Dobrý den z Brna, kam k zápasu 38. kola nejvyšší soutěže přijeli hokejisté Vítkovic.
Vítkovice přijely na jih Moravy stále bez nemocného Petera Muellera, chybí ale několik dalších jmen. To do brněnské sestavy se vrací například Marek Čiliak po zápalu plic. Naopak ale chybí Marek Ďaloga i další hráči. Oba týmy tak musí látat díry ve svých tradičních sestavách.
Ostravané jsou na druhém místě tabulky a stále se drží v kontaktu s vedoucími Pardubicemi. To Brno se nemůže po dobrém startu sezony dostat z krize a momentálně se nachází na deváté příčce.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Ondráček (CZE) - Klouček (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 5 018

Hokejisté už brouzdají po ledu Winning Group Areny, vše už je nachystáno k začátku duelu, který budou řídit Antonín Jeřábek a Jiří Ondráček.
0:00
0:05
Souboj na vhazovacím puntíku nakonec připadl Kometě a Brňané už zkusili štěstí nahozením Kundrátka od pravého hrazení.
0:34
Kundrátek už pustil na led Kučeříka, kterému předal kotouč při střídání.
0:50
Brno chce od začátku diktovat tempo a Zaťovič si na pravém kruhu klepal o puk. Dostal dobrou nahrávku od Kollára, nenasměřoval ale puk do branky Stezky.
1:31
Vítokvice pak zastavil ofsajd, Ostravané ale i po buly pokračují v ofenzivě.
1:50
Dej (Vítkovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Kalus a Raskob
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 0:1

První střela a první gól Vítkovic. Kotouč propadl mezi kruhy, kde číhal Dej a ten jej okamžitě poslal mezi nohama padajícího beka i pod rukou Furcha.
2:18
Dlouhé nahození Komety vyšlo naprázdno a Vítkovice si počínaly stejně. Kometa rozjede další akci prostřednictvím Ščotky.
2:42
Holík (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Pospíšil a Horký
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:1

Jenže je okamžitě vyrovnáno. Pospíšil přikopl puk do pravé strany Holíkovi, který natáhl k ráně zápěstím a propálil pod vyrážečku Stezku v přesunu.
3:10
Další střela Komety od pravého hrazení tentokrát nemířila mezi tři tyče. Brno ale zůstává aktivní a Ščotka operuje s pukem na levé straně modré čáry.
3:50
Holland udržel útočné pásmo a Kometa tak pokračuje v náporu.
4:06
Stezka musel znovu do práce proti ráně Fleka z mezikruží. Vítkovice vůbec nezachytily nástup soupeře po brance.
4:33
Fridrich se přetahuje s Raškou a Šalém v útočné třetině Vítkovic, puk ale vyveze bezpečně Kundrátek.
5:08
Hra má hodně vysoké tempo, Rascob podpořil útočné snažení svého týmu a zavezl puk do mezikruží. Furch zasáhl rychle, Marosz jej ale ještě zkontroloval, což se nelíbilo Gulašimu.
14:28
Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Krieger
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:2

Vyhrát buly a vystřelit. Tak málo stačilo k druhé brance Vítkovic. Bukarts vypálil od levého mantinelu přesně pod lapačku Furcha.
5:58
Další ofenzivní smršť mířila na Furcha. Kotala vyjel s pukem z pravého kruhu a chtěl natlačit puk mezi betony Furcha.
Komerční přestávka přeruší zběsilé tempo. V brance Brna se na chvíli objevil Marek Čiliak, který měl být podle zápisu pouze náhradníkem. Furch měl možná technické problémy s výstrojí, nicméně zmatení jsou takřka všichni. Střídání muselo přijít hodně rychle.
6:51
Horký (Kometa) vstřelil branku (18. gól v sezóně) , asistence Pospíšil a Holland
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:2

