Hokejisté Liberce jsou v situaci, které se v Kanadě říká Do or die. Pokud dnes nezvítězí, končí pro ně sezona. Pardubice v případě vítězství naopak postoupí do finále extraligy, kde čeká Kometa Brno.
Pardubice jsou vzhledem k vývoji série mírným favoritem. Ve čtvrtém a v pátém utkání soupeře přehrály, podávají vynikající taktický výkon, jsou dravější a lépe bruslí.
Výhra 8:1 v pátém utkání však nemusí pro dnešek nic znamenat. Při podobné situaci prohráli Východočeši šesté čtvrtfinále ve Vítkovicích 1:6. Liberec navíc bude hrát na krev, aby nepřišel o naději na první finále v historii.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Šindler (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 7 363

Domácím bude chybět potrestaný útočník Kudrna, jenž dostal od disciplinárky poměrně přísný dvouzápasový trest. Hrát nesmí ani obránce Štich, jenž dostal v minulém duelu trest ve hře.
0:01
Utkání začalo.
0:17
Domácí se ihned s velkou vervou vrhli do útoku a ve třech se natlačili před branku. Odražený puk málem skončil za Růžičkou.
1:37
Pardubicím se podařilo otupit úvodní tlak domácích. Dvě akce Liberce skončily zakázaným uvolněním.
2:11
Třetí útok Pardubic se vydal do brejku, Semorád však v šanci mířil vedle.
3:20
Starý (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off)
Stav zápasu Liberec - Pardubice 0:1

