Play-off zahájili favorité vítězně

5 2003
Praha - Ne vždy to bylo jednoznačné, ale v závěru se radovaly všechny týmy z horní čtveřice extraligové tabulky. Nejvyšší hokejová soutěž zahájila play-off čtyřmi výhrami domácích. Obhájci titulu ze Sparty si poradili s Budějovicemi díky vynikající první třetině, Pardubice, vítěz základní části, se proti Znojmu prosadily až v poslední třetině díky krásnému gólu Lubiny v oslabení. Slavia udolala v urputné bitvě Vsetín až po velké chybě obránce Luži a Třinec si uhlídal závěr s dotahujícími Vítkovicemi. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VŠE O PRVNÍCH UTKÁNÍCH ČTVRTFINÁLE: REFERÁTY, OHLASY, ON-LINE REPORTÁŽE...

Z hostujících mužstev překvapilo v úvodních zápasech vyřazovacích bojů zejména Znojmo. V televizním utkání v Pardubicích dělali jeho hokejisté velkému favoritovi problémy svou houževnatostí a nebezpečnými brejky. Dvakrát trefili tyčku, v závěru měl na hokejce vyrovnání Pucher, ale sklouzl mu puk a proplazil se vedle tyčky. Pardubice se tak radují z překvapivě těsné výhry.

O gól vyhrál i Třinec, který vedl nad Vítkovicemi už 3:0. Všech pět branek padlo v tomto utkání v přesilovkách, závěr si už ale domácí dokázali pohlídat. Skvěle začala play-off slávistická obrana a gólman Málek, který nedostal gól.

Začali jsme s přílišným respektem, lituje Tabara

SPARTA - Ć. BUDĚJOVICE 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Zpravodajství: Spartě stačila k výhře jen první třetina
Ohlasy: Ve čtvrtek to bude jiný hokej, tvrdí Šimíček

TŘINEC - VÍTKOVICE 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)

Zpravodajství: Třinec si v závěru vítězství pohlídal
Ohlasy: Ze souboje lídrů vyšel vítězně třinecký Král
Recept na úspěch: vydařené přesilovky

Roman Šimíček dává první gól Sparty, v čemž mu už budějovický gólman Hudáček nestačil zabránit

Pardubickcý hokejista Petr Průcha si odnesl z prvního zápasu čtvrtfinále play-off se Znojmem tři stehy pod levým okem

Pardubický Průcha objíždí svého spoluhráče Koukala

Pardubickcý Koukal skončil po souboji s Hamanem na kolenou

Třinecký gólman Lakosil sleduje situaci před brankou

Zápotočný sleduje gólmana Trvaje, který kryje puk před brankou Vítkovic

Na vítkovickou branku střílí Jiří Malinský z Třince

Tenhle souboj nevyhrál nikdo, v zápase ale byli nakonec úspěšnější slávisté, zatímco hráči Vsetína mohou doufat, že jim ve čtvrtek bude přát štěstí víc.