Hezké poledne, vítejte u podrobné on-line reportáže z posledního vystoupení národního týmu na prvním turnaji série Euro Hockey Tour Karjala Cupu.
Po výhře nad Švédskem 5:2 a porážkou s domácími Finy 0:4 se český tým střetne v Helsinkách s Ruskem. Do branky se poprvé v EHT postaví Jakub Kovář, od začátku nastoupí i mladý útočník Jakub Orsava a obránce Marek Trončinský.
Trenér Alois Hadamczik po nepodařeném sobotním duelu promíchal sestavu. Kromě zmíněných změn se do první formace posunul třinecký útočník Adamský, ve čtvrté bude zase nastupovat Aleš Kotalík.

Rozhodčí: Lärking (SWE), Odinš (LAT) - Tillerkvist (SWE), Carlson (CAN)

Češi stále živí naději na turnajový triumf. Musí však dnes zvítězit v základní hrací době a zároveň doufat, že Finové zaváhají v severském derby se Švédskem.
0:01
0:20
Nedvěd vyhrál úvodní vhazování a Češi vystřelili dopředu. Blaťák dvakrát pálil na Barulina.
0:45
Rusové se ještě nedotkli kotouče. Češi přidali další dvě rány. Nejprve netrefil bránu Koukal, poté si stejně počínal Petružálek.
1:23
Rusové konečně získali puk. Denisov vypálil z poloviny hřiště a Kovář podržel puk.
2:10
Mladý ruský útok chvíli kombinoval v útočném pásmu, Tarasenko ani Petrov ale s pukem nevybruslili do střelecké pozice.
3:01
Na pravém křídle se otevřel prostor pro Radulova. Rychle ho ale dostihli čeští útočníci a znemožnili mu zakončit bekhendem.
4:23
Rusové podnikli rychlý vpád do nitra české obrany. Těreščenko po přihrávce Pěrežogina zpoza brány pohotově střílel, Kovář zasáhl.
5:34
Ruský gólman Barulin už dlouho nemusel čelit žádné střele. Češi po energickém začátku ubrali na aktivitě.
6:14
Puk dopadl na ruskou střídačku. Utkání je zatím bez šancí, gólů a zábavy.
6:39
Čáslava zablokoval střelu Denisova, Rusové však pokračují v náporu.
7:02
Český celek však odebral soupeři puk a zkusí zaútočit. Na ledě je Hubáčkova řada.
8:10
Ostrou ránu vyslal Aleš Kotalík, puk zaduněl pouze o zadní hrazení.
8:31
Vyloučen hráč Trončinský (Česko), 2 min. za podražení
9:01
Ruské ostrostřelci Nikulinovi se tentokrát rána nepodařila. Koukal ji zachytil a vyhodil puk z vlastního pásma.
9:45
Rusové dlouho vařili protivníka před Kovářem. Po Radulovově přihrávce zakončoval z pravé strany Nikulin, Kovář se rychle přesunul a zasáhl.
10:31
Český tým oslabení přestál. Trončinský se vrátil na led.
10:51
Kovář znovu musel na led. Višněvskij se odhodlal ke střele ihned po vhazování.
11:12
Češi na chvíli otupili ruský nápor. Podrželi kotouč, a přestože nic nevymysleli, získali aspoň útočné pásmo.
11:56
Klepiš chytře našel Koukala, jenž se postavil do mezikruží. Místo střely chtěl ještě přihrát Petružálkovi, puk ke spoluhráči ale neprošel.
13:29
Vyloučen hráč Kornějev (Rusko), 2 min. za sekání
První přesilovku si zahraje i český výběr.
13:40
Rusové po buly získali puk a okamžitě ho odpálili na druhou stranu hřiště.
14:24
Nedvěd nezamířil přesně do růžku jako proti Švédsku. A tak sithl Barulin zakročit. Český kapitán vyjížděl zpoza branky, zpracoval přihrávku a střílel proti přesouvajícímu se brankáři.
15:33
Vyloučen hráč Birjukov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
15:45
V sedmi sekundách přesilovky pět na tři stihl vystřelit Kotalík a Barulin měl hodně starostí. Puk nakonec vyrazil a čtvrtý Rus skočil na led.
16:30
Rusové vyhodili kotouč, Nedvědova formace odchází z ledu.
17:33
Je po přesilovce. Češi ji strávili v pásmu, ale málo stříleli a Ševcovi se po pěkně sehrané akci rána nepovedla.
19:07
Vyloučen hráč Vampola (Česko), 2 min. za podražení
Drobný faul ve středním pásmu rozhodčí trestají. Na konci třetiny si sborná zahraje přesilovku.
19:55
Radulov jetě zlobil okolo brankoviště, ale Nakládal ho uhlídal a v první třetině Češi přesilovku přežijí.
20:00
20:01
21:07
Vampola je na ledě, Češi se ubránili. Třikrát uhájili obrannou modrou a Rusové se dostali do pásma až ke konci přesilovky.
22:01
Hraje se většinou ve středním pásmu. Oba týmy drží modrou čáru a do útoku se neprokousaly.
22:28
Až Koukalův útok se usadil v útočném pásmu a dostal se i ke dvěma střelám. Petružálkův pokus ze střední vzdálenosti vykopl Barulin betonem, pak řešil ještě Klepišůvu střelu z úhlu.
24:10
Češi si vytvořili velký nápor, dlouho drželi pásmo a dvakrát se natlačili s pukem až před brankoviště. Obránci sborné však stačili všechny střely odrazit tak, že Barulin ani nemusel zasahovat.
24:43
Vampola skvěle zahrál v rohu, kde vybojoval puk v souboji se dvěma Rusy. Do šance se však Češi nedostali.
24:59
V těchto fázích hry ojedinělá ruská akce končí u Kováře, tkerý kryl střelu Šipačeva.
26:55
Vyloučen hráč Višněvskij (Rusko), 2 min. za podražení
Hubáček vybojoval puk za brankou a následně i faul. Extra útočník Nedvěd při výhodě ještě otestoval ruského gólmana.
27:27
Nedvěd (Česko) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kotalík a Blaťák
Stav zápasu Česko - Rusko 1:0

