, útočník Leoš Čermák. Třiatřicetiletý střelec se před sezonou vrátil z angažmá v Rusku a zamířil právě do týmu Zdeňka Venery.
0:01
0:35
První kostrbatý útok rozjel Tomáš Klimenta. Brněnští mu vzali puk, pak ho ale odpálili na zakázané uvolnění.
0:42
Do druhé liberecké formace se postavili dvě velká V. Vysocí útočníci Vak a Vantuch, druhý z nich střílel po vhazování těsně vedle.
1:31
Svoboda (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Holec a Svoboda
Stav zápasu Liberec - Kometa 0:1

Kometě stačila k úvodnímu gólu jediná střela na bránu. Hosté na chvíli podrželi kotouč v útočné třetině, od zadního mantinelu přihrál před Pince Holec a Jakub Svoboda už nemusel ani mířit. Stačilo z první vypálit nahoru.
2:12
Bekhendový pokus vyslal obránce Kempný. Pinc chvíli váhal, pak ovšem našel kotouč pod betony.
3:05
Hoviho prověřil liberecký Špaček. Brněnský brankář jeho přízemní ránu poslal hokejkou do kouta hřiště.
4:03
Bárta z otočky posílal kotouč do chhumlu před brankou, po puku se ještě natahoval Derner. Brankář Hovi ale nakonec nemusel zasahovat.
4:59
Finský gólman Hovi leží na ledě, tvrdě do něj narazil liberecký útočník Kica. Pomstu ihned vykonal brněnský bek Valach, který protihráče povalil a ¨několikrát ho praštil rukavicí.
4:59
Vyloučen hráč Valach (Kometa), 2+2 min. za hrubost
4:59
Vyloučen hráč Kica (Liberec), 5+20 min. za napadení
Oba hokejisté schytali přísné tresty, možná až příliš vysoké. Kica putuje do šaten za napadení, Hoviho ochránce Valach dostal za dva údery do obličeje čtyřminutový trest.
5:23
Hraje se ve čtyřech a většího prostoru využil k útoku Liberec. Ofenzivu podpořil Čakajík a pomohl přečíslit soupeře, Hovi ale jeho následnou ránu vyrazil.
6:21
Puk drží především liberečtí hokejisté, brankář Pinc je zatím bez práce.
7:30
Výbroný zásah Sasu Hoviho! Moravec povedenou přihrávkou vyslal do otevřené obrany Tomáš Vaka, ten z křídla vlétl před branku a polovysokou střelou trefil Hoviho do kraje betonu.
9:00
Potrestaný Valach se vrátil do hry, a Kometa si tak zahraje minutovou přesilovku.
10:01
Další libereckou tutovku vychytal Hovi! Liberečtí v oslabení ukořistili puk a Urban vyslal do úniku Michala Bártu. Útočník zkusil blafák do forhendu, chtěl zasunout puk mezi betony. Jenže Hovi se roztáhl na čáře, puk vyrazil a ještě zastavil i dorážku dojíždějícího Urbana.
11:05
Vyloučen hráč Jankovič (Kometa), 2 min. za napadení
11:45
A další liberecká šance! Puk se odrazil k úplně volnému Duškovi, který mířil na prázdnou polovinu branky. Přestřelil.
12:35
Z Hoviho už leje pot, jak několikrát do minutu padá a zase vstává. Dvakrát nan něj pálil Čakajík, střílel i Nedvěd. Většinou ale nepřesně.
13:05
Brno přečkalo těžké oslabení. Liberečtí měli silný tlak, ale gól nedali.
14:04
Brno nepředvádí žádný úžasný hokej, na bránu vystřelilo snad dvakrát. Přesto zatím v Liberci vede, domácí se totiž opravdu trápí v koncovce.
15:12
Vantuch nahodil na Hoviho, který má stále dost starostí. Liberečtí pokračují v náporu.
15:36
Proti ležícímu Hovimu dorážel Vak, jenže rozhodčí už odpískal postavení hráče v brankovišti. Domácí se na branku vrhají s velkou agresivitou.
