Dobrý večer, vítejte u online přenosu předehrávky 15. kola extraligy mezi Pardubicemi a Libercem.
0:00
0:57
Dynamo sice dnes jako první zavezlo kotouč do útočného pásma, ale v rohu za Willovou brankou vznikla nepřehledná situace, ve které se lépe zorientovali hosté a je po nebezpečí.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Šír (CZE) - Tošenovjan (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 7 070

1:33
Rostislav Marosz krásně poslal do samostatného úniku Petra Sýkoru, ten ale trefil přímo brankáře Liberce!
2:37
Wishart (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Svoboda T. a Cardwell
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0

O chvíli později je ovšem v domácím táboře po právu veselo! Ty Wishart projel do útočného pásma a kotouč dokonce zavezl až za brankovou čáru, odtud ale od mantinelu vypálil a Will si srazil kotouč do sítě.
3:47
Jakub Valský získal kotouč v útočné třetině a zkusil to od modré, puk však ke Kacetlovi neprošel.
4:37
Po vhazování v útočném pásmu Dynama si dobře rukou zpracoval kotouč Wishart, jeho následná střela ovšem letěla mimo.
4:49
Východočeši jsou v útoku i nadále aktivní, rozhodčí ovšem pro tentokrát přerušil hru kvůli útočícímu hráči v brankovišti.
5:11
Lukáš Krenželok měl na bekhendu vyrovnání dnešního utkání, ale nedokázal trefit poloodkrytou branku!
6:06
Taylor Doherty pálil od modré čáry, jeho pokus byl však tečován mimo.
6:51
Liberec přidal na tempu a zamkl svého soupeře v jeho obranném pásmu, Kacetl ovšem prozatím odolává.
7:33
Rostislav Marosz se jednoruč tlačil do bekhendové kličky, ale podklouzl a najel do libereckého brankáře. Rozhodčí po čase opět píská postavení útočícího hráče v brankovišti.
7:41
Ofsajd Liberce.
8:01
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za podražení
Domácí si dnes jako první vyzkouší přesilovou hru. Petr Jelínek si odsedí dvě minuty za podrážení.
8:48
Dynamo obsadilo útočnou třetinu, ale nedává si příliš přesné přihrávky a Will je zatím bez práce.
9:54
Cardwell měl dobrou myšlenku, když dával žabičku na Rolinka, ten ale ze vzduchu puk netrefil a Liberec vyhazuje.
10:20
Vyloučen hráč Mandát (Pardubice), 2 min. za podražení
A chvíli po tom, co Severočeši zahájili hru v plném počtu si taktéž zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení inkasuje Jan Mandát.
11:43
Teď mělo Dynamo obrovské štěstí, když Matěj Stříteský napřáhl na modré čáře a puk po sérii odrazů skončil na tyči pardubické branky!
12:20
Dynamo je kompletní.
13:41
Matěj Stříteský se hnal do další dobré šance, když se přes pardubickou obranu probíjel dopředu, a už to vypadalo, že jí ujede, nakonec však byl donucen zbrzdit a do zakončení se nedostal!
15:30
Sacha Treille měl velkou šanci navýšit domácí vedení, když byl úplně sám mezi kruhy, ale byl možná příliš zbrklý a poslal kotouč přímo do Willa.
16:42
Jan Ordoš nebezpečně nahodil kotouč od modré čáry, ale jeden z jeho spoluhráčů tečoval jen těsně mimo.
17:27
Úplně volný Libor Hudáček dostal dobrou přihrávku přímo před Kacetla, ale domácí gólman puk zastavil parádním zákrokem!
17:27
Vyloučen hráč Holland (Pardubice), 2 min. za hrubost
Dynamo má před sebou další přesilovku. Dvě minuty sice dostal Holland za hrubost, ale...
17:27
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2+2 min. za hrubost
...Ale Petr Jelínek dostává dvě plus dvě minuty za hrubost. První dvě minuty odpyká Libor Hudáček.
19:01
Ke střele se dostal Ty Wishart, ale nebyl v ideálním postavení a Willovi tak nepřidělal žádné větší starosti.
19:27
Liberec je v plném počtu.
19:34
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Ovšem ne na dlouho. Lukáš Derner vyhodil kotouč mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
20:00
Dynamo toho ovšem moc nevymyslelo. Končí první třetina, po které domácí vedou 1:0. Hned ve druhé minutě se z až neuvěřitelného úhlu prosadil Ty Wishart.
20:00
20:43
Vyloučen hráč Valský (Liberec), 2 min. za podražení
Na začátku druhé části se před Pardubicemi naskýtá zajímavá příležitost v podobě jednapadesát vteřin trvající přesilovky pět na tři! Dvě minuty za podrážení inkasuje Jakub Valský.
21:13
Wishart hledal napříč pásmem Rolinka, ten ale na puk nedosáhl.
21:34
Sacha Treille se už chystal na samostatný únik, ale skončil v ofsajdu. Liberec je ve čtyřech.
22:06
Východočeši nejsou při přesilovce vůbec nebezpeční. Liberec se v pohodě brání.
22:35
Výjimkou byla střela Kusého z pravé strany, kterou se ještě snažil dorážet Sýkora, ale neúspěšně.
22:43
Liberec je kompletní.
24:26
Do zakončení se probíjel Michal Teplý, ale Dynamo mělo dobře postavenou obranu a vyhazuje na zakázané uvolnění.
25:11
Zprava pálil Marek Kvapil, Kacetl jeho střelu vyrazil.
26:43
Pardubickou branku obkroužil Ladislav Šmíd a chystal se na střelu z mezikruží, ta ale neprošla.
27:33
V útočném pásmu si Jakub Valský narazil se spoluhráčem a dostal se do dobré příležitosti, Kacetl jej ovšem vychytal.
27:49
Z velkého úhlu to zkoušel také Michal Bulíř, ale Kacetl opět bez problému.
28:30
Skrytou střelu přes obránce na pardubickou branku vyslal Martin Ševc, ale Kacetl dalším zákrokem přerušuje hru.
28:50
Lencova střela letěla vysoko nad.
29:05
Po delším čase vepředu zaúřadovali také domácí. Cardwellovu střelu však v klidu lapil Will.
29:34
Vyloučen hráč Doherty (Liberec), 2+2 min. za hru vysokou holí
Přesilovka pro Dynamo. Taylor Doherty usedá za katr na čtyři minuty za vysokou hůl.
29:51
Severočeši ale krátce po vhazování vyhazují až ke Kacetlovi.
30:12
A nadále se domácím nedaří získat útočné pásmo.
31:19
Sýkorova bomba z první se od zadního plexiskla odrazila přímo na brankovou čáru, kde se pokoušel dorážet Marosz, ale Will puk za svá záda nepustil!
32:13
Od té doby má ale kotouč v moci Liberec a šetří další vteřiny.
33:34
Liberec dlouhé oslabení přečkal s úplným klidem a je v pěti.
35:42
Střela Taylora Dohertyho od modré prolétla jen těsně kolem Kacetlovy klece.
35:51
Puk opustil hřiště a hra je přerušena.
36:35
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Perret
Stav zápasu Pardubice - Liberec 2:0

