To ovšem nevyšlo podle představ. Sparta získala kotouč ve středním pásmu, ale také toho nakonec moc nevymyslela, zastavil ji totiž ofsajd.
Tomáš Vondráček se podél pravého mantinelu propracoval do dobré pozice a nebezpečně vystřelil, Machovský ale kotouč vytěsnil do ochranné sítě.
Dušek hledal v mezikruží dobře postaveného Perreta, ale ten ve snaze zakončit přišel o kotouč kvůli bránícímu hráči Sparty.
3:19
Tomáš Rolinek dobře zpracoval poměrně vysokou přihrávku a hnal se sám na Machovského, v rychlosti ale nedokázal srovnat mířidla a hodně přestřelil.
3:40
Vyloučen hráč Rolinek (Pardubice), 2 min. za hákování
Sparta si dnes jako první zahraje přesilovku. Pardubický kapitán inkasuje dvě minuty za hákování.
4:04
Východočeši však již podruhé vyhazují kotouč až k Machovskému.
4:41
Teď ovšem mohli Pražané jít do vedení, když Andrej Kudrna zkusil překvapit Kacetla rychlým výjezdem z velkého úhlu před branku. Pardubický brankář však zastavil i následnou nebezpečnou dorážku.
5:44
Souběžně s návratem Tomáše Rolinka na led se na Machovského hnal Jordann Perret, lišácky objel branku a málem poslal svůj tým do vedení. Brankář Sparty však na poslední chvíli zastavil kotouč betonem!
6:23
Vyloučen hráč Dvořák (Sparta), 2 min. za držení protihráče
Přesilovka také pro domácí Dynamo. Na trestnou lavici totiž na dvě minuty za držení protihráče usedá Tomáš Dvořák.
7:11
Maroszovo prudké nahození se před Machovským snažil tečovat Skokan, ale kotouč nakonec letěl mimo.
7:53
Marosz (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Trončinský a Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:0

Hráči Dynama rozjeli ve svém útočném pásmu slušný kolotoč a je z toho první přesilová trefa v dnešním zápase. Rostislav Marosz se na levém kruhu pro vhazování zbavil obránce a střelou na bližší tyč nedal Machovskému šanci.
8:32
Tomáš Vondráček byl úplně sám před sparťanskou brankou a mohl v klidu dávat na 2:0 pro domácí, nedokázal si ale zpracovat skákavý kotouč.
10:48
Tomáš Rolinek předložil kotouč na zlatém podnose úplně volnému Jacobu Cardwellovi, ten ale v rychlosti trefil brankáře Sparty!
11:29
Východočeši vstřelili příklepem od modré čáry druhý gól, ale rozhodčí jej neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
12:24
Do šance se po delším čase dostala také Sparta, ale Kacetl neměl se střelou z velkého úhlu žádný problém.
14:07
Jeremie Blain rychle vybruslil zpoza branky a nepříjemně vystřelil z levého kruhu pro vhazování, Kacetl byl ale v pozoru.
14:26
Teď mohlo být srovnáno, protože Lukáš Pech dostal přesnou přihrávku takřka před prázdnou branku! Pardubický brankář však skočil proti puku a zastavil jej v cestě za svá záda.
15:03
Zdá se, že se Sparta oklepala z počátečního velkého tlaku domácích a začíná úřadovat. Kacetl zastavil další kotouč směřující od modré čáry.
15:23
Vyloučen hráč Marosz (Pardubice), 2 min. za podražení
A teď si navíc Pražané zahrají další přesilovku. Rostislav Marosz dostává dvě minuty za podražení.
16:04
Jan Košťálek vyslal na Kacetla neskutečnou bombu z první, pardubický brankář ji však vyrazil.
16:47
Střela Vrány letěla mimo a po plexi se svezla až za hranice útočného pásma Sparty.
17:23
Rostislav Marosz je zpět na ledě.
17:55
Richard Jarůšek vypálil přes obránce, ale i jeho pokus Kacetl dokázal vyrazit.
18:15
V závěru třetiny si ještě přesilovou hru vyzkouší také Dynamo. Dvě minuty pro Tomáše Dvořáka za držení protihráče.
19:05
Druhá početní výhoda zatím domácím nevychází podle představ a Sparta vyhazuje.
19:54
Antonín Dušek byl v dobré pozici před Machovským, ale nedokázal procpat kotouč za brankovou čáru.
20:00
První třetinu rozhodně sehrálo lépe domácí mužstvo a zaslouženě po ní vede 1:0, když se v osmé minutě při přesilové hře prosadil Rostislav Marosz.
20:00
20:15
Dynamo si do druhé třetiny přeneslo pár vteřin přesilovky, ale nic zvláštního se během nich neudálo a oba týmy hrají v plném počtu.
21:13
Sacha Treille mohl poslat směrem na Machovského úplně volného Dávida Skokana, ale školácky pokazil přihrávku přes jediného obránce Sparty.
22:22
Pardubice se znovu na chvíli usadily v útočném pásmu, ale střela z toho žádná nebyla.
22:52
O pár chvil později to však zkusil z mezikruží Tomáš Rolinek, Machovský však vyráží.
24:12
Říčka (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kumstát a Blain
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1

