Vyprodaná O2 arena se těší na první zápas národního týmu v této sezoně na domácím ledě. Hokejisté se střetnou se Švédskem ve stejných kulisách, v jakých se v květnu představí na mistrovství světa.
Duel se Švédy je pro Česko prvním zápasem letošního Channel One Cupu. V pátek se oba celky přesunou do Soči, kde o víkendu sehrají zbylé dva zápasy s Finskem a Ruskem.
Česko je po úvodním turnaji Karjala Cup v letošním Euro Hcokey Tour poslední, v listopadu prohrálo všechny tři zápasy. Kouč Růžička má na rozdíl od první akce k dispozici i hvězdy z KHL včetně útočníků Romana Červenky s Vladimírem Sobotkou.

Rozhodčí: Burchell (CAN), Levonen (FIN) - Lhotský (CZE), Suominen (FIN)
Počet diváků: 16 348

V brance se představí litvínovský Pavel Francouz, Jakub Kovář bude dnes jeho náhradníkem. Ten právě přivádí tým na led O2 areny.
Nástupu českého týmu předcházela působivá vizuální show s obrázky z historie českého hokeje.
Před utkáním se koná slavnostní představení nových členů Síně slávy českého hokeje, které tam přivítá Dominik Hašek. Jsou jimi útočníci Jan Havel, František Ševčík, obránce Ladislav Šmíd starší a in memoriam komentátor Luděk Brábník.
0:00
2:00
První dvě minuty se nesly v režii hostů. Švédové začali aktivněji, vypracovali si i šanci, do níž se dostal Möller. Puk se po odrazu od jeho brusle doklouzal těsně vedle levé tyčky české branky.
2:49
Češi se poprvé usadili v pásmu, ale Kempného střela letěla mimo.
4:20
Čas rychle letí, tři minuty se hrálo bez přerušení. Pískalo se až po skvělém zákroku Francouze, jenž se dokázal přesunem okopírovat švédskou kombinaci a zlikvidoval velkou šanci Möllera.
5:17
První česká formace sehrála pěkný protiútok. Červenka se probil s pukem do pásma, posunul ho Klepišovi a ten ještě přiklepl na Sobotku. Ten však nezamířil přesně.
5:58
Další pěkná akce dvojice Červenka - Klepiš skončila střelou Horáka, jenž najel z druhé vlny, ale trefil jen Nilssona.
7:50
Hraje se rychlý otevřený hokej, který se divákům musí líbit. Möller měl šanci na jedné straně, pak se Češi usadili na druhé a Polášek otestoval Nilssona.
8:31
Vyloučen hráč Kovář (Česko), 2 min. za držení protihráče
První přesilovku si v zápase zahrají Švédové.
8:50
Valský dobře skočil do střely Hersleyho a Češi vyhazují.
9:21
Během první minuty Češi třikrát vyhodili a dvakrát vystřídali kompletní čtyřky.
10:31
Češi jsou kompletní, v oslabení se bránili skvěle. Kempný vyvezl puk až do rohu v útočném pásmu a inkasoval údar.
10:36
Ridderwall ve snaze dorážet sekl Francouze a strhla se šarvátka. Vše se obejde bez vyloučení.
11:59
Po Řepíkově pokusu z úhlu Nilsson nevěděl, kde má puk. Ten se však odrazil mimo branku.
13:04
Kovář (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 1:0

Kovář nakopl do bleskového brejku a střelou zápěstím přes obránce ze střední vzdálenosti překvapil brankáře Nilssona.
13:55
Birner (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Horák
Stav zápasu Česko - Švédsko 2:0

Češi udeřili podruhé během jediné minuty! Švédům se nepovedlo vyhodit, Horák napálil puk od modré na branku a Birner ho z otočky dorazil mezi betony rozhozeného Nilssona.
15:43
Zaskočení hosté hrají těžkopádně a do útoku se nemohou prosadit. Naopak Češi hýří pohybem, výtečně bruslící čtvrtá formace znovu dobrým napadáním téměř nepustila Švédy z pásma. Tlak vyřešil až Nilsson.
17:00
Švédové se na chvíli usadili v české třetině, ale jejich akce končily jen u mnantinelů. Češi naopak v pohodě sbírají puky a čekají na brejky.
17:27
Horák se snažil vyhnout se obránci, přitom se poroučel na led. Sudí odpískali jen ofsajd.
18:20
Švédové se po delší době dostali do výraznějšího náporu. Francouz však pohlídal lehce tečovaný puk a později i střelu Lundqvista.
18:49
Švédové měli potíže s rozehrávkou, ale nakonec se dostali ven z pásma bez úhony.
20:00
Češi se v první třetině představili ve výborném světle. Přežili dvě úvodní šance Möllera a od té doby byli aktivnější. Navíc se netrápili v produktivitě, díky parádní minutě, v níž dvakrát rozjásali diváky v plné O2 areně, mohou jít do druhé části v klidu.
20:00
20:39
Vyloučen hráč Klepiš (Česko), 2 min. za sekání
Soupeř začal aktivně, zamkl Čechy v pásmu. Když už se dostali do útoku, zbytečně fauloval Klepiš.
22:00
Švédové se drželi v pásmu, ale Francouz nahozený puk vyrazil a Češi vyhodili.
22:39
Češi jsou kompletní. Kempný přišel o hokejku a v závěru bylo domácím krušno, ale Horák nakonec vykopal puk bruslemi ven z pásma.
23:25
Červenka (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Klepiš
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:0

