Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. Ve 44. extraligovém kole domácí Dynamo vyzve Olomouc.
Pardubice již mají na soupisce nového brankáře Jana Růžičku, jenž supluje za zraněného Dominika Frodla. Dnes však bude začínat pouze na střídačce.
Do dnešního zápasu zasáhnou také všichni čtyři reprezentanti, kteří za nedlouho odcestují na turnaj do Švédska. Na straně Dynama to jsou Ondřej Vála s Adamem Musilem a v Olomouci Janové Lukáš a Bambula.

Rozhodčí: Šír (CZE), Veselý (CZE) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 9 126

0:00
0:28
Ondrušek nahodil puk do pardubického brankoviště, kde dotíral Jan Káňa. Will chvíli kotouč neviděl, ale nakonec se mu povedlo jej udržet před čárou!
1:15
Olomouc drží Dynamo v jeho obranné třetině, domácí zatím zvládli vyhodit puk jen do středního pásma.
1:37
Will má další zákrok po střele Jakuba Navrátila.
2:19
Dynamo se poprvé na delší čas podívalo do útočné třetiny, ale čtvrtá domácí letka zvládla vozit puk jen po mantinelu, Lukáš zatím bez práce.
3:09
Do útoku se dostával Lukáš Sedlák, ale Tomáš Dujsík díky obětavému skoku dostal puk do středního pásma.
4:06
Patrik Poulíček našel úplně volného Tomáše Dvořáka, který měl spoustu prostoru, ale z levého kruhu pro vhazování netrefil branku.
5:15
Mandát našel křižnou přihrávkou Tomáše Vondráčka, ale ani ten netrefil branku.
5:28
Káňa kličkoval v útočném pásmu, ale nakonec mířil jen těsně mimo.
6:54
Kousal si sjel do mezikruží pro přihrávku od Zohorny, ale trefil jen Lukášův beton!
7:57
Od Navrátila dostal puk do jízdy rozjetý Jiří Ondrušek, zbavil se obránce a pak i gólmana Willa, ale místo prázdné branky trefil jen tyč!
8:38
Dynamo mohlo udeřit z protiútoku, do podobné pozice mezi kruhy směřovala přihrávka na Adama Musila, ale ten puk nezpracoval.
9:14
9:35
Od modré to zápěstím zkoušel David Musil, ale Lukáš má puk v lapačce.
10:25
Další závar před pardubickou brankou! Will byl úplně mimo svoji pozici, ale hostující útočník nedokázal puk přes obránce nasměrovat do prázdné branky.
11:26
Z ostrého úhlu to zkusil Mandát, ale Lukáš má puk v lapačce.
12:25
Olomouc dnes domácí víceméně nepouští do kombinace, zastavil ji však ofsajd.
13:33
Pardubice jsou u kotouče, ale přes koncentrovanou obranu Olomouce se nedokáží dostat do útočného pásma.
13:59
Olomouc je znovu v ofsajdu.
14:39
Od mantinelu nahazoval puk David Musil, ale Lukáš jej má v lapačce.
15:06
První pětka Dynama má první větší tlak v útočném pásmu, u levé tyče číhal Lukáš Sedlák, ale netrefil puk. Olomouc následně vyhodila na zakázané uvolnění.
15:40
Další zakázané uvolnění Hanáků.
16:27
Dynamo se dostalo do brejku dvou na jednoho, Zeman předával puk Paulovičovi, který ho však ještě vracel před prázdnou branku, ale to už Zeman nečekal a byl mimo pozici.
18:05
Vyloučen hráč Sedlák (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
V závěru třetiny si Olomouc jako první vyzkouší přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Sedlák.
18:26
Dynamo dostává puk do středního pásma.
18:57
Na modré napřáhl Ondrušek, ale Will má puk v lapačce.
19:33
Puk je až za Lukášovou brankou, Olomouc z přesilovky zatím příliš mnoho nevytěžila.
20:00
První dějství skončilo bez branek. Olomouc především v obraně předvedla velmi zodpovědný výkon, díky kterému víceméně bez potíží odrazila útoky Dynama, sama navíc domácím několikrát zavařila. Ve druhé třetině bude dohrávat ještě šest vteřin v přesilovce.
20:00
20:06
Sedlák už je na ledě a Dynamo kompletní.
20:36
Zakázané uvolnění Olomouce.
21:12
Košťálek hledal mezi kruhy Zohornu, ale ten nezakončil.
22:05
Vála nahazoval puk na branku a těsně před Lukášem jej tečoval Tomáš Zeman, olomoucký gólman ale nechal svůj beton na správném místě!
22:52
Zakázané uvolnění také na straně Dynama.
23:16
Adam Musil si na pravém kruhu pro vhazování našel odražený puk, ale Lukáš dobře zasáhl vyrážečkou.
24:02
Po zemi z první pálil Lukáš Sedlák, ale trefil jen beton Lukáše.
24:28
Košťálek vybojoval puk pro Sedláka, který byl úplně, ale úplně sám před Lukášem, po kličce do bekhendu však netrefil branku!
25:23
Vyloučen hráč Klimek (Olomouc), 2 min. za podražení
Dynamo se začíná dostávat do tempa a má možnost přesilovky. Lukáš Klimek dostává dvě minuty za podrážení.
25:37
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Sedlák a Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0

