Los letošního ročníku Tipsport extraligy pardubickému Dynamu a všem jeho fanouškům nachystal asi to nejlepší, co vůbec mohl.
Základní část totiž v Pardubicích uzavře derby s Hradcem Králové! Díky průběhu dlouhodobé fáze soutěže navíc bude Dynamo v tomto zápase bojovat o přímý postup do čtvrtfinále play off.
Pokud zvítězí, může se těšit z vylepšení svého cíle v podobě postupu do předkola vyřazovacích bojů. Když se tak nestane, zůstane ve hře další derby. Hradec totiž na druhé příčce bude vyčkávat na svého soupeře z předkola a tím by teoreticky mohly být právě Pardubice.

Rozhodčí: Šír (CZE), Kika (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:00
0:36
Jako první se dopředu hnal Tomáš Rolinek. Pavelka jeho pokus vyrazil a poslal do protiútoku Petra Koukala, jehož příklep si Kacetl taktéž pohlídal.
1:54
Dynamo se drží v útočném pásmu a v prvních minutách zápasu je aktivnějším. Pavelka musel čelit dvěma slušným střelám domácích, skóre se však nemění.
2:10
Zakázané uvolnění Dynama Pardubice.
2:37
Po vyhraném vhazování Dynamo ihned vyrazilo do útočného pásma, ale rychlý přechod přes modrou čáru zastavil ofsajd.
3:16
Vyloučen hráč Čáslava (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Mountfield HK si dnes jako první zahraje přesilovku. Petr Čáslava totiž inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
4:04
Lukáš Cingel dostal naprosto přesnou přihrávku přímo před Kacetla a jen málo stačilo k prvnímu gólu dnešního zápasu, ale hradecký útočník nezasáhl kotouč!
4:52
Další královehradeckou střelu kryje Ondřej Kacetl a hra je přerušena.
5:16
Dynamo přečkalo první oslabení a je v plném počtu.
5:43
Pardubický brankář si teď hodně věřil, když si před hradeckým útočníkem přijel pro kotouč takřka na vrchol kruhu pro vhazování. Kotouč však odpálil pouze na zakázané uvolnění.
7:08
Rolinek (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Trončinský a Marosz
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:0

Na modré čáře dostal nabito Marek Trončinský a jeho příklep za Pavelkova záda tečoval Tomáš Rolinek! Dynamo vede 1:0.
9:26
Nabuzené Dynamo první gól pořádně nakopl a jeho hráči teď pořádně zatápí hostující obraně.
10:20
Hradec po delším čase vyrazil do útočného pásma. Střela Lukáše Vopelky byla ovšem zablokována domácím obráncem a kotouč se ke Kacetlovi ani nedostal.
10:51
Vyloučen hráč Marosz (Pardubice), 2 min. za podražení
Rostislav Marosz zapomněl na své obranné modré čáře hokejku v souboji a dostává dvě minuty za podražení.
11:16
Dynamo ovšem krátce po vhazování dostává kotouč do střední třetiny hřiště.
11:53
Na modré čáře z první pálil Blaž Gregorc. Střela mu ovšem vůbec nesedla a v pohodě ji zachytil obránce Dynama, který následně kotouč vyhodil až k Pavelkovi.
12:21
Pardubice zatím oslabení zvládají bez problému.
12:51
Marosz je na ledě a jeho tým je kompletní.
13:06
Tomáš Mojžíš nahodil kotouč z vlastního obranného pásma až na Pavelku, který schovává puk do lapačky a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.
14:23
Smoleňák (Hr. Králové) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Červený a Koukal
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1