Pardubice se dostávají rychle do vedení. Starý převzal puk na modré a s tečí obránce Čakajíka ho nahodil na branku. Pinc máchl lapačkou do prázdna, kotouč zaplachtil pod břevno.
5:08
Liberec se marně snaží dobývat pásmo. Pardubice dobře brání střední pásmo a nutí domácí tým ke dlouhým pasům, které však končí zakázanými uvolněními.
7:00
Obraz hry je stále stejný. Pardubice se nikam neženou, ale dobrou defenzivou nepouštějí soupeře do pásma. Hraje se tak bez velkých šancí. V protiútoku pálil přes hráče Bartek, ale Pinc jeho pokus vykopl betonem.
8:57
Pardubická obrana udělala chybu v rozehrávce, k puku se dostal Bartovič. Jeho střelu z kruhu však Růžička vyrazil a o dorážku se postarali beci.
9:50
Pardubice v klidu vyhazují na zakázané uvolnění.
10:15
Koukal předvedl pěkný brejk. Vřítil se do pásma, zasekl, nechal přejet beky a poté vypálil. Pinc neviděl, měl problémy, ale beton scvakl včas. Na dorážku pardubický kapitán nedosáhl.
10:20
Bortňákovi vyletěla hůl po buly do obličeje Cetkovského. Rozhodčí to však neviděli, což vysvětlují Somíkovi. Na ledě je krev, ale vylučovat se nebude.
11:00
Modrá čára je pro liberecké hráče jako neprostupná hráz.
11:17
Teď přece jen po pravé straně prolétl rychlík Bartovič, obránce Kolář ho však dobře hlídal a odrazil jeho střelu mimo hřiště.
11:30
Roth se dostal k puku v palebné pozici. Jenže kotouč mu utekl a Pardubice málem ujely do přečíslení. Roth se však stihl vrátit.
12:00
Liberečtí krouží s pukem ve vlastním pásmu, snaží se vymyslet kombinaci, která by pokračovala až do útočné zóny. To se jim však stále nedaří. A když už se tam dostanou jako naposledy Nedvěd, pardubičtí beci skvěle odebírají puky a rozehrávají je do brejků.
14:07
Radil se dostal do brejku, mohl jet sám na branku, ale neměl rychlost a o puk přišel.
15:00
Vyloučen hráč Sičák (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Sudí vcelku přísně vyloučil Sičáka. Liberec tak má šanci vyrovnat v přesilovce.
15:57
Koukal skvěle pracueje v oslabení. Odebral Liberci puk a vyjel do brejku. Jeho střelu však srazili liberečtí beci.
17:00
V závěru přesilovky Liberec zahrozil. Trončinského střela se odrazil do brankoviště, ale pardubičtí uklidili puk pryč. Růžička pak řešil ještě bombu Rotha. Hosté jsou kompletní.
18:10
Čtvrtý útok Pardubic velmi dobře napadá a dělá problémy libereckým obráncům.
18:42
Ve výborném napadání pokračuje i první řada hostů. Kolář odebral v rohu soupeři puk a našel mezi kruhy Starého. Jeho střela však letěla vedle.
19:43
V závěru Pardubice poprvé propadly při ztrátě puku ve středním pásmu. Víšek přebral puk v tandemu a nahodil ho na branku, kam dojížděli jeho spoluhráči. Jenže Růžička jistým zákrokem lapačkou šanci zamezil.
20:00
Skončila první třetina.
Pardubicím vychází plán vedoucí k postupu do finále skvěle. Daly rychlý gól a od té doby kontrolují zápas. Nikam se neženou, ale výtěčně brání střední pásmo, případně se jim daří dobře napadat. Liberec se téměř k ničemu nedostal, pár ošemetných situací vyřešil jistý gólman Růžička.
20:01
Začala druhá třetina.
20:33
Vyloučen hráč Píša (Pardubice), 2 min. za sekání
Urban najížděl po pravé straně do šance, Píša ho přitom fauloval a puk tak proklouzal vedle branky.
20:51
Rozhodčí přehlédli další vysokou hůl v obličeji pardubického hráče. Nedvěd s ní trefil Rákose, ale opět to zůstalo bez trestu.
21:14
Vyloučen hráč Urban T. (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Paradoxně nejméně nebezpečný faul nakonec sudí odpískali. Obr Urban si přehazoval hokejku a trefil nechtěně Benáka do helmy. Hraje se 4 na 4.
21:48
Liberec chyboval v rozehrávce a Kousal s Kočím se ocitli v situaci dva na jednoho. Obránce Moravec však přihrávku dobře vystihl.
22:33
Bulířovo nebezpečné nahození Růžička vyrazil špičkou vyrážečky. Pardubice jsou kompletní.
23:14
I Liberec je v pěti.
23:27
Kočí jel za pukem až příliš bohorovně. Urban ho přebruslil, obral o kotouč, ale Kočí chybu napravil tím, že zezadu vložil hůl do Urbanova bekhendového pokusu zblízka.
24:12
Bulíř se uvolnil a z kruhu vypálil. Růžička s potížemi vyrazil před sebe. Domácí však na dorážku nedosáhli.
25:45
Znovu se hraje většinou ve středním pásmu. Gólmani jsou teď bez práce.
26:30
Výtisk se vydal na výlet, málem se dostal k dorážce vlastní střely a pak operoval až za pardubickou brankou. Hosté poté dopravili puk ven ze třetiny.
27:46
Semorád (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Buchtele
Stav zápasu Liberec - Pardubice 0:2

