Hezký den. Vítejte u on-line reportáže ze šlágru 42. kola. Pod Ještědem se střetnou druhé Vítkovice s třetím Libercem.
0:01
Utkání začalo.
0:30
Bartovič zavezl kotouč do útočného pásma, chyběl mu ale aktivnější spoluhráč do souhry. Puk se nakonec doklouzal k Čakajíkovi, který s potížemi odehrál alespoň na zadní mantinel.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Hribik (CZE), Šír (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 763

1:15
Puk se po ráně Dernera nebezpečně blížil k holi volného Podkonického. Málek hbitě vytrčil hokejku a slovenskému útočníkovi šanci sebral.
1:50
Vítkovice zatím branku Pince neohrozily. Kotouč se přesouvá pouze mezi libereckými holemi.
2:17
Další rána na Málka. Tentokrát pálil do vyrážečky pálil Tomáš Urban.
2:58
Strapáč zabojoval za brankou soupeře, získal kotouč, a i přestože zůstal v ofenzivě sám, ohrozil rychlou otočkou Pince.
3:34
Liberecký bek Trončinský vyrazil podpořit liberecký útok. Přebruslil své strážce a Kudrna mu směřoval pas. Na něj těsně nedosáhl.
4:19
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Hunkes a Hořava M.
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 1:0

Liberecký nápor nakonec přinesl gólový úspěch. Bartovič překvapil Málka skrytou střelou od modré čáry. Kotouč zaplachtil přímo pod břevno.
4:40
Pince zatím ohrožuje jediný vítkovický forvard. Petr Strapáč ve výhodné pozici tentokrát mířil do oblouku brankové konstrukce.
5:45
Obránce Němeček vyjel do útoku, jenže nedokázal zakončit. Musel tak sprinovat zpátky do obrany, aby uhasil začínající liberecký brejk.
6:32
Liberec na chvíli zamkl Ostravany ve třetině. Kombinace Nedvěda s Kudrnou ale k zakončení nevedly.
7:17
Domácí opět v náporu. Nedvěd si počkal na ideální moment ke střele a z velmi výhodné pozice mířil do růžklu branky. Do dráhy puku však nešťastně zasáhl jeho spoluhráč Kudrna.
8:08
Petr Pohl napřáhl k ráně z pravého kruhu a Pinc na poslední chvíli stlačil betony k sobě. První náročnější zákrok pro libereckého gólmana.
8:15
Klimenta po buly v obranné třetině vystřelil jako šíp a sólem po pravém mantinelu zamířil až do brankoviště. Málek si s jeho ránou poradil.
8:28
Sýkora (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Strapáč a Svačina
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 1:1