Z na první pohled nenápadného útoku se prosazují hosté a máme vyrovnáno! Rudolf Červený z velkého úhlu nahodil kotouč na Kacetla, který jej pouze vyrazil před sebe a bekhendem jej trochu se štěstím přímo k levé tyči uklidil Radek Smoleňák.
16:35
V útočném pásmu kroužil Rostislav Marosz, který našel dobře postaveného Tomáše Svobodu. Jeho střela však neprošla přes bránící hráče Hradce. O další střelu se po odrazu puku pokoušel také Marek Trončinský, ale ani on nebyl úspěšný.
17:43
Rudolf Červený zavezl kotouč do útočného pásma svého týmu, ale v rohu za Kacetlovou brankou o puk přišel a rozehrávat může Tomáš Mojžíš.
18:44
Hostující Jan Berger si už v útočném pásmu najížděl do dobré pozice, kam také dostal přihrávku. Rozhodčí ale nakonec píská ofsajd.
19:01
Rozběhla se poslední minuta první třetiny dnešního zápasu.
19:31
Bomba Martina Látala rozezvučela plexisklo za Kacetlovou brankou.
19:58
V posledních vteřinách se Hradečtí zdržovali v útočném pásmu a pořádně zavařili domácí obraně. Brankář Kacetl však udržel kotouč před brankovou čárou.
20:00
Po první dvacetiminutovce tak platí vyrovnaný stav 1:1. Do vedení šli jako první domácí hráči, když příklep Trončinského v osmé minutě usměrnil za Pavelkova záda výborně clonící Tomáš Rolinek.
Hradec potom srovnal krok v minutě patnácté, když se trochu se šestím prosadil Radek Smoleňák. Hradecký útočník bekhendem dostal kotouč přes Kacetlův beton k levé tyči jeho branky. Druhá třetina začne zhruba v 17:13.
20:00
20:45
Dynamo se znovu od začátku třetiny hrne do útoku. Rolinek opět dorážel střelu od modré, tentokrát byl Pavelka rychlejší.
21:45
Před rozjetým Patrikem Poulíčkem se otevřel prostor, ale stihl jej dojet hradecký obránce a jeho střelu nakonec zablokoval.
22:21
Vyloučen hráč Zigo (Hr. Králové), 2 min. za sekání
První přesilovka pro Dynamo. Tomáš Zigo sekal svého soupeře a dostává dvě minuty.
22:58
Hradec ovšem oslabení také v pohodě zvládá a vyhazuje kotouč.
23:18
Na ledě leží hráčská rukavice, kterou teď nešťastně trefil Tomáš Rolinek, když posílal svému spoluhráči kotouč do jízdy.
24:00
Ty Wishart střílel puk před branku, ale nikdo ze spoluhráčů jej netečoval.
24:09
Vyloučen hráč Vydarený (Hr. Králové), 2 min. za hru vysokou holí
Dynamo bude hrát dvanáct vteřin proti třem. Další dvě minuty pro Hradec za vysokou hůl odpyká René Vydarený.
24:17
Hradec ovšem ihned po vhazování vyhazuje kotouč.
24:21
Hosté ve čtyřech.
25:19
Dva hráči Dynama tak dlouho váhali se střelou, až se kotouč dostal na modrou čáru k Petru Čáslavovi, který ovšem situaci nezvládl a puk mu propadl do středního pásma.
26:12
Po tom, co Hradec na ledě doplnil pátý hráč špatně rozehrál domácí Ščotka, který přímo před Kacetla pustil úplně volného Rudolfa Červeného! Kacetla však hradecký útočník překonat nedokázal.
27:06
Dynamo se sice drží v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat nedokáže. Hradečtí dobře zvládají obranu.
28:09
Aktivnější je v tuto chvíli Hradec. Kacetl si připsal tři zákroky v řadě za sebou a hra se trochu rozkouskovala.
28:16
Vopelka (Hr. Králové) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Zámorský a Zigo
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:2

Po dalším vhazování v obranném pásmu domácích se Hradec dostal před branku a obrací prozatimní vývoj dnešního utkání! Lukáš Vopelka se před Kacetlem dostal ke kotouči a bekhendovou přízemní střelou dokázal propasírovat puk do sítě pod Kacetlovým betonem! 1:2.
29:21
Tomáš Rolinek přikopl kotouč do jízdy Rostislavu Maroszovi, který zkusil vystřelit z poměrně ostrého úhlu. Jeho pokus však Pavelkovi nemohl nadělat žádné starosti.
29:30
Dopředu mířili hradečtí hráči, rozhodčí ale zastavuje jejich útok pro přihrávku rukou.
30:25
Dynamo znovu drží svého soupeře pod tlakem v útočném pásmu. O střelu se pokoušel Marek Trončinský. Hradec vyhazuje pouze na zakázané uvolnění a nemůže střídat.
30:57
Zigo (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Pavlík a Gregorc
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:3