Sotva se Liberec nadechoval k přece jen určitému náporu, dostal ránu v podobě druhého gólu. Pardubice vyjely do protiútoku, Buchtele nabil Semorádovi, ten si položil obránce a podél něj vystřelil k tyči Pincovy branky.
29:00
Aktivní Starý dvěma pokusy ohrozil Pince. Ten první zprava byl nebezpečný, druhý od levého mantinelu gólman viděl a neměl s ním problém.
30:43
Vyloučen hráč Bulíř (Liberec), 2 min. za podražení
Bulíř je poměrně přísně vyloučen. Pardubice si zahrají přesilovku.
32:43
Pardubicím se přesilovka nepovedla. Pinc musel řešit jen jednu střelu doprostřed branky a v závěru ještě Koukalův pokus přes beka.
33:09
Zohorna s Rákosem dobře zapracovali při napadání, druhý jmenovaný se zbavil beka a obtočil se kolem branky. Pinc si však prostor u tyčky pohlídal.
34:15
Liberec se poprvé ve druhé třetině dostal k většímu náporu. Nedvědův bekhend nadělal Růžičkovi problémy, pak se ještě domácí dostali ke střele od modré, ael s Dernerovou ránou si Růžička poradil.
34:24
Vyloučen hráč Urban T. (Liberec), 2 min. za napadení
Urban najel do Růžičky v brankovišti. Pardubice hrají přesilovku.
34:55
Somík měl obrovskou šanci zvýšit náskok. Po Bartekově střele se k němu odrazil puk před prázdnou branku, ale na poslední chvíli tečoval jeho dorážku Bartovič nad branku.
36:24
Ve zbytku oslabení se Liberec bez potíží ubránil, i když Pardubice strávily téměř celou přesilovku v útočném pásmu.
37:50
Liberec forčekuje, díky čemuž se dostal ke střele od modré Moravec. Růžička jeho popkus vyrazil.
38:07
Vyloučen hráč Vak (Liberec), 2 min. za hrubost
Vak se postrkoval s Benákem před pardubickou brankou, otočil se na něj a dal mu rukavicí do obličeje. Liberecký kouč Kalous se hodně zlobí.
38:38
Vatuch dobře zahrál v oslabení. Díky kličce na modré se dostal i do šance, ale Růžička byl jistý.
39:06
Vyloučen hráč Bartovič (Liberec), 2 min. za podražení
Bartovič úplně nesmyslně zajel hokejkou do Růžičky, jenž se skácel k zemi. Pardubice si zahrají přesilovku pět na tři.
39:29
Sičák (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Píša
Stav zápasu Liberec - Pardubice 0:3

Po Píšově bombě od modré se puk odrazil ke druhému bekovi Sičákovi, jenž ho bez přípravy napálil na branku. Kotouč s tečí Výtiska zapadl do branky. Gólman Pinc vztekle praštil holí do tvrzeného skla.
40:00
Skončila druhá třetina.
Pardubice druhou třetinu zvládly dokonale. Drží se svého herního plánu a v liberecké sestavě není hráč, který by ho dokázal rozbořit - ani výtečně hlídaný Petr Nedvěd.
Po využité přesilovce 5 na 3 nabídnuté nesmyslnou Bartovičovou klukovinou se zdá, že cestu Východočechů do finále už Liberec sotva zastaví.
40:01
Začala třetí třetina.
41:10
Bartovič naskočil z trestné lavice rovnou do šance. Byl však v příliš ostrém úhlu a Růžička tak neměl s jeho střelou problém.
43:00
Hraje se dlouho bez přerušení, Vošvrda, který vystřídal v přestávce brankáře Pince, si poprvé osahal puk v lapačce po Radilově střele.
43:22
Vantuchův pokus z pravého kruhu Růžička vyrazil.
44:00
Domácí si uvědomili, že jim jde obrazně řečeno o krk, a ve třetí třetině působí velmi svižně. Zlepšili bruslení, zrychlili hru a s obrovským nasazením se vrhají před branku. Růžička má co dělat.
45:46
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Při výhodě se Rákos dostal do šance a sudí raději kontrolují u videa, zda puk nepřešel brankovou čáru dřív, než padající útočník posunul branku.
45:47
Rozhodčí rozpažili, branky nebylo dosaženo. Liberec však bude hrát v oslabení.
45:56
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za sekání
Nedvěd bodl špičkou hole Cetkovského a Pardubice budou hrát podruhé v zápase přesilovku pět na tři. Tu první využili.
46:35
Liberec je pod tlakem, ale odolává.
46:08
Pardubice se vytlačily z pásma. Poté se tam vrátily a Píšovu střelu vyřešil Vošvrda.
47:46
Pardubice málo střílely. Liberečtí vyhodili puk a jsou ve čtyřech.
47:56
A domácí už jsou kompletní.
48:28
Liberec měl dosud největší šanci skórovat. Nedvěd objel branku a zblízka se snažil zakončit. Puk odrazil Růžička na hůl volného Víška, jenž hned vystřelil. Brankář kotouč tečoval do brankoviště těsně vedle tyčky.
49:23
Vyloučen hráč Radil (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Radil strhl na led Výtiska, avšak sám si tím přivodil zranění. Výtisk totiž spadl přímo na pardubického útočníka. Na trestné lavici tak za něj sedí kolega Semorád.
51:11
Krejčík (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Liberec - Pardubice 1:3

