Vítejte při sledování online přenosu z utkání pátého čtvrtfinále play off mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi. Duel startuje v 17 hodin.
Jihočeši vedou v sérii 3:1 na zápasy. Ovládli úvodní tři střetnutí, obě na domácím ledě. Naposledy v Pardubicích první mečbol nevyužili. Dnes mají doma druhý.
Motor znovu postrádá Jiřího Ondráčka, který opět dostal jednozápasový trest. Pyká také další zadák Jan Štencel. Chybí i zranění Bindulis, Chlubna a Toman.

Rozhodčí: Šír (CZE), Hejduk (CZE) - Lederer (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 6 421

Pardubičtí se musí obejít bez Musila, Zdráhala a Robertsona. Trenér Král do sestavy po posledním vítězném utkání sáhl jen nuceně, když nemůže nastoupit také Nedbal.
Na ledě už je kvarteto rozhodčích, brzy dorazí i hráči.
Tak už se právě stalo. Před utkáním ještě stihneme slavnostní ceremoniál, dnes totiž odehraje své 1000. utkání v extralize domácí forvard Lukáš Pech.
Potlesk ve stoje a dres na památku je na místě.
0:00
0:55
První střelu vyslal na Frodla útočník Valský. Povyjel si zpoza branky, ale gólmana nepropálil.
1:05
Také Hrachovina má první zákrok, proti Říčkově střele neměl těžkou práci.
1:19
Kaut (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hrádek a Kolář
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:1

Pardubice se dostávají do vedení. Michal Hrádek nahodil puk od modré čáry a Tomáš Kaut jemnou tečí usměrnil puk mimo dosah Hrachoviny.
2:13
První gól je vždy velmi důležitý, v této sérii se však ukazuje zpravidla jako klíčový. Kdo ho dá, určuje tempo a vývoj zápasu.
3:45
Mohlo to být o dva! Abdul ztratil puk u mantinelu ve vlastní třetině, obral ho o něj Říčka, který před brankou našel Kousala, který ve vyložené šanci mířil těsně vedle.
4:47
Motor se zatím nemůže rozjet. Po prvních dvou povedených střídáních se prosadili hosté a mají od té chvíle navrch.
4:54
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Gulaš a Šenkeřík
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:1

Máme srovnáno! Petr Šenkeřík od modré čáry nahodil puk záměrně mimo branku, jeho úmysl pochopil Milan Gulaš, zadovkou mezi nohami našel na brankovišti Lukáše Pecha, který nadvakrát dostal puk do sítě. Oslavil tak rychle gólem svůj jubilejní duel.
5:48
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Cienciala
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:2

