Dobrý večer všem hokejovým fanouškům. Ve třetím kole Tipsport extraligy se dnes ve Škoenergo Aréně utká domácí Mladá Boleslav s Olomoucí.
Kluby spojuje společný osud, loni ruku v ruce vstoupily do extraligy jako nováčci, lepší sezonu však měla Mladá Boleslav, která si zahrála play-off, zatímco Hanáci bojovali o život v baráži. A ve stejném rytmu zatím probíhá i úvod nového ročníku.
Zatímco Středočeši z úvodních dvou utkání vytěžili tři body za domácí výhru nad Pardubicemi, Hanáci třou bídu s nouzí. V zápasech se Spartou a Hradcem dali v součtu jeden gól a šest dostali. Změnit to chtějí dnes v Boleslavi, i proto trenér Zdeněk Venera přeházel útočné trojice.

Rozhodčí: Horák (CZE), Úlehla (CZE) - Frodl (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 3 663

0:00
0:44
Úvodní aktivitu domácích zastavuje zakázané uvolnění
1:50
Hostující Eberle se dostal po vybídnutí Vodného do střelecké pozice, s bekendovým pokusem ale neměl Rittich sebemenší problém.
2:54
Hosté ztratili puk v obranném pásmu a třetí lajna Boleslavi je na delší dobu zamknula před Konrádem. Žádnou pořádnou střelu ale z toho nevytěžili.
4:45
Jiří Řípa přejel útočnou modrou o chloupek dříve než Vodný a nadějné přečíslení tří Olomouckých na dvou tak zastavil ofsajd.
5:31
Aktivní forčeking Mory boří Boleslavi rozehrávku, ta už počtvrté v zakázaném uvolnění.
5:30
Knotek a po něm Kafka se zjevili v první větší šanci, puk za Ritticha ale nedokázali dostat.
7:00
Jiří Řípa si v nájezdu dvou na dva položil svého obránce a z mezikruží pálil švihem. Těsně ale minul levou tyč.
8:24
Obrovskou dírou ve hře Bruslařů proklouzl do nájezdu Jakub Herman, v klíčové chvíli ale olomouckému útočníkovi přeskočil puk hokejku.
9:55
A stejná situace na opačné straně, Látal namazal Klimentovi, který tváří v tvář olomouckému gólmanovi nezkrotil puk.
13:22
Olomoucký Adam Zeman si krásně prohodil puk mezi nohama, střela bekendem, ke které se díky tomu dostal, však neměla přesnost.
14:18
Jan Eberle ve stoprocentní šanci, od Řípy dostal puk před Ritticha, který teď zachránil domácí.
15:26
K další střele se hosté dostali prostřednictvím Kafky, Bruslaři zatím neví, co se kolem nich děje.
17:11
Michal Vodný zkoušel pozornost Davida Ritticha, Hanáci se pokoušejí z převahy ještě do přestávky vytěžit alespoň jeden gól.
18:13
Vyloučen hráč Žejdl (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
18:50
Bruslaři dobře ve čtyřech napadali kombinaci Kohoutů, kteří se zmohli jen na neškodné nahození Valenty.
20:00
V první třetině patřil led Olomouci, která může jen litovat, že nedokázala ani jednou ze svých několika šancí překonat Ritticha. Boleslav působí hodně matným dojmem a její trenéři budou mít během přestávky co vysvětlovat.
První třetina řečí čísel - střely na branku: 5:13, střely mimo: 3:10, zblokované střely 2:6.
20:00
20:20
Domácí jsou v plném počtu.
20:28
Domácí Martin Látal se řítil z pravé strany na Konráda, ten dokázal jeho pokus vyrazit, i když chvíli nevěděl kde puk má.