A po čtrnácti vteřinách Dynamo přesilovku využívá! Od modré pálil Jan Košťálek, dorážet se pokoušel Sedlák, ale puk do sítě nakonec dostal až Patrik Poulíček!
26:29
Dynamo i v pěti pokračuje v aktivní hře v útočném pásmu, Košťálkovu střelu Lukáš vyrazil.
27:25
Vyloučen hráč Olesz (Olomouc), 2 min. za podražení
Další přesilovka pro Pardubice. Taktéž dvě minuty za podrážení inkasuje Rostislav Olesz.
28:04
Po tvrdých střelách Pauloviče a Čerešňáka Olomouc vyhazuje puk.
29:35
Už při plném počtu hráčů to z otočky zkoušel Patrik Poulíček, ale minul.
29:54
Dynamo znovu drží Olomouc pod zámkem.
30:09
Vála nahazoval od modré, ale Lukáš má puk v lapačce.
30:36
Na obranné modré čáře vybojoval puk Jan Káňa a uháněl sám na Willa, ten ale jeho pokus vyrazil!
32:17
Dvořák (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Sedlák
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0

Dynamo je zpět na svém standardu a vede o dvě branky! Před Lukášem znovu operoval Lukáš Sedlák, který ještě nemířil přesně, ale odražený puk do sítě pověsil Tomáš Dvořák.
33:05
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Olomouc může korigovat v přesilovce, Jan Kolář totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
33:42
Po střele od modré se puk od Davida Musila odrazil přímo na hůl Jiřího Ondruška, ten ale z první minul.
34:20
Do prázdné brány už mířil Tomáš Dujsík, ale Roman Will se dokázal přesunout a vyrazit puk betonem!
34:37
Knotek (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Káňa a Ondrušek
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:1

Na další akci Hanáků už byl ale krátký! Celou akci rozjel na modré čáře Jiří Ondrušek, který poslal puk k mantinelu pro Jana Káňu, a ten připravil před branku lehkou práci pro Jana Knotka.
36:13
Aktivní Sedlák nejdřív neúspěšně hledal Tomáše Hyku, pak se dostal do ofsajdu.
36:30
Prostor se otevřel před Peterem Čerešňákem, jenž udělal dva kroky a napálil Jana Lukáše. Ten puk nadvakrát zkrotil.
38:06
Tvrdě nejprve pálil Karel Plášek a prakticky okamžitě se k dorážce dostal Silvester Kusko, Will ale zvládl zareagovat.
39:15
39:48
Sedlák vybojoval puk u mantinelu a hledal před brankou Tomáše Hyku, ten ale puk nezpracoval díky parádnímu zásahu obránce!
40:00
Ve druhé třetině už Dynamo koplo do vrtule a po gólech Poulíčka s Dvořákem vedlo 2:0, v přesilovce pak ale kontaktní gól Olomouce zaznamenal Jan Knotek.
40:00
40:13
Musil 8 (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Sedlák a Hyka
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 3:1