Nedvěd dostal puk na levý kruh, Vampola dobře zaclonil Barulinovi a český kapitán ostrým švihem vypálil do masky gólmana. Od té se puk odrazil do branky.
28:59
Rusové drží puk, ale přes červený obranný val se nedokáží dostat do pásma. Češi velmi dobře brání střední pásmo.
29:41
Rusové byli blízko vyprovnání. Petrov vlétl do pásma, vypíchl puk Zíbovi a položil si Kováře bleskovým blafákem. Bekhendem pak trefil tyčku.
30:22
Češi sehráli hezké přečíslení. Vampola najel do pásma a křížem našel Kotalíka. Ten však pálil z moc ostrého úhlu do připraveného Barulina.
30:48
Vyloučen hráč Kotalík (Česko), 2 min. za sekání
Kotalík sekl aktivního Radulova. Češi budou bránit jednobrankový náskok.
32:16
Sborná strávila přes minutu v útočném pásmu. Kornějevova bomba však trefila jen clonícího Nakládala, po jeho druhé ráně zasahoval Kovář a proti rojícím se Rusům před brankou zasáhli tvrdě čeští beci. Následuje menší potyčka.
32:48
Češi se ubránili a jsou v pěti.
33:37
Rusové jeli ve dvou na jednoho, křížem si přihráli, ale tečovaný puk nakonec letěl těsně vedle.
34:43
Klepiš pěkně zasekl a křížem našel Petružálka v šanci. Elitnímu kanonýrovi KHL však uskočil puk.
35:21
Novotný s Hubáčkem dobře pracovali u mantinelů a dlouho se díky tomu drželi v pásmu. Do šance se však neprokousali.
36:11
Aktivní Vampola zkoušel bekhendem z otočky překvapit Barulina. Ten s potížemi puk zkrotil a odrazil do rohu.
36:59
Bleskový protiútok po ose Nedvěd - Průcha - Adamský skončila střelou třineckého útočníka nad.
37:46
Vyloučen hráč Děnisov (Rusko), 2 min. za podražení
Denisov přehnal důraz při napadání, fauloval Klepiše.
38:34
Speciální formace hraje přesilovku dobře. Nedvěd však tentokrát poslal svou střelu mimo a Blaťákovo nahození Průcha s Vampolou, kteří byli dobře nastěhovaní před brankou, nestihli tečovat.
39:46
Druhá část přesilovky se už národnímu týmu nepovedla. Rusové v oslabení dlouho drželi puk a dvakrát vyhodili. Denisov je na ledě.
39:54
Nakládal si dojel pro "strom" na červené čáře. Ve druhé třetině se už nic vážnějšího nejspíš nestane.
40:00
Druhá třetina se českým hokejistům povedla. Měli herní převahu, dokázali si vytvářet tlak a díky Nedvědově střele využili přesilovku. Rusové se prosazovali spíš ojediněle, ale přesto si vytvořili dvě velké gólové šance. Při jedné z nich Kovářovi pomohla i tyčka.
40:01
40:49
Vyloučen hráč Nikulin (Rusko), 2 min. za podražení
Průcha se bolestivě zvedá po faulu soupeře, Češi však budou hrát přesilovku.
42:49
Přesilovka se však reprezentantům vůbec nepovedla. Koukalova ani Nedvědova řada se neprosadila a nevypracovala si ani žádnou šanci.
44:30
Hraje se dlouho bez přerušení. Rusové drží puk, ale Šipačeva o něj Češi obrali u mantinelu a Perežogin vypálil z dobré pozice jednou vedle a podruhé z otočky kolem Blaťáka do připraveného Kováře.
44:39
Po dlouhé době se dostali do útoku čeští hokejisté. Nedvěd přiklepl Průchovi, jeho střelu vyřešil Barulin.
45:30
Kokarev s Bodrovem dlouho vyjížděli kolečka v rohu a nenechali se obrat o puk. Následně dostali puk na modrou, nahození ruského obránce do chumlu však Kovář vyřešil.
46:02
Češi vyhráli buly v útočném pásmu, Zíb však tvrdou střelu poslal vedle.
47:25
Další obrovská šance Rusů, kteří ujeli ve dvou na jednoho: Širokov přes Zíba nahrál Radulovovi, proti jehož střele výtečně zasáhl přesouvající se Kovář.
47:40
Vyloučen hráč Kotalík (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
Ruský tlak sílí a vyústil ve faul. Kotalík podruhé v zápase míří na trestnou lavici.
49:40
Čechům bylo v oslabení hodně horko, Rusové rozjeli kolotoč přihrávek i střel a vynutili si obrovský tlak. Stříleli však vedle nebo do obránců. Čáslava skvěle skočil do střely Kornějeva, který mířil do odkryté branky. Kotalík je na ledě.
50:30
Po delší době drží puk Češi a jednoducho hrou otupili nápor soupeře. Nahazují puky do pásma a dojíždějí je. Hra se tak takticky drží daleko od Kováře.
50:43
Petružálek vystřelil ze středního pásma, sám si najel před něj a vybojoval tak buly v pásmu.
51:21
Kuzněcov zajel za branku a poslal pěknou přihrávku před brankoviště. Tam se prosadil Makarov a dostal se ke střele, kterou vynikající Kovář kryl.
51:48
Vyloučen hráč Radulov (Rusko), 2 min. za hákování
Ruská hvězda Radulov fauloval Zíba, Češi si zahrají přesilovku.
53:23
Češi hráli přesilovku dobře, kombinovli v pásmu, ale Kotalík zlomil při pokusu o střelu hůl a Rusové mohli jet tři na jednoho. Kotalík se však vrátil a bez hokejky skvěle zasáhl tělem a zbrzdil tak ruskou akci.
53:40
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za hákování
Je po přesilovce, Nakládal hasil faulem další ruský brejk.
53:48
Radulov skočil na led, začíná ruská přesilovka.
54:04
Radulov (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Šipačov
Stav zápasu Česko - Rusko 1:1