22:19
Vyloučen hráč Kučný (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
24:25
Domácí jsou v plném počtu. zapotili se zejména ve druhé polovině oslabení, hosté se ale k vyložené šanci nedostali.
24:50
Látal v nájezdu nedokázal vyzrát na Konráda.
24:57
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za zdržování hry
26:15
Domácí neopouštějí útočné pásmo, obrana Mory ale zatím dokáže jejich střely srážet mimo.
26:57
Poslední kombinace Bruslařů skončila střelou Tomáše Hyky a Konrád vůbec nevěděl, kde má puk. Nakonec ho našel ve své výstroji a bude se pokračovat v pěti na obou stranách.
28:01
Kucharczyk nahrál před branku osamocenému Hermanovi, ten ale nedokázal dostat puk za Ritticha.
28:43
Na opačné straně těsně minul šibenici Radan Lenc. Domácí teď jsou nebezpečnějším týmem.
29:44
Parádní akce Petra Kafky, který si dokázal položit i Ritticha, ale z velkého úhlu nedokázal trefit přesně.
32:34
Tlak domácích ukončil hvizd sudích, kteří si všimli těsného ofsajdu. V posledních minutách ale Bruslaři zatápí Hanákům a Konrád se musí ohánět. Gól visí ve vzduchu.
34:40
Žejdl už mířil do zpola odkryté branky, Konrád jen do odkryté poloviny strčil lapačku a se štěstím puk zastavil.
36:05
Vyloučen hráč Hyka (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
36:19
Vyloučen hráč Holub (Ml. Boleslav), 2 min. za vražení na hrazení
Hosté si zahrají 1:46 v pěti proti třem.
36:46
Kombinaci zakončila střela Knotka, domácí ji ale dokázali srazit nad.
37:42
Jaroměřský zkusil štěstí tvrdým příklepem, trefil však jen gólmana do masky.
38:27
Hra je přerušená, domácí v plném počtu a mohou si oddechnout. Dlouhé oslabení přežili bez újmy.
39:29
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
40:00
Ani po čtyřiceti minutách jsme v Boleslavi neviděli branku. Hanáci už čekají na vstřelený gól 118 minut...
Druhá část řečí čísel - střely na branku: 11:8, střely mimo: 10:9, zblokované: 8:5.
Z poměru střel je zřejmé, že hra se nejen vyrovnala, ale byli to domácí, kdo měl mírně navrch. Hosty drží ve hře i disciplína, zatím dostali jen dva tresty, z toho jeden za vyhození puku. Ten druhý se z větší části odehraje ve třetí třetině, Boleslav tak bude mít po přestávce vítanou výhodu.
40:00
40:25
Vyloučen hráč Bárta (Ml. Boleslav), 2 min. za hákování
Bárta háčkem zabránil vyhodit Ondruškovi puk a přesilovka Bruslařů je ta tam.
40:44
Látal ukázal své rychlé brusle a z levé strany hledal mezeru v postoji gólmana hostů.
42:40
Oba celky jsou v plném počtu.
43:09
Staňkovi nevyšla dlouhá přihrávka přes celé kluziště, nakonec ji ale pro jistotu přikryl Rittich a hosté tak získali šanci hrát v útočném pásmu.
44:14
Knotek dvakrát zkoušel propálit obránce i gólmana, žádná hrozba pro Bruslaře z toho však nebyla.
44:30
Vyrůbalík (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Knotek
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 0:1

