Hezký podvečer, vítejte u závěrečného utkání letošního ročníku Euro Hockey Tour. V souboji Česka s Ruskem půjde o celkové prvenství v celém seriálu. Lepší výchozí pozici mají Rusové, jimž stačí proti obhájcům vítězství uhrát pouze bod.
Utkání je zároveň posledním testem před mistrovstvím světa ve Švédsku a Finsku, které začíná v pátek. Hokejisté na obou stranách tak mají poslední možnost předvést svou formu reprezentačnímu trenérovi před konečnou nominací.
V českém týmu budou dnes mimo jiné bojovat o nominaci obránci Tomáš Mojžíš či Marek Trončinský, z útočníků na hraně zase mají slušné naděje na pozvánku do Stockholmu například Tomáš Hertl, Petr Tenkrát, Petr Hubáček nebo Petr Vrána.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Sjöberg (SWE) - Lederer (CZE), Gebauer (CZE)

Vyprodaná aréna v Brně poslouchá hymny obou zemí. Utkání za moment začne.
0:01
Utkání začalo.
0:14
Pech přes svoji nevysokou postavu přilepil na mantinel Rjasenského, Novotný převzal kotouč a následně připravil šanci pro Kašpara. Ten před brankou promáchl.
0:34
Vyloučen hráč Těreščenko (Rusko), 2 min. za hákování
První formace ovšem vybojovala přesilovou hru.
1:12
Hertl se několikrát dral do brankoviště za dorážkou, ani jednou ale neměl čas ani místo k zakončení. Nakládal mezitím ostřeloval branku od modré čáry.
2:23
Češi se skoro celou přesilovku drží před Ruskou brankou. Kašpar teď vybruslil zpoza branky do střelecké pozice, ale trefil jen Barulina.
2:34
Těreščenko je na ledě, Češi svou výhodu nevyužili, ačkoliv měli slušný tlak na branku.
3:12
Další český nápor. Tentokrát dvakrát střílel Kovář a pak se kolem branky rychle kroužil Gulaš. Snažil se zatlačit puk mezi tyčku a beton, jenže to nestihl včas.
4:20
Rachůnek I. (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Koukal
Stav zápasu Česko - Rusko 1:0