Radulov vlétl před branku a hned se prosadil. Dostal žabku od zadního mantinelu a zblízka dokázal zvednout puk nad Kovářovým ramenem pod břevno.
54:33
Vyloučen hráč Děnisov (Rusko), 2 min. za hákování
Denisov hákoval Adamského v šanci. Češi mají šanci odpovědět na ruský gól v přesilovce.
55:30
První minutu strávili Češi v pásmu, dlouho kombinovali a poak Nedvěd poslal pas napříč na Kotalíka. Ten zaklekl a tvrdě vypálil, Barulin stihl zareagovat, pak Rusové vyhodili.
57:39
Vyloučen hráč Ševc (Česko), 2 min. za držení protihráče
Ševcovo špatné střídání: nejdřív vyrobil chybu, půl minuty poté fauloval. Český tým tak bude důležité chvíle koncem třetí třetiny hrát v oslabení.
58:26
Kovář prozatím ukončil ruský tlak tím, že sbalil střelu z pravého kruhu do lapačky.
58:33
Perežogin v souboji v rohu dokázal přihrát Kuzněcovovi. Ten stál úplně sám před brankou, ale trefil jen přesouvajícího se Kováře.
59:39
Velký tlak Rusů pokračuje, střelu od modré tečovali beci mimo. Až po minutě a půl Novotný vyhodil a Češi se nakonec ubránili.
59:49
Kuzněcov (Rusko) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Rusko 1:2

Ruský tlak ovšem pokračoval i po přesilovce, unavená česká formace nestačila pokrýt pohyb soupeře a po velké mele se puk odrazil ke Kuzněcovovi, který se ve zmatku trefil do odkryté části branky.
59:54
Vyloučen hráč Adamský (Česko), 2 min. za hrubost
Rusové díky povedené třetí třetině otočili zápas a stali se vítězem turnaje Karjala. Česko skončí s jedním vítězstvím a dvěma porážkami třetí.

12. 2. 2022 14:10Rusko–Česko 5:6
18. 12. 2021 13:30Rusko–Česko 5:2
14. 11. 2021 12:30Česko–Rusko 2:5
21. 5. 2021 15:15Rusko–Česko 4:3
15. 5. 2021 15:00Česko–Rusko 4:0
14. 2. 2021 12:00Česko–Rusko 4:7
19. 12. 2020 13:30Rusko–Česko 4:1
8. 11. 2020 12:30Česko–Rusko 0:3