Vítkovice vyrovnávají stav z jediné své šance. Rychlý protiútok zakončil po přihrávce Strapáče přesnou střelou z voleje Juraj Sýkora.
10:19
Kudrnovi se otevřela trocha prostoru u pravého hrazení, nikdo ze spoluhráčů se mu ale nenabídl, a tak následovala ztráta puku.
10:56
Podobná situace jako při vítkovické brance. Dva útočníci přečíslili jediného beka, Klimkovi tentokrát ale přeskočil puk hokejku.
11:27
Vyloučen hráč Podkonický (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Podkonický putuje na trestnou lavici za útočný faul. K ledu srazil obránce Ovčačíka.
12:12
Liberečtí ještě nedovolili soupeři v klidu rozehrát kombinaci.
12:30
Klimek se ale ocitl s pukem mezi dvěma libereckými beky, nehlídán na kraji brankoviště. Dlouhou kličkou si položil Pince, přesto do poloprázdné klece nezamířil.
12:46
Do protiútoku se pustil rychlík Bartovič. Nikdo z Vítkovických mu bruslařsky nestačil, slovenský útočník trefil Málkův beton.
13:48
Nedvěd z rohu útočného pásma zkusil štěstí a poslal kotouč před branku. Málem si do gólové pozice najel Kudrna, nestihl to jen o sekundy.
14:35
Na druhé straně vyslaly dva pokusy na Pince Trnka a Šedivý. Liberecký brankář snadno zasáhl.
15:40
Klimenta hledal před brankovištěm nehlídaného Vaka. Tomu se povedlo usměrnit kotouč směrem k Málkovi, ke gólu ale chyběla větši razance.
16:26
Vyloučen hráč Rehák (Vítkovice), 2 min. za podražení
Víšek se probil před branku, kde převzal přihrávku a zblízka pálil na Málka. V dorážce do odkryté klece mu ale zabránil faulem Rehák.
17:54
Liberečtí dlouho nerozehráli kombinaci, který by skončila ránou na bránu. Až na startu poslední půlminuty přesilovky zakročil Málek proti příklepu Trončinského.
18:05
Hluboko do pásma si sjel obránce Čakajík. Z těžkého úhlu mířil pod horní tyč, Málek kotouč ramenem vyrazil.
18:26
Vítkovice se ubránily. Rehák se vrátil na led.
19:14
Petr Pohl našlápl k slalomu mezi libereckými tyčemi. Rychle se mu povedlo přejít přes tři protihráče a zakončit do Pincovy lapačky.
20:00
Skončila první třetina.
Liberec si ve velké části úvodního dějství udržoval poziční převahu, Vítkovice hrozily spíše sporadicky z rychlých brejků. Činil se především útočník Strapáč, který nakonec v 9. minutě připravil vyrovnávací branku Juraji Sýkorovi.
20:01
Začala druhá třetina.
20:50
Kotouč několikrát přešel všechny čáry na jednu i druhou stranu. Hokejisté obou mužstev kazí přihrávky a zatím nechávají brankáře klidně rozjímat.
21:25
Až Milan Bartovič porušil mírumilovné chvíle. Dvakrát se tlačil před bránu a jeden z jeho bekhendových pokusů těsně minul tyč.
22:45
Obrovská postava Lukáše Vantucha se drala na brankoviště. Puk ale doklouzal k Málkovi.
23:32
Ondřej křižnou střelou nastřelil Málkův beton. Vítkovický brankář přikryl kotouč a přerušil hru.
23:50
Čakajík si dvakrát řekl o přihrávku a pokaždé z toho byla povedená střela. Málek nejprve vyrazil betonem do rohu, podruhé krotil vysoký puk oběma rukama.
24:17
Po Nedvědově průniku Liberečtí opět zamkli soupeře ve třetině. Vítkovice ve druhé části tařka nevyjely do ofenzivy. Led před Pincem je krásně neporušený.
24:53
Pohl (Vítkovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Klimek a Vrána
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 1:2

Jenomže Vítkovice soustavný nápor nepotřebují, stačí jim jediný atak. Petr Pohl poprvé ve druhé třetině vypálil na branku Liberce a gólman Pinc chyboval. Lehká střela zápěstím mu propadla mezi betony.
26:45
Liberečtí po inkasované brance poněkud zpomalili. S kotoučem hrají i Vítkovice a Málek si může na chvíli odpočinout.
27:19
Trončinský měl na modré čáru hodně času. Vítkovičtí se z rohu nestačili přesunout k libereckému bekovi, který nastřelil Málkův beton.
27:45
Vantuch v dobré pozici minul vítkovickou klec. Kotouč mu přišel příliš blízko k brusli, což ztížilo následné zakončení.
28:55
V přečíslení tří proti dvěma střílel Svačina. Pinc vyrazil před sebe, nikdo ve vítkovickém dresu ale kotouč nestihl zachytit.
29:40
Svačina se obtočil kolem brány, ačkoliv mu na zádech visel Moravec. Pinc se položil na brankové čáře a šanci zlikvidoval.
30:15
Liberec předvedl dvě povedená útočná tažení. Nejprve prudce pálil Klimenta, poté z podobné pozice kousek za modrou čárou Vak. Málek kryl obě rány.
30:57
Po vyhraném buly získal prostor i čas Klimenta. Chvíli promýšlel, kam zamíří, a nakonec vyslal rychlý puk k tyči. Málek špičkou betony vytěsnil.
31:27
Vítkovice narušily libereckou rozehrávku a po zakázaném uvolnění soupeře získaly útočné pásmo.
32:22
Chvíle hokejového trápení. Vítkovice se do útoku netlačí, Liberec zase příliš kazí. Hraje se tak většinou u mantinelů nebo ve střední třetině.
33:06
Lbierečtí útočníci si chvíli předávali puk v útočné třetině, k ničemu to ale nevedlo. Stejně jako následný protiútok Vítkovic.
33:32
Vantuch dorážel těsně před Málkem. Vítkovický brankář udržel puk ve své moci.
33:42
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za zdržování hry
34:30
Liberec v přesilovce zatím tápe. Vítkovice snadno brání.
35:17
Naopak si příležitost vytvořily Vítkovice. Burger nabil Stzturcovi, který těsne minul branku.
35:45
Klimenta (Liberec) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Vak a Čakajík
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 2:2