Dynamo v úvodu druhé třetiny nevyužilo řadu dobrých možností a přichází trest. Podél mantinelu hbitě projel Lukáš Pech a přízemní střelou překonal Ondřeje Kacetla.
27:03
Aktuální pasáž hry příliš mnoho hokejové krásy nenabídla. Vše přerušilo sparťanské nahození do ochranné sítě, po kterém následuje komerční přestávka.
27:12
Rychlá střela Blaina z otočky skončila v lapačce pohotového Kacetla.
27:59
Miloš Bubela si to středem hřiště namířil přímo na branku, ale jeho následná střela těsně za modrou čárou ji nakonec minula.
28:39
Jordann Perret dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale jeho příklep tečoval mimo tři tyče bek Sparty Praha.
28:44
Vyloučen hráč Blain (Sparta), 2 min. za podražení
Přesilovka pro Dynamo. Jeremie Blain jde na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
29:20
Antonín Dušek to zkoušel z úhlu z první, ale podklouzl a střela mu nesedla. Sparta po následném vhazování vyhazuje kotouč.
29:52
Při návratu do třetiny domácí zastavuje ofsajd.
30:35
Treille (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Dušek a Bubela
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:1

Krásná přesilovková kombinace domácích znamená jejich vedení 2:1! Za brankou si vyměnili kotouč Bubela s Duškem, který pak našel úplně přesně před brankou zakončujícího Sachu Treilleho.
31:41
Potrestaný Blain to zkoušel nebezpečně od modré čáry a před Kacetlem se ještě snažil tečovat někdo z jeho spoluhráčů, gól z toho ale tentokrát nebyl.
32:31
Nápor Sparty vyvrcholil zakázaným uvolněním domácího Dynama.
33:35
Další zakázané uvolnění domácích.
33:35
Pražané dostali svého soupeře pod tlak a trenéři Dynama kvůli dvěma zakázaným uvolněním vybírají oddechový čas.
34:08
Košťálek šikovně posílal kotouč na teč před pardubickou branku, ale do střely vložil hůl domácí borec.
34:41
K vidění byl i hodně nepříjemný moment, kdy Petr Sýkora svým typickým příklepem trefil bránícího hráče Sparty přímo do obličeje. Na ledě se okamžitě objevila krev, kterou právě odstraňují pracovníci místní haly.
36:45
Wishartův příklep jen těsně mimo tečoval Tomáš Rolinek.
38:20
Rozjetý Lukáš Pech hledal ve druhé vlně na zakončení připraveného Říčku, ten však nakonec skákavý puk netrefil.
38:37
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Sparta si zahraje přesilovku. Dynamo špatně vystřídalo a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí Marek Trončinský.
39:26
Dynamo se prozatím v tomto oslabení brání dobře.
40:00
I po druhé třetině platí, že v dnešním utkání vede domácí Dynamo. Sparta sice vyrovnala na 1:1 zásluhou Roberta Říčky, ale při přesilovce domácím vrátil vedení Sacha Treille.
40:00
40:17
Sparta do poslední třetiny přichází s půlminutovou přesilovou hrou, Dynamo ji však prozatím do útočného pásma nepustilo.
41:10
Lukáš Rousek vypálil tvrdě z velkého úhlu, ale Kacetl kotouč vytěsnil.
41:19
Vyloučen hráč Treille (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Sparta má před sebou další přesilovku. Sacha Treille inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.
42:03
Dva hráči Sparty operovali před Kacetlem přesně ve chvíli, kdy do tohoto prostoru přiletěl nepříjemný příklep od modré čáry a jen málo chybělo, aby bylo znovu vyrovnáno!
42:58
Petr Vrána vypálil od modré a jeho spoluhráči dostrkali kotouč až za brankovou čáru. Situaci ovšem přezkoumává videorozhodčí.
42:58
Po poradě s videem nakonec rozhodčí gól neuznal, protože kotouč nepřešel brankovou čáru celým objemem.
43:25
Dynamo je na ledě zpět v plném počtu.
43:39
Blain (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Vrána a Kudrna
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:2