Když už se zdálo, že z nepříliš povedené přesilovky nic nebude, odrazil Růžička puk ke Krejčíkovi, jenž ho okamžitě vrátil do sítě.
52:00
Liberecká hala ožila, diváci i hráči cítí poslední šanci. Liberec se všemi způsoby dere klupředu. Jenže na modré čáře znovu naráží na dobře zformovaný červenobílý val.
52:35
Trenér Kalous nasadil na led lajnu se čtyřmi útočníky. Nedvěd málem přebral přihrávku sám mezi kruhy, což by byla smrtící situace pro Pardubice. Puk mu však uskočil.
53:13
Liberec vsadil všechno na útočnou kartu. Bartek ujel do brejku a řítil se sám na Vošvrdu. Ten skvěle zlikvidoval střelu mezi betony a hlavně následnou dorážku. Při třetím pokusu pak Cetkovského fauloval vracející se Nedvěd.
53:13
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za krosček
53:40
Vyloučen hráč Sičák (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Pardubický obránce fatálně rozehrál puk a nabídl tím Liberci přečíslení tří na dva. Sičák při liberecké snaze o dorážku padl na puk a rozhodčí ho vylučují.
54:00
Liberec požene do závěrečného náporu většina ze 7363 diváků.
54:15
Pardubice spálily dvě obrovské šance. Koukal sám před Vošvrdou nedokázal protlačit puk za jeho záda, poté ještě nahrál od zadního mantinelu Kolářovi. Ani ten tváří v tvář gólmanovi neuspěl.
55:00
Liberecká obrana už neexistuje. Domácí tlačí všechno dopředu a umožnili tím soupeři další samostatný únik! Vošvrda však skvěle vyčapal Buchteleho.
55:13
Nedvěd je na ledě a zapojil se do vzniklé krátké přesilovky Liberce.
56:01
Liberec se vrhl do útoku, dobyl pásmo a ostřeluje Růžičku ze všech stran. Gólman odolává a pardubická teč dostala puk mimo hřiště.
56:02
Před buly v útočném pásmu odvolal kouč Kalous gólmana Vošvrdu. Liberec hraje power play.
56:19
Po Rotzhově střele se dostal ke kotouči Bartek, ale zes tředního pásma mířil těsně vedle branky. Hra se vrací do pásma Pardubic.
56:31
Nedvěd dostal krátkou přihrávku od zadního mantinelu. Zaklekl a ihned vypálil, ale netrefil puk ideálně a Růžička ho stačil pokrýt.
56:48
Vyloučen hráč Rákos (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Liberec bude hrát přesilovku 6 na 4!
57:12
Píša vystihl přihrávku soupeře a vyhodil puk.
57:24
Liberecká akce skončila ofsajdem. Vošvrda zůstává v brance, i když se vhazuje před modrou.
57:30
Pardubice znovu vyhodily puk. Před prázdnou brankou ho dojel Čakajík.
57:44
Čakajík (Liberec) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Liberec - Pardubice 2:3

Liberec snižuje na 2:3! Čakajík měl na pravé straně u modré dost času a napálil do skrumáže puk, jenž se odrazil od Píšovy nohy do sítě. Liberec má ještě dvě minuty na případné vyrovnání.
57:45
Liberec musel před vhazováním uprostřed hřřiště znovu postavit do branky Vošvrdu.
58:00
Pardubice zachytily puk, a nahazují ho za libereckou branku.
58:14
Vantuch tečoval puk do pásma a Liberec je znovu v šesti.
58:35
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v play-off) , asistence Kočí
Stav zápasu Liberec - Pardubice 2:4

Liberecké naděje pohasly. Hosté odrazili puk na Bartekovu hůl. Slovenský útočník projel středním pásmem, zamíchal pukem před posledním obráncem a poslal ho do sítě.
59:00
Vyloučen hráč Špaček (Liberec), 2 min. za podražení
Definitivní konec Liberce v této sezoně. Útočný faul nabídl Pardubicím dohrát zápas v přesilovce.
Konec utkání.
Pardubice závěr zvládly a po dvou letech postupují do finále extraligy. V něm se střetnou s Kometou Brno. První zápas se bude hrát v pondělí v Pardubicích.