Češi se dostali do protiútoku a Klepiš parádně našel před brankou Červenku, jenž byl o krok před obráncem a stačilo mu přesně tečovat puk do branky.
24:08
Švédský trenér Marts není spokojený a bere si oddechový čas.
26:00
Poslední dvě minuty se hrálo bez šancí. Češi dobře brání prostor před brankou, totéž soupeř. Takže gólmani byli bez práce.
26:38
Češi dělají svým pohybem švédské rozehrávce problémy. Tentokrát se z nich však hosté vymanili a jeli ve třech na dva, puk jim však utekl.
27:02
Po protiakci Česka se do šance dostal Zaťovič. Nilsson se však dobře přemístil a zmenšil mu střelecký úhel, takže útočník mířil jen do něj.
27:37
Vyloučen hráč Rahimi (Švédsko), 2 min. za krosček
Přesilovku si poprvé vyzkoušejí Češi.
27:53
Němec se dostal ke střele od modré, ale zlomil hůl a soupeř vyhodil.
29:00
Přesilovka se nedaří ani českému týmu. Ten se většinu času snažil dobývat útočné pásmo, Švédové několikrát vyhodili.
29:37
Hosté jsou v plném počtu. Nepovedenou přesilovku zakončila Zámorského střela vedle.
30:17
Hersley (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Omark
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:1

Švédové snižují díky Hersleyho ráně od modré. Francouz měl zakrytý výhled a nemohl tak včas reagovat.
30:33
Hersley (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:2

Obránce Hersley zvedá šance Švédů dvěma góly za 16 sekund! Češi ho nechali projet až do rohu, odkud udělal kličku Krajíčkovi a zavěsil bekhendem do růžku.
30:33
I trenér Růžička si vzal ve druhé třetině oddechový čas.
31:07
Vyloučen hráč Červenka (Česko), 2 min. za hákování
Češi si dál komplikují situaci, budou se muset bránit v oslabení.
31:31
Fransson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Omark
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:3

Český kolaps pokračuje. Fransson dostal přihrávku z rohu na modrou, popojel a tahákem trefil pod břevno. Švédsko za minutu a 15 sekund vyrovnalo z 0:3 na 3:3.
33:00
Zdá se, jako kdby Růžičkův pokyn zněl přitvrdit: Češi dohrávají souboje, snaží se Švédy trefovat u mantinelů. A podařilo se jim přibrzdit jejich rozlet.
33:15
Červenka najížděl zleva před branku, jeho střelu však zlikvidoval Nilsson.
33:24
Vyloučen hráč Fransson (Švédsko), 2 min. za zdržování hry
Autor třetího švédského gólu vyhodil puk z pásma do hlediště.
33:38
Švédové oplatili za českou tvrdost Horákovi, kterého sestřelil na led jeden z hostů.
34:00
Němec zamířil vedle a Švédové po hraničním zákroku vyvezli puk.
35:15
Důraz na ledě přerostl v brutální zákrok. Rahimi zezadu u mantinelu trefil Klepiše do helmy a strhla se velká mela. Mstít se ho vydal především Smoleňák. Čeká nás série vyloučení, Rahimi by mohl dostat i vyšší trest.
35:15
Vyloučen hráč Rahimi (Švédsko), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
35:15
Vyloučen hráč Smoleňák (Česko), 2 min. za hrubost
Češi budou hrát sedm vteřin přesilovku 5 na 3.
35:19
Němec (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Krajíček a Sobotka
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:3

Němec bleskově pomstil atak na Klepiše. Za čtyři vteřiny tvrdou ranou od modré využil přesilovku pět na tři. Češi navíc budou pokračovat v pětiminutové přesilovce.
37:07
Švédové se v oslabení dostali do přečíslení, Ryneho však parádním rozklekem vychytal Francouz, který poté zalehl puk.
37:59
Češi hrají v přesilovce příliš bohorovně a víc šancí mají paradoxně oslabení Švédové. Kronwall najel z druhé vlny, protáhl se kolem ¨bránícího hráče a bekhendem otestoval Francouze.
38:33
Kempný namířil svou střelu vedle, Zaťovič na teč nedosáhl.
39:13
Závěr třetiny je hodně nervózní. Po odpískání zakázaného uvolnění došlo k další strkanici v rohu, kde se puk snažil dojet Valský.
40:00
V divoké druhé třetině nejdřív zvýšil Červenka a zdálo se, že Češi v pohodě kontrolují zápas. Pak však přišly tři rychlé rány od soupeře, který byl rázem zpátky. Švédy však srazil Rahimiho faul, který bleskově potrestal Němec.
40:00
41:18
Francouz vyřešil ošemetnou situaci, když se po Janmarkově přihrávce z rohu dostal puk až do brankoviště. Gólman neváhal a vrhl se na led za pukem, který přikryl.
41:56
Valská se po krátkém českém tlaku dostal k dorážce, před sebou měl odkrytou branku. Jenže svou ránu zamířil nad.
43:17
Fransson (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hersley
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:4