Studená sprcha pro Olomouc! Po třinácti vteřinách hry nahazoval puk od modré čáry David Musil puk skončil přesně u levé tyčky.
42:19
Tvrdou ránu Čerešňáka vyrazil Lukáš.
42:54
Olomouc se ještě ve třetí třetině vůbec nedostala do útočného pásma.
43:18
Tomáš Hyka jel sám na Lukáše, ale netrefil branku!
44:11
Odražený puk tvrdě napálil Tomáš Zohorna, ale nemířil přesně.
44:33
Na pravém křídle napřáhl také Lukáš Radil, ale Lukáš se proti němu stihl přesunout.
45:54
Čtvrtá pětka Dynama pěkně dlouho motala Olomouc v obranné třetině, Lukáš raději přikryl puk lapačkou.
46:22
David Cienciala našel mezi kruhy volného Sedláka, který byl sám před Lukášem, ale nedokázal zvednout puk přes beton ležícího brankáře!
46:56
Tomáš Dvořák trefil z pravého kruhu pro vhazování břevno!
47:31
Dynamo má velký tlak v útočném pásmu.
48:33
Olomouc raději vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.
49:01
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 9 126 diváků.
50:05
Jan Káňa našel pěknou zadovkou naslepo před branku úplně volného Knotka, ten ale proti Willovi neuspěl!
50:42
Z pravého křídla zakončoval Patrik Poulíček, ale Lukáš má puk v lapačce.
51:31
Martin Bučko se ze středního pásma rozjel k odraženému puku na modrou čáru a napálil tyčku!
52:07
Vála chtěl rychle rozehrát na Adama Musila, ale je z toho pouze zakázané uvolnění domácích.
52:32
Další tyčka, kterou z první na pravém křídle ve výhodě trefil Jan Mandát!
52:36
Vyloučen hráč Knotek (Olomouc), 2 min. za hákování
Pardubice tedy budou hrát přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Jan Knotek.
53:13
Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Hyka a Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Olomouc 4:1

Domácí zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství! Dispečerem přesilovky byl tentokrát Jan Košťálek, který rozdal puk Tomáši Hykovi a jeho střelu za Lukáše dorazil David Cienciala.
53:13
Bezprostředně po gólu se v olomouckém brankovišti strhla drobná mela a uvidíme hru čtyři na čtyři.
53:13
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za hrubost
53:13
Vyloučen hráč Kusko (Olomouc), 2 min. za hrubost
53:38
Vyloučen hráč Švrček (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
Nakonec to ale bude přesilovka pro Dynamo. Jan Švrček totiž zadržel Ondřeje Válu a dostává dvě minuty.
54:16
Na brankovišti měl puk Lukáš Sedlák, ale Olomouci se podařilo vyhodit.
54:54
Dvě střely z první Hykovi vůbec nesedly, napotřetí už napálil přesunujícího se Lukáše.
55:24
Olomouc znovu vyhazuje puk, což značí, že tuto přesilovku už Dynamo nevyužije.
56:46
Vyloučen hráč Škůrek (Olomouc), 2 min. za hákování
Do útočného pásma Dynama vlétl Lukáš Sedlák a vybojoval pro svůj tým další přesilovku, hákoval jej David Škůrek.
56:55
Ciencialovo nahození Sedlák tečoval vysoko do ochranné sítě.
58:06
V oslabení hrozila Olomouc, když se po přihrávce ocitl sám před Willem Silvester Kusko, pardubický brankář ale jeho zakončení vyrazil.
59:15
Běží poslední minuta zápasu, Dynamo má puk na hokejkách.
59:46
Vyloučen hráč Hyka (Pardubice), 2 min. za podražení
Ještě jedna zkrácená přesilovka pro Olomouc. Tomáš Hyka dostává dvě minuty za podrážení.
První třetina ještě Dynamu nesedla, ale postupně jeho výkon eskaloval a nakonec se zrodila devátá výhra v řadě. Pardubice celkem zvítězily 4:1, tři asistence zapsal Lukáš Sedlák. Východočeši tak pokořili hranici sta získaných bodů. Hezký víkend vám z enteria areny přeje Marek Votke.

22. 3. 2023 17:00Olomouc–Pardubice 2:3
21. 3. 2023 19:00Olomouc–Pardubice 4:5
18. 3. 2023 17:00Pardubice–Olomouc 2:0
17. 3. 2023 19:00Pardubice–Olomouc 5:1
3. 2. 2023 18:00Pardubice–Olomouc 4:1
26. 12. 2022 17:30Olomouc–Pardubice 3:2
3. 11. 2022 18:00Pardubice–Olomouc 3:0
27. 9. 2022 18:00Olomouc–Pardubice 1:2