Česká vichřice v úvodu utkání přinesla první gól. Koukalův pokus ještě Rusové zblokovali, puk se ovšem odrazil přímo k Ivanu Rachůnkovi, který ho rychle zametl do nekryté branky.
5:21
První zákrok si až po pěti minutách zapsal i český brankář Salák. Z levé strany mu poslal puk do náruče útočník Pěrežogin.
6:43
Rusové podnikli rychlý protiútok, jenže Mozjakinova rána na branku neproletěla. Češi dobře vstoupili do zápasu a zatím hrají bechybně.
7:21
Další atak Koukala s bratry Rachůnkovými. Útok povzbuzený úvodním gólem zase stlačil hru před Barulina, na brankovišti ho ovšem nepřetlačil.
8:32
Rusové ještě nic nepředvedli. V útoku jsou bezzubí a těžko stíhají živější protihráče.
9:23
Kolář nacentroval vysoký puk Vránovi, jemuž spadl přesně na hůl. Vrána si ho pustil na bekhend a zvedl na branku. Barulin ho chytil do lapačky.
10:05
Salák si teď jenom sedl do rozkleku a vůbec nevěděl, kam zmizel kotouč. Mozjakin ho zavezl před branku, ale pak mu ujel. Naštěstí pro domácí tým vyklouzal vedle tyče.
10:41
Salák perfektním zásahem zabránil gólu. Zajcev prudkým pasem křížem přes pásmo našel hokejku Mozjakina, který se rychlým blafákem snažil obhodit Saláka. Ten mu ale do cesty postavil beton a puk udržel před sebou.
11:25
Vyloučen hráč Mojžíš (Česko), 2 min. za držení protihráče
Rusové si vypracovali souvislejší tlak a Mojžíš se nevyvaroval faulu. První přesilovku si zahrají také hosté.
12:12
Popov trefil Kašpara do hokejky a český útočník tedy bez námahy vyvezl kotouč z vlastního pásma. Rusové ještě lepší střeleckou pozici neměli.
13:25
Rusko svou šanci v početní výhodě promrhalo. Mojžíš skočil zpátky na led.
15:04
Kovář s bratry Rachůnkovými teď snad minutu trápili Rusy. Starší z bratrů Ivan si nejprve zasekl puk před obráncem a vypálil těsně vedle branky. V následné šanci měl u tyčky volné místo Kovář, ale minul ho.
15:31
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Česko), 2 min. za držení hole
Následný protiútok Rusů ovšem zastavil Ivan Rachůnek nedovoleně.
16:23
Salák s jistotou vyrazil střelu od modré čáry. Celý turnaj chytá sebevědomě a bez jediné chyby. Místo v nominaci pro šampionát si bezpochyby zaslouží.
17:36
I druhá ruská přesilovka zůstává bez využití. Ivan Rachůnek je na ledě a snaží se zabrzdit novou ruskou akci.
18:23
Medvěděv nastřelil puk na bránu, Salák si ho nepodržel a hokejkou rozehrál. Útočit teď budou Češi.
19:41
Vyloučen hráč Rjasenskij (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Rjasenskij brzdil rozjetého Vránu. Češi si zahrají druhou přesilovku.
19:58
Rusové nechali Tenkráta s pukem úplně volného u levé tyčky a nevšimali si ho. Tenkrát ovšem sám nevěděl co dělat a po dlouhém rozmýšlení nastřelil Barulina.
20:00
Skončila první třetina.
Český výběr předvedl v první třetině téměř bezchybný výkon a minimálně v samotném úvodu Rusy jasně přehrál. Oproti duelu se Švédy domácí hokejisté lépe bruslí a nabízejí se do kombinace. Vstřelili také první gól, o nějž se z dorážky postaral Ivan Rachůnek.
20:01
Začala druhá třetina.
20:09
Časomíra se zastavila po dvou sekundách a rozhodčí proto přerušili hru. Obrali tak český tým o devět sekund z přesilové hry, vhazovat se bude znovu ve středu hřiště.
21:01
Rusové střídali ve špatnou chvíli a Češi mohli nabruslit do přečíslení. Novotnému se ovšem zapletl puk mezi brusle, a tak z výhody nic nebylo.
21:37
Hertl převzal přihrávku mezi kruhy, ale chumel hráčů před sebou neprostřelil. Rusové vyhodili puk a v oslabení se už ubrání.
22:32
Rusové mají puk, ale soupeř napadá tak rychle a důrazně, že nestačí rozehrát útok. Proto raději střídají.
23:24
Averin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kuzněcov
Stav zápasu Česko - Rusko 1:1

