Hezké nedělní odpoledne z Olomouce, kde za pár minut začne utkání 8. kola Tipsport extraligy mezi domácí Morou a Pardubicemi.
Hosté mají při představování přednost. Na jejich adresu je nutno říct, že ačkoliv patří ke stabilním a velice úspěšným klubům nejvyšší hokejové soutěže u nás, vstup do letošního ročníku mají bídný.
Šest bodů a za šest odehraných zápasů znamená dvanácté místo. Navíc po poslední porážce doma s Vítkovicemi 1:6 ukončili test útočníka Tomáše Divíška a do prvoligového Šumperka poslali dvojici Jaroslava Moučku a Tomáše Roupce. Dnes nutně potřebují vyhrát.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Polák (CZE) - Flegl (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 5 071

Domácí mají mnohem lepší náladu. Po úvodních dvou porážkách se rozjeli a aktuálně mají sérii čtyř výher v řadě. V pátek si vybrali neplánovanou přestávku kvůli problémům s ledem ve Zlíně. Dnes tedy budou mít o to více sil.
Zimní stadion přezdívaný v Olomouci jako Plecharéna je zatím poloprázdný. Jedinou výjimkou je kotel, který je téměř zaplněný a pod ním visí nápis Strážci svého klubu. V sektoru hostů je odhadem třicítka fandů.
Hostující trenéři před tímto utkáním přeházeli jednotlivé lajny. Kdo s kým bude dnes v útoku Perníkářů hrát můžete zkontrolovat níže v boxu Sestavy a rozestavení.
0:00
1:25
Domácí v první střele zásluhou Zemana, vzápětí hostév náznaku přečíslení dvou na jednoho. Tyborovi ale utekl puk.
2:24
Výborný minutový úsek hostů, kteří mačkali domácí a ti nebyli schopni ani vyhodit puk ze třetiny.
3:49
Jergl našel zpoza branky Kucharczyka, k většímu ohrožení branky hostů však byl příliš z úhlu.
5:00
Holec zachránil puk v pásmu a pak si krásně vyjel pro střelu. Jeho pokus zápěstím z levého kruhu Maxwell dokázal vyrazit.
6:03
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za hákování
6:24
Čáslava dvakrát tvrdě pálil od modré. Při druhém pokusu dokázal hráč před Konrádem puk i tečovat, ale mimo tři tyče.
7:14
Kurs háčkování s domácím Janem Knotkem, který se v oslabení dostal po efektní práci s holí i ke střele.
8:06
domácí jsou v plném počtu, pořádně se ale v oslabení zapotili. Pardubice sehrály přečíslení dobře i s řadou střel, Konrád zatím odolal.
8:48
Ondrušek pěkně tělem dohrál Adama Havlíka, který zblízka zkontroloval, jak je nalajnovaná obranná modrá.
9:10
Vyloučen hráč Herman (Olomouc), 2 min. za hákování
Tohle už však od Hermana byl zákrok z jiné kategorie a hosté mají další šanci v přesilovce.
10:20
Petr Sýkora devakrát zkoušel střílet, pokaždé puk zastavil bránící Pavel Skrbek.
11:14
Už po uplynutí trestu se ke střele dostal Nahodil, po ledě těsně minul domácí branku. Pardubice mají i díky trestům spoustu střel.
12:56
Eberle si vyčíhal Řípovu přihrávku a po ledě trefil pukem spodní oblouk Maxwellovy branky.
13:39
Vyloučen hráč Bokroš (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Jergl si zkoušel obhodit Bokroše, který už v okamžiku, kdy ohrožení branky pominulo, počastoval předkloněného domácího útočníka holí v horní polovině těla.
15:12
Domácí nejsou v přesilovce zatím vůbec nebezpeční. Z trestu Bokroše zbývá 27 vteřin a Maxwell vyhazuje puk na opačnou stranu hřiště.
16:21
Kucharczyk založil Sýkorovi brejk, ale hostující rychlík si tentokrát nedokázal ujet tak, aby stihl i zakončit. Navíc vzápětí fauloval.
16:48
Vyloučen hráč Sýkora (Pardubice), 2 min. za hákování
18:35
Domácí se téměř nedostali do pásma. Až v závěru přesilovky vypálil zápěstím Zeman a Maxwell nebyl úplně jistý.
19:00
Vodný v excelentní šanci, třikrát pálil na Maxwella a i pak si dokázal najít puk a dorážet. Pardubice vůbec nevěděly co se před jejich brankou děje.
19:59
Domácí končili v silném tlaku, ale nakonec mohli i inkasovat. V posledních vteřinách se rozjeli dva na jednoho hosté, k zakončení jim ale chyběla snad jen vteřina.
20:00
První třetina v Olomouci nabídla svižný, rychlý a hodně útočný hokej. Na začátku měli více ze hry hosté, závěr ale patřil tlaku Mory.
20:00
20:54
První střela druhé části patří Svobodovi, který zkoušel překvapit z velkého úhlu, Konrád na místě.
21:25
Na opačné straně choval Zeman svou střelu za nohy obránce a Maxwell ji na poslední chvíli vyrazil ramenem.
23:06
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za hákování
23:21
Domácí jsou po patnácti vteřinách vyhnáni z útočného pásma pro postavení Laše v brankovišti.
24:05
Vyrůbalík trefil příklepem Marcinka a sudí po pádu útočníka hostí na led přerušil hru.
25:05
Valentovo nahození tečoval těsně Zeman jen těsně vedle tyčky.
25:57
Jerglse po vhazování dostal ke střele z mezikruží, ke své smůle trefil ve výborné pozici hrudník gólmana.
26:06
Vyloučen hráč Kucharczyk (Olomouc), 2 min. za sekání
Úvod druhé části patřil pokračování domácího tlaku. Teď budou mít šanci na ohrožení Konráda hosté.
27:56
Druhá lajna Pardubic předvedla povedenou přesilovku. Nejnebezpečnější byla střela Tybora, kterou Konrád musel složitě krotit.
29:06
Eberle (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Skrbek
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:0

