Dobrý večer, vítejte u sledování podrobné reportáže z druhého zápasu českých hokejistů na mistrovství světa v Minsku.
Oba týmy vstoupily do turnaje vítězně. Švédové porazili Dány 3:0, zatímco Česko přehrálo v derby Slováky 3:2 v prodloužení.
Český trenér Růžička výrazně překopal sestavu. V elitní formaci Jágra doplní Hertl s Rolinkem.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Olenin (RUS) - Fluri (SUI)
Počet diváků: 6 018

V české sestavě nechybí ani obránce Michal Jordán, kterého Růžička dopsal na soupisku poté, co se zranil Roman Polák. Pro něj už turnaj kvůli zranění skončil.
0:01
0:08
Hertl (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Němec a Rolinek
Stav zápasu Švédsko - Česko 0:1

Parádní vstup českého týmu do zápasu. Hertl na útočné modré převzal přihrávku, bleskově najel před Nilssona a střelou k tyči mu nedal šanci.
0:31
Nilsson měl těžkou práci s ránou Ševce.
1:10
Hudler se uvolnil na pravém křídle, ale doprostřed hřiště přihrál nepřesně.
1:15
Trest týmu (Švédsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
2:40
Červenka nahrával z rohu Hudlerovi. Puk prolétl kolem něj na Kováře, který puk do branky neprotlačil.
3:15
Švédové jsou kompletní. V závěru přesilovky tvrdě střílel Zámorský, Nilsson vyrazil.
4:44
Jágr vystihl rozehrávku Švédů, ale proti početní převaze soupeře se nedokázal uvolnit.
5:54
Rychlý kontr Čechů. Červenka přihrál před branku Klepišovi, který stál zády k brance. Proto posouval puk za sebe na Sobotku, ale Nilsson jej podržel.
6:37
Erixon od modré uvolňoval Sjögrena, jehož teč byla nepřesná.
7:51
Hertl vybojoval puk pro Rolinka, který hledal najetého Jágra. Toho však obrana pokryla.
8:31
Ericsson nahodil puk od modré na Saláka, který přerušil hru.
9:04
Němec zůstal zcela volný na modré, ale trefil jen clonícího protihráče.
10:51
Rolinek vybojoval puk v rohu a okamžitě ho poslal před branku, kde jej s problémy přikryl Nilsson.
11:09
Ericsson vyjel zpoza branky, ale puk přes Saláka neprotlačil.
11:26
Möller (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Backlund
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:1

Salák vyrazil Backlundovu střelu před sebe do volného prostoru, kam si najel Möller a do odkryté klece srovnal. Salák si stěžoval, že Lindström ho bránil v brankovišti, ale s protesty neuspěl.
13:05
Švédové motali první českou lajnu, aktivní byl hlavně Ekholm, ale Češi se ubránili.
14:11
Švédové jsou v poslední minutách mnohem agresivnější, Čechům by mohla pomoci komerční přestávka.
15:38
Vyloučen hráč Vitásek (Česko), 2 min. za hákování
Mladý obránce zahákoval Sjögrena poté, co švédský forvard z levého křídla neprostřelil Saláka.
16:31
Rolinek s Novotným ušetřili spoustu času v útočném pásmu.
17:10
Hezká akce Červenky se Zaťovičem, jehož střela nadělala práci Nilssonovi.
17:31
Češi špatně střídali, takže Backlund se řítil do volného prostoru. Najížděl z levé strany, ale mířil nepřesně.
17:38
Česko už je v pěti.
18:44
Lundqvist to zkoušel z hodně ostrého úhlu, Salák ale žádné místo u tyčky nenechal.
19:01
Vyloučen hráč Klasen (Švédsko), 2 min. za sekání
19:35
Hudler (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Kovář a Ševc
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:2

Krásná kombinace, na jejíž konci byla parádní střela Hudlera, který zůstal volný na levém kruhu.
20:00
Úvod a závěr úvodní třetiny patřil českému týmu a díky tomu vede 2:1. Švédové tlačili hlavně ve druhé desetiminutovce, v níž srovnali skórel.
Střely na branku v 1. třetině: 6:8.
20:01
20:14
Od modré střílel Gustafsson, Rolinek lehl do rány a zblokoval ji.
22:05
Vyloučen hráč Järnkrok (Švédsko), 2 min. za podražení
22:46
Českou přesilovku provázejí nepřesnosti, teď se tým dokonce dopustil zakázaného uvolnění.
23:18
Zámorský pálil od modré, Nilsson betonem vyrazil.
24:05
Švédové jsou kompletní.
24:46
Kovář dostal parádní nahrávku z vlastního pásma, ale pak místo střely zbytečně nahrával Petružálkovi, takže puk získal soupeř.
25:56
Z pravé strány pálil Danielsson. Salák puk neudržel, ale naštěstí nebyl poblíž žádný ze švédských hráčů, aby dorážel.
27:08
Rolinek se protlačil do útočného pásma, jeho nahrávku na Hertla srazila švédská obrana.
28:03
Vyloučen hráč Zámorský (Česko), 2 min. za hákování
28:57
Rolinek perfektně srazil nebezpečnou přihrávku do tvrzeného skla.
29:47
Salák betonem vyrazil Klasenovu střelu.
30:03
Zámorský je na ledě.
31:15
Pěkná akce Hudlera s Novotným. Hudler se uvolnil ve středním pásmu, najel do útočného a nahrál Novotnému, místo aby střílel.
31:29
Oba útočníci si spolupráci zopakovali. Novotný od mantinelu nahrál Hudlerovi, který jemně tečoval. Nilsson spoluhráče podržel.
31:53
Zaťovič (Česko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Němec a Hertl
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:3