Liberec tři vteřiny po konci přesilovkového trápení udeřil. Čakajík přetlačil u hrazení dva vítkovické hokejisty, posunul na Vaka, který poslal kotouč nehlídanému Klimentovi. Ten ranou z první překonal Málka.
37:06
Obránce Trončinský málem potopil svůj tým. Při běžné rozehrávce zpoza branky nahrál vítkovickému Burgerovi. Ten si ještě všimnul volného Svačiny, který proti otevřené bráně nastřelil tyč.
38:26
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
38:35
Hunkes krátce po vhazování posílal puk do brankoviště. Tam ho lapačkou přikryl Málek.
38:56
Bartovič si s puke sjel do středy, odkud nastřelil vítkovický blok. Kotouč následně doputoval do střední třetiny.
39:49
Liberec se už zpátky do útoku nevrátil, Vítkovice podrží kotouč do konce třetiny.
40:00
Skončila druhá třetina.
Obraz hry se zásadně změnil poté, co Vítkovice zásluhou Petra Pohla odskočily do vedení. Liberec se dlouho nemohl vrátit zpátky do tempa a Vítkovice neměly potíže s bráněním. Nakonec ale Tomáš Klimenta po výborné práci obránce Čakajíka přeci jen vyrovnal stav.
40:01
Začala třetí třetina.
40:12
Okamžitě po vhazování se dral ke gólové střele obránce Čakajík, jehož hledal svým pasem Kudrna. Liberecký bek dostal přihrávku na dlouhou hůl a trefil pouze boční konstrukci.
41:51
Vak (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Víšek
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 3:2

Liberečtí jdou do vedení po samostatné akci Tomáše Vake. Liberecký útočník vyjel z rohu kluziště před branku, odtlačil obránce a trefil přesně pod břevno.
42:30
Trončinského dorážka skončila na betonu brankáře Málka. Liberec pokračuje v náporu.
44:01
Další liberecká příležitost! Bartovič zaslal kotouč před bránu, kde se Podkonický prosadil přes mátožného obránce Punčocháře. Dvakrát dokonce ještě dorážel, jenže Málek všechny puky vyrazil.
45:03
Trončinský uvolnil do dobré pozice Víška. Málek ale udržel betony u tyče a nepovolil průnik kotouče za brankovou čáru.
45:45
Špaček chyboval při rozehrávce a Vítkovickým se naskytla šance k přečíslení. Kotouč si ovšem špatně přihráli a zahráli na zakázané uvolnění..
46:50
Vyloučen hráč Húževka (Vítkovice), 2 min. za hákování
47:24
Hunkes (Liberec) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Hořava M. a Nedvěd
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 4:2

