Hezké dopoledne, vítejte u on-line reportáže z druhého utkání české reprezentace na turnaji Channel One.
Čeští hokejisté si z finského Espoo, kde se uskutečnilo úvodní kolo, přivezli první body sezony. Finský výběr zdolali po samostatných nájezdech 3:2. Největší zásluhu na premiérovém úspěchu kouče Hadamczika měl Marek Kvapil, jenž si připsal dvě branky.
V pravé poledne českého času se však postaví hvězdnému výběru Ruska. "Sbornaja komanda" se na rozdíl od předchozí části série EHT představí v takřka nejsilnějším možném složení.

Rozhodčí: Levonen (FIN), Kadyrov (RUS) - Terho (FIN), Dahmén (SWE)
Počet diváků: 15 000

Úspěch na domácím turnaji se pokusí zajistit několik hvězd s mnoha zkušenostmi ze zámoří. Mimo jiných Alexandr Morozov, Maxim Afinogenov či rebel Alexandr Radulov, jenž se v duelech s Českem už tradičně účastní všech rozmíšek a šarvátek.
V posledním vzájemném souboji obou reprezentací na turnaji Karjala uspěli hokejisté Ruska, kteří v Helsinkách zvítězili poměrem 3:1. O jediný zásah českého týmu se postaral útočník z Kontinentální ligy Jakub Klepiš.
Dnešní duel budou rozhodovat Finové Levonen a Boman, na čarách domácí Šeljanin se Sivovem.
0:01
0:20
Klepiš váhavě najel do útočné třetiny, a když se nedočkal ataku ruských beků, ostře vypálil. Barulin si připsal první zákrok.
1:10
Úvodní dvě české formace předvedly povedené střídání. Barulin musel zvýšit ostražitost i proti průniku Marka.
2:01
Ruský brankář opět na ledě. Tentokrát zasahoval proti ataku Blaťáka, který využil soupeřova střídání.
3:12
Čtvrtá pětka Česka se ocitla pod mírným tlakem. Rusové sice krátce zakombinovali, ke střele se ale nedostali, a hosté tak mohli vyhodit na zakázané uvolnění.
4:17
Grigorenko (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Radulov
Stav zápasu Rusko - Česko 1:0

Rusové pomalým úvodem uspali soupeře a poté hned z první střely udeřili. Česká formace se rozjela příliš do stran a ve středu vznikl prostor pro nehlídaného Igora Grigorenka. Ruský útočník převzal pas zpoza brány a trefil se nad Štěpánkův beton.
4:40
Češi zkusili odpovědět ranou Vampoly. Barulin udržel kotouč mezi rukou a tělem.
5:16
Vyloučen hráč Afinogenov (Rusko), 2 min. za hrubost
5:16
Vyloučen hráč Vampola (Česko), 2 min. za hrubost
Pěsti poprvé létaly už v páté minutě. Vampola se nepohodl s Afinogenovem a střetl se s ním poblíž české střídačky. Bude se hrát ve čtyřech.
6:24
Češi odjeli do přečíslení dvou na jednoho. Útok podpořil obránce Blaťák, který následně i zakončoval. Barulin ovšem vyrazil.
7:24
Vyloučen hráč Galimov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Češi si zahrají první přesilovku. Galimov nedovoleně čistil prostor na brankovišti.
7:40
Vampola při rozehře v útočné třetině nenašel spoluhráče, poslal kotouč pouze do volného prostoru. Vystavil tak spoluhráče pod tlak a Rusové po několika soubojích u mantinelu zaslali puk do středního pásma.
8:24
Vyloučen hráč Marek (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Česká přesilovka končí. Marek vypálil, najížděl k brance na dorážku a v souboji na brankovišti zasáhl soupeře do obličeje.
8:49
Češi jsou však stále aktivnější. Opět přečíslili ruskou obranu a Bulis nebezpečně zakončoval. Barulin však zatím tvoří neprostupnou zeď.
9:19
V protiútoku hrozili Rusové. Zaripov mířil pod horní tyčku a Štěpánek vytěsnil kotouč ramenem.
9:24
Začíná zkrácená přesilovka Ruska. Galimov se vrátil na led.
9:50
Bulis povedeně vložil hůl do ruské rozehrávky. Zastavil tak nápor ruské mašiny.
10:44
Rusové často nehrozí, při ojedinělých šancích jsou ovšem extrémně nebezpeční! Radulov vypletl kotouč ze zahuštěného prostoru a nastřelil tyč!
12:21
Vyloučen hráč Vampola (Česko), 2 min. za faul loktem
Druhá ruská přesilovka. Na trestnou opět míří Vampola.
12:32
Nikulin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Rusko - Česko 2:0