Gól před malou chvílí ještě neplatil, ale o tomto nemohlo být pochyb. Po přesné přihrávce se tvrdou ránou prosadil Jeremie Blain.
43:39
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za nesportovní chování
Proti gólu začala protestovat domácí lavička a vysloužila si dvě minuty za nesportovní chování. Odsedí je Jordann Perret.
46:12
Bubela (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:2

Vyrovnaný stav příliš dlouho nevydržel a Dynamo jde dnes potřetí do vedení! Z velkého úhlu se snažil před branku na Perreta nahrávat Miloš Bubela a hostující obránce si srazil puk do vlastní sítě.
47:46
Buchtele (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kudrna a Blain
Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:3

A potřetí je vyrovnáno. Odraženou střelu si rukou dobře zpracoval Jan Buchtele a z otočky trefil přesně levý růžek za Kacetlem.
49:15
Největší šanci dnešního utkání právě teď spálil Tomáš Pšenička, jenž byl úplně ale úplně sám před Kacetlem, položil si jej, ale kotouč nakonec po bekhendu do branky nedoputoval, protože pardubický brankář nechal na zemi dobře položený beton!
50:07
O chvíli později zkoušel štěstí také Lukáš Pech, ale jeho střelu Kacetl našel v lapačce.
50:56
Sérii několika velkých šancí si na druhé straně vytvořilo také Dynamo! Domácí hala hned čtyřikrát velmi nahlas zahučela, když kotouč ani jednou nemířil mezi tři tyče.
52:31
Dopředu se tentokrát vydal Zach Sill, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
53:32
V domácí obraně teď zaspal Marek Trončinský a pustil před Kacetla úplně volného Kumstáta, jenž však kotouč naštěstí pro domácí trefil přímo do jejich brankáře!
53:32
Vyloučen hráč Dušek (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Antonín Dušek dostává dvě minuty za vysokou hůl a před Spartou se otevírá zajímavá možnost.
54:47
Jarůšek (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Kudrna a Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:4

Sparta přesilovku využívá a jde dnes poprvé v důležité chvíli do vedení. Na vrcholku kruhů natáhl ke střele Andrej Kudrna a před Kacetlem jen dobře tečoval Richard Jarůšek.
55:32
Vyloučen hráč Říčka (Sparta), 2 min. za hru vysokou holí
Dynamo dostává výhodu další přesilovky. Robert Říčka usedá na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.
56:24
Rolinek (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Trončinský a Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:4

A je znovu vyrovnáno! Dynamo dnes proměňuje již třetí přesilovku, když Marek Trončinský nádherně našel u levé tyče postaveného kapitána Rolinka, jenž propálil Machovského!
58:38
Rolinek se znovu tlačil dopředu, ale tentokrát jej zastavil domácí bek.
59:21
Dynamo na Spartu tlačí a je z toho zakázané uvolnění Pražanů.
59:37
Tomáš Vondráček tečoval kotouč do tyče Machovského klece!
59:41
Vyloučen hráč Buchtele (Sparta), 2 min. za sekání
Přesilovka pro Pardubice. Jan Buchtele jde na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.
60:00
Dynamo si ještě v přesilovce stihlo vytvořit jednu šanci, ale puk v bráně neskončil. Uvidíme tedy prodloužení.
60:00
60:26
Přesilovka Dynama pokračuje a domácí se okamžitě usazují v útočném pásmu.
60:35
V tuto chvíli Sparta vyhazuje až ke Kacetlovi.
60:53
A znovu.
61:08
Tvrdý příklep Marka Trončinského letěl do zadního mantinelu.
62:33
Cardwell měl teď hodně času na zakončení, ale to byl právě ten důvod, proč neskóroval. Machovský jeho pokus dobře viděl a přerušil hru.
62:55
Blain (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pech
Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:5

Je rozhodnuto! Lukáš Pech se v mezikruží dostal ke kotouči a posunul jej doleva na Jeremieho Blaina, jenž tvrdým příklepem z první nedal Kacetlovi žádnou šanci.
Utkání je tedy u konce. Pardubice dnes třikrát vedly, ale Sparta vždy dokázala vyrovnat a nakonec si domů veze dva body. V prodloužení zápas rozhodl Jeremie Blain. Z Pardubic se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

5. 2. 2023 14:45Sparta–Pardubice 4:2
13. 1. 2023 18:00Pardubice–Sparta 0:0
10. 1. 2023 17:30Pardubice–Sparta 0:3
6. 11. 2022 17:20Sparta–Pardubice 2:3
30. 9. 2022 18:00Pardubice–Sparta 2:3
1. 2. 2022 19:00Sparta–Pardubice 5:4
21. 12. 2021 18:30Pardubice–Sparta 3:2
20. 10. 2021 18:30Sparta–Pardubice 1:2