V závěru prostřední části se domácím přece jen daří odskočit do dvoubrankového vedení! Za libereckou kasou udržel kotouč Perret a poslal jej dopředu, odkud jej z první za Willa usměrnil Petr Sýkora.
37:50
Vyloučen hráč Vondráček (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Liberec dostává šanci odpovědět v přesilovce. Dvě minuty pro Tomáše Vondráčka za nedovolené bránění.
40:00
Severočeši ovšem během početní výhody ovšem příliš nezahrozili, a na jejich kontě stále svítí nula. Naopak na tom domácím už je dvojka po tom, co se v závěru třetiny po dobré příhře od Perreta zpoza branky prosadil Petr Sýkora.
40:00
40:41
Domácí kapitán Rolinek dobře vybojoval kotouč ve středním pásmu, ale poslal si jej příliš daleko od sebe a do šance se nakonec nedostal.
41:08
Na druhé straně ofsajd Liberce.
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 7 070 diváků.
42:33
Treille s Maroszem se hnali dva na jednoho a první jmenovaný už měl na hokejce třetí pardubický gól, Will však na poslední chvíli kotouč vytěsnil!
43:46
Do útočného pásma kotouč zavezl Matěj Stříteský a dobrým pohybem se dostal do pozice v mezikruží, jeho střela však neprošla přes pardubické obránce.
44:44
Po jedné z libereckých střel už se kotouč klouzal do prázdné branky, ale domácí obránce jej stihl na poslední chvíli vyškrábnout!
45:22
Střela Tomáše Havlína od modré skončila na betonu Ondřeje Kacetla.
45:56
Tentokrát puk na branku nahazoval Ladislav Šmíd, ale Kacetl dnes prokazuje velký přehled a přerušuje hru.
46:04
Nepovedená přihrávka domácích znamená jejich zakázané uvolnění.
46:19
Po vhazování se do situace dvou na jednoho dostali Vondráček s Rolinkem, ale Vondráček z pravé strany nedokázal procpat přihrávku do druhé vlny přes ležícího obránce!
46:54
Vyloučen hráč Čáslava (Pardubice), 2 min. za podražení
Právě probíhá komerční přestávka, ale po ní si Liberec zahraje přesilovku. Dvě minuty pro Petra Čáslavu za podrážení.
47:16
Nebezpečnou střelu Bulíře vyráží Kacetl!
47:23
Vyloučen hráč Jelínek (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Liberec má po přesilovce. Dvě minuty za vysokou hůl inkasuje Petr Jelínek.
48:04
Dobrou přihrávku do volného prostoru dostal Hudáček, ale jeho střela letěla mimo.
48:33
Valského střela přes obránce si našla cestu přímo do lapačky Ondřeje Kacetla.
48:41
Po vhazování na modré napřahoval Ševc, ale příklep mu nevyšel.
48:54
49:23
Liberec taktéž.
50:15
Vyloučen hráč Šmíd (Liberec), 2+10 min. za hru vysokou holí
Další přesilovka pro Pardubice. Šmíd míří na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl. Jenže se mu nechtělo, tak na cestu vyfasoval ještě deset minut osobního trestu. Dvě minuty odpyká Hudáček.
51:11
Vyloučen hráč Bubela (Pardubice), 2 min. za podražení
Jenže Východočeši si opět početní výhodu příliš neužili. Miloš Bubela dostává dvě minuty za podrážení.
51:34
Vyloučen hráč Lenc (Liberec), 2 min. za sekání
Ale přece jen si Pardubice přesilovku zahrají. Další dvě minuty totiž dostává Radan Lenc za sekání.
51:52
Marosz (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Hrabal
Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:0