Vzájemné zápasy

28. 2. 2023 18:00Liberec–Pardubice 5:1
13. 1. 2023 18:00Liberec–Pardubice 3:4
29. 11. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:3
16. 10. 2022 17:00Pardubice–Liberec 1:0
22. 2. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:2
9. 1. 2022 16:00Liberec–Pardubice 3:4
23. 11. 2021 17:20Pardubice–Liberec 2:3
1. 10. 2021 18:00Liberec–Pardubice 3:4
28. 1. 2021 18:00Pardubice–Liberec 1:2
13. 12. 2020 16:00Liberec–Pardubice 1:2
24. 11. 2020 18:00Pardubice–Liberec 1:4
18. 9. 2020 18:00Liberec–Pardubice 7:1
23. 2. 2020 17:30Pardubice–Liberec 1:4
10. 1. 2020 18:00Liberec–Pardubice 5:2
26. 11. 2019 18:00Liberec–Pardubice 3:2
11. 10. 2019 18:00Pardubice–Liberec 3:2
1. 2. 2019 18:00Pardubice–Liberec 0:1
21. 12. 2018 18:00Liberec–Pardubice 3:1
19. 12. 2018 17:30Pardubice–Liberec 0:0
2. 10. 2018 18:00Pardubice–Liberec 4:1
16. 9. 2018 14:00Liberec–Pardubice 0:2
6. 2. 2018 18:00Pardubice–Liberec 2:1
30. 12. 2017 16:00Liberec–Pardubice 4:3
17. 11. 2017 17:00Pardubice–Liberec 5:1
1. 10. 2017 17:40Liberec–Pardubice 4:1
29. 1. 2017 16:00Liberec–Pardubice 3:6
20. 12. 2016 18:00Pardubice–Liberec 2:3
30. 10. 2016 16:00Liberec–Pardubice 4:2
16. 9. 2016 18:00Pardubice–Liberec 4:5
23. 2. 2016 18:00Liberec–Pardubice 4:2
10. 1. 2016 15:00Pardubice–Liberec 2:3
22. 11. 2015 17:00Liberec–Pardubice 2:1
9. 10. 2015 18:00Pardubice–Liberec 1:4
15. 2. 2015 15:00Pardubice–Liberec 3:4
4. 1. 2015 17:00Liberec–Pardubice 5:1
16. 11. 2014 17:20Pardubice–Liberec 2:5
3. 10. 2014 18:00Liberec–Pardubice 3:2
25. 2. 2014 18:00Liberec–Pardubice 4:1
3. 1. 2014 18:00Pardubice–Liberec 4:1
19. 11. 2013 18:00Liberec–Pardubice 0:2
4. 10. 2013 18:00Pardubice–Liberec 6:4
17. 2. 2013 18:15Liberec–Pardubice 3:2
15. 1. 2013 18:10Pardubice–Liberec 1:3
3. 1. 2013 18:10Liberec–Pardubice 1:4
7. 10. 2012 17:00Pardubice–Liberec 6:2
3. 4. 2012 17:40Liberec–Pardubice 2:4
1. 4. 2012 17:10Pardubice–Liberec 8:1
29. 3. 2012 18:10Liberec–Pardubice 1:3
28. 3. 2012 17:40Liberec–Pardubice 2:1
25. 3. 2012 18:10Pardubice–Liberec 4:2
24. 3. 2012 18:10Pardubice–Liberec 3:5
20. 1. 2012 18:30Liberec–Pardubice 4:3
4. 12. 2011 17:00Pardubice–Liberec 5:1
23. 10. 2011 17:00Liberec–Pardubice 2:1
18. 9. 2011 17:00Pardubice–Liberec 5:2
23. 1. 2011 17:00Pardubice–Liberec 3:5
12. 12. 2010 17:00Pardubice–Liberec 2:3
2. 11. 2010 17:40Liberec–Pardubice 4:1
26. 9. 2010 17:00Liberec–Pardubice 0:2
8. 4. 2010 0:00Liberec–Pardubice 1:4
7. 4. 2010 18:10Liberec–Pardubice 3:4
4. 4. 2010 18:10Pardubice–Liberec 4:0
3. 4. 2010 18:10Pardubice–Liberec 2:1
22. 1. 2010 18:00Pardubice–Liberec 5:1
3. 12. 2009 18:30Liberec–Pardubice 2:1
18. 10. 2009 17:00Pardubice–Liberec 5:4
15. 9. 2009 18:30Liberec–Pardubice 4:3
16. 1. 2009 18:00Pardubice–Liberec 2:3
4. 12. 2008 18:00Liberec–Pardubice 5:6
17. 10. 2008 18:00Pardubice–Liberec 5:2
14. 9. 2008 17:00Liberec–Pardubice 1:4
31. 5. 2008 0:00Liberec–Pardubice 1:0
4. 5. 2008 0:00Pardubice–Liberec 1:0

