Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze čtvrtfinálového zápasu hokejové extraligy. Domácí Olomouc hostí suveréna základní části Pardubice. Po dvou zápasech na východě Čech budou Hanáci dotahovat manko 0:2.
První zápas Dynamo ovládlo jasně, když otočilo nepříznivý stav a nakonec zvítězilo pohodlně 5:1. V druhém, sobotním zápase se na výhru nadřelo. Vítězná trefa přišla až dvacet vteřin před koncem základní hrací doby. Po následném gólu do prázdné brány nakonec Pardubice vyhrály 2:0.
Zápas namísto státní hymny zahájí minuta ticha. Olomouc se loučí s mladým hokejistou, který o víkendu tragicky zemřel.

Rozhodčí: Úlehla (CZE), Šindel (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 500

0:00
0:18
Zápas začal, Mora vyhrála buly, ale pak kazí rozehrávku a rozhodčí signalizují zakázané uvolnění.
1:23
Nyní se stejný přečin povedl také hostujícímu Dynamu.
1:46
Řezníček ostře vypálil od modré, Will byl připraven.
1:56
A Pardubice se následně osvobozují zakázaným uvolněním.
3:20
Ondrušek najel do útočné třetiny, načež přihrál do křídla Káňovi, ten svého kapitána hledal před Willem, ovšem trefil jej pouze do brusle. Následně zkoušel dorážet Nahodil, ale byl příliš z velkého úhlu.
4:15
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za podražení
Pardubice hrály dlouho ve výhodě, až Hykovou nebezpečnou střelu z levého kruhu lapil Lukáš. Teď však dostanou Pardubice možnost přesilovky.
5:03
Košťálkova sražená střela skončila v ochranné síti.
6:05
Paulovičova střela skončila na Lukášově betonu.
6:33
Olomouc přesilovku přečkala.
7:24
Olomouc v rohu kluziště laxně přišla o puk, a tak od modré vyslal další dělovku Košťálek, ani tentokrát si na Lukáše nepřišel.
7:59
Sedlák (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Cienciala
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 0:1

Situaci dva na jednoho využívá Lukáš Sedlák! Olomouc ve středním pásmu přišla o kotouč, načež se přes modrou dostal David Cienciala, který předložil Sedlákovi puk do tutové pozice. Tohle borec z NHL neodmítá.
9:24
Vyloučen hráč Vála (Pardubice), 2 min. za podražení
Přesilovku si zkusí i Olomouc.
10:35
Káňa, Bambula i Orsava se dostali do dobrých pozic, ale Will těžší zákrok vytáhnout nemusel.
10:55
Olomouc má dobrou přesilovku, tentokrát od modré pálil tvrdě Dujsík.
11:34
Dynamo komplet.
11:43
Bambula (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Klimek
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:1

Je vyrovnáno! Jan Bambula převzal v mezikruží přihrávku od Klimka a vystřelil. Na Willa si sice na poprvé nepřišel, ovšem pak v pádu ještě jednou plácl do puku a ten se dostal až za brankovou čáru. Pohotová reakce přináší Olomouci vyrovnání.
13:17
Bekhend Sedláka končí sražený v ochranné síti.
14:05
Po Zohornově střele z otočky Lukáš raději přerušuje hru.
16:19
Knotek po chybné pardubické rozehrávce trefuje břevno Willovy branky!
16:56
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hyka a Sedlák
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:2

Krásná kombinace Pardubic končí gólem. Hyka se v útočném pásmu šikovně uvolnil, najel na osu hřiště a zadovkou oslovil Ciencialu, který procedil kotouč skrz Lukášovu výstroj.
18:42
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bambula a Ondrušek
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 2:2

A je znovu vyrovnáno! Přihrávkou z vlastního obranného pásma si stáhl na útočné modré Bambula, kličkou se zbavil obránce, a byť byl asi faulován, puk se odrazil ke Knotkovi, který už tentokráte Willa překonal.
20:00
První třetina skončila, přinesla čtyři branky a bojovný hokej. Na střely na bránu vyhrály Pardubice jasně 16-8.
20:00
20:05
Začala druhá třetina, hosté vyhráli buly, bude podobně gólově výživná jako ta první?
20:27
Vyloučen hráč Sedlák (Pardubice), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Mora bude mít pětiminutovou přesilovku. Za tvrdý zákrok na Orsavu si už dnes nezahraje Lukáš Sedlák. Trest odpyká Jan Mandát.
21:58
Navrátil (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Plášek II a Musil
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 3:2