Tak to je kanonáda. Luboš Horký byl na ose kluziště odstoupený od strážce, natáhl k ráně zápěstím a o zadek Petra Gewieseho dostal puk za bezmocného Stezku.
7:39
Kometa operuje s pukem a Vincour už se před Stezkou natahoval po puku od levého mantinelu. O kousek na něj však nedosáhl a Vítkovice mohly vyhodit alespoň na zakázané uvolnění.
8:19
Ščotka měl problémy s dvojicí forčekujících soupeřů, situaci ale zvládl i s rozehrávkou.
8:38
Vyloučen hráč Grman (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Grman podržel Fleka a Kometa si zahraje první přesilovou hru.
8:53
Hosté vyhodili a Furch ve snaze pomoci rozehrát jel za svoji klec pro puk. Při tom však upadl.
9:21
Domácí pak neprošli přes modrou čáru podle pravidel a tak se bude vhazovat ve středním pásmu. Píská se ofsajd.
9:35
Flek už zavezl puk do útoku. Stezka ale po nahození od modré čáry z pravé strany drží puk bezpečně ve svém klíně.
10:04
Kundrátek měl napřaženo na modré čáře v ose hřiště. Rána byla sice prudká, Stezka na ni viděl a nepustil kotouč zpět do hry.
10:24
Vítkovice po buly znovu vyhazují kotouč od své branky.
10:42
Grman je zpět ve hře.
11:02
Zakázané uvolnění po vyhození hostů vrátí hru před Stezku.
11:14
Gulaši vypálil z levé strany, trefil jen prvního blokujícího hráče.
11:22
Vyloučen hráč Gulaši (Kometa), 2 min. za napadení
Gulaši si počkal na Lednického ve středním pásmu, přehnal to ale s důrazem.
11:47
Kalus (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Mikuš a Bukarts
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:3

Mikuš dostal přihrávku na pravý kruh, místo signalizované rány ale jen posunul puk Kalusovi, který byl na chvíli úplně sám před Furchem a usměrňoval kotouč do prázdné branky.
12:08
Hra pokračuje útokem domácích. Přechod do útoku po pravé straně vyšel, hostující obránci ale byli pozorní a nahození zastavili a vyhodili z pásma.
13:08
Ščotka musí čekat, než mu dostřídají kolegové, rozehra do přechodu středního pásma ale vůbec nevyšla a dopředu tak míří první formace hostí.
13:58
Koblížkovi se nepodařilo zpracova prudký pas, Kometa ale zůstane na puku, protože jej sebral Kučeřík.
14:34
Kundrátek udržel puk před modrou čarou a Vincour tak může zkusit přejít přes Bukartse.
15:04
To se mu nepodařilo, na led ale naskočila první formace Komety a ta bude hrát s pukem v útočném pásmu.
15:44
Vyloučen hráč Hrbas (Kometa), 2 min. za podražení
Hrbas nechal nohu za sebou, aby podrazil Fridricha unikajícího mezi beky do zakončení a toto už sudí nemohou nechat být. Po komerční pauze tak přijde přesilová hra hostů.
15:48
Buly vyšlo lépe Zaťovičovi, k puku se ale hned dostali hosté.
15:58
Krieger (Vítkovice) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Bukarts
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:4