Liberečtí rychle proměňují přesilovku a získávají možná klíčový náskok. Hořava švihem nahodil od modré čáry, Málek měl zakrytý výhled a kotouč mu proletěl nad ramenem.
48:10
Huna zkoušel odpovědět důrazným útokem na Pincovu klec. Z ostřejšího úhlu nastřelil Pince.
48:50
Jenže hned vzápětí proti Málkovi útočil další nehlídaný hráč. Kudrna bekhendem mířil k protější tyči, o kousek ale minul.
49:48
Po chvíli si pěknou pozici vytvořil i Nedvěd. Málek kotouč vyrazil rukavicí.
50:37
Vítkovice začínají otevírat obranné řady a rychlým libereckým útočníkům se daří unikat do nebezpečných situací. Málek ale zatím ještě drží mírné naděje Vítkovic na zisk bodů.
51:30
Liberecký tlak ukončil vítkovický brankář dalším zákrokem.
51:54
Vítkovice opět předvedly, že i nenápadný útok dokáží proměnit ve smrtící zbraň. Tomas obdržel přihrávku zpoza branky a mířil do protipohybu Pince. Liberecký brankář zachytil kotouč v dresu, na brankové čáře se ještě otáčel zády ke hře, aby mu puk nevypadl do sítě.
53:30
Liberec kombinuje ve vlastním pásmu a Vítkovice důrazně napadají.
53:50
Liberečtí kotouč ztratili a Vítkovice si hned připravily kotouč do další možnosti. Nekrytý Burger pálil z voleje u levé tyče. Netrefil ale puk ideálně a Pinc ho zastavil.
55:12
Liberec udržel kotouč ve vítkovické třetině. Málka sice neohrozil a našetřil další vteřiny.
55:18
Trončinský nahodil na Málka od modré čáry. Další vhazování uvnitř vítkovického pásma.
56:12
Liberecký Vak při své rozehrávce potrápil Pincova nervová vlákna. S pukem projížděl kolem jeho tyče a po ataku vítkovického útočníka se málem odrazil kotouč do sítě.
57:05
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za držení protihráče
57:28
Pohlova přihrávka prošla přes celé pásmo až k Lukáši Klimkovi, jemuž ale volej nesedl. Kotouč hodně mírným tempem doklouzal k Pincovi.
57:36
Vítkovice budou hrát power-play. Málek odjel na střídačku, hosté hrají v šesti proti čtyřem.
58:11
Nedvěd osvobodil Liberec. Vítkovice startují novou ofenzivu..
58:32
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), ot 10 min. za nesportovní chování
Burger nesouhlasil s rozhodnutím čárových sudí, kteří odpískali ofsajd.
58:32
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), ot 20 min. za nesportovní chování
A k protestům se přidal i obránce Malík. Ten ovšem své vystoupení ještě vylepšil, když přepůlil hokejku o mantinel.
59:01
Nicméně Vítkovice pokračují v přesilovce a rozetavují šiky před Pincem.
59:11
Liberecký brankář Pinc se jako v kariéře už několikrát pokusil trefit prázdnou branku. Ani tentokrát se mu ale gól nevstřelil, je z toho jen zakázané uvolnění. Liberec už je totiž kompletní.
59:15
Vítkovice si vybraly oddechový čas, jenže Liberec vyhrál vhazování a vyhodil kotouč.
59:30
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), 2 min. za držení protihráče
59:45
Liberec opět vyhodil a dnes dokráčí k vítězství.
Konec utkání.
Liberečtí hokejisté po bojovném výkonu zdolali Vítkovice a přeskočili svého soupeře v tabulce. Posunuli se na druhé místo s jednobodovou ztrátou na vedoucí Třinec. Kdoví, jak to ale dopadne s kauzou kolem přestupu útočníka Adamského....