16:01
Liberečtí vytahují forčekink až do útočné třetiny a Brnu se nedaří pořádně rozehrát.
16:43
Nakonec se ale hosté prosmýkli skrz liberecký val a unikajícího Jankoviče sestřelil až Pinc. Vyrazil puk i útočníkovu hokejku.
17:12
Hoviho ohrozil mladý útočník Krejčík. Brněnský brankář znovu zasáhl s jistotou a podržel tým.
17:34
Hovi vyrazil další ránu, tentokrát z hole obránce Výtiska, který pálil od modré čáry.
18:20
Brněnský trenér Venera je bez sebe a s rukama nad hlavou křičí na své svěřence. Už se nemůže dívat na brněnskou defenzivu, která nestačí bránit liberecké útoky. Teď Hovi zlikvidoval šanci úplně volného Vantucha. Střílel z krásné pozice v mezikruží.
19:32
Brněnská rozehrávka stále vázne, Liberec zachytává puky ve středním pásmu.
20:00
Střely na branku vypovídají o průběhu první třetiny: Brno 4 - Liberec 19. Přesto na góly vede Kometa, která dvacet minut na ledě vůbec nestíhala.
Světla nesvítí, druhá třetina tak nemůže začít v předpokládaný čas. Nepomáhají ani výzvy hlasatele: "Prosíme, rozsviťte světla." Přestávka se prodlužuje o pět minut.
V aréně je stále tma. Hokejisté krouží po ledě a protahují se.
Čekání se protahuje. I když některá světla se už rozsvítila, stále se v takovém příšeří hrát nemůže.
Tak už je vidět i na puk, druhá třetině může začít.
20:01
20:34
Liberčtí nahodili kotouč, ten se vrátil zpět na jejich polovinu, a musí ho tak rozehrát znovu.
21:12
Erat zaútočil. Obkroužil branku, ale neohrozil ji. Ztratil kotouč a puku se ujal Liberec.
22:01
Víšek vystřelil tak slabě, že puk se sotva doplížil k zadnímu mantinelu.
22:43
Puk se odrazil od boční tyčky Hoviho branky, Bárta mířil takřka přesně.
23:12
Po Bičánkově ráně vyrazili do přečíslení domácí. Dušek zvolil rychlou ránu a netrefil branku.
23:43
Podobnou akci zvoral Vak, který taktéž mířil mimo.
24:21
Hovi nemá chvíli klidu. Z levé strany se teď na něj hrnul Víšek. Brněnský brankář si tyčku pohlídal a puk chytil.
25:01
Kolem Hoviho branky teď prolétl pokus Klimenty. Ten dorážel bekhendem, stejně jako spoluhráči však nemířil přesně.
25:24
Hovi se složil na led, aby pokryl ránu Čakajíka. Brno se nemůže dostat z vlastního pásma.
26:10
Až teď. Opakovaná rána Holce vylétla vysoko do vzduchu, kde si ji našla lapačka Marka Pince.
26:24
Kapitán Nedvěd zabojoval, dvakrát ho zasáhl vyhozený kotouč. Pak z otočky střílel na branku, ale Hovi znovu pohotvě zakročil.
26:29
Vyloučen hráč Malec (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Malec pak vyhodil kotouč ze hry, Liberec hraje přesilovku.
27:02
Hodně nepovedeně pálil Klimenta, Kometa pak snadno vyhodila puk ze svojí třetiny.
27:24
Liberci se nedaří přesilovku pořádně rozestavět. Brno opět vyklidlo vlastní pásmo.
28:01
Bárta přiklepnul puk Urbanovi, který z křídla pálil jen do Hoviho.
28:29
Kometa už hraje v plném počtu, domácím se přesilovka příliš nepovedla.
29:00
Zápas teď zdržuje rolbař, který až na několikátou výzvu hlasatele vstoupil plíživím krokem na led, ruku v kapse, aby upravil libereckou branku do správného postavení.
