Dobré nedělní odpoledne z olomoucké plecharény, kde od 17 hodin začne utkání 11. kola Tipsport ligy mezi místními kohouty a Mladou Boleslaví.
Bruslaři z města škodovek jsou na tom v tabulce lépe, patří jim páté místo s 15 body. Dokázali porazit například mistrovskou Kometu na jejím ledě, z posledních tří zápasů mají dvě výhry a nešťastnou porážku v Hradci Králové.
Olomouc má zajímavou sérii, kdy bodovala čtyřikrát v řadě, pokaždé však šlo o zápasy, jenž rozhodovalo až nastavení. Naposledy kohouti vyhráli předevčírem v prodloužení v Pardubicích 2:1. V tabulce jsou s dvanácti body jedenáctí.

Rozhodčí: Šír (CZE), Sýkora (CZE) - Hlavatý (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 4 012

Právě minimální bodový rozdíl mezi oběma soupeři naznačuje zápletku dnešního souboje. Kohouti by v případě výhry poprvé mohli nakouknout do horní poloviny tabulky.
Nejproduktivnějším hráčem Boleslavi je Lukáš Žejdl (2+8), na straně domácích o poznání dietnější dvojice Jan Knotek a František Skladaný (oba 2+4).
Oba týmy už mají na ledě zahajovací pětky. Můžeme začít.
0:00
1:41
Brankář Boleslavy Maxwell rozehrál odvážně středem, ale vyplatilo se to. Do brejku jel Orsava a dostal se až k zakončení.
2:25
Až po dvou a půl minutě je poprvé přerušená hra. Jako by hráči obou týmů dychtili si tak moc zahrát.
4:03
Jak je to snadné teď ukázali Bruslaři. Lehce se ve středním pásmu dostali do přečíslení 3 na 2, zakončoval zblízka Hanzlík a domácí mohou být rádi, že je Konrád podržel v této stoprocentní šanci.
5:44
Mora zmáčkla soupeře a Vyrůbalík nahazoval od modré. Vypadalo to, že Maxwell viděl puk až na poslední chvíli, k jeho štěstí proletěl těsně vedle tyče.
6:43
Musil se proháčkoval až před Konráda, ale přestřelil.
6:57
Vyloučen hráč Galvas (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Hodně zbytečný zákrok Lukáše Galvase, který zezadu dohrál hráče mimo hru v okamžiku, kdy už jeho spoluhráči zakládali útok.
8:04
Minuta přesilovky je pryč a Bruslaři se ještě nedostali do pásma.
8:55
Holík (Ml. Boleslav) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Klepiš a Stříteský
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:1

Zbývaly dvě vteřiny z přesilovky, když Klepiš našel napříč pásmem Petra Holíka a ten z první po ledě prostřelil Konráda.
9:44
Sundherův pokus o odpověď končí v ochranné síti.
10:10
Tři Bruslaři jeli na jednoho, Procházka nahrál Pabiškovi, Konrád se ale stihl přesunout a vyrazit puk betonem.
11:38
Olomouc není nastartovaná. Za Boleslaví zaostává úplně ve všem a nemá ani bojovnost, nesráží se.
14:03
Vyloučen hráč Procházka (Ml. Boleslav), 2 min. za držení protihráče
Procházka v rodu držel Eberleho a šanci na přesilovku mají i domácí.
15:32
Přesilovkový zámek zakončil Laš střelou z úhlu, číhající Jan Knotek se k dorážce nedostal, Maxwell ji jistým zákrokem nedovolil.
16:30
Škodovka v plném počtu, domácí ale zůstávají v tlaku.
18:45
Hanzlíkova střela od modré způsobila pěkný zmatek před olomouckou brankou, nakonec ale puk letí ven z pásma.
20:00
S první dvacetiminutovkou mohou být mnohem spokojenější hosté. Ne jen zásluhou gólu Holíka, ale hlavně předvádějí daleko lepší hokej, který vede k šancím. Olomouc je zatím bezzubá, navíc její hokej soupeře nebolí, čímž se vzdala své hlavní zbraně, kterou se v extralize prezentuje.
20:00
21:40
Orsava po souboji s Lukášem Galvasem vystřihl piruetu a letěl na led, hůl přitom vyhodil do vzduchu. Sudí to sledoval s ledovým klidem a olomoucký obránce kroutil hlavou. Asi nemá rád piruety...
26:29
Vyrůbalík na poslední chvíli vložil hůl do přihrávky na Klepiše, který už číhal u volné tyčky.
27:39
Lukáš Galvas posla po ledě puk na teč před branku, vypadalo to však, že Laš ho sám odehrál pryč.
28:18
Pacovský (Ml. Boleslav) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Valský
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 0:2