Knotek se otočil v útočném pásmu, přenechal puk Vyrůbalíkovi, který švihem našel místo u tyče.
44:40
Pro zajímavost - kohouti čekali na vstřelenou branku 123 minut.
45:22
Vyloučen hráč Řípa (Olomouc), 2 min. za podražení
Řípa hasil požár před Konrádem, hosté si ho založili sami, když ztratili puk na vlastní modré. Bruslaři mají šanci srovnat.
46:12
Urban dobře mířil z pravé strany na vzdálenější tyč, Konrád betonem skvěle vyrazil.
47:08
Obrovská šance, ke zděšení fanoušků v hale však u domácí branky. Bruslaři si tak dlouho dávali při rozehrávce přednost, až si vzal puk hostující Eberle, předložil ho Vodnému a Rittich musel vytáhnout efektní semafor, aby udržel domácí ve hře.
48:21
Další výborná akce kohoutů, Mikúš nabíjel před branku Kucharczykovi, který však byl přece jen trochu z úhlu.
48:48
Vyloučen hráč Laš (Olomouc), 2 min. za podražení
Zbytečný zákrok Laše mimo puk posílá Hanáky do čtyř. Bruslaři mohou spřádat plány na vyrovnání.
50:10
Domácím se rozehra vůbec nedaří, z přesilovky už jim zbývá jen půlminuta.
51:03
Hosté jsou v pěti a puk je za Rittichem.
53:30
Hosté jeli ve dvou na jednoho obránce, Mikúš se rozhodl střílet, místo puku však skončil v brance otřesený Rittich a na něm dva hráči. Branka je posunutá, sudí přerušili hru.
Utkání přihlíží 3663 diváků.
55:05
Vyloučen hráč Voráček (Ml. Boleslav), 2 min. za hru vysokou holí
Nepříjemná věc pro Bruslaře, kteří se místo snahy o vyrovnání budou muset dvě minuty bránit.
56:31
Vyloučen hráč Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za podražení
34 vteřin se bude hrát ve čtyřech, pak začne přesilovka domácích po hodně přísném trestu pro Vyrůbalíka.
57:00
Do konce třetí třetiny zbývají tři minuty.
57:59
Posunutá olomoucká branka a přerušená hra. Z přesilovky Bruslařům zbývá 32 vteřin.
58:34
Hosté jsou v plném počtu a vyhazují puk.
58:49
Žejdl (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hyka
Stav zápasu Ml. Boleslav - Olomouc 1:1

59:25
Puk přeletěl hrazení, bude se vhazovat ve středním pásmu.
60:00
Nakonec jsme se ve třetí třetině přece jen gólů dočkali. Hosté po trefě Vyrůbalíka byli 71 vteřin od tří bodů, domácím vystřelil alespoň bod Lukáš Žejdl.
60:00
63:55
Domácí Voráček dvakrát pálil z nadějné pozice, Kondrád vyráží.
65:00
Trenéři vybírají trojici hráčů, nájezdy začnou za malou chvíli.
65:00
39:0
Eberle (Olomouc) nájezd neproměnil
Eberle mířil nahoru, ale trefil jen Ritticha.
39:0
Žejdl (Ml. Boleslav) nájezd neproměnil
Cink! Žejdl trefil tyč.
39:0
Kafka (Olomouc) nájezd neproměnil
Kafka znovu zvolil střelu, ale mezeru mezi betony nenašel.
39:0
Látal (Ml. Boleslav) nájezd neproměnil
Látal sice měl velkou rychlost, ale nezvládl při ní bekendový blafák zakončit.
39:1
Mikúš (Olomouc) nájezd proměnil (1 gól v sezóně)
39:1
Pacovský (Ml. Boleslav) nájezd neproměnil
Konrád bez potíží zlikvidoval Pacovskému nájezd a puk si rozpustile nechal skočit do lapačky. Druhý bod tak získali hosté.

24. 1. 2023 17:20Ml. Boleslav–Olomouc 4:0
11. 12. 2022 17:00Olomouc–Ml. Boleslav 2:0
28. 10. 2022 16:00Ml. Boleslav–Olomouc 2:3
18. 9. 2022 17:00Olomouc–Ml. Boleslav 2:1
28. 1. 2022 17:30Ml. Boleslav–Olomouc 2:3
10. 12. 2021 18:00Olomouc–Ml. Boleslav 3:4
21. 10. 2021 17:30Ml. Boleslav–Olomouc 0:2
10. 9. 2021 18:00Olomouc–Ml. Boleslav 3:2