Dynamo si bere zpátky vedení! Nejprve Poulíček trefil tyčku, záhy akce pokračovala. Voženílek za brankou ztratil puk, Cienciala ho poslal na brankoviště na Roberta Říčku, který jej zblízka poslal do sítě.
5:48
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Dominik Hrachovina, nahradil ho Jan Strmeň
6:01
Střídání Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jan Strmeň, nahradil ho Dominik Hrachovina
7:33
Holec se snažil skrýt svou střelu za obránce, Frodl si ale jeho pokus našel.
8:19
Camara se dostal do dobré pozice, Hrachovina s ním ale držet krok a zmenšil mu úhel pro zakončení. Pak domácí brankář nadvakrát zkrotil i pokus Říčky.
9:11
Na hranici ofsajdu přebíral puk hostující forvard Blümel, Hrachovina byl připravený a střelu lapil.
10:24
Piskáček lobem hledal rozjetého Vondrku, postup domácích ale zbrzdil ofsajd, který rozhodčí odpískali.
12:33
Dobře si domácí poradili s přechodem přes modrou čáru. Holec ještě vylepšil pozici pro Beránka, který ale trefil jen střed branky a Frodla.
13:08
Gulaš v útočné třetině práskl do volného puku a překvapil kdekoho. Na tuto variantu úplně nebyl připravený ani Frodl, zasahovat ale nemusel.
14:32
Další velká možnost Dynama! Camara na středu hřiště našel volného Poulíčka, ten pálil tvrdě a mírně nepřesně. Z klubka hráčů se ale puk odrazil zpátky do brankoviště, kde ho Hrachovina zvládl ukrýt pod lapačku.
15:39
Štich nestíhal Říčku, ten zvládl nacentrovat před branku, kde se po puku natahoval Cienciala, který ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
17:14
Skórovat mohl i Motor. Po dobrém tlaku kolem branky se do palebné pozice dostal Valský, ještě ji vylepšil pro Gulaše, jehož ránu ale vytáhl Frodl.
17:21
Teď se chvíli nehraje. Na kostce nad ledem se nezastavil čas, a tak rozhodčí řeší, co s tím.
17:21
Zbytek třetiny se dohraje se stopkami, jedeme dál.
18:27
Kousal zakončil rychlou akci střelou na vyrážečku Hrachoviny, ten si s jeho pokusem poradil.
19:47
Beránek si najel na střed hřiště a vypálil, Frodl byl připravený.
20:00
Trochu podivná první třetina končí. Závěr bez časomíry to jen podtrhl. Na poměry této série jsme viděli poměrně dost šancí, hosté využili dvě, domácí jednu. Pardubice jsou zatím o něco lepší, Motoru chybí pohyb a větší koncentrace.
Jdeme na druhou třetinu, časomíra zřejmě stále nepůjde.
20:00
20:46
Camara zpětnou přihrávkou omylem našel Pecha, ten už však měl za sebou delší střídání a sám se neprosadil.
21:45
Košťálkovu střelu srazili domácí obránci a Říčka se natahoval po nebezpečné dorážce. U puku ale byl první jeden z domácích.
22:34
Vráblíkovo nahození se snažil zakrýt clonící Karabáček, Frodl si ale cestu ke kotouči našel.
24:04
Domácí zatlačili soupeře, který nemohl vystřídat. Pech uvolnil Holce, který trefil břevno!
24:41
Voženílek (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bučko a Valský
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:2

Hosté dlouho nemohli pořádně vystřídat a to se jim stalo osudné. Tlak Motoru gradoval, Bučko vystřelil od modré, puk si ve skrumáži na brankovišti našel Daniel Voženílek a dostal do ho branky.
25:13
A domácí s vyrovnáním ožili a tlačí se za další brankou.
26:13
Gulaš a Bučko pálili v krátkém sledu, Frodl musel být v pohotovosti. Druhá třetina zatím patří jednoznačně Motoru, Hrachovina snad ještě neměl zákrok.
26:58
Teď bylo živo před oběma brankami. Nejdřív se před Frodla tlačil Voženílek a hostující gólman moc nevěděl, kde je kotouč. Z protiútoku zakončoval Blümel a Hrachovina s obránci měli značné problémy.
27:13
Poulíček pálil bez přípravy, Hrachovina rychle vytasil zákrok lapačkou.
28:04
Percy si najel z pozice obránce do šance, branku ale netrefil.
28:30
Zase velké možnosti na obou stranách! Nejprve se otevřel prostor před Paulovičem, proti němu se vyznamenal Hrachovina. To samé ale platí také pro Frodla, který vychytal Holce.
29:36
Koffer (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Košťálek a Vála
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:3

Hosté potřetí v zápase vedou! Vráblík nedokázal dostat puk z vlastní třetiny, Košťálek vypálil od modré a po teči Filipa Koffera se puk doklouzal do sítě.
30:55
Novotný pohotově posunul puk na střed hřiště pro Valského, ten vypálil bez přípravy, ale Frodl byl rychle na ledě a betonem vyrazil jeho pokus.
32:12
Domácí vyklidili dráhu pro Košťálka, Hrachovina jeho pokus viděl a vyrazil.
26:55
Na ledě zůstal ležet u vlastní střídačky Koffer, ale už je na nohou. Domácím chybí už od první třetiny zraněný Abdul.
33:44
Zakázané uvolnění Pardubic. Kostka nad ledem už raději zhasla celá.
33:51
Kostce se omlouvám, už zase funguje. Nicméně stále bez časomíry.
34:09
Piskáček křížným pasem namazal Blümelovi, ten ale neměl dostatečnou rychlost a nevystřelil patřičně razantně.
35:05
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
První přesilovka zápasu, rozehraje ji Motor.
36:07
Zatím je ale početní výhoda domácích hodně rozpačitá.
37:06
Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Šenkeřík
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 3:3