Po nenápadném průniku Rusové vyrovnávají. Kuzněcov se beznadějně pustil proti čtyřem soupeřům, puk se však odrazil zpátky k Averinovi, jehož bomba narazila do vnitřní konstrukce branky a rychle vyletěla ven.
24:32
Vyloučen hráč Plotnikov (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Plotnikov podrazil u mantinelu Hertla, Češi mají třetí přesilovku v utkání.
25:09
Vyloučen hráč Těreščenko (Rusko), 2 min. za faul loktem
Kovář se postavil soupeři čelem a srazil ho, Těreščenko se následně mstil a zasáhl českého útočníka do hlavy. Češi budou hrát v pěti proti třem.
25:30
Rusové vyhodili, z vylepšené přesilovky proti třem zbývá ještě minuta.
25:56
Kovář s Čáslavou si předávali puk na modré čáře, následně pálil plzeňský útočník, ale trefil jen Barulina.
26:23
Trončinského rána byla mnohem lepší, ale Barulin ji ramenem vytěsnil. Poté Češi točili ruskou trojici další půlminutu, souhru zakončil znovu Kovář, ale opět trefil pouze Barulina.
26:32
Po ráně Trončinského dorážel na brankovišti Pech. Puk se vznesl o hokejku Barulina, vrazil do tyčky a vyletěl na branku. Rusové už jsou ve čtyřech.
27:01
Z pravé strany najížděl k ruské brance Novotný, střílel k protější tyčce, ale tam už číhal Barulin s nataženou lapačkou.
27:12
Barulin málokdy vyrazí puk. Teď skryl další střelu, která příletěla od modré čáry. Rusové už jsou v plném počtu, perné oslabení přečkali.
28:34
Kuzněcov jako už tolikrát předvedl svou šikovnost. Rychle si stáhl puk zpoza branky k tyčce a prudce střílel pod horní tyč. Salák se ani nehnul a ránu vytěsnil.
30:05
Rusové na chvíli zavřeli český tým do obranného postavení. Salák však nahození od modré čáry chytil do lapačky a přerušil hru.
31:15
Ruští hokejisté si rychle vyměnili puk a po Kokarevově pasu střílel Plotnikov. Branku ovšem minul.
31:25
Vyloučen hráč Kazjonov (Rusko), 2 min. za hákování
Kazjonov fauloval šikovného Hertla. Češi mají další přesilovku.
31:55
Kovář, který opět nastoupil do přesilovku na místě obránce, chtěl nahodit puk, ale zasáhl Bělova a umožnil Rusům vyhodit.
32:25
Vyloučen hráč Salák (Česko), 2 min. za zdržování hry
Salák se snažil rychle rozehrát další útok, jenže puk zvedl příliš vysoko a vyhodil ho do hlediště.
33:06
Vyloučen hráč Kuzněcov (Rusko), 2 min. za podražení
Češi si devatenáct sekund zahrají ve čtyřech proti třem. Kuzněcov vložil hokejku mezi brusle Ivana Rachůnka a podrazil ho.
33:25
Kazjonov se vrátil na led, chvíli se bude hrát ve čtyřech, než se do hry vrátí Tomáš Hertl, který pyká na trestné lavici místo brankáře Saláka.
34:25
Hertl opustil trestnou lavici. Začína 40 sekund české přesilovky.
35:06
Čáslavova tečovaná rána proletěla těsně kolem ruské brány. Už vypršel i poslední ruský trest a po delší době se bude hrát opět v plném počtu.
36:34
Koukal vpadl do pásma, stáhl si puk pod sebe a mezi bruslemi protihráče zkusil vystřelit na branku. Kotouč však na Barulina neprošel.
38:03
Vyloučen hráč Novotný (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Češi se ocitli pod tlakem, z něhož vzešel faul Novotného. Domácí hokejisté se do konce druhé části budou bránit v oslabení.
39:01
Nakládal podruhé vyhodil puk. Češi stihli vystřídat kompletní čtyřku, která bude čelit dalšímu ruskému náporu.
39:54
Petrov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mozjakin
Stav zápasu Česko - Rusko 1:2