Hosté vedou 2:0 a věru to není nic překvapivého. Zatím jsou výrazně lepší. Pacovský dostal puk mezi obránce, udělal kličku na vyrážečku a po ledě prostřelil Konráda.
31:14
Olomouc konečně v nebezpečné pozici, kterou vymyslel Vlach zpětnou přihrávkou pro Buriana, tomu však puk v klíčovém okamžiku sklouzl.
33:18
Sundher se kličkou do středu dostal ke střele ze zajímavé pozice, Maxwell ale jeho pokus po ledě bez problémů zastavil.
34:05
Stoprocentní šance Olomouce. Ondrušek nahrál před odkrytou branku Knotkovi, ten ale trefil jen přesunujícího se Maxwella.
34:31
Eberle (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Vlach a Galvas
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:2

Eberle vypálil z pravého kruhu a puk proletěl šibenicí.
37:04
Tak už je jasné, co domácím chybělo - vstřelit gól. Najednou jsou všude.
38:39
Třetí lajna Bruslařů předvedla pěknou kombinaci, na konci bylo nahození Klepiše tečované Orsavou, ovšem přímo na Konráda.
39:34
Lenc (Ml. Boleslav) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hanzlík
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:3

Domácí nedokázali vyhodit puk ze třetiny, až se dostal mezi kruhy k Lencovi, který zblízka vymetl šibenici
40:00
Ve druhé třetině jsme viděli tři branky. Nejprve šli Bruslaři do vedení 2:0, domácí snížili Eberlem a viditelně ožili. Nechali si však dát po vlastní chybě třetí gól 26 vteřin před sirénou a do závěrečné části tak půjdeme za stavu 1:3.
40:00
41:56
Maxwell vyjel za bránu, kde ho ale o puk připravil Holec. Než si však olomoucký útočník stihl vyjet před branku, už byl gólman Bruslařů zpět na místě.
42:09
Skladaný si vyjel z rohu až před branku, Maxwell ale nenechal škvírku, kterou by puk mohl projít.
42:50
Pěkná spolupráce první lajny Mory, Knotek našel rozjetého Sundhera po levé straně, střela však opět skočila na Maxwellovi.
45:24
Ve čtvrté lajně domácích se místo Bruno Mráze objevuje Roman Rác.
45:58
Sundher nabil proti holi Laše, tvrdý příklep ale letěl snad o metr mimo.
47:38
Boleslav se soustředí na udržení vedení, Olomouc zatím nenachází cestu, jak by se mohli přiblížit k bodům.
48:16
Střely Skladaného i Holce během pár vteřin Maxwell bez problémů vyráží.
49:30
Tvrdá dělovka Pacovského zaduněla o Konrádovy betony.
51:08
Vlach se kličkou na modré uvolnil a vyrazil po pravé straně směrem k brance, bekendová střela ale nemohla Maxwella překvapit.
53:45
Minuty letí a Olomouc se nedokáže dostat k pořádným šancím. Boleslav v poklidu kontroluje dvoubrankové vedení.
54:55
Puk skákal před brankovištěm Boleslavi, Ostřížek ho ale nedokázal trefit. Nutno říct, že ho měl ve výši kolen a na zádech obránce, takže to nebylo nic jednoduchého.
58:34
Vlach se dostal ke střele, kterou schoval za nohy obránce, i s tím si však pozorný Maxwell poradil.
58:42
Vyloučen hráč Musil (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Domácí si berou oddechový čas.
A Mora jde na led v šesti bez brankáře Konráda.
58:51
Knotek byl sám před brankou, byl však Maxwellovi příliš blízko aby ho dokázal prostřelit.