Východočeši prolamují smůlu v přesilovkách a zvyšují na 3:0! Z levé strany se do poloodkryté branky prosadil úplně volný Rostislav Marosz.
52:06
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za držení hole
Přichází další trest pro Pardubice. Konkrétně pak pro Patrika Poulíčka, který dostává dvě minuty za držení hole.
52:48
Úplně volný Ševc zprava trefuje Kacetlův beton!
52:58
Vyloučen hráč Čáslava (Pardubice), 2 min. za sekání
Na pardubické trestné lavici začíná být poněkud přeplněno. Právě na ni totiž usedá Petr Čáslava na dvě minuty za sekání.
53:28
Kvapil (Liberec) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Bulíř
Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:1

A přesilovou hru pět na tři Liberec i přes dvě pardubická osvobození se využívá. Za Kacetla pověsil kotouč Marek Kvapil.
54:08
Liberec pokračuje v klasické přesilovce pět na čtyři, ale Dynamo vyhazuje.
54:18
Kacetl tentokrát lapačkou sbírá kotouč z výšky a přerušuje hru.
54:30
Po Ševcově pasu natahoval Bulíř, ale ve finální fázi mu kotouč sklouzl z čepele!
55:12
55:51
Po zadovce od Vondráčka pálil Dušek, Will ale bez problému.
56:38
Ševcův příklep od mantinelu prolétl mimo.
56:57
A Ševc byl v další dobré příležitosti, když se k němu coby úplně volnému hráči, odrazil kotouč ale libereckého obránce znovu vychytal Kacetl!
57:36
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Rolinek a Kacetl
Stav zápasu Pardubice - Liberec 4:1

Liberec byl v posledních minutách o dost aktivnější, ale jeho nápor zřejmě definitivně odráží druhý gól Petra Sýkory, jenž za Willova záda poslal krásný volej po přihrávce od Tomáše Rolinka.
58:57
V samém závěru utkání se do pěstního souboje pustili Rhett Holland a Jan Jeník. Liberecký bijec složil domácího obránce k zemi a oba míří na trestnou lavici.
58:57
Dvě minuty za hrubost tedy pro Hollanda...
58:57
Vyloučen hráč Jeník (Liberec), 2+2 min. za hrubost
...A také pro Jeníka. Ten ovšem ještě navíc dostává navíc deset minut osobního trestu. Další dvě minuty také pro Lakatoše.
Utkání plné vyloučení končí. Dynamo bere třetí výhru v řadě, když doma přehrálo Liberec výsledkem 4:1. Dvě branky zaznamenal Petr Sýkora, po čtvrté se letos prosadil také Rostislav Marosz. Z Pardubic se s Vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke.

28. 2. 2023 18:00Liberec–Pardubice 5:1
13. 1. 2023 18:00Liberec–Pardubice 3:4
29. 11. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:3
16. 10. 2022 17:00Pardubice–Liberec 1:0
22. 2. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:2
9. 1. 2022 16:00Liberec–Pardubice 3:4
23. 11. 2021 17:20Pardubice–Liberec 2:3
1. 10. 2021 18:00Liberec–Pardubice 3:4