Češi podlehli velkému tlaku, který si Rusové vypracovali v posledních sekundách třetiny na brankovišti. Puk poskakoval kolem bruslí hokejistů, až padl na čepel Petrovovi, který ho poslal do prázdné branky.
40:00
Skončila druhá třetina.
Čeští hokejisté pokračovali v aktivní hře z první části, své šance, především v přesilových hrách, ovšem na rozdíl od Rusů nevyužili a navíc dvakrát inkasovali. Jestliže tak myslí na vítězství v Euro Hockey Tour, musí ve třetí částí přidat nejméně dvě branky.
40:01
Začala třetí třetina.
40:56
Tenkrát si před brankou zpracoval vysoký a měl dobrou šanci na vyrovnání. Chtěl vystřelit co nejrychleji, jenže minul klec.
41:46
Češi v úvodních minutách třetí části soupeři zavařili. Rusové nemohli dosáhnout na puk a jen stěží zblokovali přihrávku na Gulaše, který už číhal před brankou.
42:41
Výborný Kuzněcov připravil dobrou šanci Kazjonovovi, který se objevil sám před Salákem, ale nemířil přesně.
44:24
Hertl si odclonil soupeře, otočil se a v tísni střílel, Barulin puk vyrazil a k dorážce se ještě dral Vrána. Vysocí ruští obránci ovšem příliš prostoru českým útočníkům nenechali.
45:15
Tvrdou ránu Salák vyrazil před sebe, volný kotouč však rychle přikryl pod sebe. Po odpískání do něj ještě najel Svitov a Vrána ho za to praštil do helmy.
45:58
Vyloučen hráč Averin (Rusko), 2 min. za podražení
Avarin podrazil Gulaše, který kroužil kolem branky. Češi budou hrát šestou přesilovku.
46:45
Vyloučen hráč Bělov (Rusko), 2 min. za krosček
Češi budou hrát po faulu na Hertla podruhé přesilovku pět na tři. Tentokrát bude trvat minutu a tři sekundy. Trenér Hadamczik si vzal oddechový čas.
46:56
Trončinský na modré čáře upadl a Rusové tak vytlačili hru do středního pásma.
47:32
Po několika soubojích u mantinelu doputoval puk ke Kovářovi, jehož ránu Rusové zblokovali do ochranné sítě.
47:58
Po Nakládalově ráně se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde se pro něj natáhl Novotný. Barulin se však sklouzl k tyči včas. Byla to nejlepší šance českého týmu v přesilovce proti třem, Averin už je na ledě.
48:23
Novotný sprintoval za další volným kotoučem, který zůstal před brankou po střele Čáslavy. Ruská hůl však u něj byla dřív.
48:45
Také druhou výhodu pět na tři Češi promarnili. Tentokrát ani pořádně nerozestavili přesilovkový vzorec, aby si připravili lepší pozici ke střele.
50:02
Češi urputně bojují v ruské třetině, ale v osobních soubojích zatím nedokáží přehrát ruské siláky. Barulin má před svou brankou čisto.
51:32
Znenadání se ve velké šanci objevil Petr Koukal. Rychle se zorientoval před brankou, převzal přihrávku od Gulaše a z otočky mířil nad rameno Barulina. Zblízka ho ovšem neprostřelil.
52:05
Vondrka zkusil překvapit Barulina z brankové čáry, ruský brankář se ale nenechal zaskočit a puk vyrazil.
53:13
Čáslavovo nahození prolětělo kolem branky i českých útočníků. Domácí hrají s pukem, ale Rusové je zatím do lepších šancí nepouští.
54:32
Salák zneškodnil Mozjakinův pokus i následnou dorážku. Na opačně straně vyřešil podobný nápor také Barulin.
55:34
Češi ztratili kotouč v útočné třetině. Rusové už je blíž k brance vůbec nepouští, národní tým se těžko prokousává za modrou čáru.
56:19
Vyloučen hráč Rachůnek I. (Česko), 2 min. za hákování
Ivan Rachůnek jde podruhé na trestnou lavici. Vybral si k faulu poměrně nevhodný moment na konci třetí třetiny.
57:21
Nikulinova střela proletěla nad brankou, Mozjakin potom puk nezpracoval a čeští hokejisté vyhodili.
58:19
Rusové v přesilovce se zakončením moc nespěchali a do žádné šance se nepropracovali. Rachůnek je na ledě a Češi spěchají do útoku.
58:54
Tenkrát vybruslil zpoza branky a střílel ke vzdálenější tyčce. Barulin trochu pozdě vysunul beton, přesto stihl vyrazit kotouč.
59:32
Salák je na střídačce, Češi zkusí hru šest proti pěti.
59:43
Rusové vyhráli vhazování a vyvezli puk z pásma.
Konec utkání.
Čeští hokejisté prohráli po souboji se Švédskem také závěrečný zápas proti Rusku a na domácím turnaji v Brně končí jako třetí. V celkovém hodnocení Euro Hockey Tour obsadili druhou pozici za vítězným Ruskem.
Nejlepším českým hráčem byl vyhlášen Tomáš Hertl, jenž si dalším dobrým výkonem řekl o nominaci na šampionát do Stockholmu. Tisková konference, kde trenér Alois Hadamczik oznámí soupisku na mistrovství světa, proběhne za několik minut.

Vzájemné zápasy

12. 2. 2022 14:10Rusko–Česko 5:6
18. 12. 2021 13:30Rusko–Česko 5:2
14. 11. 2021 12:30Česko–Rusko 2:5
21. 5. 2021 15:15Rusko–Česko 4:3
15. 5. 2021 15:00Česko–Rusko 4:0
14. 2. 2021 12:00Česko–Rusko 4:7
19. 12. 2020 13:30Rusko–Česko 4:1
8. 11. 2020 12:30Česko–Rusko 0:3
9. 2. 2020 12:15Rusko–Česko 3:4
14. 12. 2019 13:00Rusko–Česko 4:3
10. 11. 2019 12:30Česko–Rusko 3:0
26. 5. 2019 15:45Rusko–Česko 3:2
13. 5. 2019 16:15Rusko–Česko 3:0
5. 5. 2019 18:00Česko–Rusko 1:4
10. 2. 2019 12:00Rusko–Česko 3:1
15. 12. 2018 13:45Rusko–Česko 7:2
11. 11. 2018 12:30Česko–Rusko 5:2
10. 5. 2018 20:15Česko–Rusko 4:3
29. 4. 2018 12:00Česko–Rusko 2:4
22. 4. 2018 14:20Česko–Rusko 2:1
23. 2. 2018 8:40Česko–Rusko 0:3
12. 11. 2017 12:30Rusko–Česko 5:2
18. 5. 2017 16:15Rusko–Česko 3:0
30. 4. 2017 18:30Česko–Rusko 3:4
12. 2. 2017 12:00Rusko–Česko 4:2
16. 12. 2016 17:00Rusko–Česko 5:1
6. 11. 2016 12:30Česko–Rusko 0:3
6. 5. 2016 19:15Česko–Rusko 3:0
20. 12. 2015 14:00Rusko–Česko 2:4
8. 11. 2015 12:00Česko–Rusko 4:3
21. 12. 2014 12:00Rusko–Česko 3:2
9. 11. 2014 11:00Česko–Rusko 2:4
3. 5. 2014 16:00Rusko–Česko 6:0
22. 12. 2013 11:00Rusko–Česko 1:2
10. 11. 2013 11:30Česko–Rusko 0:2
1. 9. 2013 18:00Česko–Rusko 2:1
28. 4. 2013 18:00Česko–Rusko 1:2
10. 2. 2013 13:00Česko–Rusko 2:1
15. 12. 2012 11:00Rusko–Česko 0:0
10. 11. 2012 12:00Česko–Rusko 2:1
13. 5. 2012 16:15Rusko–Česko 2:0
29. 4. 2012 18:00Česko–Rusko 2:1
12. 2. 2012 12:00Česko–Rusko 4:0
18. 12. 2011 11:00Rusko–Česko 3:4
13. 11. 2011 12:00Česko–Rusko 1:2
15. 5. 2011 16:00Česko–Rusko 7:4
8. 5. 2011 16:15Česko–Rusko 3:2
23. 4. 2011 14:00Česko–Rusko 6:3
13. 2. 2011 12:00Česko–Rusko 2:4
18. 12. 2010 12:00Rusko–Česko 3:1
14. 11. 2010 11:00Česko–Rusko 1:3
23. 5. 2010 20:30Rusko–Česko 1:2
2. 5. 2010 12:00Česko–Rusko 4:2
21. 2. 2010 21:00Rusko–Česko 4:2
20. 12. 2009 12:00Rusko–Česko 4:3
8. 11. 2009 12:00Česko–Rusko 3:4

Diskuse


I47v68a V72e96č54e56ř35o21v51á 5806915839452: hudler je namistrovanej fracek kterého jsem nikdy nev iděla hrát pro tým (21:29)

I58v11a V65e60č94e48ř67o92v40á 5936555899452: vůbec (21:29)

P20e47t72r K36o86z26e84l 5954513168: rači Hudlu jak červa (21:18)

I31v58a V51e20č71e51ř58o50v30á 5256705669542: a hudlera nechci'! (21:17)


Advertisement