Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pastrňák: Z tohodle týmu mám dobrý pocit. Je v něm spousta energie

9 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Prvním gólem nastartoval obrat českých hokejistů v utkání se Švédskem. Mladý útočník David Pastrňák opět ukázal, že umí být platný. "Byl to i můj první gól na mistrovství, tak jsem měl obrovskou radost. Zvlášť když přišel v takové chvíli," pravil.

Schoval jste si ten puk?
Nevím, jestli mi ho někdo vzal, minule ve Znojmě - za můj první gól v seniorské reprezentaci - ho pro mě měl Tomáš Plekanec, takže možná ho má zase. Ale na tom nezáleží, hlavní byl ten vítězný obrat.

Co se s mužstvem stalo mezi první a druhou třetinou?
Řekli jsme si, že to takhle nejde. Promluvili zkušení hráči, pak i trenéři, řekli jsme si, co dělat. My mladí museli poslechnout. Od druhé třetiny jsme byli o hodně lepším mužstvem, protože jsme začali bruslit a přestali dělat zbytečné fauly a chyby.

Dařilo se vám zavírat soupeře v pásmu.
Řekli jsme si, že se musíme udržet na puku v útočném pásmu. Nutno říct, že bylo poznat, že Švédové hráli v neděli večer - vypadali přece jen unavenější. Na druhou stranu klobouk dolů, jak hráli pět minut bez brankáře a nedostali gól. Nám šlo hlavně o to ubránit výsledek. Vystřídali jsme všechny lajny a zvládli to dobře.

Prázdnou branku chtěl přes celé hřiště trefit dokonce brankář Francouz. Co jste na to říkal?
Tlačil jsem tam puk i očima, ale nevadí, odchytal skvělý zápas. Podržel nás neskutečnými zákroky.

Jak jste bral zápase se Švédskem, kde jste hokejově vyrostl?
Strávil jsem tam důležité tři roky, vždycky se na ně nahecuju. Musíme pokračovat dál, ale je moc fajn, že máme osm bodů a hlavně jsme za tři zápasy slyšeli třikrát českou hymnu, to je vše, na čem teď záleží.

V čem je síla týmu?
Mám z něj hodně dobrý pocit, mladí se učíme od zkušenějších, jsme soudržní a máme spoustu energie.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal BirnerNajdete na iDNES.cz

mobilní verze