Krieger dostal puk mezi kruhy a byl úplně nehlídaný v takřka ideální pozici. Zápěstím propálil bezmocného Furcha, který se jen vyčítavě dívá na spoluhráče.
16:36
Vítkovický výpad skončil hned za modrou čarou, s kotoučem dopředu míří Horký.
17:28
Nahození hned za červenou čarou dobruslil Flek, beci hostí ale byli v souboji důraznější.
18:19
Strömberg jen nahodil puk na branku od levého hrazení, Šalé nemohl tuto nabídku stihnout dojet.
18:48
Holland musel vrátit puk v rozehře Ščotkovi, ani on ale nedovedl založit útok.
19:12
Kalus se dostal k rozehrávce a hned po překonání modré poslal puk směrem na Furcha. Ten raději přerušuje hru.
19:25
Mikuš nahodil kotouč od modré čáry z levé strany. Puk jen prolétl do rohu za brankou Furcha.
19:52
Flek nechal kotouč na pravém kruhu ale dobře věděl, že za ním jede Šalé. Ten se snažil propálit Stezku k vzdálenější tyči, jenže netrefil přesně podle představ.
20:00
Úžasná gólová podívaná v Brně, jenže domácím do zpěvu není. Čtyři inkasované branky jsou další pohromou v už tak psychicky těžce zkoušeném týmu. Vítkovice se naopak otřepaly z prohry proti Kladnu a díky skvělým přesilovým hrám vedou.
Ze zápisu se zpětně dovídáme, že Dominik Furch musel po první brněnské brance na chvíli na střídačku kvůli rozbitému betonu. Čiliak odchytal dvě minuty a deset sekund a poté uvolnil brankoviště zpátky Furchovi.
20:00
20:24
Vhazování vyšlo lépe domácím, nahození Kundrátka bylo ale naslepo. Vítkovice však jen vyhodily na zakázané uvolnění.
20:38
Kometa musí útočit a Kollárova řada vyprodukovala tři rány. Dvě ale nemířily mezi tři tyče a jediná na branku byla zblokovaná.
21:28
Ostravané jsou ve velké defenzivě, Šalého průnik po levé straně ale nezachytili a jen málo chybělo, aby Raška bruslemi v brzdě nasměřoval puk za Stezku.
22:38
Dejovi vypadl kotouč před modrou čarou příhodně do jízdy, ránu ale poslal jen do bruslí posledního beka před Furchem. Prčík se pak ještě dostal k ráně od modré čáry, s tím už si Furch ale bez potíží poradil.
22:56
Před brankou byl zase na chvíli úplně volný Fridrich, kotouč zpoza branky se ale do jeho místa před Furchem nedostal.
23:36
Ščotkovi kotouč na modré čáře přeskočil hůl a tak se musí Kometa porovnat k novému založení útoku.
24:09
Lakatoš prošel po pravém mantinelu, puk nechal Stehlíkovi, který jej okamžitě posouval na druhou stranu modré čáry Prčíkovi. Obránce si připravil další střelu a Bukarts se snažil před Furchem tečovat, netrefil ale puk.
25:03
Vyloučen hráč Kundrátek (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Kundrátek nechal hůl za sebou a Krieger si do ní najel šikovně tak, aby se pískalo. Kundrátek za svoji hůl odpovídá.
25:16
Brňané nechali zase prostor mezi kruhy a kotouč mířil proti holi najíždějícímu Mikušovi.
25:58
Kometa konečně zorganizovala správný box před brankou a vytěžila z toho vyhození sraženého pokusu od modré čáry.
26:33
Dej míří zase s kotoučem do útočné třetiny. Raskob už drží puk na pravé straně u modré čáry a čeká na uvolnění jednoho z jeho kolegů.
27:10
Kometa je kompletní a Furch zastavil pokus z levé strany pohotovým zákrokem lapačkou. Hra se přeruší komerční pauzou.
27:15
Vítkovice se zase vrátily k aktivnímu hokeji, Kučeřík teď ale odzbrojil soupeře a bude moci zformovat klasické založení hry.
28:08
Gewiese zkontroloval situaci s pukem za brankou Stezky, rozehra ale hostům tentokrát nevyšla a dopouští se zakázaného uvolnění.
28:17
Kollár po buly objevil puk pod bruslemi hráčů na vhazování a zkusil překvapit Stezku nad pravé rameno. Ten byl ale natlačený na pravou tyč perfektně.
28:33
Flek se tlačil k dorážce mezi kruhy a byl docela tvrdě atakovaný Bukartsem. Rozhodčí ale ukazují, že vylučovat nebudou.
29:20
Šalé si zamíchal kotoučem mezi bruslemi obránce a pálil z levého kruhu Stezka zasáhl levým ramenem.
29:40
další rána mladíka z levé strany, Stezka opět zasáhl vyrážečkou.
30:14
Hra je přerušená, protože Stezka má problém s výstrojí. Antonín Jeřábek musí ještě vysvětlit, že se bude vhazovat v útočné třetině Brna.
30:28
Kometa musí vyklidit pásmo, protože puk přeskočil hůl na modré čáře Hrbasovi.
30:55
Zaťovičovi sklouzl puk při nahození do útočné třetiny a dopředu se valili Vítkovičtí. ti ale taktéž přišli ve středním pásmu o puk. Jenže Kometa toho nevyužila, dopustila se ofsajdu.
31:22
Pospíšil hned po překonání modré čáry vyzkoušel pozornost Stezky střelou nad kruhy. Stezka puk raději podržel.
31:55
Vítkovice nahodily kotouč to útočné třetiny a trefily do nohy čárového, i díky tomu budou na puku dříve a obsadí prostor kolem Furcha.
32:36
Ostravané jen pohodlně nahazují za červenou čarou a zkouší puky dobruslit. Kundrátek chtěl obrátit hru rychlejší rozehrou, prudký pas však nikoho nenašel a tak se píská zakázané uvolnění.
33:03
Matěj Prčík si sjel pro něj netradičně po pravé straně a dostal puk na čárky u pravého hrazení, měl volnou cestu k brance a zkoušel prostřelit Furcha pod vyrážečku. Těsně ale minul, když puk nedokázal zvednout nad beton brankáře.
33:47
Kometa jen vyhodila na zakázané uvolnění.
34:08
Mikuš viděl, že Krenželok stojí perfektně před Furchem a tak zkusil nahodil, brankář Komety měl ale hlavu vystrčenou do strany a puk schoval v lapačce.
34:13
Bukarts si povyjel po buly do středu a snažil se propálit zápěstím Furcha, netrefil ale přesně.
34:53
Lednický zabojoval o puk za brankou Furcha, pohlídal si jej ale Kučeřík.
35:22
Šalé si udělal dobrý den z Grmana a tlačil se do zakončení, skokem s holí v dlouhé ruce mu ale zabránil v přihrávce pod sebe na dojíždějícího Rašku.
36:13
Vítkovice zjednodušily přechod středního pásma, ale i snadné nahození dokážou přetavit v útok. Domácím vůbec nejedou nohy.
36:59
Bukarts vypíchl puk na modré čáře, předal za sebe Gewiesemu, který střílel mezi betony Furcha. na dorážku číhali jak dojíždějící Bukarts, tak i Lednický, puk ale proletěl mezi nimi.
37:23
Lednický při návratu zařval bolestí, když se mu brusle zasekla do rýhy v ledu a on si zřejmě natáhl tříslo či kolenní vazy. Snad by ale měl být v pořádku, byť si na střídačce chvíli oddechne.
38:33
Další krásná akce Vítkovic. Grman byl na konci souhry na první dotek. Furch ale vytáhl proti obránci střílejícímu z pravé strany vynikající zákrok.
39:08
Horký šel za pukem příkladně a získal jej v útočné třetině, podpora spoluhráčů mu ale chyběla a tak jej obránci soupeře nakonec eliminovali.
39:53
Koblížek uzavřel třetinu ranou od pravého hrazení, Stezka si vychutnal zákrok vyrážečkou.
40:00
Jak byla úvodní část bohatá na branky. tak druhá třetina nabídla pouze šance a zákroky brankářů. Vítkovice jsou klidné, Brno naopak tíží tlak, pod kterým se hroutí k další porážce. Má jen třetinu na to, aby s dvougólovou ztrátu umazalo.
40:00
40:18
Kučeřík začíná třetí třetinu rozehrou středním pásmem a Kometě se povedlo zakončit. Stezka si sáhl na puk proti nahození Horkého z pravé strany.
40:43
Bukarts zůstal volný v předbrankovém prostoru a snažil se rychle zabrzdit a zasunout puk mezi betony Furcha. Ten mu ale neudělal skulinku ve své výstroji.
41:13
Vítkovice nastřelily puk od své modré čáry a tak se píská zakázané uvolnění.
42:25
Vhazování před modrou čarou Vítkovic po ofsajdu domácích ovládli Brňané, kotouč ale brzy po buly opustil hrací plochu po šermovačce před střídačkami.
43:19
Kometa hodně využívá sedmého beka Františka Němce. Hrbas naopak nenaskakuje v obranných párech.
44:15
Stehlík si dovolil kličku proti napadajícímu útočníkovi, více než nahození do útočného pásma ale z jeho finesy nevzešlo.
44:48
Strömberg se snažil protáhnout po levém hrazení, jeho pokus zápěstím ale srazil Grman bruslemi mimo branku Stezky.
45:38
Gewiese vypálil z levé strany modré čáry a Furch měl na chvíli zakrytý výhled. Puk ale neprošel za záda brankáře domácích.
46:13
Bukarts poslal puk o mantinel zase jen daleko do třetiny Brna. Udělal to však šikovně tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
46:50
Kotala (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:5

