Hezký den, vítejte u on-line reportáže z druhého zápasu Českých her v Pardubicích. Domácí reprezentanti se po nepovedeném úvodním utkání proti Finsku postaví mistrům světa Švédům.
Češi zahájili olympijskou sezonu neslavně. Ve čtvrtek podlehli Finsku 1:3, o jediný gól se postaral Zbyněk Irgl až v 53. minutě.
Svěřence Aloisa Hadamczika trápila koncovka a nedostatek klidu před brankou. Navrch tři útočníci si z utkání přinesli zdravotní problémy. Jde o Romana Červenku, Zbyňka Irgla a Petra Hubáčka. Červenka však nakonec nastoupí.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Bulanov (RUS), Olenin (RUS) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)

Vstup do nové sezony nevyšel ani úřadujícím mistrům světa. Švédsko prohrálo ve vyprodaném Ledovém paláci v Petrohradu s domácím Ruskem 0:2.
Českou branku bude dnes místo Alexandra Saláka hájit Jakub Kovář. Do utkání také nenastoupí zraněný Petr Hubáček a Zbyněk Irgl, který je nemocný. Do hry se tak okamžitě zapojí náhradník Michal Birner.
Pardubickou arénou zní hymny obou reprezentací. Za pár minut padne úvodní buly.
0:01
Utkání začalo.
0:35
Češi začali aktivně a natlačili se před branku. Červenka prostrčil puk do brankoviště, ale tam ho zalehl brankář Karlsson.
0:43
Karlsson si připsal další zákrok, když ostře vypálil od modré čáry obránce Zámorský.
2:21
Čeští hokejisté na dlouho sevřeli švédskou pětici před Karlssonem. V dobré pozici se ocitl Novotný a pak nebezpečně střílel Barinka. Švédský gólman si poradil.
3:10
Vyloučen hráč Nilsson (Švédsko), 2 min. za hákování
3:20
Hned po pár vteřinách si najel mezi kruhy Červenka a svižně vypálil. Nastřelil jen Karlssona, přesto vstup domácích hokejistů do zápasu vypadá lépe než čtvrtek proti Finsku.
4:10
Na levé straně se otevřel prostor pro Čáslavu. Vysoká rána vyletěla směrem pod horní tyč, ale Karlsson dokázal sáhnout po puku lapačkou.
5:15
Švédové jsou kompletní, český nápor však nekončí. Dobrou pozici k zakončení měl Birner. Pokus po ledě vyrazil včasným rozklekem Karlsson.
6:43
Češi zahráli na zakázané uvolnění, po české ofenzivě je tu chvíle klidu. Švédové se dosud jen bránili.
7:32
Aslund přiklepl puk Perssonovi, který v rychlosti přejel modrou čáru a rychle střílel na branku. Nebyl však v ideální pozici, a tak Kovář bez potíží zakročil.
9:32
Po boji u mantinelů, odkud se puku nedařilo vyklouznout, vyjeli do útoku Češi. Zámorský si prohodil puk před padajícím obráncem na druhou stranu a střílel mezi betony. Karlsson zasáhl.
10:08
Vyloučen hráč Zámorský (Česko), 2 min. za krosček
Pak ale Zámorský fauloval. Přesilovka pro Švédsko.
10:37
Aslund (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hjalmarsson
Stav zápasu Česko - Švédsko 0:1

Švédové výhodu v mžiku využili. Nevymýšleli nic složitého a vystačili si s klasickým vzorcem. Hjalmarsson nahazoval puk do zahuštěného prostoru, Äslund nastavil hokejku a puk tečoval pod horní tyč.
11:43
Novotný nahodil puk na Karlssona, který ho raději schoval a přerušil hru.
12:23
Nilssonův pokus pokryl Kovář, Česká převaha se po gólu ztratila.
13:34
Svižný útok po křídle táhl Novotný, naslepo pak hledal spoluhráče před brankou a Birner srazil puk na Karlsonna, který ho přikryl.
15:33
Vyloučen hráč Koukal (Česko), 2 min. za hákování
Kronwall ztratil kotouč a před Holíkem se objevila obrovská možnost. Rozhodčí však viděl faul Koukala, a tak se hra přesune před českou branku.
16:26
Aslund (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hjalmarsson
Stav zápasu Česko - Švédsko 0:2