Přesilovka se Motoru sice moc nepovedla, v jejím závěru ale trochu z nouze napřáhl od modré čáry Lukáš Pech a propálil vše, co mu stálo v cestě.
38:20
Jihočeši potřetí vyrovnali a znovu získali naději a částečně i psychologickou výhodu. Vždy však zatím po vyrovnání rychle inkasovali, tak uvidíme, jak to bude nyní.
39:08
Domácí dlouho nemohli dostat puk z vlastní třetiny. Až hru raději přerušil Hrachovina, když si počíhal na pokus Camary.
39:27
Voženílek má po vstřelené brance chuť a pálil i z neúplně připravené pozice. Frodla ale udržel v pozornosti.
40:00
Po dvou třetinách máme srovnaný stav 3:3. Jihočeši v ní dvakrát srovnali, celkově už třikrát smazali náskok Pardubic. Před závěrečnou částí je všechno otevřené.
Oba týmy jsou na ledě a nadějně to vypadá i s časomírou.
40:00
40:42
Motor vstoupil do závěrečné části aktivněji a je nastěhovaný u Frodla.
42:34
Hosté využili střídání domácích, Poulíček hledal před brankou Koffera, který puk umístil sice do protipohybu Hrachoviny, ale mimo jeho branku.
43:27
Další možnost měl Cienciala, který byl tísněn Pechem, ale zakončil do boční sítě. Na druhé straně protáhl Šenkeřík střelou zápěstím Frodla.
45:15
Pardubicím teď patří převaha. Domácí se teď nemohou chytit a dostat chvíli puk pod kontrolu.
46:18
Šenkeřík vypálil ze střední třetiny a Frodl puk vyrazil až do ochranné sítě.
47:45
Oba celky už jsou hodně opatrné. Všichni ví, že každá chyba může znamenat rozdílový gól. Času na vyrovnání už pak tolik nebude.
48:15
Na místě obránce se ocitl na modré čáře Holec, nahodil puk na Frodla, ten ho odrazil do ochranné sítě.
49:44
Obránci domácích útočili, Piskáček vytvořil šanci pro Percyho, ten dlouho mířil, ale Frodla nepropálil.
51:14
Hanzl v přečíslení připravil šanci Holcovi, ten pálil v pokleku, ale Frodl vytasil skvělý zákrok.
51:55
Košťálek s Poulíčkem pálili v krátkém sledu, obě rány si pohlídal Hrachovina.
52:56
Už se jde na krev a oba celky hrají na víc než sto procent. Vycítili to i diváci, kteří ženou Motor.
53:21
6421 diváků dorazilo dnes na hokej, i třetí zápas v sérii v Budějovicích je vyprodaný.
56:02
Vondrka (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Valský a Novotný
Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 4:3

Motor se přibližuje semifinále! Domácí unikli do přečíslení dva na jednoho, Valský správně načasoval pas na Michala Vondrku, který po bekhendovém blafáku pokořil Frodla.
56:43
Pardubice hned vyrazily do útoku, domácí obětavě brání a snaží se udržet náskok.
57:27
Paulovič střílel nebezpečně z mezikruží, Hrachovina odolává.
58:24
Vyloučen hráč Pech (Č. Budějovice), 2 min. za podražení
58:24
Pardubice čeká první početní výhoda. Hosté si berou time out, závěr třetí třetiny odehrají bez brankáře.
59:04
Říčka pálil jen do obránců, tlak hostů sílí.
59:34
Vondrka minul prázdnou branku!
Je konec. Motor zdolal Pardubice 4:3 a vítězí v celé sérii 4:1 na zápasy! České Budějovice postupují do semifinále, pro hosty sezona končí.

15. 2. 2023 17:30Č. Budějovice–Pardubice 3:7
30. 12. 2022 18:00Pardubice–Č. Budějovice 4:1
17. 11. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 2:4
2. 10. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 6:1
28. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 4:3
26. 3. 2022 17:00Pardubice–Č. Budějovice 3:2
25. 3. 2022 19:00Pardubice–Č. Budějovice 1:2
22. 3. 2022 17:00Č. Budějovice–Pardubice 3:2