Vzájemné zápasy

5. 3. 2023 16:30Liberec–Vítkovice 2:1
20. 1. 2023 17:30Vítkovice–Liberec 2:0
4. 12. 2022 15:00Liberec–Vítkovice 2:3
21. 10. 2022 17:30Vítkovice–Liberec 6:3
8. 3. 2022 17:20Liberec–Vítkovice 6:1
10. 2. 2022 17:30Vítkovice–Liberec 1:4
5. 12. 2021 15:00Liberec–Vítkovice 4:3
17. 10. 2021 16:00Vítkovice–Liberec 1:0
7. 3. 2021 17:20Vítkovice–Liberec 1:4
24. 1. 2021 16:00Liberec–Vítkovice 3:2
5. 1. 2021 17:30Vítkovice–Liberec 1:4
17. 11. 2020 16:00Liberec–Vítkovice 0:3
31. 1. 2020 18:00Liberec–Vítkovice 1:2
21. 1. 2020 17:30Vítkovice–Liberec 3:7
1. 11. 2019 18:00Liberec–Vítkovice 3:2
20. 9. 2019 17:30Vítkovice–Liberec 4:5
5. 3. 2019 17:30Liberec–Vítkovice 3:1
25. 1. 2019 17:30Vítkovice–Liberec 2:1
7. 12. 2018 18:00Liberec–Vítkovice 4:0
21. 10. 2018 17:00Vítkovice–Liberec 6:4
4. 3. 2018 16:20Vítkovice–Liberec 3:2
12. 1. 2018 18:00Liberec–Vítkovice 1:4
26. 11. 2017 16:00Vítkovice–Liberec 3:2
15. 10. 2017 16:00Liberec–Vítkovice 2:1
24. 2. 2017 17:00Vítkovice–Liberec 4:0
6. 1. 2017 18:00Liberec–Vítkovice 2:1
20. 11. 2016 15:30Vítkovice–Liberec 0:2
7. 10. 2016 18:00Liberec–Vítkovice 3:1
1. 3. 2016 17:20Vítkovice–Liberec 5:6
22. 1. 2016 18:20Liberec–Vítkovice 2:0
4. 12. 2015 17:00Vítkovice–Liberec 1:3
20. 10. 2015 18:00Liberec–Vítkovice 4:1
13. 2. 2015 18:00Liberec–Vítkovice 4:2
30. 12. 2014 17:00Vítkovice–Liberec 4:1
14. 11. 2014 18:00Liberec–Vítkovice 3:2
28. 9. 2014 17:00Vítkovice–Liberec 2:3
13. 3. 2014 18:20Liberec–Vítkovice 2:6
11. 3. 2014 18:20Vítkovice–Liberec 3:1
10. 3. 2014 17:00Vítkovice–Liberec 2:0
2. 3. 2014 17:00Liberec–Vítkovice 3:1
10. 1. 2014 17:00Vítkovice–Liberec 8:4
24. 11. 2013 15:30Liberec–Vítkovice 5:2
8. 10. 2013 17:00Vítkovice–Liberec 6:5
26. 2. 2013 18:10Liberec–Vítkovice 2:4
11. 1. 2013 17:00Vítkovice–Liberec 7:1
30. 11. 2012 18:30Liberec–Vítkovice 5:3
19. 10. 2012 18:15Vítkovice–Liberec 1:5
27. 1. 2012 17:30Vítkovice–Liberec 5:3
9. 12. 2011 18:30Liberec–Vítkovice 2:4
30. 10. 2011 17:00Vítkovice–Liberec 3:2
22. 9. 2011 18:10Liberec–Vítkovice 0:6
18. 1. 2011 18:10Liberec–Vítkovice 4:2
23. 11. 2010 17:30Vítkovice–Liberec 5:4
28. 10. 2010 18:10Liberec–Vítkovice 5:2
21. 9. 2010 17:30Vítkovice–Liberec 3:2
17. 1. 2010 18:10Vítkovice–Liberec 6:5
26. 11. 2009 18:10Liberec–Vítkovice 2:3
11. 10. 2009 17:00Vítkovice–Liberec 4:1
11. 9. 2009 18:30Liberec–Vítkovice 1:3
25. 2. 2009 19:00Liberec–Vítkovice 1:3
23. 2. 2009 0:00Vítkovice–Liberec 3:0
22. 2. 2009 17:00Vítkovice–Liberec 3:1
30. 1. 2009 17:00Vítkovice–Liberec 5:1
23. 12. 2008 18:30Liberec–Vítkovice 4:1
31. 10. 2008 17:00Vítkovice–Liberec 2:6
23. 9. 2008 17:30Liberec–Vítkovice 0:4

Diskuse

mipik: Opět přišly Vítkovice díky rozhodčím o gól. Nechápu, když je sporný moment, že si to rozhodčí neověří, na co je tam to video. Nechtějí. (22:28)

Klement z Prahy: Vítky jedem!!! (20:06)

Advertisement