Taková drzost! Jan Eberle vyjel s pukem zpoza branky a nadvakrát ho procpal mezi betony Maxwella.
30:23
A znovu je před Maxwellem rušno. Zemanovo nahození zkoušeli tečovat a dorážet hned dva domácí.
32:26
Pardubičtí jsou viditelně otřeseni, valí se na ně jeden útok za druhým, jsou pod tlakem a akce Mory, pokud vůbec, zastavují na poslední chvíli.
33:31
Vyloučen hráč Zdráhal (Pardubice), 2 min. za hákování
Navíc se po faulu Zdráhala budou muset bránit ve čtyřech.
34:38
Chyba v rozehrávce a hostující Štajnoch tvrdě pálil od modré jen těsně nad.
35:30
A je po výhodě domácách. V přesilovce neměli nic a jen potvrdili, že tato činnost jim dlouhodobě nejde.
36:34
Brandon is still here! Brankář Pardubic tváří v tvář Zemanovi efektně vymazal jeho střelu ukázkovým semaforem.
37:39
Nahodil zkoušel bekendem najít skulinu u vzdálenější tyče. Moc nechybělo.
38:45
Marcinko šikovně pálil přes obránce a Konrád měl s jeho pokusem problémy.
39:40
Vyrůbalík chyboval ve vlastní třetině a po Sýkorově přihrávce měl na holi vyrovnání Poulíček. Zblízka však v pádu těsně minul.
40:00
V Olomouci máme za sebou druhou třetinu a musím říct, že domácí diváci se dnes hokejem opravdu baví. Je to i proto, že tato část patřila kohoutům, kteří mohou jen litovat, že velký tlak nedokázali využít k více než jen jedné brance.
40:00
41:32
Bokroš zkusil štěstí od modré, pro Konráda žádný problém.
41:50
Ščotka si počíhal na Vodného ve středním pásmu a čistým hitem ho poslal na led.
42:18
Dynamo se tlačí před domácí branku, Konrád musel tygřím skokem rychle zalehnout opuštěný puk.
43:26
Knotek se z pravé strany řítil na branku, tvrdou ránu na vzádlenější tyč vykryl Maxwell vyrážečkou.
44:45
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za sekání
45:52
Zámek hostů končí pro postavení hráče Dynama v brankovišti.
46:13
Konrádovi se výlet za branku málem nevyplatil, rozehrál totiž na hokejku soupeře. Dynamo však výhody nedokázalo využít.
46:26
Marcinko zakončoval rychlou kombinaci hostů a Konrád se štěstím puk srazil. Chvíli nevěděl, že leží nekrytý hned vedle něj. Nejblíže k němu měl obránce Mory.
47:59
Kucharczyk našel Jergla samotného před brankou. Olomouckého mladíka ve 100% šanci lapačkou vychytal Maxwell.
48:22
Knotek si tělem pokryl puk tak nekompromisně, až dotírajícím Štajnochem posunul branku Dynama.
49:09
Vyloučen hráč Ščotka (Pardubice), 2 min. za hákování
49:55
Cink! Valentovo nahození se odrazilo od tyče a kopírovalo brankovou čáru cestou ven.
51:07
Kombinaci domácích zakončil z mezikruží nebezpečně Knotek.
Utkání sleduje 5071 diváků.
52:21
Holec (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:0

Miroslav Holec se vrhl před branku. Napoprvé sice neuspěl, ale puk se k němu odrazil a do prázdné branky, ač tísněn, si poradil.
Stadionem obíhá za skandovaného potlesku mexická vlna.
54:46
Zakázané uvolnění domácích. Dynamu zbývá pět minut na to, aby zkusilo alespoň vyrovnat.
55:53
Kolář (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Havlík a Marcinko
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:1

Jakoby mě Pardubice slyšely. Zpět do hry je dostává šťastnou střelou Kolář.
57:17
Knotek se šikovně vymotal zpoza branky, jeho střelu ale obrana Dynama srazila vysoko nad.
57:26
Vyrovnání měl na hokejce Starý, ale zblízka těsně minul.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
59:10
Hosté jsou bez brankáře.
59:44
Vyloučen hráč Štajnoch (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Štajnoch rukou přihrál tak nešikovně, až za to dostal dvě minuty. Zřejmě je po šanci Dynama na vyrovnání. Nebo ne?
Domácí vyhráli popáté v řadě. Nutno říct, že zaslouženě, od první branky byli lepší. Olomoučtí diváci zřejmě s trochou škodolibosti hážou směrem k hostujícím hráčům perníky.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2