Jakub Navrátil využívá přesilovku! Mora poprvé v zápase vede. Po rychlém přechodu přes modrou přihrál Musil od mantinelu na pravý kruh, odkud Plášek z první posunul na volného Navrátila, jenž překonal přesouvajícího se Willa.
25:27
Krátce před koncem přesilovky ještě pálil Škůrek, ale Will stál teď v dobré pozici.
25:47
Plášek oloupil pardubické zadáky ve středním pásmu a pak hledal Navrátila, přerovská souhra, tentokráte Olomouci gól nepřinesla.
26:13
Ofsajd Olomouce.
26:47
Vyloučen hráč Menšík (Olomouc), 2 min. za podražení
Přemírou snahy se teď prezentoval Matouš Menšík, který úplně zbytečně v rohu kluziště v útočném pásmu podrazil soupeře a oslabuje svůj mančaft.
26:00
Menšík se po nepříliš povedené přesilovce Pardubic vrátil na led a hned se zapojil do útoku. Z jeho snažení nakonec těžil Mareš, jehož střela od modré nakonec skončila ve Willově lapačce.
29:46
Ofsajd Dynama.
30:07
Menšík (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mareš
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 4:2

Na tohle by si vsadil málokdo, Mora vede o dva góly! Po sražené Marešově střele se dostal na modré ke střele Menšík a s přispěním teče hostujícího obránce dostal puk do pardubické klece.
31:07
Nahodil v další dobré pozici, ale utekl mu kotouč.
31:10
Icing Mory.
32:02
I hosté se připomněli, Vondráčkova rána z dálky končí po bloku v ochranné síti.
32:40
Radil ani Nahodil na jedné či druhé straně neuspěli.
33:48
Vyloučen hráč Musil 8 (Pardubice), 2 min. za naražení zezadu
Po tvrdém hitu na zemi končí tvrďák Kontek, Mora bude mít přesilovku.
34:22
Pohledná kombinace po ose Navrátil-Kusko-Musil skončila pohotovým zákrokem pardubického gólmana.
35:55
Pardubice jsou v plném počtu.
36:03
Zakázané uvolnění vrací hru do pardubického pásma.
36:20
Tohle byl obětavý ale nešikovný blok. Ondrušek tvrdé ráně nastavil pravděpodobně zadní stehenní sval a na lavičku odjíždí za doprovodu spoluhráčů. Tohle bude po zápase setsakramentsky bolet a modrat.
37:49
Po pardubickém tlaku skončila mimo místo určení Lukášova branka, načež se strhala šarvátka. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.
37:49
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za hrubost
A navíc budou vylučovat.
37:49
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za hrubost
38:37
Dujsík pod tlakem raději zahrál na zakázané uvolnění.
39:00
Lukáš vytěsnil Čerešňákovu tvrdou ránu.
40:00
40:00
40:22
Začínáme zhurta! Orsava zakončoval přečíslení dva na jednoho, ale Will jej vychytal.
40:41
Škůrek trefil Radila, který se těžko zvedal z ledu. Ale vylučovat se nebude.
40:51
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Poulíček
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 4:3

Odraz od zadního mantinelu po střele Poulíčka nadělal pořádné problémy olomoucké defenzívě, jako první se zorientoval Adam Musil a zblízka propálil Lukáše.
41:19
A Pardubice se dostávají do tlaku.
43:14
Poulíček se natlačil až před brankoviště Olomouce, bekhendem ale nezamířil přesně.
44:10
Anděl nachytán v ofsajdu.
45:18
Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Cienciala
Stav zápasu Olomouc - Pardubice 4:4

A je srovnáno! Až příliš snadnou úlohu měl teď Jan Košťálek. Cienciala mu předal kotouč, Pualovič odstavil tělem obránce a nikým neblokován Košťálek najel před Lukáše a neměl problém zacílit přesně.
46:31
Lukáš teď musel vyjet dobrých pět metrů před svoji svatyni, aby odehrál nebezpečný kotouč, za kterým spěchal Musil.
50:14
Zakázané uvolnění Olomouce vrací hru před Lukáše.
51:14
Knotkův pokus Pardubičtí zablokovali.
53:17
Mora teď zasypala Willa střeleckými pokusy, ani jeden z nich však v síti neskončil.
53:25
Další zakázané uvolnění Morávky.
55:07
Po sérii soubojů dostal trochu prostoru David Musil, jeho ránu musel Lukáš vykleknout.
56:27
Mora opět kazí rozehrávku z vlastní poloviny, hra znovu začne před Lukášem.
57:15
Po ofsajdu Pardubic zahlásil místní hlasatel vyprodaný stadion.
60:00
Základní hrací doba rozhřešení nenabídla, v Olomouci teď bude 18 minut pauza, pak následuje dvacetiminutové prodloužení.
Začalo prodloužení.
60:20
Po zásahu pardubické střídačky se hra vrací do středního pásma.
62:45
Zatím vidíme opatrný hokej z obou stran, Dynamo se nyní dopustilo ofsajdu.
64:12
Tvrdou Ondruškovu ránu vyklepal Will z výstroje, následně se neujaly ani pokusy Dujsíka a Nahodila.
65:10
Ani Knotek z úhlu Willa nepřelstil, na druhé straně se do nebezpečné pozice dostal Říčka.
65:45
Lukášovi po tvrdé ráně Poulíčka vypadl kotouč z výstroje, ale první u něj byli domácí obránci.