Hezký den z Brna. Třetí adventní neděle servíruje bohaté sváteční hokejové menu. Jedním ze zápasů je i duel v jihomoravské metropole, kde domácí Kometa hostí ambiciózní Bílé tygry z Liberce.
Ač je v tabulce brněnská Kometa čtvrtá, do zápasu půjdou v lepší pohodě liberečtí hosté. Ti si v posledním kole poradili s lídrem sotěže - pražskou Spartou. Naopak Kometa bude chtít napravit domácí selhání z poslední třetiny proti Vítkovicím.
Utkání začíná za pár okamžiků, na ledě už jsou čtyři rozhodčí a vzápětí je následují Bílí tygři, kteří dnes budou hrát v tmavých dresech.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šír (CZE) - Bryška (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 6 920

0:01
0:14
První přerušení hry. Noskova střela se odrazila od zadního mantunele, odražený puk před brankovištěm chytá liberecký brankář.
0:39
A znovu Nosek. Jeho ránu do levého mantinelu po pěkné zadovce Hrušky však nachází připravenou výstroj hostujícího Melicharčíka.
0:49
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za vražení na hrazení
Aktivita Komety přináší v úvodu i první přesilovou hru.
1:02
Žižkovu v útočné třetině ujel puk, do brejku se řítil hostující Vampola, místo zakončení se však rozhodl střádat vteřiny v pásmu Komety.
2:06
Kováčikovu ránu holení zblokoval bránící Víšek. Vhazuje se po Melicharčíkově pravici.
2:40
Na pravé straně v závěru přesilovky se uvolnil Dočekal, střelu do horní poloviny branky ale vytěsnil brankář hostí mimo gólový prostor.
3:37
I teď se Kometa usadila v útočné třetině, na ledě je čtvrtý útok domácích.
3:42
A i ten si připsal střelu do statistik. Rána od modré nachází jen připravenou Melicharčíkovu lapačku.
4:07
Jenyš nahodil puk a vydal se směrem k liberecké bráně. Cestu mu zamezil liberecký forvard Dušek, domácí fanoušci se dožadovali vyloučení marně.
4:23
Chvíle oddechu. Za libereckou svatyní upravují sudí poškozený led.
5:03
První útok Brna teď měl dobrou možnost zakončit akci ránou. Forvardi domácích však ideální moment na střelu prováhali.
5:58
Tak takhle to vypadá u Čiliaka. Poprvé v zápase pobyli v útočné třetině i Liberečtí. Ke střele se však Nedvědova formace nepropracovala.
6:28
Zohornova přízemní rána zpoza obránce z levé strany liberecého Melicharčíka nevystrašila. Ten ji včas vykryl levým betonem a následuje komerční pauza.
6:43
Po přihrávce zpoza branky se sám před libereckou bránou ocitl Káňa, bekhendovou střelu však do branky neumístil a puk minul pravou tyč hostující branky.
8:05
Hraje se teď ve středním pásmu. Liberečtí Tygři stále čekají na první střelu. Čiliak by si mohl zatím vzít dovolenou.
8:53
Potlesk publika si vysloužil třetí útok domácích. Ten zamotal hlavu hostujícím bekům, vyřešit závar musel až brankář Melicharčík, který puk ukryl pod svým tělem.
9:19
Ani teď Bartek z Liberce nemohl vyzkoušet pozornost brněnského brankáře. Brzdí ho ofsajd.
9:47
Zakázané uvolnění Komety.
10:18
Dušek se dokázal na malou chvíli odprostit v pravém kruhu od svého strážce, zblokovaná rána však k Čiliakovi nedoputovala.
11:32
Burianova špatná zpětná přihrávka nabídla hostům přečíslení dva na jednoho. Ale kontr se tygrům vůbec nepovedl. Čárový jim odpískal ofsajd.
12:02
Vyloučen hráč Jenyš (Kometa), 2 min. za podražení
Hra se možná poprvé na delší úsek přestěhuje před brněnskou klec. A hosté třeba i poprvé vystřelí...
12:09
Dílčí cíl - vystřelit, hosté splnili, ale Kometa se dokázala bleskově osvobodit.
12:55
Liberci se nedaří usadit se v útočné třetině.
13:46
Vyloučen hráč Vampola (Liberec), 2 min. za hrubost
13:46
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 2 min. za hrubost
Po vzájemné strkanici, která vyvolala velké vášně v Kajot Areně, si oba kohouti posedí na trestné lavici.
14:35
Urbanův švih z těžkého úhlu Čiliak vyráží do rohu kluziště.
15:29
Svobodova rána z uctivé dálky prosvištěla kolem liberecké klece. Atmosféra po drobné šarvátce je v Brně o něco hustější.
16:19
Hunkes v závaru dojel opuštěný kotouč, do branky ho ale nenasměroval. Zblokoval ho brněnský bek a tečovanou ránu jistil i brankář Čiliak.
17:07
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Kolmann a Urban T.
Stav zápasu Kometa - Liberec 0:1

Tak to je studená sprcha. Nedvěd zničehonic ujel po pravém křídle. Dostal se sám před Čiliaka a forhendovou kličkou nedal slovenskému gólmanovi šanci. Liberec vede 1:0.
17:16
Vyloučen hráč Valský (Liberec), 2 min. za podražení
Brňané však mají vzápětí ideální možnost dorovnat skóre.
18:32
Přes minutu mačkali liberecké hráče v obranné třetině. Beci bruslili už jen z povinnosti. Brňané si však špatnými přihrávkami nedokázali vyhovět a k pořádné střele se nedostali.
19:22
Ani po Kováčikově dělovce se skóre nemění. Melicharčík ji dokázal levačkou vyrazit.
20:00
Liberec udělil Kometě lekci z produktivity. Ačkoli domácí byli po celou třetinu jasně lepší, gólově se prosadil liberecký veterán Nedvěd a zajistil tak hostům vedení 1:0 po prvním dějství.
20:01
20:35
Novotný (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Čermák a Hruška
Stav zápasu Kometa - Liberec 1:1

Novotný si dělal před libereckou brankou prostor, obtočil se kolem bránícího beka a zasunul sedícímu Melicharčíkovu puk mezi betony. Stav je 1:1 a v Brně se začíná od znova.
20:57
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za hákování
21:01
Hned po buly odpalují Brňané puk do uctivé vzdálenosti od Čiliaka.
21:33
Výtisk nechtěl, ale přece musel. Šoural se k němu puk, který puk rukou přihrál jeho kolega. Raději místo hrozícího brejku se puku ujmul a vytlačuje svůj tým do středního pásma.
22:36
Vyloučen hráč Svoboda T. (Kometa), 2 min. za sekání
21 vteřin čeká domácí hra ve třech.
23:02
Proti třem Liberec nic nevymyslel. Ve čtyřech pro změnu podržel domácí pravým betonem Čiliak.
23:45
Čermák ukradnul hostům puk a řítil se společně s Hruškou na jednoho libeeckého beka. Čermákovu nabídku však Hruškla v těžké pozici nedokázal zužitkovat a domácí se ještě několik vteřin budou bránit v oslabení.
24:49
... a to se jim bez větších problémů povedlo. Liberec je v ofenzivně dnes skutečně impotentí. Alespoň zatím...
25:40
Vyloučen hráč Hanzlík (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
Po šanci Liberce se poroučí na trestnou lavici Hanzlík.
26:22
Kempný (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Burian a Čiliak
Stav zápasu Kometa - Liberec 2:1

Kolik že bylo Brňanů na ledě? Burian místo zakončení objel libereckou bránu. Do ideální pozice mu najel bek Kempný, dostal od Buriana skvělý pas přes celou šířku kluziště a v rychlosti přesně zakončil. Kometa se v oslabení dostává do vedení 2:1.
27:10
Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Vampola a Bulíř
Stav zápasu Kometa - Liberec 2:2