Rusové rychle početní výhodu využili. Rychlou souhru zakončil obránce Ilja Nikulin, který z modré čáry vypálil nad Štěpánkovo rameno.
13:37
Vyloučen hráč Gorovikov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
I Češi si zahrají druhou přesilovku.
13:40
Barulinovi po Barinkově ráně vypadl kotouč. Pomalu se snášel do brankoviště, nikdo v bílém se ovšem blízko branky nepohyboval.
15:20
Barulin se pokoušel vypíchnout puk Vampolovi, který míchal s kotouče za brankou, ztratil však hůl a málem se nestihl vrátit proti střele Hubáčka. Brněnský útočník zamířil pouze do náruče gólmana.
15:37
Češi sehráli přesilovku dobře, chybělo ale přesnější zakončení. Dvě minuty tlačili soupeře a k úvodnímu gólu chyběl několikrát jen kousek.
16:50
Galimov v dobré příležitosti trefil jen Štěpánka. Hraje se pohledný hokej. Hra se rychle přelévá od branky k brance.
18:38
Rusové v tomto úseku ovládli kotouč a nepouští příliš soupeře do hry. Pozici ke střele si také ale zatím nevytvořili.
19:50
Štěpánek po jednom z posledních zákroků v třetině padl v bolestech na led. Grigorenko ho tvrdým příklepem nastřelil do krku. Český gólman bude ale v pořádku.
20:00
Češi v úvodní třetině nebyli slabším celkem, při svých šancích ale selhali. Domácí hokejisté mířili přesněji a kromě dvou branek navíc nastřelil Radulov i tyč.
20:01
20:20
Klepiš nevybojoval u zadního mantinelu kotouč proti Bělovovi. První český útok ve třetině se tak nepovedl.
21:06
Rolinek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Nakládal
Stav zápasu Rusko - Česko 2:1

Češi zahájili druhé dějství velkým náporem, jemuž nakonec Barulin poprvé podlehl. Po střele Nakládala se puk odrazil k Rolinkovi, který přes Bělova dorazil puk do branky.
22:01
Kvapil se protáhl kolem levého mantinelu a vypálil těsně vedle.
22:58
Vyloučen hráč Koukal (Česko), 2 min. za hákování
24:36
Grigorenko (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Radulov
Stav zápasu Rusko - Česko 3:1