Hradec ovšem zvládl vybojovat vhazování a ihned vyrazil dopředu. Radovan Pavlík nahodil kotouč od útočné modré a Tomáš Zigo jej ze vzduchu dokázal usměrnit pod víko Kacetlovy branky.
33:09
Jordann Perret měl před sebou poloodkrytou branku po tom, co dostal přesnou přihrávku z rohu hřiště, ale domácí útočník netrefil branku!
33:15
Vyloučen hráč Perret (Pardubice), 2 min. za hrubost
Perret se následně pustil do drobné potyčky a dostává dvě minuty za hrubost.
33:15
Vyloučen hráč Berger (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Spolu s ním je však taktéž za hrubost vyloučen Jan Berger a bude se hrát čtyři na čtyři.
33:36
Vylučovat se ovšem bude znovu! Josef Hrabal se totiž pustil do bitky s Tomášem Zigem a to rozhodčí rozhodně nemohou nechat bez odezvy.
33:36
Vyloučen hráč Hrabal (Pardubice), 2 min. za hrubost
Hrabal dostává dvě minuty za hrubost.
33:36
Vyloučen hráč Zigo (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Podobně je na tom i Tomáš Zigo z Hradce.
34:40
Rozjetý Petr Koukal uháněl po pravém křídle. Kacetlovu branku ale netrefil.
35:15
Oba týmy jsou kompletní. Hraje se pět na pět.
36:37
Rostislav Marosz hledal před brankou Sachu Treilleho. Francouz tísněný obráncem však na kotouč nedosáhl.
37:27
Radek Smoleňák se protáhl útočným pásmem, ale jeho střela byla zblokována.
38:47
Antonín Dušek vypálil v útočném pásmu a Pavelkovi vypadl kotouč z lapačky, hosté ihned dostávají kotouč ven ze třetiny.
39:49
Domácí první pětka po krásné zadovce Marosze vytvořila pořádný závar před hradeckou brankou! Snad všichni pardubičtí hráči se snažili došťourat kotouč za Pavelku. Ten jej však udržel před brankovou čárou.
40:00
To je z druhé třetiny vše. Hradec v ní dokázal dvěma góly navýšit své vedení, když se nejprve prosadil Lukáš Vopelka a následně na 3:1 pro Mountfield zvýšil ze vzduchu Tomáš Zigo.
Dynamo bylo možná nebezpečnějším týmem, ale Hradec dokázal z minima vytěžit maximum. Třetí třetina začne zhruba v 18:12.
40:00
40:33
Dvě obrovské šance teď spálil Hradec Králové! Úplně volný Radek Smoleňák před Kacetlem nedokázal překonat domácího brankáře a hned po něm z dorážky tyč trefil Rudolf Červený!
43:03
Domácí obrana si vůbec nerozuměla při rozehrávce a ke kotouči se dostal Petr Koukal. Naštěstí pro Dynamo však netrefil branku.
44:47
Dynamo drží útočné pásmo, ale nemůže se dostat ke střele.
45:12
Tomáš Rolinek už už startoval na samostatný únik, ale kapitán Dynama nedokázal dobře zpracovat přihrávku a stihl jej zastavit hradecký obránce.
46:06
Jan Ščotka nahazoval od modré čáry a Pavelka našel kotouč v lapačce. Následuje komerční přestávka.
46:51
Marek Trončinský se dobře protáhl do útočného pásma a hledal Tomáše Rolinka, kterému nakonec poslal přihrávku, ale domácí kapitán opět nedokázal zpracovat.
48:30
Velký tlak Dynama! Tři nebezpečné střely teď letěly na hradeckou branku, ale Pavelka ani jednou nemusel zasahovat.
48:30
Vyloučen hráč Berger (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Hradecký Jan Berger dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Dynamo si zahraje další přesilovku.
49:09
Hradec ovšem oslabení dobře brání a vyhazuje kotouče.
49:31
Trončinský z první netrefil Pavelkovu branku.
50:09
Pardubice se nedokáží usadit v útočném pásmu svého soupeře.
50:30
Mountfield je kompletní.
50:52
Na modré čáře dostal dobrou přihrávku Oskars Cibulskis. Jeho střelu však Kacetl našel v lapačce.
51:25
Zakázané uvolnění Hradce. Vhazovat se bude před Pavelkou.
52:09
Tomáš Rolinek v útočném pásmu hledal skulinky v hostující obraně, nakonec však svou střelou trefil pouze Pavelku.
53:50
Hradec hraje hodně zataženě. Domácí útočníci ovšem troskotají na jeho dobré obraně.
54:25
54:57
O chvíli později zakázané uvolnění také na straně Hradce.
55:50
Mezi kruhy napřáhl Radek Smoleňák, ale jeho nepovedený příklep pardubickou branku netrefil.
57:01
Sacha Treille už mířil do útočného pásma, ale rozhodčí píská ofsajd.
58:01
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
58:30
Sacha Treille úplně sám mezi kruhy mířil přímo doprostřed branky a trefil Pavelku.
58:30
Domácí trenéři si po přerušení hry vyžádali odddechový čas. Ondřej Kacetl zůstává na střídačce.
58:35
Ihned po vhazování v útočném pásmu Dynama napřáhl Trončinský, ale trefil pouze svého spoluhráče a kotouč se odrazil do ochranné sítě.
58:57
Lukáš Cingel v pádu nedokázal trefit prázdnou branku.
59:17
Oddechový čas také pro Hradec.
59:47
Vyloučen hráč Cibulskis (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Třináct vteřin před koncem Oskars Cibulskis dostává dvě minuty za nedovolené bránění a posílá svůj tým do čtyř. Dynamo stále v šesti.
Přesilovka Dynama nic nezměnila. Utkání končí a tři body z posledního derby v letošní základní části putují do Hradce. Mountfield v Pardubicích vyhrává 3:1, když v poslední třetině uhlídal přes mnohočetné útoky své vedení.
Dynamo tak stále neví, jestli bude hrát předkolo či čtvrtfinále kvůli probíhajícímu utkání ve Vítkovicích.
Z Pardubic se s Vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2