29:00
Hrdina okamžiku zvedl branku, nasadil ji na gumový špalík a zase se odešel. Zápas po dalším zdržení může pokračovat.
29:45
V dobré pozici se ocitl Lukáš Derner, jeho střela proletěla jen těsně nad horní tyčí.
29:51
Na led se svalil brněnský obr Valach, který neustál souboj u hrazení. Chvíli se zvedal, pak ale sám vstal a odjel na střídačku.
30:40
Hruška velel brněnskému protiútoku, který ale nedopadl dobře. Puk zase získali domácí hokejisté.
31:54
Po delší době pěkná možnost Brna. Dlouhý namířil přihrávku před branku, kde číhal Erat. Ten ve velké tísni nastřelil Pince do betonu.
32:43
Kometa na chvíli zavřela soupeře v jeho třetině, jenže neuhlídala brejk Špačka. Ten si z pravého křídla sjel před branku a pálil těsně vedle.
32:59
Špaček (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bárta
Stav zápasu Liberec - Kometa 1:1

Po dlouhém rozhovoru s videorozhodčím uznali sudí gól Daniela Špačka, který sklepával odraženou ránu Bulíře. Šťastný gól pomohl domácím překonat trápení v koncovce.
33:32
Jenže Kometa hned za pár sekund mohla znovu vést! To by ovšem Tomáš Pospíšil musel trefit prázdnou branku, před kterou mu puk perfektním průnikem připravil spoluhráč Hruška.
34:43
Oběma týmům se nepodařilo rozehrát kotouč, hru zabrzdila zakázaná uvolnění a ofsajdy.
35:24
Útočné výpady vystřídaly souboje ve středním pásmu. Brankáři, především Sasu Hovi, si mohou chvíli oddechnout.
36:32
Pincovi po pokusu Dlouhého poskakoval puk kolem rukavice a málem mu vypadl přímo na hůl brněnského útočníka. Nakonec ale Liberec šanci soupeře odvrátil.
37:56
Obránce Hay tvrdě vypálil na Hoviho. Brněnský brankář s klidem kotouč zachytil.
38:34
Vyloučen hráč Kempný (Kometa), 2 min. za hákování
Kempný se po souboji svíjel na ledě, podle rozhodčích to však byl on, kdo fauloval. Trest za zraněného hokejistu odpyká Jankovič.
39:01
Dušek dorážel v nadějné pozici. Hovi stojí v brance jako zeď.
39:43
Nedvědovi ani Čakajíkovi se střely moc nepovedly, Hovi obě snadno chytil.
40:00
Střely na branku ve 2. třetině: Brno 6 - Liberec 12. Celkově Brno vyslalo na Pince pouze 10 ran, Liberečtí na Hoviho už 31.
Domácí se však velmi trápí v zakončení. Uspěli až s tečí Daniela Špačka, který navíc dost možná Bulířovu ránu sklepl do branky rukou.
40:01
40:07
Klimenta se po úvodním buly ujal puku a pronikl až před Hoviho. Najížděl z ostrého úhlu a brněnský gólman si ránu na bližší tyč pohlídal.
40:34
Kometa už hraje v plném počtu, na začátku třetiny ještě běžel trest obránce Kempného.
41:26
Vyloučen hráč Špaček (Liberec), 2 min. za podražení
41:54
Malec v přesilovce zkusil jednu ránu, pak Liberec osvobodil Urban. Hnal se ještě za pukem, už mu však chyběla síla.
42:42
Brno chvíli motal Urban s Bártou, pak pálil Hay. Hovi puk nevyrazil a zastavil hru.
43:12
Rozhozený Hovi se nestačil postavit proti volnému Klimentovi, ten ale bekhendovou stranou hole poslal puk mimo branku.
43:26
Přesilovka Brna skončila, Pinc na konci ještě zaváhal při střele Holce. Vytáhl ji koncem lapačky mimo branku.