Pravidlo nedáš - dostaneš se potvrdilo. Švédové se usadili v českém pásmu a unavenou českou pětici zmrazil svým 2. gólem Fransson, jenž se projel kolem branky a nikým neatakován překonal zblízka Francouze.
43:38
Sobotka dostal puk zpátky od Němce a tísněn bekem se snažil lehce tečovat puk. Nilsson však těžkou situaci ustál.
45:50
Ve třetí třetině jsou Švédové lepším týmem. Přidali na bruslení a doácí celek přehrávají.
46:46
Aktivní Fransson projel s pukem až ke kruhům a stihl vystřelit těsně před tím, než oba čeští soupeři zavřeli průjezd a čistě ho skolili k ledu. O puk se mezitím postaral Francouz.
46:57
Další švédská střela z úhlu Francouze nezaskočila.
47:41
Švédové ve třetí třetině dominují. Hersley po buly nahazoval puk, který Francouz raději zametl do bezpečí.
48:55
češi hrozí jen sporadicky. Zámorský střelou zdálky pozdravil Nilssona, Klepiš zamířil při další akci mimo.
49:42
Hersley s Franssonem hrají vynikající zápas. Oba dvougóloví střelci, ač obránci, neustále hrozí v ofenzivě. V jednom střídání otestovali Francouzovu pozornost střelami od modré oba dva.
48:51
Möller se prodral s pukem mezi kruhy, počkal si, ale pak zamířil vedle.
50:27
První výraznější nápor Česka po dlouhé době. Radil se zbavil Junlanda a Zaťovič tečoval Kovářovo nahození, čímž nadělal Nilssonovi nečekané problémy.
52:31
Češi přidali, snaží se nahazovat pouky do pásma a forčekovat. Díky tomu se dostal do šance Sobotka, ale v tísni nedokázal zakončit.
53:15
I druhá česká lajna zmáčkla soupeře. Birnerovo nahození se odrazilo vedle.
54:00
Francouz zlikvidoval střelu od mantinelu a oddychne si při komerční pauze.
54:56
Janmark-Nylén (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Junland
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:5

Češi nedokázali dostat puk z pásma a využil toho Janmark-Nylén, který šikovně objel kolem rozhozené obrany a překonal Francouze střelou mezi betony.
55:00
Zápas nedohraje Červenka, který odešel do kabin. Podle informací České televize potíže se zády.
55:30
Zápas sleduje 16348 diváků. Českým hokejistům však zbývá na vyrovnání jeh čtyři a půl minuty.
56:15
Johnson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Sjögren
Stav zápasu Česko - Švédsko 4:6

Švédové zasadil Česku další ránu. Opět potrestali špatnou rozehrávku - tentokrát sebrali puk Horákovi a Johnsson měl čas najet si mezi beky, udělat bognu a přesně zamířit. Hosté v závěru ovládli zápas.
57:30
Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by Češi mohli se zápasem něco udělat. Švédsko dobře brání a nepouští soupeře do tlaku.
58:03
Přece jen Češi donutili soupeře k chybě. Klepiš získal puk a vyslal Birnera do brejku. Jenže s jeho nájezdem si poradil Nilsson.
58:30
Češi se dostali do náporu a ostřelují Nilssona. Francouz zatím zůstal v brankovišti.
59:00
Minutu před koncem se do pásma probil Řepík a poté z úhlu zkusil Nilssonovu pozornost. Gólman puk přikryl. Nazvdory buly v útočném pásmu Růžička neodvolal Francouze z branky.
59:59
V závěru se frustrovaný Klepiš mstí za Rahimiho atak ostrým nájezdem do Omarka a je z toho potyčka několika hráčů.
Češi začali sympaticky, ale dvěma kritickými minutami ve druhé třetině a v nepovedené třetí části zápas zpackali. V sezoně tak stále čekají na výhru a v Euro Hockey Tour jsou poslední.

6. 5. 2023 16:00Česko–Švédsko 4:3
9. 2. 2023 19:00Česko–Švédsko 2:1
18. 12. 2022 16:30Česko–Švédsko 0:4
10. 11. 2022 18:30Česko–Švédsko 1:4
15. 5. 2022 19:20Česko–Švédsko 3:5
5. 5. 2022 19:00Česko–Švédsko 2:1
30. 4. 2022 16:00Česko–Švédsko 9:3
19. 12. 2021 9:00Česko–Švédsko 2:3