A znova. Švédský tým nepotřebuje příliš variant přesilovek. Druhý gól padl totožně jako ten první. Hjalmarsson nahazoval puk a Aslund před brankou ho opět zvedl přes rameno Kováře.
17:45
Červenka vyrazil na branku po levé straně a Švédové mu nechali místo. Vypálil k protější tyčce, ale Karlsson vyplnil veškerý prostor a střelu chytil.
18:45
Češi pokračují v náporu. Nahazují puky na branku a snaží se přelstít Karlssona, ten je však stále neomylný.
20:00
Skončila první třetina.
Střelecká převaha byla českému týmu k ničemu, Švédové totiž měli dvě přesilovky a obě využili. Ačkoliv v první části byli pasivnější, po dvou totožných souhrách Hjalmarssona s Aslundem vedou 2:0.
20:01
Začala druhá třetina.
20:32
Švédové začali druhou třetinu lépe něž tu první, kdy byli pod tlakem. Sjögren vyjel kolem tyčky a posunul puk pod Kováře.
21:01
Do útoku ale vzápětí vyrazili i Češi. Pospíchali tam Vrána s Rolinkem. První z nich střílel a brankář Karlsson nedal druhému možnost k dorážce.
22:05
Kašpar nejprve protlačil puk do útočného pásma, pak si pro něj dojel a nasadil k sprintu kolem branky. Potom však v pádu už nedokázal zakončit.
23:21
Vyloučen hráč Krajíček (Česko), 2 min. za sekání
Další české oslabení. Krajíček chtěl zabránit švédskému přečíslení, ale fauloval.
24:02
Vyloučen hráč Sjögren (Švédsko), 2 min. za držení protihráče
Síly se vyrovnají. Sudí Bulanov ze středního pásma uviděl faul Sjögrena, který podržel Zámorského.
24:45
Kašpar tragicky zle rozehrál, puku se ujali Švédové a hned ho přesunuli před branku Klasenovi. Švédský forvard naznačil dlouhý blafák a provedl vracečku zpátky mezi betony, ale Kováře nepřechytračil.
25:21
Krajíček na ledě, začíná krátká česká přesilovka.
26:05
Už jsou kompletní také Švédové. Nic významnějšího se v početní převaze nepřihodilo.
26:43
Už se zdálo, že puk po odrazu od Němcových bruslí skončí v nekryté brance. Nakonec se proplížil těsně kolem tyčky a zajel k zadnímu hrazení.
28:12
Dobrá střela Holíka narazil do vyjetého Karlssona. Češi jsou aktivní, ale zase je trápí slabá koncovka.
29:17
Kovář lapil tečovanou střelu do lapačky. Hraje se zajímavý a poměrně svižný hokej na to, že teprve vrcholí srpen. V Pardubicích ho sleduje zpola zaplněné hlediště.
30:10
Červenka poslal puk Karlssonovi do rukavice a šel střídat. Jeho formace se neprosadila a český útočník teď zhluboka vydechuje na střídačce. Nezdá se v pohodě.
31:34
Rolinek se probil až k brance, ale nestačil zakončit. Do útok šlapají teď Švédové.
31:59
Novotného střelu přizvedli Švédové do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Karlssonem.
34:03
Kovář odložil další pohromu. Ullström proklouzl až k brankovišti a bekhendem chtěl přehodit Kováře. Ten však natáhl paži a gólovou ránu zastavil.
35:23
Švédský brankář Karlsson měl na chvíli zakrytý výhled a v ten moment před něj propadl puk, načež narazil do tyčky. Barinkův plachtící puk označil spojnici branky.