Další hezká kombinace už vedla ke gólu. Hertl udržel puk, posunul ho na modrou, kde stál Němec a vypálil přesně. Před bránou clonil Zaťovič a puk tečoval. Přestože původně byl za autora gólu určen Němec, už je to opraveno i v oficiálním zápisu.
32:54
Sjögren tečoval střelu od modré, Salák vyrazil.
33:56
Další šance českého týmu, v níž neuspěl Sekáč.
34:26
Po přihrávce od zadního mantinelu Danielsson mířil těsně vedle.
34:49
Vyloučen hráč Hudler (Česko), 2 min. za hákování
35:22
Klasen střílel z pravého kruhu, Salák vyrazil.
36:02
Backlund (Švédsko) vstřelil branku (3. gól na mistrovství) , asistence Möller a Ericsson
Stav zápasu Švédsko - Česko 2:3

Obrovský nápor Švédů vyústil v gól. Od modré přesně vypálil Möller, Backlund tečoval.
36:54
Češi se snaží rychle odpovědět, neuspěli Kovář ani Ševc.
37:12
Vyloučen hráč Sjögren (Švédsko), 2 min. za hrubost
39:12
Švédové odolali, i když v závěru přesilovky nebezpečně střílel Zámorský a Červenka.
40:00
Druhá třetina nabídla spousta dramatických situací na obou stranách hřiště. Češi hráli mnohem aktivněji než v úvodní části a po zásluze zvýšili svůj náskok. Švédsko se ale nevzdalo a v přesilovce snížilo.
Střely na branku ve 2. třetině: 9:14
40:01
42:56
Danielsson mířil z dobré pozice nepřesně. Pak se narazil na zadní mantinel a s bolestí ve tváři šel střídat.
43:45
Ostrá, ale nepřesná střela Järnkroka.
43:36
Salák si poradil s backhandovou střelou Möllera.
44:01
Järnkrok v dobré pozici minul odkrytou branku.
44:21
Do brejku vyrazil Červenka, Nilsson vyrazil.
45:46
V dobré pozici byl opět Danielsson, jeho střelu z pravé strany Salák vyrazil.
46:57
První lajna Čechů soupeře zatlačila, ale Nilsson odolal. Nejprve Hertl vyjel zpoza branky, ale puk do klece neprotlačil. Chvíli poté po Jágrově nahrávce tvrdě střílel Kolář.
48:03
Sekáč zavezl puk do pásma, pak jej podržel a nahrál na modrou Kindlovi. Jeho několikrát tečovanou střelu podržel Nilsson.
48:20
Vyloučen hráč Petružálek (Česko), 2 min. za podražení
Útočný faul.
48:40
Lindström (Švédsko) vstřelil branku (1. gól na mistrovství) , asistence Nygren a Möller
Stav zápasu Švédsko - Česko 3:3

Švédsko využilo druhou přesilovku a vyrovnává. Volný Lidström dostal přihrávku na pravý kruh a skóroval.
49:55
Vyloučen hráč Erixon (Švédsko), 2 min. za hákování
50:26
Češi měli smůlu. Ševc nahrál Kovářovi, který byl volný před brankou. Jeho jemná teč těsně minula branku.
51:17
Hertl nepřesně tečoval Jágrovu střelu.
51:45
Nilsson vyrazil Hudlerovu střelou před sebe, puk se odrazil zpátky k němu, tak ho rukavicí přikryl.
51:55
Švédsko odolalo českému náporu a je opět v pěti.
53:13
Vyloučen hráč Klasen (Švédsko), 2 min. za hákování
Český nápor může pokračovat.
53:26
Klepiš střílel od modré nepřesně.
54:04
Klepiš zůstal volný v dobré pozici, jeho střelu chytil Nilsson do lapačky.
55:13
Druhá minuta početní výhody Čechům nevyšla, Švédsko je kompletní.
55:44
Möller se natlačil před branku, ale puk mu sjel z hole.
56:13
Vyloučen hráč Petružálek (Česko), 2 min. za držení protihráče
56:25
Salák vyrazil střelu Backlunda.
57:51
Vitásek zablokoval střelu a odpálil puk do středního pásma.
58:13
Petružálek je na ledě.
59:28
Möller najel do pásma a vystřelil do Salákova protipohybu, český gólman přesto chytil puk do lapačky.
59:28
Švédsko si vzalo time-out.
60:00
I druhý zápas českého týmu na šampionátu skončil po 60 minutách remízou.
Švédsko bylo ve třetí třetině aktivnější, jediný gól v této části ovšem vstřelilo v přesilovce.