Hezké páteční odpoledne z Olomouce, kde začne v 18 hodin utkání 23. kola Tipsport extraligy mezi místními Kohouty a hosty z Mladé Boleslavi.
Oba tým vykazují v posledních týdnech výbornou formu. Hanáci vyhráli šest z posledních sedmi utkání.
0:00

Rozhodčí: Hradil (CZE), Kubičík (CZE) - Bryška (CZE), Hanzlík (CZE)
Počet diváků: 3 643

1:28
Lukáš Nahodil se po buly dostal s pukem před branku hostí, Gašper Grošelj ale jeho pokus kryje.
1:43
Jergl (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Dujsík
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:0

Čtvrtý útok se ale nakonec přece jen při svém první střídáním prosazuje, jmenovitě Aleš Jergl.
2:54
K vyrovnání se tlačil Pavol Skalický, na jeho střelu z první se ale Konrád stihl rychle přesunout.
3:43
Vzruch a zmatek před domácí brankou utnul až teď Konrád ukrytím puku do lapačky. Boleslav ale na inkasovaný gól reaguje zvýšenou aktivitou.
4:54
Holec ve snaze dojet puk podklouzl a smetl boleslavskou branku i s gólmanem. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
5:23
Vondrka (Ml. Boleslav) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Klepiš a Skalický
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 1:1

A je vyrovnáno. Brejk Bruslařů zakončoval Vondrka jen nastavením hole před odkrytou brankou.
5:47
Vyloučen hráč Dlapa (Ml. Boleslav), 2 min. za nedovolené bránění
Mráz si šikovně hodil puk do pásma a Dlapa ho fauloval.
6:31
Strapáč (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Galvas a Irgl
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 2:1

A pak že nerostou... Sedmá minuta a už vidíme třetí gól. V přesilovce se prosadil střelou švihem na lapačku Petr Strapáč.
8:17
Nahodil přihrál přes šířku pásma na Jaroměřského, který z úhlu vyzkoušel Krošelje.
9:09
Boleslav výborně napadá domácí už při rozehrávce a těm se nedaří založit kombinaci.
11:55
Holec (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Jergl a Nahodil
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 3:1

Čtvrtý útok domácích si dnes večer připisuje druhý zásah. Jerglovu střelu Krošelj vyrazil jen na Holce a ten z první pověsil puk pod víko.
13:02
Jaroměřský nahodil puk od modré a Krošelj měl co dělat, aby ho přes clonící těla našel a lapil.
16:53
Hostující obránce Drtina zapomněl při rozehrávce puk u tyče své branky a jen tak tak z toho nebyla stoprocentní gólovka pro napadající domácí.
18:50
Ve chvíli, kdy do konce první třetiny zbývá minuta a deset vteřin Branislav Konrád raději ukryl neposedný puk v lapačce a přerušil tlak hostí.
20:00
První dvacetiminutovku jsme v Olomouci neviděli příliš pohledný hokej, přesto se branek urodilo více než dost. Kohouti si vybudovali slibné vedení 3:1, ale Mladé Boleslavi se daří napadáním přivádět defenzívu domácích do svízelných situací. Snaha o rozehru pak často připomíná chaos.
Střely na branku 13:9.
Aleš Jergl v první třetině zapsal 1+1, čímž zdvojnásobil svou letošní bilanci kanadských bodů.
20:00
20:52
Látal měl rychlost po pravé straně a dostal se až k bekendovému zakončení. Konrád se ale včas nacpal k tyči a utěsnil všechny škvíry.
23:42
Kohouti si sice pobyli v útočném pásmu, ale jen honili puk po rozích. K pořádné střele se nedostali a budou muset znovu začít od své branky.
24:44
Bernad projel s pukem na holi celou šířku pásma a hledal skulinu kudy poslat puk na domácí branku. Stínující Strapáč s ním ale vydržel bruslit a nakonec i puk zblokovat.
24:58
Cinnnk! David Šťastný vypálil švihem a trefil břevno domácí branky.
26:37
Pláněk nebezpečně tečoval a Konrád se štěstím dokázal puk vytěsnit.
27:44
Boleslav zvyšuje obrátky a ostřeluje Konráda ze všech pozic.
30:36
Dobré dvě minuty už je Boleslav v útočném pásmu.
31:00
Puk nakonec zalehlo klubko těl, a protože úplně vespod byl hostující Kousal, ukázal sudí, že vhazovat se bude ve středním pásmu.
31:51
Knotek si poslal puk do jízdy a tvrdým golfem prověřil Krošelje.
32:29
Výborně sehraný brejk domácích vyšperkoval Ostřížek přihrávkou na Knotka. Ten ale sám před zpola odkrytou brankou mířil tísněn obráncem mimo.
34:41
Domácí se trochu vytrhli z té údržby, kterou se prezentovali v úvodu druhé třetiny a nyní mají více puk na hokejkách i náznaky šancí.
35:45
Konrád přikryl pro jistotu puk a přerušil hru.
37:33
Šťastný objel branku a bekendem po ledě zkusil překvapit Konráda.
39:56
V posledních vteřinách našel Jergl před brankou osamoceného Holce, ten ale ve stoprocentní šanci netrefil dobře puk.
40:00
Ve druhé třetině jsme sledovali hokej s minimem šancí, ale i s minimem přerušené, ostatně celá tato část netrvala čistého času ani půl hodiny, což je hodně neobvyklé.
Dalším zajímavým aspektem zápasu je dosud jediný vyloučený v součtu za oba týmy.
40:00
42:25
Puk na domácí střídačce, bude se vhazovat před Konrádem.
42:58
Tomáš Knotek vystřelil kolem nohou obránce, mířil však jen do připraveného Konráda
43:38
Skladaný projel s pukem na hokejce přes celé hřiště a dostal se i ke střele, byl však už z úhlu, a tak jeho pokus nebyl tak nebezpečný.
44:27
Vyloučen hráč Najman (Ml. Boleslav), 2 min. za podražení
Druhá přesilovka v zápase a opět pro domácí.
44:48
Strapáč našel rozjetého Nahodil, který sám zkoušel Krošelje vymíchat rychlou kličkou.
46:31
Hosté jsou v plném počtu.
48:31
Vyloučen hráč Staněk (Olomouc), 2 min. za hákování
Prvním vyloučeným na domácí straně je Robin Staněk.
49:19
Vondrka vypálil z pravé strany na vzdálenější tyč, Konrád ale dokázal puk vyrazit a s pomocí obránce následně dostat i ze třetiny.
50:36
Domácí jsou v plném počtu.
51:17
Galvas přišel o puk a byla z toho velká šance Kousala. Dvoubrankový náskok však domácím uchránil výtečným zákrokem Konrád. Dorážku Pabiškovi znemožnil obětavý Skladaný.
54:03
Pláněk mířil nahoru, puk ale bezchybně zmizel v Konrádově lapačce, takže Bruslaři nedostali ani šanci dorážet.
54:21
Jergl poslal puk na branku, těsně před ní ještě škrtl o hokejku Nahodila, Krošelj ho i tak našel ve své výstroji.
Utkání sleduje 3624 diváků včetně pětice v zelenočerných barvách hostí.
57:09
Olomouc drží puk co nejdál od své branky a zatím jí tato taktika vychází. Změní něco poslední tři minuty třetí třetiny?
Oddechový čas hostí
57:09
Hosté hrají power play
57:58
Hosté museli z pásma ven, a tak Irgl poslal puk na Buriana, který ale z červené tísněn prázdnou branku netrefil.
58:36
Orsava (Ml. Boleslav) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Hanzlík
Stav zápasu Olomouc - Ml. Boleslav 3:2

A je tu drama. Orsava si nachystal puk a švihem ho poslal zleva ke vzdálenější tyči.
59:14
Zakázané uvolnění domácích a Boleslav znovu může odvolat brankáře.
59:20
Buly však vyhráli domácí a rozjeli brejk. Burian však kličkou na modré vystavil Irgla do ofsajdu, takže se vhazuje ve středním pásmu.
59:26
Tak tohle se Bruslařům nepovedlo. Než stihl Kroselj skočit na střídačku už zasáhl do hry šestý hráč.
Ačkoliv čárový jasně ukazoval šest hráčů, vše se nakonec řeší jen domluvou. Nejspíš hosté slíbili, že už to podruhé neudělají.