Nedvěd opět zmrazuje publikum. U levého mantinelu bojoval hlouček hráčů o puk, ten získal Vampola a nachází volného Nedvěda. Ten sám před Čiliakem opět dorovnává stav na 2:2.
28:15
Hra se nyní po dvou gólech rychle jdoucích po sobě zklidnila.
29:30
Hruškova skrytá střela vystrašila Melicharčíka, ten ji s obtížemi vyrazil za branku.
30:13
Čermák a Hunkes se pošťuchují v obranném pásmu Liberce a arenou zní ohlušující pískot.
30:13
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za hrubost
30:13
Vyloučen hráč Hunkes (Liberec), 2 min. za hrubost
Oba aktéři poslední akce se na sebe dvě minuty dívat zpoza plexiskla a stolu časoměřičů.
31:25
Vampola teď v pádu zachytil rozehrávku domácích. Na zteč vyslal svého spoluhráče, ten se ale daleko nedostal a puk mají v moci opět Brněnští.
32:13
Oba týmy hrají v plném počtu. Hned po návratu obou borců se dostal k zakončení Hruška. Bekhendovou střelou z otočky ale na Melicharčíka nevyzrál. Jeho beton byl na místě.
33:13
Komerční pauza trochu uklidňuje emoce na obou stranách.
33:46
Střela rozjetého Káni z levé strany k liberecké brance nedolétla. Po teči končí nad ní v ochranné síti.
34:40
Hruškův prudký švih Melicharčík vyrazil před sebe. Tam sondoval Novotný, ale liberečtí beci ho dobře od nabídnuté příležitosti odstavili.
35:28
Výtiskovo vysoké nahození sbírají jen domácí beci a zakládají postupný útok.
36:40
Na ledě je k vidění hodně osobních soubojů a spousta špatných přihrávek. Diváci už několik minut čekají na nějaké pozdvižení.
38:00
Vyloučen hráč Bartek (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Snad trochu zábavy na závěr třetiny přinese brněnská přesilovka.
38:08
Propagační nahození Melicharčík kryje do své výstroje.
38:34
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za krosček
A 96 sekund budou mít domácí dokonce dvounásnobou výhodu.
39:05
Kuboš, Žižka, Svoboda, Kuboš, Žižka, Svoboda a pořád dokola. Nekonečná kombinace trojice Braňanů však přináší jen dvě zblokované Žižkovy rány. Oba celky mění své formace.
39:59
Tak tohle Kometa nezvádla, závěr třetiny měla dvojnásobnou výhodu, ale díky chybám a naivním přihrávkám se prakticky sama připravila o velkou výhodu.
40:00
První polovina druhé třetiny nabídla divákům tři branky. Díky tomu, že víc jich nasázela Kometa, se skóre srovnalo na průběžných 2:2. Druhá polovina třetiny však v Brně nenabídla nic zajímavého, maximálně tak zpackovanou dlouhou přesilovku domácích 5 na 3.
40:01
40:27
Kometa začala závěrečné dějství aktivněji i díky přesilovce. K zakončení se však modrobílí neprodrali.
41:00
Hra se nyní kouskuje. Vhazuje se ve středovém kruhu.
41:35
Vyloučen hráč Valský (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
41:38
Nosek D. (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Čermák a Hruška
Stav zápasu Kometa - Liberec 3:2

Tak to byla bleskově využitá přesilovka. Čermák vyhrál buly, od modré se napřáhl Nosek a propálil vše, co mu stálo v cestě. Ranou pod břevno dostává Kometu do vedení 3:2
41:45
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
42:39
Kvůli krkolomným kombinacím se nedokáží hosté v útočné třetině příliš prosadit. Pouze jednou se pokusil vypálit Výtisk, jeho ránu však houštinou těl před Čiliakem neprolétla.
43:41
I teď Hunkes pálí velmi nepřesně a Zohorna se už chystá na návrat na led.
44:17
Žižkův oblouček nedokázal před libereckou bránou nikdo tečovat. Snadná kořist pro tygra Melicharčíka.
45:08
Na libereckých hostech je viditelné, že se chtějí víc tlačit kupředu, ale jejich snaha zatím ztroskotává na vlastní nepřesnosti.
45:31
Šikovnou kličkou u pravého kruhu se uvolnil Bulík. Brněnský Čiliak mu však včasným vyjetím zmenšil úhel a liberecký forvard jen švihem trefuje připraveného gólmana.
46:46
Valná hromada v brněnském brankoviěti. Nejdříve rozštěpem uklidil puk pod své tělo Čiliak, následně se snažili hosté nějakým způsobem puk vydolovat. Kromě pádu na led několika hokejistů se však nic zajímavého nestalo.
47:39
Odražený puk po Melicharčíkově pravici dojel brněnský Němec, trefil však jen brusli před ním stojícího obránce.
48:13
Bartek z pravé strany vyzkoušel Čiliakovu pozornost. Brněnský brankář sebejistě ukrývá puk do své výstroje.
49:47
Obraz hry je ve třetím dějství stále stejný. Liberec se snaží útočit, což se mu příliš nedaří. Prostor tak dostávají rychlé brněnské protiútoky.
50:37
Burian (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Zohorna a Koreis
Stav zápasu Kometa - Liberec 4:2