Grigorenko číhal u branky na pas Radulova a Blaťák nešťastně bruslí usměrnil kotouč do sítě.
26:09
Rolinek v dobré pozici na pravé straně. Proti jeho ráně se ale postavil Barulin.
26:59
Vašíček se nečekaně mrštně otočil u pravé tyčky a pokoušel se kotouč zasunout za brankářův beton. Barulin udržel chránič u konstrukce branky.
27:40
Štěpánek neudržel kotouč a ihned se po něm vrhl Radulov. Kotouč zapadl mezi brankářovy betony, odkozal však těsně vedle tyče.
28:10
Ivan Rachůnek trefil tyč! Barulin nestačil reagovat proti jeho tvrdé ráně od levého mantinelu.
29:02
Kuljaš oěpt potvrdil, že Rusové dnes míří téměř neomylně. Prudce vypáli nd Štěpánkův beton, rána zamířila těsně mimo.
29:45
Rusové krouží v útočném pásmu. Štěpánek si připsal další zákrok proti střele Kajgorodova.
30:30
Až Rolinek vysokým obloučkem uvolnil ruské sevření. Češi mohou střídat. Rusové jsou v těchto chvílích ale jasně lepší.
31:40
Sborná opět rozestavila formaci v útočném pásmu. Češi nestíhají pokrývat pohyblivé ruské útočníky.
32:20
Vampola centroval do brankoviště, kam přijížděl Bulis. Barulin stihl zasáhnout lapačkou.
33:10
Lojek i Vampola v české výhodě nebezpečně stříleli. Barulin odolal českému náporu.
33:16
Vyloučen hráč Kuljaš (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
34:10
Českým hokejistům dlouho trvalo, než získali útočné pásmo. Pak ale Kvapil vybruslil od zadního mantinelu a po jeho pokusu protlačit puk do branky zůstal kotouč nehlídaný. Barulin ho nakonec sebral vyrážečkou.
35:16
K další ráně se už Češi nedostali. Rusové se v přesilovce ubránili.
35:46
Domácí hokejisté znovu zaveleli do útoku. Střely Gorovikova i Afinogenova obránci zblokovali, Rusko ale útočí dál...
36:49
Vyloučen hráč Gorovikov (Rusko), 2 min. za hákování
Rusko ovšem ztratilo kotouč a do protiútoku zamířili Hubáček s Vampolou. Gorovikov si v obraně pomohl háčkem.
37:13
Vyloučen hráč Blaťák (Česko), 2 min. za hákování
37:13
Vyloučen hráč Kornějev (Rusko), 2 min. za nafilmovaný pád
Blaťák zastavoval unikajícího Kornějeva, jenž se však teatrálně zřítil k zemi. Pokračuje přesilovka Česka.
37:30
Vašíček se postavil před Barulina a počkal si na Rachůnkovu nabídku od modré. Kotouč tečoval mimo.
38:10
Klepiš se aktivně probíjel do šance, žádnou sobě a spoluhráčům nakonec ale nevytvořil. Češi ztratili puk i pásmo.
38:49
Rusko v plném počtu a hned v útoku. Kaljanin dorážku v dobré pozici nastřelil pouze do Barinky.
39:05
Vyloučen hráč Lojek (Česko), 2 min. za krosček
39:30
Rusko zatím neproniklo do útočného pásma. Nahazované puky čeští obránci posílají zpět.
40:00
40:01
40:20
Češi brání početní výhodu soupeře, na trestné lavici z minulé části sedí Lojek. Nikulin si opět sjížděl na pozici, ze které už jednou skóroval. Tentokrát si Štěpánek poradil.
41:02
Lojek už skočil na led. Češi hrají v plném počtu.
41:37
Kotouč mezi bruslemi ruského obránce proklouzl až k osamocenému Nakládolovi, jenž v akrobatické pozici směroval puk za Barulina. Ten včas zasáhl betonem.
42:30
To je skvělý nástup českého celku do třetí třetiny! Další dvě příležitosti si vytvořil Irgl. Poté unikl obraně Vampola a blafákem znovu narazil do Barulinova betonu.
43:30
Česká reprezentace slibně forčekuje. Rusové mají problémy s rozehrávkou.
44:01
Kostrbatě, ovšem účinně, nakonec přenesli kotouč do útočné třetiny a Lisin se ocitl ve výborné pozici. Štěpánek ho vychytal lapačkou.
44:28
Rolinkův pokus trefil Nikulina. Češi musí založit útok znovu.
44:49
Marek trefil další tyč! Rusové příliš ustoupili a moskevský střelec získal dost času k povedenému nápřahu.
45:45
Trest týmu (Rusko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
46:04
Nikulin přerušil kombinaci soupeře. Hubáček jede pro puk do střední třetiny.
46:20
Barinkovo nahození zastavil tentokrát Kuljaš. Rusové snadno vyhodili.
47:10
Češi kombinují pouze po mantinelu. Navíc je tísní ruští beci. Přesilovka se příliš nedaří.
47:45
Kvapil na konci početní výhody individuálně projel po pravém křídle. Bleskový švih se ovšem nevešel mezi tři tyče.
49:19
Adamský, jenž naskočil do třetí třetiny, nastřelil pouze Birjukova. S pukem opět bruslí Rusové.
50:01
Rusové blokují obrvoský počet střel. Po další dobré poziční hře ruské obrany vypadl kotouč ze hřiště.
50:43
Češi hezky přešli přes modrou čáru. Vašíčka s Irglem ale Rusové krátce po příjezdu zastavili.
51:18
Rachůnka stříleným pasem mířil na hůl Vašíček. Takřka neodstavitelný útočník ale tečoval puk pouze mírně, Barulin tak stihl zasáhnout.
51:50
Domácí sborná už dlouho nevyjela do útoku. Spíše se soustředí na zpevnění obrany, v níž se objevují určitě mezery.
52:15
Afinogenov hledal křižnou přihrávkou Radulova. Trojice českých hráčů nenechala projít puk.
53:39
Bulis, bráněn na hranici pravidel, nedokázal na brankovišti uvolnit hůl. Kotouč projel až k modré čáře.
54:20
Vašíček s Irglem pořádně zavařili Rusům. Barulin několik jejich pokusů ustál.
54:38
Vyloučen hráč Grigorenko (Rusko), 2 min. za zdržování hry
Grigorenko vzal kotouč do rukavice a zahodil ho pryč. Češi zkusí konečně prolomit přesilovké trápení.
55:10
Klepiš s Rolinkem uklidnili souhru v útočné třetině a naplánovali útok, jenž skončil velkou šancí. Kapitán Čechů převzal přihrávku od Marka a trefil rukavici Barulina.
55:59
Klepiš dorážel na brankovišti. Stál ale příliš blízko spolehlivého Barulina.
56:38
Další přesilovka Česka zůstala nevyužitá. Grigorenko už krouží na ledě.
57:30
Puk drží Rusové. Grebeškovovů pokus zachytil Štěpánek.
58:01
Češi nemají prostor pro power-play. Rusové tlačí soupeře v útočné třetině.
58:31
Štěpánek vybruslil směrem ke střídačce, Rusové ale získali puk, a tak český gólma zajel zpět. Závěrečný nápor nepřichází.