44:56
Utkání navštívilo 4338 diváků. Zhruba o tisícovku víc, než sledovalo poslední domácí duel s Vítkovicemi.
45:12
Liberečtí zatlačili na Hoviho branku a brněnskému gólmanovi vypadl kotouč, Nedvěd se ho pokoušel doklepnout. Neúspěšně.
46:01
Vak ustál souboj u zadního hrazení, otočil se kolem branky a pálil. Střeli mu obránce ztečoval do ochranné sítě.
46:34
Holec si nabruslil do střelecké pozice a mezi nohami obránce střílel. Rána nebyla kdovíjak důrazná, Pinc ji vytlačil vyrážečkou.
47:31
Kometa přetlačila soupeře u hrazení a přečíslila obranu. Jaroslav Svoboda z úhlu vystřelil, Pinc nechyboval.
48:04
Brno se po dvou matných třetinách pustilo do útočení. Pinc musel znovu na led, připsal si další zákrok.
48:52
Po centru Špačka se za pukem dral Vak. Mezi brněnskými obránci puk nenašel.
49:45
Vyloučen hráč Pospíšil (Kometa), 2 min. za držení hole
50:01
Hovi zůstal stát proti střele Čakajíka. Puk se odrazil od rukavice do betonu a za branku.
51:00
Bárta (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Trončinský a Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Kometa 2:1

Liberec v přesilovce otáčí zápas, na dorážku Michala Bárty už nestačil ani skvělý Hovi. Po Trončinského průniku vyrazil brankář Komety kotouč jen na hůl dalšího útočníka, který mířil pod horní tyč.
51:54
Čermák se prokličkoval do slušné pozice a mířil do růžku Pincovy branky. Zavlnila se ale pouze boční síť.
52:51
Do šance se protáhl Michal Bulíř. Brněnské obraně odjel podél pravého mantinelu a mířil nad Hoviho beton. Pak ještě klepl brankáře přes rukavici a vzápětí dostal ránu.
53:03
Vyloučen hráč Špaček (Liberec), 2 min. za hrubost
53:03
Vyloučen hráč Kempný (Kometa), 2 min. za hrubost
53:59
Gólové možnosti před oběma brankami. Proti Pincovi neuspěl Švrček, na Hoviho se pokoušel vyzrát Tomáš Urban. Skvostně si obhodil obránce, ale pak nastřelil jen beton.
54:34
Na ránu z voleje se před bránou Komety chystal Nedvěd. Zezadu ho ale sestřelil obránce, puk tak nezamířil přesně.
56:01
Hraje se hodně otevřeně. Kometa útočí a v obraně tak nechává hodně prostoru. Za dalším gólem se hnal Michal Bárta, famózní Hovi však blafák opět zastavil.
56:43
Místo brněnského náporu se tlačí dopředu Liberec. Ostrou ránu teď vyslal Nedvěd.
57:54
Trest týmu (Liberec), 2 min. za hození hole
Kuriózní trest může Liberec připravit o vítězství. Ze střídačky přilétla náhradní hůl Čakjíkovi, v rozporu s pravidly.
59:10
Pinc výborně zasáhl proti střele Hrušky. Liberec odolává drtivému tlaku.
59:34
Hovi odjel na střídačku, Kometa hraje v šesti v liberecké třetině.
Střely na branku: Liberec 44 - Brno 25. Nejlepším hráčem Brna byl vyhlášen brankář Hovi, za domácí střelec vítězného gólu Michal Bárta.

29. 1. 2023 17:00Kometa–Liberec 3:0
22. 12. 2022 18:00Liberec–Kometa 2:1
22. 11. 2022 18:00Kometa–Liberec 0:5
25. 9. 2022 16:00Liberec–Kometa 2:3
17. 3. 2022 19:00Liberec–Kometa 6:1
15. 3. 2022 18:00Kometa–Liberec 3:2
14. 3. 2022 18:00Kometa–Liberec 4:2
12. 3. 2022 17:00Liberec–Kometa 3:2