Diskuse

Pangous: Dobrou noc :-) (21:27)

Pangous: zdeňulko, tak pěkné sníčky a ať je ti líp ;) (21:27)

Pangous: chiibo: workoholiku :-D dobrou ?ú (21:26)

zdeňula: vadí mi i světlo z monitoru tak zas jdu spat dobrou (21:24)

chiibo: Tak já se loučím mám konečně padla, mějte se tady hezky a dobrou ! (21:24)

Pangous: zdeňulko, dělám si legraci ;) asi nějaká mygréna? :-) (21:20)

Pangous: a já to neviděl :( :D (21:20)

Pangous: A JE SROVNÁno :) (21:20)

Pangous: on jednou prohlásil něco ve smyslu ... teď si nepamatuju přesně státy ... ale něco jako Ghanu porazili na Euru :-d (21:19)

chiibo: Tahle je ale nejvic : No a jaká doba dělila oba góly? Na hodinách je 3:28, rozdíl si spočítejte sami......" Poulíček (21:19)

zdeňula: Pangous: ale...vážně mi je na nic:-( (21:18)

zdeňula: jj Titelbachovy hlášky, ale Loučná je veliká:-) i když jen vesnice. o víkendu tam jedu:-) (21:17)

Pangous: ty máš pánskou návštěvu? :-)))) (21:17)

zdeňula: sem musela i z práce domů v poledne (21:17)

chiibo: S velkým fotbalem začínal Kováč v Loučné nad Desnou. (21:17)

zdeňula: strašně bolí hlava, ale strašně...prášky nepomáhají (21:16)

Pangous: snad ne z fanoušků tady? :-D (21:16)

Pangous: jejda, tak to nevím. copak ti je? :-o (21:16)

zdeňula: Já hned odešla, je mi špatně víš... (21:15)

Pangous: semtamťuk: tak si to užij :-) A ještě jednou gratulace ke druhýmu fleku :-D (21:15)

Pangous: zdeňulko, já tě tu neviděl :-) (21:14)

Pangous: Je tu ideální fotbalové počasí, devatenáct stupňů, i když hodně fouká a je silný vítr. :D :D :D (21:14)

zdeňula: ahoj, já tu byla (21:13)

Pangous: zdeňulko, čekáme na tebe :-) ahoooj :-) (21:13)

zdeňula: :-( (21:12)

zdeňula: co tu ještě děláte? (21:12)

chiibo: Pangous: nasel jsem :-D http://www.cilichili.cz/clanky/svinsti-hraci-237.html (21:09)

Semtamťuk: já se musím odebrat vytvářet hodnoty, páč jak teď jenom čučím na hokej každej den tak práce tleje v koutě, musím to nahnat, mějte se tady loučím se a v neděli, KOMETA JEDEEEM :) (21:08)

Pangous: semtamťuk: nebo myslíš, že je to fuk? :-))) (21:08)

Pangous: chiibo: jsem nekde četl jejich nej přežblepty a podle nich neumí ani zeměpis, natož statistiky nebo jména sportovců :-D (21:07)

Advertisement