37:43
Další hrubka v české obraně. Novák nezastavil skákavý puk a Axelsson se ocitl sám u branky. Objížděl Kováře, ale pak poslal puk jen do betonu.
38:32
Vrána s Birnerem vybojovali za švédskou brankou puk pro Barinku, jehož následná rána však minula cíl.
40:00
Skončila druhá třetina.
Po druhé části se stav nezměnil. Češi sice dokáží soka přitlačit k mantinelu nebo klidně k jeho vlastní brance, jenže ta koncovka, to je česká slabina. Nejméně dvě velmi pěkné šance mělo i Švédsko a v těch chvílích musel vytasit výborné zákroky Jakub Kovář.
40:01
Začala třetí třetina.
40:12
Trenér Hadamczik zamíchal sestavou. Na úvodní vhazování se místo Kováře postavil Petr Holík.
40:39
Češi začali ofenzivně. Karlsson raději zastavil hru. Červenka se pak nepohodl se Švédem před brankou a rozdal pár ran.
40:49
Karlsson opět přikryl kotouč, který mu poskakoval na brankovišti. Češi mají chuť se ještě poprat o výsledek.
41:45
Persson se párkrát protočil s pukem v útočném pásmu, ale pak mu utek. Do útoku zase spěchají čeští hokejisté.
43:34
Švédové volí defenzivnější rozestavení, za puky už nevyráží tak často. Více času s pukem tak dostal soupeř, jenže v útočném pásmu už pro Čechy není tolik prostoru.
44:49
Češi využili zmatené švédské rozehry a odražený puk poslal na Karlssona útočník Birner. Švédskému gólmanovi se svezl kotouč do náruče.
46:34
Švédové nepouští domácí výběr do blízkosti vlastní branky. Češi mají oproti předchozím třetinám více problémů se založením útoku.
47:32
Švédové ztratili v útoku puk do protiakce vyrazila trojice českých útočníků. Holík však v přečíslení nezvládl přihrát a dojíždějící bek ho obral o kotouč.
49:32
Marná snaha. Češi mají puk v útočné třetině, ale v osobních soubojích přes Švéda nepřejdou. A tak žádné gólové šance nevzniknou.
50:23
Klasen si našel u pravého kruhu volný puk a hned ho vracel před branku. Zblokovaný pokus pak odletěl do rohu.
51:32
Rozjetý Petružálek zvedl puk pouze do Karlssonovy rukavice. Střela letěla zdaleka a ještě nepřesně.
52:23
Z českého pohledu je tohle jasně nejhorší třetina. Domácí borci těžko procházejí přes modrou čáru, střely létají na Karlssona jen zdálky. Vyrovnání je v nedohlednu.
53:46
Poslední komerční přestávka, možná zkusí trenér Hadamczik spolu se svými svěřenci ještě něco vymyslet. Švédové jsou ale poslední minuty bezchybní.
53:59
Vondrka tečoval Barinkovo nahození, ale brankář Karlsson stačil lapačkou vytáhnout vrtící se puk.
55:13
Krajíček napřáhl vysoko ke stropu haly. Rychle mu však padl pod nohy švédský obránce a schytal tvrdou ránu místo brankáře.
56:43
Českým hokejistům vázne kombinace. Karlsson může být úplně v klidu, Švédové náskok snadno brání.
57:18
Alois Hadamczik si vzal oddechový čas. Poslední naděje, aby něco v zápase změnil.
57:18
Kovář zůstal na střídačce, Češi to zkusí v šesti bez gólmana.
58:17
Persson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 0:3

