Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Červenka po Švédsku: Tým má sílu, ale euforii je potřeba krotit

Útočník Roman Červenka, (zleva) Pavel Francouz a další gólman Dominik Furch slaví vítězství českých hokejistů nad Švédskem. | foto: ČTK

10 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Je hrdý na tým, jenže zároveň nechce propadat euforii. Roman Červenka už po výhře nad Ruskem mírnil nadšení, protože čekal dřinu proti Lotyšům. A i teď, když český hokejový tým na mistrovství světa v Moskvě dvě třetiny „válcoval“ Švédy, tvrdí: "Sílu mužstvo má, ale je potřeba to krotit. Ten nejdůležitější zápas teprve přijde."

Velký obrat nejspíš zase ukazuje, jakou vnitřní sílu a soudržnost tým má, že?
Doufám! Ale pustili jsme Švédy úplně zbytečně do vedení. Mysleli jsme si, že to přijde samo. Že třeba budou unavení po nedělním zápase. Z naší strany byla první třetina strašná a ta druhá diametrálně odlišná. Do ní jsme vlétli jako v zápase s Ruskem, hráli jsme víc na puku a víc v útočném pásmu. A tím, jak jsme puk drželi, na nás nemohli Švédi tak rychle chodit, zdvojovat nás. A z toho vznikaly šance.

Byl o přestávce v šatně velký křik?
Mluvili trenéři. Ale i my jsme cítili, že jsme takové chyby předtím nedělali. Ani v přípravě se nám nestávalo, že by nám za třetinu třikrát ujeli dva na jednoho. Na druhou stranu možná díky tomu, že jsme prohráli první třetinu, se to v nás hodně probralo, zdravě nasr... A do druhé třetiny jsme vlétli jinak. Všechno špatné je prostě k něčemu dobré. Sice jsme prohrávali 0:2, ale uvědomili jsme si, že to takhle dál nejde.

Fotogalerie

O medailích se bude rozhodovat až příští týden, přesto když porazíte Rusko i Švédsko, tak to o ambicích týmu něco prozrazuje.
Turnaj jsme začali dobře, nebudeme si nic nalhávat. Jsme rádi, že máme body nahrané a když už ta šance je, tak se pokusíme skupinu vyhrát. Ale ten nejdůležitější zápas přijde později.

Je velká motivace vyhrát skupinu a vyhnout se tak stěhování do Petrohradu?
Myslím si, že to může ušetřit dost sil. Není to cesta na pět minut, navíc přidejte balení tam a zase zpátky. Takže by bylo příjemnější zůstat v Moskvě, ovšem ještě musíme uhrát další zápasy.

Jste překvapený, jak dobře tým se spoustou nováčků šlape?
Já tomu mužstvu věřím, mně se líbí. Beci hrají dobře, máme dobré brankáře a jsme týmoví. Pomáháme bekům, oni zase nám. Sílu mužstvo má, ale je potřeba to krotit jako po Rusácích, když jsem říkal, že Lotyši budou těžký soupeř a taky se tak stalo. Teď si musíme odpočinout, protože tři zápasy ve čtyřech dnech byly hodně náročné.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze