Dobrý večer všem hokejovým příznivcům z Olomouce, kde se za pár chvil utká místní Mora s Bruslařským klubem z Mladé Boleslavi o další body v baráži o extraligu. Půjde o souboj dvou týmů, které si právo bojovat o nejvyšší soutěž vybojovaly v první lize.
Olomouc s Mladou Boleslaví se v základní části utkaly čtyřikrát a každý tým vyhrál dvakrát. V barážovém utkání v Mladé Boleslavi vyhrála Mora 3:2 a to ji nastartovalo před sérií domácích zápasů, v nichž porazila Kladno (4:2) a Chomutov (3:2), což znamená průběžné první místo.
Mladá Boleslav je se šesti body momentálně třetí, případná výhra by je tedy dotáhla na olomoucký tým.

Rozhodčí: Mikula (CZE), Souček (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 4 624

0:01
V brance domácích Tomáš Halász, za hosty chytá Michal Valent.
2:16
V šanci jako hrom se objevil domácí Rostislav Marosz, samostatný nájezd ale Valent vychytal.
3:00
Domácí začínají hodně aktivně, chybělo málo, aby Diviš mezi kruhy uvolnil Jergla.
3:54
První střelu Boleslavských má na svědomí místní odchovanec Michal Broš. Lapačka Halásze neměla problém.
6:00
Karty jsou teď rozdané jinak, Boleslav svým vysunutým napadáním dělá domácím velké problémy, stěží se jim daří vyhazovat.
7:51
Hosté sice mají tlak, nedokážou ho však přetavit ve větší šance nebo nebezpečné střely.
8:26
Marosz v dalším pokusu zkoušel pozornost Valenta z mrtvého úhlu, puk musel krotit nadvakrát.
8:43
Boleslavský Mikulík se na okamžik objevil sám před Halászem, ale nedokázal zvednout puk do horní části branky.
11:45
Úúú, tak to byla hokejová paráda. Marosz si stahovačkou položil Žabku, střela však těsně minula horní pravý roh Valentovy branky.
12:20
Vyloučen hráč Halász (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
14:00
Klimenta míchal pukem a pak chytře nahazoval, Halász ale nepřipustil ani dorážku a přes skrumáž puk ukryl do výstroje.
15:16
Musil využil své rychlosti a najel si před Halásze, ten ramenem vyrazil.
15:51
Vyloučen hráč Bartoň (Olomouc), 2 min. za držení protihráče
17:00
Boleslav strávila v útočném pásmu více než minutu v kuse, ale domácí zatím s vypětím odolávají.
18:33
Musil (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Látal
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:1

Po Knotkově chybě se hosté dostali do nájezdu dvou na jednoho, který do prázdné branky dával Musil.
20:00
Po první třetině je v Olomouci stav 0:1 a dá se říct, že Mladá Boleslav vede po zásluze. Většinu času byla aktivnější a vynutila si na domácích dva fauly. Přesilovky sice nevyužila, v závěru třetiny se pak trefil Musil. Mora zatím proti minulým domácím zápasům předvádí spící hokej.
20:01
21:04
Vyloučen hráč Houdek (Olomouc), 2 min. za podražení
21:35
Ovčačíkovu střelu ještě někdo tečoval, Halász vůbec nevěděl, že má puk před sebou. Odklidili ho až obránci.
22:25
Vyloučen hráč Klimenta (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Domácí teď přitlačili a na Valenta mířilo několik střel. Tu poslední od Bartoně zastavil Kurka pánskými citlivými místy.
27:00
Musil ve výborné pozici hlerdal ještě Starého, to už však bylo příliš. Střelou by dosáhl víc.
27:46
Vyloučen hráč Vrbata (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Ostřížek si rukou poslal puk do jízdy, Vrbata ho zastavil v rozporu s pravidly.
28:45
Vodný v dobré pozici pálil hodně mimo, vzápětí Ondrušek hledal u tyče Ráce, ale obránci Boleslavi byli pozorní.
30:47
Utkání sleduje 4624 diváků.
31:13
Domácí Staněk pálil ostře od modré, ale mímo.
34:38
Mikulík zkoušel švih mezi kruhy, trefil však jen hrudník Halásze.
35:26
Cartelli se po zákroku Klimenty u mantinelu svalil na led a držel se za záda. Sudí hru přeušili, ale vylučovat se nebude.
36:25
Jarůšek (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bohunický
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:2