Rozhodnuto. Češi se nedostali v power-play k jediné střele, pak Švédové vyrazili dopředu a Niklas Persson trefil prázdnou branku.
58:55
Vyloučen hráč Nilsson (Švédsko), 2 min. za podražení
Nilsson fauloval Rachůnka, který už najížděl do slibné šance. Češi budou mít v závěru přesilovku.
59:34
Vystřelit se nepovedlo. Češi si špatně přihráli a ztratili pásmo.
Konec utkání.
Čeští hokejisté prohráli i druhý zápas na domácím turnaji. Ani proti Švédům nezlepšili bídnou koncovku a dokonce nevstřelili ani gól. Navzdory povedenému startu postupně ztráceli kontrolu nad utkáním, ve třetí třetině už neměli žádnou šanci.
V neděli mohou Češi napravit špatný dojem v posledním zápase proti Rusku. Hrozí jim, že v Pardubicích skončí poslední.

Vzájemné zápasy

6. 5. 2023 16:00Česko–Švédsko 4:3
9. 2. 2023 19:00Česko–Švédsko 2:1
18. 12. 2022 16:30Česko–Švédsko 0:4
10. 11. 2022 18:30Česko–Švédsko 1:4
15. 5. 2022 19:20Česko–Švédsko 3:5
5. 5. 2022 19:00Česko–Švédsko 2:1
30. 4. 2022 16:00Česko–Švédsko 9:3
19. 12. 2021 9:00Česko–Švédsko 2:3
10. 11. 2021 19:00Švédsko–Česko 4:1
27. 5. 2021 19:15Švédsko–Česko 2:4
13. 5. 2021 20:00Česko–Švédsko 0:0
13. 5. 2021 20:00Česko–Švédsko 3:2
13. 5. 2021 20:00Česko–Švédsko 0:0
11. 2. 2021 19:00Švédsko–Česko 3:2
20. 12. 2020 9:00Česko–Švédsko 4:1
5. 11. 2020 13:30Česko–Švédsko 3:1
8. 5. 2020 20:20Švédsko–Česko 0:0
6. 2. 2020 19:00Česko–Švédsko 1:2
15. 12. 2019 12:00Česko–Švédsko 1:3
7. 11. 2019 18:30Švédsko–Česko 1:3
10. 5. 2019 20:15Česko–Švédsko 5:2
4. 5. 2019 18:30Česko–Švédsko 3:0
7. 2. 2019 19:00Česko–Švédsko 5:2
16. 12. 2018 12:00Česko–Švédsko 2:3
8. 11. 2018 18:20Česko–Švédsko 2:3
6. 5. 2018 16:15Švédsko–Česko 3:2
26. 4. 2018 19:00Česko–Švédsko 1:3
21. 4. 2018 14:20Česko–Švédsko 3:1
17. 12. 2017 11:00Švédsko–Česko 1:4
8. 11. 2017 18:00Švédsko–Česko 5:3
29. 4. 2017 17:00Česko–Švédsko 8:4
9. 2. 2017 19:15Švédsko–Česko 5:2
18. 12. 2016 11:00Česko–Švédsko 4:1
3. 11. 2016 18:00Česko–Švédsko 6:3
9. 5. 2016 19:15Švédsko–Česko 2:4
19. 12. 2015 18:00Švédsko–Česko 1:3
5. 11. 2015 19:15Švédsko–Česko 6:2
1. 5. 2015 20:15Česko–Švédsko 5:6
18. 12. 2014 18:30Česko–Švédsko 4:6
8. 11. 2014 11:00Česko–Švédsko 3:4
25. 5. 2014 15:30Švédsko–Česko 3:0
11. 5. 2014 19:45Švédsko–Česko 4:3
1. 5. 2014 16:00Švédsko–Česko 2:3
12. 2. 2014 18:00Česko–Švédsko 2:4
21. 12. 2013 16:00Česko–Švédsko 2:1
7. 11. 2013 19:00Švédsko–Česko 6:0
31. 8. 2013 17:00Česko–Švédsko 0:3
4. 5. 2013 20:15Česko–Švédsko 1:2
27. 4. 2013 14:00Česko–Švédsko 0:1
7. 2. 2013 19:00Švédsko–Česko 0:2
16. 12. 2012 15:00Česko–Švédsko 0:4
7. 11. 2012 18:00Česko–Švédsko 3:1
17. 5. 2012 20:15Švédsko–Česko 0:0
17. 5. 2012 20:15Švédsko–Česko 0:0
17. 5. 2012 20:15Švédsko–Česko 3:4
5. 5. 2012 20:15Švédsko–Česko 4:1
26. 4. 2012 18:30Česko–Švédsko 5:3
9. 2. 2012 19:00Švédsko–Česko 1:2
15. 12. 2011 18:20Česko–Švédsko 1:2
10. 11. 2011 19:00Švédsko–Česko 2:5
13. 5. 2011 16:15Česko–Švédsko 2:5
24. 4. 2011 18:00Česko–Švédsko 2:4
10. 2. 2011 19:30Švédsko–Česko 6:1
19. 12. 2010 16:00Česko–Švédsko 4:1
11. 11. 2010 18:10Česko–Švédsko 3:4
22. 5. 2010 14:00Švédsko–Česko 2:3
13. 5. 2010 20:15Švédsko–Česko 1:2
29. 4. 2010 19:30Švédsko–Česko 1:2
19. 12. 2009 16:00Česko–Švédsko 3:4
5. 11. 2009 19:30Švédsko–Česko 4:3
7. 5. 2009 20:15Švédsko–Česko 3:1

Diskuse


T81o79n34d40a W44a24w25r22z42a19c96z 5824501298126: já to teda nechápu... třeba Čáslava s Nakládalem byli naši nejhorší obránci na poslední MS..... (19:08)

P85e18t95r K59o71z48e40l 5304853148: tak zas je začátek sezony, celkem chápu, že vzal spíš starší a vyzkoušený (19:06)

P94e67t29r K60o92z47e74l 5414593868: tak třeba Kašpar, Rolinek, Vondrka... (19:05)

T15o70n38d70a W78a18w34r10z36a83c34z 5184271818856: dále Barinka, Čáslava, Nakládal, Vrána, Koukal, Rachůnek, Petružálek.. tak Rolinek už má svoje za sebou... (19:05)