Kotala přihrál od levého hrazení na modrou čáru Stehlíkovi, ten nahodil puk na branku a právě Kotala jeho sražený pokus doklepl za Furcha, který byl v přesunu a nemohl reagovat.
47:51
Kundrátek ztratil puk v rozehrávce ve středním pásmu a tak Krieger zaveze puk za branku Furcha a počká na spoluhráče.
48:40
Zakázané uvolnění hostí. Vítkovice hrají úsporně a kontrolují náskok.
49:00
Kollár nahodil do útočného pásma, Flek se pak dostal ke kotouči v mezikruží. Zkusil vystřelit po otočce, trefil ale jen Gewieseho.
49:29
Kundrátek si musel zase sjet pro rozehrávku až do vlastního pásma, ani další jeho útok ale nevede k trvalejšímu tlaku.
50:18
Krieger se zkoušel prosmýknout po pravé straně, povedlo se mu předat na Bukartse, kterého musí hlídat Němec. Mladíček si ale Lotyše dokázal nyní pokrýt a odzbrojit jej od puku.
51:18
Flek teď přidal v bruslení a právě druhá řada působí alespoň aktivněji, než zbytek týmu, jeho klička u pravého mantinelu ale nevede k zakončení.
51:58
Šalého zastavil Mikuš na levém útočném kruhu Komety, puk ještě získal u modré Kučeřík, ale i proti němu je postavený hráč Vítkovic.
52:52
Pospíšil pronikl s pukem středem do pásma a těsně za modrou vystřelil jedovatou ránu zápěstím. Těsně ale přestřelil levý horní růžek branky.
53:04
Čas domácím nelítostně plyne a i na nich je znát, že už v nějaký obrat příliš nevěří. Vítkovice se výborně brání a nedovolují Kometě ani delší souvislý tlak. Nyní je hra přerušená komerční pauzou, vhazovat se bude před Furchem.
53:13
Vyloučen hráč Pospíšil (Kometa), 2 min. za nesportovní chování
Pospíšil v přerušení neudržel nervy a vyfasoval za protesty trest.
54:33
Přesilová hra Vítkovic je ve znamení udržování skóre. Až nyní se do puku opřel Raskob na levé straně u modré čáry.
54:40
Kotala z pravé strany ještě nabízel puk před branku Krenželokovi, ten měl ale zablokovanou hůl.
55:23
Kometa je kompletní, Chlán ale ještě chce využít střídání po oslabení a zaútočil sám středem, jen ale projel s pukem kolem Furcohvy klece.
56:37
Hosté se dopustili zakázaného uvolnění nepřesnou přihrávkou. Hra se vrátí před Stezku.
56:49
Raška se snažil ještě projít po pravé straně. Obránce ale skvěle vystoupil k mantinelu a nedovolil mu projet do zakončení.
57:48
Kučeřík ztratil puk za vlastní brankou, tohle už je ukázka frustrace.
58:35
Vítkovice znovu zakládaly útok prudkým pasem středním pásmem, kotouč ale jen nechtěně poslali přes všechny čáry.
58:53
Kometa neudržela puk v útočném pásmu a Ščotka už vracel kotouč přes modrou čáru.
59:28
Mikuš s Kalusem zase dostali puk do středního pásma. Toto už je provedu jen čekání na sirénu.
59:55
Za pískotu tribun končí zápas. Vítkovice mají puk za brankou Stezky a jen koukají na kostku, kdy čas vyprší.
Je dobojováno a Vítkovice si zaslouženě odvezou všechny body. Rozhodla první třetina, ve které se zápas zlomil dvěma přesilovkovými góly Vítkovic.
Já děkuji za sledování a přeji příjemný zbytek neděle.

27. 3. 2023 17:00Kometa–Vítkovice 3:4
25. 3. 2023 17:00Vítkovice–Kometa 1:0
22. 3. 2023 19:00Kometa–Vítkovice 2:1
21. 3. 2023 17:00Kometa–Vítkovice 1:4
18. 3. 2023 19:00Vítkovice–Kometa 0:3
17. 3. 2023 17:00Vítkovice–Kometa 3:2
3. 3. 2023 18:00Vítkovice–Kometa 5:2
15. 1. 2023 18:00Kometa–Vítkovice 2:5