A jeden z brejků dokonale využil Zohorna. Ve středním pásmu vybojoval puk. Řítil se s Burianem na jednoho libereckého obránce. Toho si Zohorna dokázal položit a po krásné kličce předložil volnému Burianovi. Na něho zývala prázdná a nedělal mu problém skórovat. Brno vede o dvě branky.
50:47
Vyloučen hráč Vlach (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
51:30
Vyloučen hráč Hruška (Kometa), 2 min. za vražení na hrazení
Síly na ledě se vyrovnají. Oba celky budou hrát ve čtyřech.
51:43
Na ledě se přiostřuje, rozhodčí však další hráče na trestnou lavici neposílají.
52:50
Hosté jsou v plném počtu a začíná jim krátká přesilovka.
53:25
Vhazování ve středním pásmu.
54:13
Bulíř vtipně chtěl tečovat před Čiliakem. To se mu povedlo, Čiliakův zákrok však byl neméně povedený a skóre se nemění.
54:23
Hala je zaplněná, ne však vyprodaná. Duel sleduje 6920 diváků.
55:10
Kometa si konec zápasu kontroluje. Nikam se nežene a na soupeře vyčkává před obrannou modrou čárou.
56:15
V dobré pozici se zjevil brněnský Burian. Dostal se k dorážce, ale poloopuštěnou svatyni netrefil. Místo toho nechal vyniknout Melicharčíka.
57:01
Hunkesovo nahození nadvakrát zlikvidoval Čiliak.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty a na zvrat to nevypadá. Kometa se usadila v útočné třetině.
58:28
Burian si ani teď druhý gól nepřipíše. Prudce pálí k levé tyči, zasahuje však Melicharčíkova lapačka.
58:56
Místo honby za snížením se Liberec musí bránit ve vlastním pásmu. Akci končí Hruškova rána a zákrok libereckého gólmana.
59:26
Vampola (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bulík
Stav zápasu Kometa - Liberec 4:3

Pozor, tak nakonec možná bude v Brně drama! Vampola z prostoru těsně před brankou koriguje na rozdíl jediné branky.
59:58
Jedna z posledních šancí na zázrak. Nedvěd bez přípravy pálil od modré. Betonem jeho pokus vyráží Čiliak a Brněnští odpalují puk na zakázané uvolnění.
59:59
Po prohlídce záznamu se čas posunul o jednu vteřinu. Teď do konce zápasu chybí jedna desetina.
59:59
Vyloučen hráč Vampola (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
Brno nakonec těsnou výhru uhájilo a zaslouženě si do tabulky připisuje tři body. Z Brna se loučí Jan Daněk a přeje pěkný večer.

29. 1. 2023 17:00Kometa–Liberec 3:0
22. 12. 2022 18:00Liberec–Kometa 2:1
22. 11. 2022 18:00Kometa–Liberec 0:5
25. 9. 2022 16:00Liberec–Kometa 2:3
17. 3. 2022 19:00Liberec–Kometa 6:1
15. 3. 2022 18:00Kometa–Liberec 3:2
14. 3. 2022 18:00Kometa–Liberec 4:2
12. 3. 2022 17:00Liberec–Kometa 3:2