Tečovanou střelu od modré ještě Halász vyrazil, na dorážku Jarůška už byl krátký.
36:59
Vyloučen hráč Látal (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
37:20
Kucharczyk měl před sebou odkrytou branku, střela z první v dobré pozici ale letěla hodně vysoko nad.
39:10
Hosté jsou v plném počtu, domácí je vážněji neohrozili.
V posledních vteřinách mohl přidat třetí gól Mikulík, ale nedokázal u tyče trefit puk letící vzduchem.
40:00
Domácí se ve druhé třetině probrali a v některých úsecích dokázali Boleslav zatlačit. Hosté však dnes dobře bruslí, u spousty puků jsou dříve, navíc v závěru přidali druhý gól a zatím jsou vítězství mnohem blíže.
40:01
Vodný udělal neuvěřitelnou chybu ve vlastním pásmu, Klimenta volil proti Halászovi příklep a puk orazítkoval tyč olomoucké branky.
42:04
Vyloučen hráč Broš (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
42:30
Knotek v obrovské šanci, tutovka však skončila na Valentovi.
A další zvonění olomoucké konstrukce, Lenc bekendem otřel puk o břevno.
44:40
Vyloučen hráč Jergl (Olomouc), 2 min. za podražení
45:10
Marosz využil zaváhání jednoho z boleslavských beků, v rychlosti se řítil na Valenta, který mu šel na led, Marosz však trefil jen boční síť.
47:20
Vyloučen hráč Ondrušek (Olomouc), 2 min. za hákování
Ostřížek vypíchl puk a ujížděl na branku, Valent daleko vybruslil a puk odpálil pryč, při rychlém návratu ale sám od sebe uklouzl a posunul branku, takže musí jít některý z boleslavských na trestnou lavici.
49:05
Vyloučen hráč Valent (Ml. Boleslav), 2 min. za zdržování hry
Trest odsedí Pojkar.
52:08
Konečně mají domácí i vyložené šance, nejprve dotíral na Valenta Pekr, pak měl gól na hokejce Herman, nedokázal ale zvednou puk do horní části branky přes ležícího gólmana.
Došlo i na pěsti, Diviš si před brankou "povídal" s Bohunickým, druhou dvojici utvořil Žabka s Vodným.
53:49
Vyloučen hráč Žabka (Ml. Boleslav), 2 min. za hrubost
Trest dostal Vodný i Žabka, ten však ještě dvě minuty navíc.
54:55
Selingr (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Ostřížek
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:2

Domácí využili přesilovku, Ostřížek přihrávkou přes brankoviště našel u druhé tyče Selingra, který puk zametl do branky.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
59:13
Domácí si berou oddechový čas, po něm zřejmě zkusí hru bez brankáře. Vhazuje se před Valentem.
59:56
Marosz (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Ostřížek a Kucharczyk
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 2:2

NEUVĚŘITELNÉ!!! Mora v šesti si připravila několik střel, v posledních okamžicích Houdek zachránil pádem na modré pásmo, puk přes Ostřížka putoval až na Marosze a ten do prázdné vyrovnal. Na časomíře zbývalo 3,7 vteřin.
60:00
Tak to byl skvělý hokejový okamžik, netřeba dodávat, že Plecharéna se otřásá v základech a po tribunách obíhají mexické vlny. Zanedlouho už začne prodloužení, ať dopadne jakkoliv, je jasné, že Mora se i po tomto zápase udrží v čele baráže.
60:01
Začalo prodloužení.
62:45
Musil (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Pojkar
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 2:3

Rozhodující gól nakonec vstřelil Musil, který z nevinné situace ujel olomouckým bekům a z úhlu prostřelil Halásze. Druhý bod tak putuje do Mladé Boleslavi.

24. 1. 2023 17:20Ml. Boleslav–Olomouc 4:0
11. 12. 2022 17:00Olomouc–Ml. Boleslav 2:0
28. 10. 2022 16:00Ml. Boleslav–Olomouc 2:3
18. 9. 2022 17:00Olomouc–Ml. Boleslav 2:1
28. 1. 2022 17:30Ml. Boleslav–Olomouc 2:3
10. 12. 2021 18:00Olomouc–Ml. Boleslav 3:4
21. 10. 2021 17:30Ml. Boleslav–Olomouc 0:2
10. 9. 2021 18:00Olomouc–Ml. Boleslav 3:2